رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پاکت کن بعدش از دستور draft استفاده کن

یک سطح مرجع باید معرفی کنی بعد سطح جانبی داخل (که پاکت کردی )

زاویه رو بده و preview رو بزن اشتباه بود یه منفی پشت مقدار زاویه بزار برعکسش کنه

ممنون

برای کشیدن کلگی پیچ این نقشه ، چقدر باید پاکت کنم ؟

orkuo2gn4u0ssdfwqfgd.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 972
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون

برای کشیدن کلگی پیچ این نقشه ، چقدر باید پاکت کنم ؟

orkuo2gn4u0ssdfwqfgd.jpg

برای این اصلا نباید پاکت کنی

رزوه داره و باید از دستور رزوه استفاده کنی

تو همون دستور گزینه داره که میتونی انتهای رزوه رو کونیک کنی

حین استفاده از دستور اندازه ها روی مدل مشخصه و با یکم اینور اونور کردن همه رو میتونی ببینی و تغییر بدی (یعنی میتونی روی همون اندازه دبل کلیک کنی و تغییر بدی و همچنان دستورت فعال باشه )

اگر با یک بار استفاده از دستور hole نتونستی پارامترهاتو ارضا کنی 2 بار استفاده کن

ببین تو تصویر من اول سوراخ زدم و بعدها لازم شد که رزوه با پارامترهای خاصی بزنم و نمیشد همونو ویرایش کنم چون همه رو نمیتونستم اعمال کنم و مجدد از دستور hole استفاده کردم

pcfst2e12m89zhifbei6.jpg

8b53a69448138gr8w2s.jpg

1btyori6vfmp3za5gl6.jpg

اینجا رزوه ای مشابه آنچه شما نیاز داری زدم

c0aeirtgwkjwx64582qe.jpg

l9cj4f2wnd9xcfq1t.jpg

qii4wmqslrzhqwjlyro2.jpg

لینک به دیدگاه
ممنون

اما سوال من فقط در مورد کلگی پیچ بود و پخ اون .

گفته برای ساخت حالت کونیک سر پیچ ، دایره قطر 40 رو تحت زاویه 30 درچه پخ بزنید

عکس شماره 2 رو ببین اون زبونه 3 حالت داره که اتفاقا تو این تصویر زاویه و عمق مشخص شده

به هر حال یکی از 3 حالتش کارتو راه میندازه

حتی اگر بخواهی رزوه مخروطی (npt ) بزنی گزینه اش تو زبونه بالایی عکس شماره 2 یا 5 هست

لینک به دیدگاه
ممنوناما سوال من فقط در مورد کلگی پیچ بود و پخ اون .گفته برای ساخت حالت کونیک سر پیچ ، دایره قطر 40 رو تحت زاویه 30 درچه پخ بزنید
راحت ترین کار اینه که یک بار سوراخ را ایجاد کنی به عمق 25 تاو بعد کف اون را یه پخ با زاویه 30 بزنی البته تو نقشه من نگاه کردم طول پخ راندیدم این جوری هم عمق را داری هم زاویه که نیاز داشتی البته اصولی ترش روشی که استاد علی شاهی فرمودند می باشد
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من ویندوزم رو عوض کردم و کتیا رو دوباره نصب کردم ( v5 r19 ) . اما ویندوز فایلهای قبلیم رو به صورت ناشناخته نشون میده .

توی قسمت open with ، چه آدرسی برای باز کردن فایلها توسط کتیا باید بدم ؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستانمن ویندوزم رو عوض کردم و کتیا رو دوباره نصب کردم ( v5 r19 ) . اما ویندوز فایلهای قبلیم رو به صورت ناشناخته نشون میده .توی قسمت open with ، چه آدرسی برای باز کردن فایلها توسط کتیا باید بدم ؟

:ws52:مشکل اگه ازفایلت نباشه(فایلت خراب نباشه) کلیک راست کن روشproperties رو بزن رو قسمت change کلیک کن و بعداز اون گزینه کتیا را انتخاب کن . اگه درست شد حتما جواب بده (مشکل شما را تا حالا ندیدم)

لینک به دیدگاه
:ws52:مشکل اگه ازفایلت نباشه(فایلت خراب نباشه) کلیک راست کن روشproperties رو بزن رو قسمت change کلیک کن و بعداز اون گزینه کتیا را انتخاب کن . اگه درست شد حتما جواب بده (مشکل شما را تا حالا ندیدم)

توی قسمت change اسم کتیا نیست .

باید از Brows بهش آدرس بدم .

X:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\code\bin

از اینجا نمیدونم کدوم یکی از برنامه ها رو انتخاب کنم

لینک به دیدگاه

سلام

يه سري فايل كتيا دارم كه ويندوز به صورت كوچيك شده نمايششون ميده ولي وقتي فايل رو باز ميكنم اين ارور رو ميده :

cannot open document due to internal error

سپاس

لینک به دیدگاه
سلام

يه سري فايل كتيا دارم كه ويندوز به صورت كوچيك شده نمايششون ميده ولي وقتي فايل رو باز ميكنم اين ارور رو ميده :

cannot open document due to internal error

سپاس

اینکه ویندوز در فولدر نمایی از فایل رو نشان میده دلیل بر این نیست که حتما کتیایی که نصب داری باید بازش کنه

میشه فهمید که فایل سالمه و مشکل از جای دیگه هست که احتمالا فایل با ریلیز بالاتر از کتیایی که نصب داری ذخیره شده

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام يه سري فايل كتيا دارم كه ويندوز به صورت كوچيك شده نمايششون ميده ولي وقتي فايل رو باز ميكنم اين ارور رو ميده : cannot open document due to internal error سپاس
با سلام .مجموعه های اسمبلی زمانی که فایل های خودش ون را از دست بدن (پارتهای تشکیل دهنده اسمبلی) دچار مشکل میشن در صورتی که فایل کوچک شده اون مجموعه هم چنان نشان داده میشود.این تصویر روی فایل که ویندوز اون را میشناسه آخرین سیو شما از فایل هستش ممکنه که آنتی ویروس یا خود ویروس به فایلت اسیب رسونده باشن یا از مرجعی نا مطمئان بر روی سیستمتون وارد شده باشن(مرجع های مطمئان و غیر مطمئان در شرایط مختلف سیستمی متفاوت هستن)و اگر فایل شما قبلا توسط همین ویندوز و همین کتیا ساخته شده باشه ممکنه توسط سیستم امنیتی مورد حمله قرار گرفته باشه----امتحان برای باز کردن این فایل .(در صورت امکان باز شدن):کتیا را باز کن با کلید راست بر روی فایل و اوپن ویت اون را توسط یک نرم افزار دیگر فراخوانی کن (اوپن کردن)در این حالت باید شکل فایلت تغییر شک داده باشه حالا اون را بکش و و در پنجره کتیا بنداز اگه ارور قبلی همچنان برجای خود باقی مانده باشه اون فایل به احتمال زیاد غیر قابل استفاده است.اما اگه ارورت تغییر کرد اون فایل سالمه و باید روی یک سیستم دیگه باز و مجددا سیو شو تا کتیا شما بتونه اون را بخونه.
لینک به دیدگاه
توی قسمت change اسم کتیا نیست . باید از Brows بهش آدرس بدم . X:\Program Files\Dassault Systemes\B19\intel_a\code\bin از اینجا نمیدونم کدوم یکی از برنامه ها رو انتخاب کنم
اسرار بر باز کردن از مسیری به این شلوغی بیخودی هستش. تو بروس دسک تاپ را انتخاب کنید و از اونجا کتیارا انتخاب کنید (در صورت موجود بودن بر روی دسکتاپ) تو اون مسیر هم از کتیایی با نام cnextباید استفاده کنی البته باید حدود 149 علامت کتیا داشته باشی و همه هم با هم یک شکل هستن.اگه با یکی دیگه باز کنی کلیه فایلهات تو دردسر میفتن (البته به شرطی که متوجه نشی)
لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

من یه سوال دارم

وقتی از قطعه تو محیط Drafting نما تهیه می کنم فقط جسم رو از بیرون نشون میده، چکار کنم که جزئیات داخل رو بصورت خط چین نشون بده

در ضمن برش هم نمی خوام بزنم، فقط 3 نما رو می خوام

ممنون میشم بهم کمک کنین

لینک به دیدگاه

من یه سوال دارم

وقتی از قطعه تو محیط Drafting نما تهیه می کنم فقط جسم رو از بیرون نشون میده، چکار کنم که جزئیات داخل رو بصورت خط چین نشون بده

در ضمن برش هم نمی خوام بزنم، فقط 3 نما رو می خوام

ممنون میشم بهم کمک کنین

روی کادر دورش دبل کلیک کن تا فعال بشه

بعد روی کادر کلیک راست و Peroperty رو بزن و گزینه Hidden یا گزینه های دیگه ای که میخوای رو بزن تا نشان بده

dz4nl7x1j8soakii1203.jpg

لینک به دیدگاه
من یه سوال دارم وقتی از قطعه تو محیط Drafting نما تهیه می کنم فقط جسم رو از بیرون نشون میده، چکار کنم که جزئیات داخل رو بصورت خط چین نشون بده در ضمن برش هم نمی خوام بزنم، فقط 3 نما رو می خوام ممنون میشم بهم کمک کنین
سلام اگه منظورتون اینه که خطوط ندید را نمیتونید پیدا کنید باید روی حاشیه کادر قطعه مورد نظر(یا از درخت طراحی)کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید تو قسمت dress-up گزینه بالا سمت چپ (هیدن لاین)مربوط به خطوط ندید-گزینه دوم (سنتر لاین)مراکز دوایر و کمانها گزینه پایین سمت چپ مربوط به خط محور و دومین گزینه(thread) مربوط به رزوه های روی پیچ و مهره ها هستش. با خطوط ندید و رزوه ها میتونی نشون بدی داخل جسمت چه اتفاقی افتاده اما اگه به این صورت نتونستی میتونی قطعه را شفاف کنی و ازش درفت بگیری (یا اگه درفت گرفتی، اون را شفاف کنی و نقشه را آپ دیت کنی) که البته بیشتر به درد نمای ایزو متریک میخوره این کار ات نمای معمولی قطعه .برا این کار هم باید از dress-up گزینه رنگ(کالر) را انتخاب کنی و از generate mode از قسمت کرکره ای raster را انتخاب کنی از تو options که فعال میشه shading with edges را انتخاب کن البته سایر گزینه های این بخش را هم امتحان کن ببین کدوم بیشتر به کارت میاد میتونی رنگی بودن را هم انتخاب نکنی تا قطعه سیاو سفید داشته باشی اونم ویژگیهای خاص خودش را داره-موفق باشی
لینک به دیدگاه
سلام دوستان کتیا v5r21 روی ویندوز 8 نصب کردم ولی اجرا نمیشه به نضرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟
یه ضرب المثل هست میگه: به یکی میگن چراتوپ را شلیک نکردی(منظور توپ لحظه تحویل سال هستش) میگه به هزارو یک دلیل .میگن خوب یکیش را بگو میگه باروت نداشتم.حالا شما کتیا رو ویندوز 8 کار نمیده . یه دلیل بیار که کار نمیده .بگو ارور میده بگو مثلا میاد بالا و میپره . .... یه چیزی بگو تا راهنمایی چیزی اگه کسی بلده بهت بده . ولی در کل اگه نتونستی روی یه ویندوز کتیا یا سایر نرم افزارهای طراحی را نصب کنی بهتره که خود ویندوزت را کلا از اول نصب کنی (مگه این که بلد باشی چطوری نرم افزار را اصولی از پایه پاک کنی این کار خودش یه تخصص جدا گونه میخواد)چون با آنستال کردن نرم افزار اون نرم افزار بخصوص کرک و سایر تنظیماتش حذف نمیشه و این امر سبب میشه که نتونی برای دفعات بعد نرم افزار را درست نصب کنی(از این مرحله به بعدش را خودم هم بلد نیستم که چه اتفاقاتی میفته که نرم افزار هر بار اررو میده یا زمانی که نصب شده بازم کامل بالا نمیاد) ولی در کل کتیا با ویندوز 8 مشکلی نداره ممکنه یه وقت سخت افزارات درست نصب نشده باشه-عدم سازگاری ویندوز و سخت افزار _ که موقع بالا اومدن کتیا یه ارور میده که فقط یه اوکی داره و (البته این ارور فقط مربوط به این مسئله نیست) و بعد از زدن اون ،کتیا بسته میشه.
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

کتیا v5r21 روی ویندوز 8 نصب کردم ولی اجرا نمیشه به نضرتون مشکل از کجاست؟؟؟؟

سلام

کرکش رو ویندوز 8 جواب نمیده

من شنیدم ورژن 32bit ش رو نصب کنبن مشکلی نیست، ولی من خودم هنوز تست نکردم

حالا من با ورژن بالاترش میخوام تست کنم، اگر اوکی بود اطلاع میدم

لینک به دیدگاه

سلام

من کتیا V5 r21 SP6 رو نصب کردم طبق آموزشش هم نصب کردم ولی Save غیر فعاله در واقع اصلا save نداره !

مال شرکت نرم افزاری پرنیان هم هست هر کاریشم کردم نتونستم سیو رو بیارم !

ممنون میشم اگر زاهنمایی کنید مشکلم حل شه

ویرایش :

دوستان مشکلم حل شد . اگر به این مشکل بر خوردید وارد مسیر زیر بشید

tools>>>>option

در سر برگ licensing بگردید دنبال گزینه ای به اسم I3D و تیکش رو غیر فعال کنید .

لینک به دیدگاه

سلام

اگه بخواهیم چند تا نماد رو به نمادهای درفت کتیا اضافه کنیم میشه کاری کرد.( نمادهای Text properties یا تولبار مجزایی که بشه به قسمتی از نقشه به صورت متن یا عکس مکررا اضافه کرد.)

با سپاس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...