رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود دوستان

خوبين؟ :girlhi:

مي‌خواستم بدونم تغيير شماره‌ي سرويس‌پك ويندوز از طريق رجيستري مي‌تونه مشكلي ايجاد كنه يا نه؟

قبلا خودم اين كارو كردم، خبر خاصي نشد. الآن واسه يكي ديگه مي‌خوام اين كارو بكنم گفتم بپرسم كه مشكلي براش پيش نياد!

-------------------------------

يه سوال ديگه هم اينكه از كجا مي‌شه متوجه شد كه لايسنس يه نرم‌افزار روي چه كامپيوتري فعاله. يعني يه جوري كه لايسنسو بديم، مشخصات كامپيوترو بگيريم!

مثلا من يه pc دارم و يه laptop . روي اينا آنتي ويروس نصب كردم و هر كدوم يه لايسنس دارن. بعد يه چيزي مي‌شه كه كل سيستم هردو رو عوض مي‌كنم. حالا كه مي‌خوام دوباره آنتي ويروسو نصب كنم، نمي‌دونم كه كدوم لايسنس براي كدومه.

مي‌خوام بدونم اين جايي ثبت شده يا نه!

(البته مشكلم چيز ديگه‌ايه. اينو مي‌شه امتحان كرد فهميد :دي)

پيشاپيش متشكرم :)

لینک به دیدگاه
درود دوستان

خوبين؟ :girlhi:

مي‌خواستم بدونم تغيير شماره‌ي سرويس‌پك ويندوز از طريق رجيستري مي‌تونه مشكلي ايجاد كنه يا نه؟

قبلا خودم اين كارو كردم، خبر خاصي نشد. الآن واسه يكي ديگه مي‌خوام اين كارو بكنم گفتم بپرسم كه مشكلي براش پيش نياد!

-------------------------------

يه سوال ديگه هم اينكه از كجا مي‌شه متوجه شد كه لايسنس يه نرم‌افزار روي چه كامپيوتري فعاله. يعني يه جوري كه لايسنسو بديم، مشخصات كامپيوترو بگيريم!

مثلا من يه pc دارم و يه laptop . روي اينا آنتي ويروس نصب كردم و هر كدوم يه لايسنس دارن. بعد يه چيزي مي‌شه كه كل سيستم هردو رو عوض مي‌كنم. حالا كه مي‌خوام دوباره آنتي ويروسو نصب كنم، نمي‌دونم كه كدوم لايسنس براي كدومه.

مي‌خوام بدونم اين جايي ثبت شده يا نه!

(البته مشكلم چيز ديگه‌ايه. اينو مي‌شه امتحان كرد فهميد :دي)

پيشاپيش متشكرم :)

دروود

در مورد سوال اول : نه مشکلی ایجاد نمیکنه .

سوال دومت هم :

يعني يه جوري كه لايسنسو بديم

به کی یا به چی بدیم!!؟

مشخصات كامپيوترو بگيريم!

چه مشخصاتی از کامپیوتر رو بگیریم!؟

روش های متنوع و زیادی برای activation وجوود داره و هر نرم افزاری از روش های مخصوص خودش استفاده میکنه.

یکی بر اساس مشخصات سخت افزار ، یکی بر اساس دیکودر داخلی خودش ، یکی بر اساس online activation و . . .

لینک به دیدگاه
دروود

در مورد سوال اول : نه مشکلی ایجاد نمیکنه .

سوال دومت هم :

به کی یا به چی بدیم!!؟

چه مشخصاتی از کامپیوتر رو بگیریم!؟

روش های متنوع و زیادی برای activation وجوود داره و هر نرم افزاری از روش های مخصوص خودش استفاده میکنه.

یکی بر اساس مشخصات سخت افزار ، یکی بر اساس دیکودر داخلی خودش ، یکی بر اساس online activation و . . .

مرسي :)

سوالمو بد پرسيدم. :|

در واقع مي‌خوام بدونم كه يه لايسنس استفاده شده يا نه.

از طرفي نمي‌تونم امتحان كنم. چون اگه بخوام امتحان كنم، ممكنه لايسنس استفاده نشده باشه و اون موقع استفاده مي‌شه! :|

از طرفي مي‌خوام بدونم اگه استفاده شده واسه چه كامپيوتري‌ بوده. مثلا شماره سريال يا مدل يا هر مشخصه‌ي ديگه‌اي از سخت افزار ميشه پيدا كرد يا نه! :ws52:

هوم؟

خب روششو نمي‌دونم. از كجا بايد اينو بفهمم؟ :|

لینک به دیدگاه

مرسي :)

سوالمو بد پرسيدم. :|

در واقع مي‌خوام بدونم كه يه لايسنس استفاده شده يا نه.

از طرفي نمي‌تونم امتحان كنم. چون اگه بخوام امتحان كنم، ممكنه لايسنس استفاده نشده باشه و اون موقع استفاده مي‌شه! :|

از طرفي مي‌خوام بدونم اگه استفاده شده واسه چه كامپيوتري‌ بوده. مثلا شماره سريال يا مدل يا هر مشخصه‌ي ديگه‌اي از سخت افزار ميشه پيدا كرد يا نه! :ws52:

هوم؟

خب روششو نمي‌دونم. از كجا بايد اينو بفهمم؟ :|

آهاین.

تا جایی که عقل من قد میده جواب میدم.

معمولا روش های مختلفی واسه فعال سازی یه نرم افزار هست که هر سازنده بسته به سیاست خودش ، روش خاصی رو استفاده میکنه.

یکی از راه هایی که خیلی از نرم افزارها استفاده میکنن ( البته کرک شده های تولید داخل! ) استفاده از دیکودر داخلی نرم افزار هست بطوری که داخل خود نرم افزار یه سری الگوریتم طراحی شده که با توجه به اون الگوریتم ، تشخیص میده آیا سریالی که وارد شده با اون الگوریتم جور در میاد یا خیر.

key generator هایی که همراه نرم افزار ها میاد ، مثالی از این روش هست.

در این روش کد گذاری و فعال سازی ، امکان اینکه تشخیص بدی این لایسنس مربوط به کدوم کامپیوتر هست تقریبا محاله چون ممکنه از یک لایسنس ، چندین بار در کامپیوتر های مختلف استفاده شده باشه. در ثانی لازمه ی اینکه مشخصات کامپیوترها رو پیدا کنیم اینه که یا به اون کامپیوتر ها دسترسی داشته باشیم ، یا اینکه این نرم افزار ها ، مشخصات سریال وارد شده به همراه اطلاعات کامپیوتر رو به سرور سازنده ی نرم افزار بصورت آنلاین ارسال کنن که در این صورت به روش online activation میرسیم.

روش دوم همونطوری که گفتم روش فعالسازی آنلاین هست که شما از سازنده ی یه نرم افزار ، یه نرم افزار رو خریداری میکنین و اون نرم افزار یه Activation Code داره.

زمان نصب ، شما این کد رو وارد میکنید و همزمان به اینترنت متصل میشید. نرم افزار این کد رو به همراه یه سری مشخصات سخت افزار مثل شماره سریال بعضی قطعات کامپیوتر ، به سازنده ی نرم افزار بصورت آنلاین ارسال میکنه و در سرور سازنده ی اون نرم افزار در اینترنت ذخیره میشه.

از اونجایی که تمامی سخت افزار های موجود در بازار ، شماره سریال اختصاصی خودشون رو دارن و هیچ دو سخت افزاری پیدا نمیشه که شماره سریال یکسان داشته باشن ، وقتی که شخص دیگه ای بخواد از این لایسنس که برای شماست استفاده کنه ، زمان فعال سازی آنلاین ، سرور اینترنتی برنامه متوجه میشه که این سریال قبلا با مشخصات سخت افزاری شخص دیگه ای ثبت شده و شماره سریال سخت افزارش متفاوته ، بنابراین از فعال سازی نرم افزار جلوگیری میکنه.

همینطور وقتی حتی خود شما سخت افزار کامپیوترتون رو تعویض کنین ، باز هم این اتفاق رخ میده و دیگه لایسنس قدیمی جوابگو نخواهد بود.

وقتی نرم افزاری برای فعالسازی ، نیاز به اتصال به اینترنت داشته باشه و با اتصال به اینترنت مراحل فعالسازی خودش رو طی کنه ، امکان استفاده از لایسنس یکسان برای سیستم ها نیست. در نهایت هم راه خاصی برای بدست اوردن مشخصات کامپیوتر وجود نداره جز اینکه تماس بگیری با شرکت سازنده ی نرم افزار و اعلام کنی آیا این لایسنس در سرور شما فعال هست یا خیر.

نتیجه ی این حرفا اینکه : باید ببینی این نرم افزار چه مسیری رو برای فعالسازی خودش طی میکنه.

اگه فعالسازیش در گرو اتصال به اینترنت باشه ، امتحان کردن لایسنس ریسک بسیار بزرگی میتونه باشه.

لینک به دیدگاه
آهاین.

تا جایی که عقل من قد میده جواب میدم.

معمولا روش های مختلفی واسه فعال سازی یه نرم افزار هست که هر سازنده بسته به سیاست خودش ، روش خاصی رو استفاده میکنه.

یکی از راه هایی که خیلی از نرم افزارها استفاده میکنن ( البته کرک شده های تولید داخل! ) استفاده از دیکودر داخلی نرم افزار هست بطوری که داخل خود نرم افزار یه سری الگوریتم طراحی شده که با توجه به اون الگوریتم ، تشخیص میده آیا سریالی که وارد شده با اون الگوریتم جور در میاد یا خیر.

key generator هایی که همراه نرم افزار ها میاد ، مثالی از این روش هست.

در این روش کد گذاری و فعال سازی ، امکان اینکه تشخیص بدی این لایسنس مربوط به کدوم کامپیوتر هست تقریبا محاله چون ممکنه از یک لایسنس ، چندین بار در کامپیوتر های مختلف استفاده شده باشه. در ثانی لازمه ی اینکه مشخصات کامپیوترها رو پیدا کنیم اینه که یا به اون کامپیوتر ها دسترسی داشته باشیم ، یا اینکه این نرم افزار ها ، مشخصات سریال وارد شده به همراه اطلاعات کامپیوتر رو به سرور سازنده ی نرم افزار بصورت آنلاین ارسال کنن که در این صورت به روش online activation میرسیم.

روش دوم همونطوری که گفتم روش فعالسازی آنلاین هست که شما از سازنده ی یه نرم افزار ، یه نرم افزار رو خریداری میکنین و اون نرم افزار یه Activation Code داره.

زمان نصب ، شما این کد رو وارد میکنید و همزمان به اینترنت متصل میشید. نرم افزار این کد رو به همراه یه سری مشخصات سخت افزار مثل شماره سریال بعضی قطعات کامپیوتر ، به سازنده ی نرم افزار بصورت آنلاین ارسال میکنه و در سرور سازنده ی اون نرم افزار در اینترنت ذخیره میشه.

از اونجایی که تمامی سخت افزار های موجود در بازار ، شماره سریال اختصاصی خودشون رو دارن و هیچ دو سخت افزاری پیدا نمیشه که شماره سریال یکسان داشته باشن ، وقتی که شخص دیگه ای بخواد از این لایسنس که برای شماست استفاده کنه ، زمان فعال سازی آنلاین ، سرور اینترنتی برنامه متوجه میشه که این سریال قبلا با مشخصات سخت افزاری شخص دیگه ای ثبت شده و شماره سریال سخت افزارش متفاوته ، بنابراین از فعال سازی نرم افزار جلوگیری میکنه.

همینطور وقتی حتی خود شما سخت افزار کامپیوترتون رو تعویض کنین ، باز هم این اتفاق رخ میده و دیگه لایسنس قدیمی جوابگو نخواهد بود.

وقتی نرم افزاری برای فعالسازی ، نیاز به اتصال به اینترنت داشته باشه و با اتصال به اینترنت مراحل فعالسازی خودش رو طی کنه ، امکان استفاده از لایسنس یکسان برای سیستم ها نیست. در نهایت هم راه خاصی برای بدست اوردن مشخصات کامپیوتر وجود نداره جز اینکه تماس بگیری با شرکت سازنده ی نرم افزار و اعلام کنی آیا این لایسنس در سرور شما فعال هست یا خیر.

نتیجه ی این حرفا اینکه : باید ببینی این نرم افزار چه مسیری رو برای فعالسازی خودش طی میکنه.

اگه فعالسازیش در گرو اتصال به اینترنت باشه ، امتحان کردن لایسنس ریسک بسیار بزرگی میتونه باشه.

هوم.

خب اين نرم‌افزاره خريداري شده. واسه activation َم فك كنم بايد به اينترنت وصل باشه.

پس اين كه زمان محدودي‌ هم داره، موقعي كه فعال مي‌شه، براش زمان فعال‌سازي هم تو سرور سازنده‌‌ي نرم‌افزار ثبت مي‌شه.:ws38:

مرسي حسين. :)

لینک به دیدگاه
چکارش کردی این جوری شد؟ :ws3:

اگر disable کرده باشیش،

تو همون device manager برو رو CD/DVD کلیک کن. یه زیر شاخه باز میشه که اسم شرکت سازنده سیدی رامته. روش کلیک راست کن و Enable رو انتخاب کن

این هم تصویرش:

28038220779734795556.jpg

یه دفه ای ناپدید شد

ایکن و مشخصات ش اصلا تو divce manager وجود نداره که بخواهم فعال یا غیر فعالش کنم؟

قبلا همین مشکل را داشتم با تغییر در رجیستری درست شو ولی الان مراحلش یادم نمیاد ؟ در ضمن با تغییر ویندوز هم درست نشد؟

لینک به دیدگاه

کامپیوتر یکی از اشنایان ویروس های زیرو داره " .exe از هرنوعی که بگید داره

AUTORUN.INF

$RECYCLE.BIN

از انتی ویروس نود 32 , و یه انتی ویروس AutorunRemover استفاده کردیم

پس چرا هیچی نشون نمیدند این انتی ویروسا آ انگار نه انگار ویروس داره کامپیوتر

انتی ویروس نود هر روز اپدیت میشه

پس چرا هیچی نشون نمیده راه از بین بردن این ویروس ها ( exe AUTORUN.INF $ RECYCLE.BIN . ) چیه ؟؟ ممنون راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
سلام

میخوام پاورپوینت شماره صفحه با فونت دلخواه باشه و همزمان واسه همه اسلایدها اعمال بشه!راهی نداره؟

از منوی view گزینه slide master رو انتخاب کنید در این حالت نمایش امکان شخصی سازی وجود دارد

لینک به دیدگاه
این سوالم به اینجا ربط نداره :ws52:

چند روزه نمی تونم ایمیلم رو چک کنم :4564:yahoo mail برام نمی یاد :4564:

در صورتی که سایت یاهو یا mail.yahoo برای شما باز نمیشه از طریق پیلترشکن امتحان کنید

لینک به دیدگاه

درود... آخرین ورژن فایرفاکس رو امروز نصب کردم(18.0.1)...plugin اذیت میکنه....فایل های فلش اجرا نمیشن ،هربار باید فعال کنم .... silverlight رو هم آپدیت کردم اما فرقی نکرد.... فکر میکنم نسخه قبلی بهتر بود ..... میشه راهنمایی کنید چیکار کنم... ممنون....

لینک به دیدگاه
درود... آخرین ورژن فایرفاکس رو امروز نصب کردم(18.0.1)...plugin اذیت میکنه....فایل های فلش اجرا نمیشن ،هربار باید فعال کنم .... silverlight رو هم آپدیت کردم اما فرقی نکرد.... فکر میکنم نسخه قبلی بهتر بود ..... میشه راهنمایی کنید چیکار کنم... ممنون....

دلیل وجود همچین مشکلاتی میشه ناسازگاری میان ورژن مرورگر و flash player باشه با حذف تمامی فایل ها مربوط به برنامه فلش و نصب مجدد به احتمال زیاد مشکلتون رفع میشه :icon_gol:

مرحله 1) با استفاده از ابزار Uninstall تمامی فایلهای فلش پلیر از سیستم حذف کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرحله 2) اگه پیلترشکن دارین به صورت مستقیم از سایت رسمی ادوب flash player رو نصب کنید در غیر اینصورت این از اینجا دانلود و نصب کنید.

پسوند فایل ها:‌http://www.softgozar.com

لینک به دیدگاه
دلیل وجود همچین مشکلاتی میشه ناسازگاری میان ورژن مرورگر و flash player باشه با حذف تمامی فایل ها مربوط به برنامه فلش و نصب مجدد به احتمال زیاد مشکلتون رفع میشه :icon_gol: مرحله 1) با استفاده از ابزار Uninstall تمامی فایلهای فلش پلیر از سیستم حذف کنید.
مرحله 2) اگه پیلترشکن دارین به صورت مستقیم از سایت رسمی ادوب flash player رو نصب کنید در غیر اینصورت این از اینجا دانلود و نصب کنید.
پسوند فایل ها:‌http://www.softgozar.com
ممنون از راهنماییتون ....اما لینک ها غیر قابل دسترسی بودن....
لینک به دیدگاه
ممنون از راهنماییتون ....اما لینک ها غیر قابل دسترسی بودن....

لینک ها سالم بودند. بهرحال از این لینک هم ابزار UNINSTALL و خود برنامه را دانلود کنید

لینک به دیدگاه
لینک ها سالم بودند. بهرحال از این لینک هم ابزار UNINSTALL و خود برنامه را دانلود کنید
لینک ها رو آنتی ویروسم باز نمیکنه و ارور میده که بلاک شده ن.... ولی ممنون از یه سایت دیگه آخرین ورژن فلش رو دانلود و نصب کردم. قبلی رو هم uninstall نکردم..خودش جایگزین شد .درست شد.... استفاده از نرم افزار برای غیر فعال سازی ضروریه؟
لینک به دیدگاه
لینک ها رو آنتی ویروسم باز نمیکنه و ارور میده که بلاک شده ن.... ولی ممنون از یه سایت دیگه آخرین ورژن فلش رو دانلود و نصب کردم. قبلی رو هم uninstall نکردم..خودش جایگزین شد .درست شد.... استفاده از نرم افزار برای غیر فعال سازی ضروریه؟

اگه مشکلتون برطرف شده نه. ولی بعضی مواقع فایل های ورژن قدیمی مانع کار کردن بی نقص ورژن جدید میشن و نیاز هست که پاک بشن :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

من یه هارد قدیمی اکسترنال داشتم، خیلی اطلاعات مهمی هم روش داشتم، قرار بود بکاپ بگیرم!! براشم یه مبدل آی دی ای (IDE) به یو اس بی گرفته بودم، راحت به کیس وصل میشد و ازش استفاده میکردم

منتها دیگه وقتی وصل میکنم ، دیگه نمیشناسه :icon_pf (34):خیلی هم برام مهمه، راهی هست برای تعمیرش؟؟؟

نمیتونم جایی ببرم، خیلی اطلاعات شخصی روش دارم، باید خودم یه کاریش بکنم

راهی هست درست بشه؟ خواهشن نگید مرده دیگه :4564:

لینک به دیدگاه
سلام

من یه هارد قدیمی اکسترنال داشتم، خیلی اطلاعات مهمی هم روش داشتم، قرار بود بکاپ بگیرم!! براشم یه مبدل آی دی ای (IDE) به یو اس بی گرفته بودم، راحت به کیس وصل میشد و ازش استفاده میکردم

منتها دیگه وقتی وصل میکنم ، دیگه نمیشناسه :icon_pf (34):خیلی هم برام مهمه، راهی هست برای تعمیرش؟؟؟

نمیتونم جایی ببرم، خیلی اطلاعات شخصی روش دارم، باید خودم یه کاریش بکنم

راهی هست درست بشه؟ خواهشن نگید مرده دیگه :4564:

از سالم بودن کابل اطمینان دارید؟ با سیستم های دیگر هم تست کردین؟ نوع و برند هاردتون چیه؟

لینک به دیدگاه
از سالم بودن کابل اطمینان دارید؟ با سیستم های دیگر هم تست کردین؟ نوع و برند هاردتون چیه؟

اول اینو تصحیح کنم، هاردم اینترناله!

بعید میدونم کابل مشکل داشته باشه... کابل مبدل دیگه ای هم ندارم تست کنم

بعدشم به صدا افتاده بود ، تیک تیک میکرد اولی که دیگه شناخته نشد

االان دیگه تیک تیک هم نمیکنه :sigh:

هاردم مکستور 40 هستش...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...