رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 3 هفته بعد...
دوستان من یه انبردست را اسنبلی کردم بعدش سیو کردم دوباره باز کردم قیداش پریده چطوری میتونم برگردونم:ws52:

مشکلت حل شد یا هنوز غرق در مشکلی؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

احتمالا یکی از خطوط پارت هات رو حذف کردی و مجددا از اول کشیدی و چون تو محیط اسمبل روی خطوط قبلی غید داده بودی الان اون خطوط قبلی رو میخواد برای غید هات .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه قطعه با تمام اندازه گذاری های مهندسی (شامل صافی سطح تلرانس و....)میخوام که شامل اضافه تراش هم باشه میخوام ببینم این نوع اندازه گذاری ها رو چطور میزارن با هم (تمام گذاشتن و طرح ها رو بلدم فقط میخوام ببینم شما چطور میزارید)یه قطعه متوسط (نه ساده)بکشید و اندازه گذاری کنید (اگه یه شیط نشد چند تا شیط نقشه بکشید ازش)

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من نرم افزار catia v5r21 رو نصب کردم قبلا بعد از اینترنت سرویس پک 6 رو دانلود کردم و نصب کردم حالا لایسنسم پاک شده هرکارم میکنم حتی نرم افزارو پاک میکنم و نصب میکنم دیگه نصب نمیشه - باید چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

با سلام...فایل اکسل زیر را نوشتم و میخواهم ماکرو کنم.ولی هنگام ماکرو کردن خطا میده دلیلش چیه؟ممنون

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

این جور که متوجه شدم، هنگام ماکرو کردن کتیا باید بسته باشه. من هم بستم. ولی این دفعه گیر داد که لایسنس نداره برنامت. خود کتیا رو باز میکنه هیچی نمیگه حالا این فایل اکسل کاسه داغ تر از آش شده:banel_smiley_4: چاره چیست؟

لینک به دیدگاه

سلام... من catia V5 R21و یک بار نصب کردم و به خوبی باهاش کار میکردم. یک بار که می خواستم برنامه رو دوبارو نصب کنم با این مشکل روبرو شدم. پس از 2 مرحله next پیغام you must enter a value for ident ظاهر می شود یه عدد وارد کردم و نصبش کردم میخوام بدونم الان فرقی کرده نرم افزار یا مشکلی نداره ؟

لینک به دیدگاه

روش قبلی که گاهی اوقات درست میشد گاهی اوقات نه...یک شیوه دیگه پیدا کردم ولی متوجه نمیشم فایل کتیا پوشه دوم را از کجا میاره.ممنون میشم اگر این قسمت فیلم رو توضیح بدید.

لینک به دیدگاه

بلاخره توانستم نقاط را وارد نرم افزار کنم. اما میخوام splineبزنم و با multi section surface بهم وصل کنم. اما اولا که خطوط به نقاط نمیچسبن و بعد هم خطا میده/چیکار کنم؟

igcxftdu3scxdn66f06w.png

لینک به دیدگاه
دوست عزیز در صورت امکان نحوه کار خودتون رو هم توضیح بدین ممنون میشم . برای وارد کردن نقاط از اکسل به کتیا

بله حتما.

ببینید شما وقتی کتیا رو نصب کردید، به آدرسی که میگم برید.

swlo91fl7meuex9u1a2r.png

فایل اکسلی با نام GSD_PointSplineLoftFromExcel وجود داره.هنگامیکه باز میکنید. یک سری نقاط داره. و یک دستور که باید بین این دستور مختصات ها قرار بگیرن.

از چپ ستون اول را من z دوم را xو سوم مختصات y را وارد کردم.

سپس از نوار ابزار view گزینه ماکرو را انتخاب کنید.

macros view

در پنجره ای که باز می شود. گزینه Feuil1.Main را انتخاب کنید و در نوار پنجره ای macros in اسم پوشه اکسل یعنی همان GSD_PointSplineLoftFromExcel را انتخاب نمایید. در قسمت بعد توضیحات انگلیسی واضح هست.اگر میخواهید نقاط رسم بشه فقط یک و اگر خطوط هم عدد 2.

به همین سادگی پردازش شروع میشه و نقاط در کتیا رسم میشه.

لینک به دیدگاه

این فیلم هم همین الان دیدم، دقیقا همین روند رو نمایش داده. مشاهده فرمایید.

آموزش نحوه انتقال نقاط از اکسل به کتیا

لینک به دیدگاه

خانوم زارع درود

نقاطی که شما وارد کردین از نظر کتیا فقط یک نقطه یا یک پارت شناسایی شدن برا همین شما نمیتونید برای ایجاد منحنی ازشاستفاده کنید

تنها راهش ایجاد نقاط به صورت جداگونه با دستور projection هستش دقت داشته باشین موقع اجرای دستور گزینه create datum (فک کنم همین باشه) فعال باشه

نقطه ها که به طور جداگونه به دست اومد شما میتونی با دستورمنحنی ازشون منحنی اسپیلاین رد کنید

لینک به دیدگاه

سلام - من چندبار پیغام گذاشتم اینجا ولی ادمین جواب نداده میخواستم بدونم سرویس پک 6 کتیا نسخه v5r21 که تست شده باشه با کرک رو سراغ دارین که بشه دانلود کرد ؟ من کتیا رو از سی دی های کتاب مثلث نارنجی نصب کردم

لینک به دیدگاه
سلام - من چندبار پیغام گذاشتم اینجا ولی ادمین جواب نداده میخواستم بدونم سرویس پک 6 کتیا نسخه v5r21 که تست شده باشه با کرک رو سراغ دارین که بشه دانلود کرد ؟ من کتیا رو از سی دی های کتاب مثلث نارنجی نصب کردم

سلام چیزی که میگی اولا درست نیست چون کتیا سرویس پک نداره ورژن 5 -21 با ورژن 6 کلا تفاوت داره اینکه بگی سرویس پک 6 نسخه v5r21 بدونه مفهومه حالا اگه ورژن 6 رو بخواهی بهتون پیشنهاد میدم نصب نکنید چون بعد از مدتی حذفش میخواید بکنید (به علت مشکلات زیادی که فعلا برای یوزرهای خانگی داره) و یه ویندوز باید از اول نصب کنید تا مجددا کتیا را نصب کنید و لی برای کتیا v5r21 میتونید از تو سایت انجمن کتیای ایران - سایت بهاکو - سایت پرشین دانلود و......(سرچ کنی تو گوگل کلی آدرس بهت میده که اکثرشون درست هستن)و بعدش همون کتیایی که تو dvdوcd مثلث نارنجی هستش رو بهتون میدن . خلاصه اگه این دو روش رو دوست داشتی میتونی استفاده کنی اگه هم نه که میتونی بری دم مغازه با قیمت 9 هزار تومان س تا کتیای r19 - r21 , v6 توی یه دیویدی بخری.مارک پرنیان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...