رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنون.خیلی ممنون

آموزش کتیا رو از چی شروع کنم؟خودتون چطوری یاد گرفتین و چه پیشنهادی به من میکنین؟من دانشجوی ارشد هستم و تو این عید پروژه و درسی و کارهای زیادی دارم روزی چند ساعت کار کنم تو عید میشه در حد مطلوب که کارمو راه بندازم یاد بگیرم؟

به عنوان قدم اول کلاسهای آموزشی رو پیشنهاد میکنم چون وقت کمتری ازت میگیره و سرعت یاد گیریش هم خوبه

اگر حتما میخوای تو عید راه بیفتی خب چاره ای دیگه ای نداری و باید با کتاب یا هلپ نرم افزار جلو بری

کتاب های نیما جمشیدی انتشارات عابد پر بار نیست ولی برای مبتدی ها بسیار کاربردیه و زود راه میندازه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به عنوان قدم اول کلاسهای آموزشی رو پیشنهاد میکنم چون وقت کمتری ازت میگیره و سرعت یاد گیریش هم خوبه

اگر حتما میخوای تو عید راه بیفتی خب چاره ای دیگه ای نداری و باید با کتاب یا هلپ نرم افزار جلو بری

کتاب های نیما جمشیدی انتشارات عابد پر بار نیست ولی برای مبتدی ها بسیار کاربردیه و زود راه میندازه

ممنون واقعا ممنون

من به گمبیت تقریبا مسلط هستم ولی به جایی رسیدم که مدلسازی با گمبیت برام برای طراحی پمپ سخت شد.پمپ معمولی رو میشه طراحی کرد ولی یکم پیچیده بشه کار سخت میشه.

اسم کتابو یادداشت کردم.آره مجبورم با هلپ و کتابو و سی دی های آموزشی راه بیفتم.

لینک به دیدگاه
ممنون واقعا ممنون

من به گمبیت تقریبا مسلط هستم ولی به جایی رسیدم که مدلسازی با گمبیت برام برای طراحی پمپ سخت شد.پمپ معمولی رو میشه طراحی کرد ولی یکم پیچیده بشه کار سخت میشه.

اسم کتابو یادداشت کردم.آره مجبورم با هلپ و کتابو و سی دی های آموزشی راه بیفتم.

موفق باشی مهندس

مشکلی هم داشتی تو همین تاپیک بپرس در اسرع وقت بنده یا دیگر دوستان کمکت میکنیم

سی دی های آموزشی در حد بسیار ابتدایی ان پیشنهاد نمیکنم

با کتاب هم باید خیلی فشرده کار کنی

لینک به دیدگاه
ببین نرم افزار های مثل آباکوس و انسیس و فلوئنت (گمبیت) تحلیلی ان و محیط های مدلسازی اونا ضعیف ان و فقط به منظور شبیه سازی های تحلیلی ازشون استفاده میشه

ولی نرم افزار های مثل کتیا و سالیدورک و nx , pro-e در مدلسازی بسیار قدرتمندن و ابزار های متفاوتی دارن که میتونی برای کارهای مختلفی ازشون استفاده کنی

فرم های پیچیده ای همچون توربو ماشین ها طراحیشون بسیار دشواره و دانش خودشو میخواد بنابراین از رویه مهندسی معکوس برای ساخت اونا استفاده میکنن

اسکن میکنن و مدل ابرنقاط اونها در یکی از نرم افزار هایی که ابزارهای سطح سازی بر روی ابرنقاط رو داره مثل کتیا وارد میکنن و بر اساس درک و دانش خود فرد مدل اون رو ایجاد میکنن

حالا این مدل میتونه به منظور شبیه سازی های مختلف و کارهای تحلیل در نرم افزارهای تحلیلی مورد استفاده قرار بگیره و یا استفاده های دیگری

ببین این رنگ قهوه ای مشی هست که روی حجمی از نقاط ایجاد شده و من بر اساس درک و دانش خودم و استفاده از ابزارهای سطح سازی بر ابرنقاط در کتیا ایجاد کرده ام

fft7t59xdjx3sny4pac.jpg

سلام

مهندس ابرنقاط این ایمپلر رو چطوری تهیه کردین ؟!

ممنون

چون میخوام رو پمپ کار کنم.میخوام بدونم کتیا بهتره؟یا انسیس یا سالیدورک؟

ممنون میشم توضیح بدین.

ممنون با تشکر

از همین آموزش ها که تو نت هست میتونم شروع کنم؟از کجا شروع کنم؟

میتونم تو همین عید در حد مطلوب که کارمو راه بندازم یاد بگیرم؟

ممنون میشم توضیح بدین.

با اجازه جناب علیشاه

آقا این کتیا چیه میخوای کار کنی ؟!! 2 شبانه روز فقط باید دنبال دستور ها بگردی توش با اون محیط مزخرفش :w000:

با این وقت کمت برو سالید یاد بگیر. مطمعن باش سالید هم سطح کتیا هستش .شاید کتیا خیلی تخصصی تر باشه و ابزار های بیشتر داشته باشه ولی به کار شما نمیاد.

سالید خیلی راحت تره یاد گرفتنش ، خیلی هم تر و تمیز و خودمونی هست :icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام

مهندس ابرنقاط این ایمپلر رو چطوری تهیه کردین ؟!

با اجازه جناب علیشاه

آقا این کتیا چیه میخوای کار کنی ؟!! 2 شبانه روز فقط باید دنبال دستور ها بگردی توش با اون محیط مزخرفش :w000:

با این وقت کمت برو سالید یاد بگیر. مطمعن باش سالید هم سطح کتیا هستش .شاید کتیا خیلی تخصصی تر باشه و ابزار های بیشتر داشته باشه ولی به کار شما نمیاد.

سالید خیلی راحت تره یاد گرفتنش ، خیلی هم تر و تمیز و خودمونی هست :icon_redface:

دادم اسکن کردن برام

در مورد سالید هم موافقم باهات که خیلی ساده تر و خودمونی و جمع جور تره

ولی کسی اگر در نهایت بخواد از قابلیت های خاص کتیا استفاده کنه بهتره از همون اول وقتشو برای کتیا یا نرم افزار مشابه بزاره

و از موازی کاری بپرهیزه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من یک سوال در مورد قیود داشتم آیا میشه ، یک همچین شکلی رو :

u86ehdmkojfa631kkkbf_thumb.png

طوری دندانه هاش رو مقید کرد که به صورت زنجیره ای باز و بسته بشند ؟

مثلاً من 26 دندانه سرگرد رو طوری مماس بر 2 دایره تو هم یکی به شعاع 25 یکی دیگه به شعاع مثلاً 30 قرار میدم ، این 26 دندانه به صورت کامل محیط دایره کوچکتر رو در بر نگرفته من میخوام وقتی سر یک دندانه رو گرفتم ، دندانه های دیگه باز بشن به صورت زنجیری بین دو دایره

در مسیر بین دو دایره ، حتی نوک دندانه ها رو هم رو محیط دوایر coincidence کردم ولی اون چیزی که میخواستم نشد

لینک به دیدگاه

باسلام به دوستان ومهندسان عزیز میخواستم خواهش کنم هر کدوم از دوستا که اطلاعاتی در مورد ابر نقاط و مهندسی معکوس در کتیا دارن به سوال بنده جواب بدن لطفا پس از ورود مش ابرنقاط در دستور ***** در محیط digitized shape editor اندازه که برای ***** کردن وارد میکنیم بر چه مبنایی باید باشه و از چه قانونی تبعیت میکنه

لینک به دیدگاه

باسلام به دوستان ومهندسان عزیز میخواستم خواهش کنم هر کدوم از دوستا که اطلاعاتی در مورد ابر نقاط و مهندسی معکوس در کتیا دارن به سوال بنده جواب بدن لطفا پس از ورود مش ابرنقاط در دستور ***** در محیط digitized shape editor اندازه که برای ***** کردن وارد میکنیم بر چه مبنایی باید باشه و از چه قانونی تبعیت میکنه

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

مراجعه به سایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

نرم افزار ترک پارت من فقط 27 هزار تا قطعه داره که سرجمع شاید 1000 یا نهایتا 2000 تاش به دردم بخوره میتونم بپرسم ایا این مقدار کل قطعات موجود تو ترک ÷ارت هستش؟ یا نه باید بیشتر باشه از 27 هزار تا قطعه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
با سلام

میخواستم بدونم تو کتیا میشه شکل ها رو با اندازه های نامعین ( مثلا لوله به قطر d نه با اندازه معلوم ) کشید ؟

ممنون

راست بعید میدونم بشه

اما برا چی میخواین همچین چیزی رو؟:ws52:

لینک به دیدگاه
راست بعید میدونم بشه

اما برا چی میخواین همچین چیزی رو؟:ws52:

من میخوام با فلوئنت یه لوله یو شکلو تحلیل کنم و بعد با متلب بهینش کنم . با گمبیت خواستم اینکارو کنم نشد گفتم شاید با کتیا بشه که اونو وارد گمبیت کنم و مش بزنم و ...

واسه بهینه سازی قطر و اینا باید بتونم که قطر رو دلخواه انتخاب کنم که تغییرش بدم بعدا

لینک به دیدگاه
من میخوام با فلوئنت یه لوله یو شکلو تحلیل کنم و بعد با متلب بهینش کنم . با گمبیت خواستم اینکارو کنم نشد گفتم شاید با کتیا بشه که اونو وارد گمبیت کنم و مش بزنم و ...

واسه بهینه سازی قطر و اینا باید بتونم که قطر رو دلخواه انتخاب کنم که تغییرش بدم بعدا

خب نمیشه شما یه قطری رو در نظر بگیرین و بعدش تغییر بدین؟؟

لینک به دیدگاه

تو کتیا میتونی مدلت رو پارامتریک کنی - ابعاد رو به هم مرتبط یا رابطه ای براشون تعریف کنی و .. محیط بهینه سازی هم داره

مگه نرم افزار تحلیلی درخت طراحی مدل وارد شده از کتیا رو میشناسه و امکان ویرایش وجود داره ؟!

اگر امکان ویرایش مدل وجود نداشته باشه مسلما پارامترهای مدل رو هم نخواهد شناخت

لینک به دیدگاه
خب نمیشه شما یه قطری رو در نظر بگیرین و بعدش تغییر بدین؟؟

نه . آخه میخوام قطر رو بهینه کنم . یعنی باید خودش قطر رو تغییر بده تا قطر بهینه به دست بیاد

تو کتیا میتونی مدلت رو پارامتریک کنی - ابعاد رو به هم مرتبط یا رابطه ای براشون تعریف کنی و .. محیط بهینه سازی هم داره

مگه نرم افزار تحلیلی درخت طراحی مدل وارد شده از کتیا رو میشناسه و امکان ویرایش وجود داره ؟!

اگر امکان ویرایش مدل وجود نداشته باشه مسلما پارامترهای مدل رو هم نخواهد شناخت

گمبیت ورودی کتیا داره اما نمیدونم اگه شکل به صورت پارامتریک تو کتیا کشیده بشه آیا گمبیت میتونه پارامتر ها رو تشخیص بده یا نه

حالا شنیدم تو ژورنال فایل گمبیت میشه کارایی کرد که پارامتر ها رو تغییر داد نمیدونم چجوری فعلا دارم روش کار می کنم

لینک به دیدگاه
نه . آخه میخوام قطر رو بهینه کنم . یعنی باید خودش قطر رو تغییر بده تا قطر بهینه به دست بیاد

گمبیت ورودی کتیا داره اما نمیدونم اگه شکل به صورت پارامتریک تو کتیا کشیده بشه آیا گمبیت میتونه پارامتر ها رو تشخیص بده یا نه

حالا شنیدم تو ژورنال فایل گمبیت میشه کارایی کرد که پارامتر ها رو تغییر داد نمیدونم چجوری فعلا دارم روش کار می کنم

ممکنه پاسخم به شما کمکی نکنه اما فکر میکنم میتونه مفید باشه

تجربه ای که من از وارد کردن مدل کتیا به آباکوس دارم اینه که چنین امکانی وجود نداره

حتی با نرم افزار واسطی که دقیقا به همین منظور ارائه شده

سازو کار نرم افزار های المان محدود مشابه همدیگه اس

تازه این در شرایطی که آباکوس (سیمولیا )بخشی از ساختار 3dplm شرکت داسوسیستم هستش که کتیا رو ارائه داده

با این شرایط بعیده که بین نرم افزارهای المان محدود کتیا سازگاری بیشتری با نرم افزارهای دیگه نسبت به آباکوس داشته باشه

البته غیر از سیمدیزاینر که به محیطهای کتیا اضافه میشه

اگر از fluent for catia تعریف خوبی شنیده بودم پیشنهاد میکردم بهتون چرا که کتیا محیطی جدا برای بهینه سازی داره

و این امکان وجود داره که پارامتر مشخص شده (اگر اشتباه نکنم به عنوان سنسور در خروجی تحلیل المان محدود ) رو با تعریف حدود

بهینه سازی کنه و مجدد برای حل ارسال کنید

در هر حال این تجربه مربوط به نرم افزار سیمدیزاینر بوده

کسانی که با fluent for catia کار کردن چند برابری زمان حل آن نسبت به خود نرم افزار fluent رو از مشکلات اصلی آن دونستن

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

ببخشید یک سوال فنی

لطفا دوستان کمک کنند یک هفته هست ور میرم و چون وارد نیستم به جایی نرسیدم

این یک لوله اسپیرال هست میشه لطفا کمک کنید برا طراحیش

attachment.php?attachmentid=200034&d=1394480868

یک لوله صاف را فرض کنید یک طرفش ثابت باشه و بعد از طرف دیگه بچرخونیش یک تابی ور میداره حالا همین لوله تاب خورده تو یک لوله معمولی قرار داره

اصلا حدس من درسته؟؟؟؟

چه طوری لوله را تاب بددم تو کتیا مثل حالت مارپیچ شه و قرار بدم تو لوله معمولی

من اون نما از روبرو را کشیدم اما حجم میدم نمیشه نمیدونم اشکالم کجاست

ابعادش هم اینه به میلی متر

UntitledVBeY5.jpg

huh.gif

ممنونم پیشاپیش

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان

ببخشید یک سوال فنی

لطفا دوستان کمک کنند یک هفته هست ور میرم و چون وارد نیستم به جایی نرسیدم

این یک لوله اسپیرال هست میشه لطفا کمک کنید برا طراحیش

attachment.php?attachmentid=200034&d=1394480868

یک لوله صاف را فرض کنید یک طرفش ثابت باشه و بعد از طرف دیگه بچرخونیش یک تابی ور میداره حالا همین لوله تاب خورده تو یک لوله معمولی قرار داره

اصلا حدس من درسته؟؟؟؟

چه طوری لوله را تاب بددم تو کتیا مثل حالت مارپیچ شه و قرار بدم تو لوله معمولی

من اون نما از روبرو را کشیدم اما حجم میدم نمیشه نمیدونم اشکالم کجاست

ابعادش هم اینه به میلی متر

UntitledVBeY5.jpg

huh.gif

ممنونم پیشاپیش

0kfw8995bwoqihx8rzca.jpg

4ayk1csgevoekcbd2wlg.jpg

kqyo73l62chw3ng3lye3.jpg

تصاویر گویا هست

اندازه اسمی مقطع مدل شما 14 هست

در پاسخ پیغامتون هم توضیح دادم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...