رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام

سوالی داشتم در مورد نرم افزار اینکه آیا امکان یا روشی برای تغییر تمام اندازه های یک قطعه به یک نسبت وجود داره یا خیر؟ مثلاً تمام اندازه ها رو دو برابر ویا نصف کرد.

خیلی مرسی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

سوالی داشتم در مورد نرم افزار اینکه آیا امکان یا روشی برای تغییر تمام اندازه های یک قطعه به یک نسبت وجود داره یا خیر؟ مثلاً تمام اندازه ها رو دو برابر ویا نصف کرد.

خیلی مرسی

سلام

شما میتونید از ابزار doc1292868045241.imageScale استفاده کنید.

مسیر ابزار : Insert > Features > Scale

لینک به دیدگاه

من میخوام این شکلو رسم کنم ولی نمیدونم با کدوم دستور این تو رفتگیشو درست کنم ؟

1401721993581.png

سلام

برای ایجاد تو رفتگی خیلی راه حل وجود داره و این دیگه به شما بستگی داره چطور تورفتگی رو ایجاد کنید

یعنی بر میگرده به هنر طراح

میتونید ابتدا یه مکعب رسم کنید و بعد با دو کمان که از نمای بالا میزنید و استفاده از دستور extrude-cut به این شکل برسید

میتونید به ابعاد مورد نظر یه مکعب بکشید و بعد از اون از دستور flex و گزینه bending خم یا تو رفتگی رو ایجاد کنید البته این مورد زمانی کاربرد داره که یک طرف قطعه تو رفته باشه و طرف مقابلش به همون مقدار بیرون اومده باشه

لینک به دیدگاه
چرا این شکل رو فیلت میکنم شبیه اون یکی نمیشه ؟

اینو من کشیدم.

1401724828841.png

میخوام این شکلی بشه ؟

1401724829212.png

سلام

خیلی ساده ست.

دلیلش اینه شما بعد از اینکه دستور فیلت رو زدید گزینه اول رو انتخاب کردید یعنی constant radius

اما اگه بخواید به شکل های پایینی برسید باید بعد از دستور فیلت از گزینه face fillet استفاده کنید.

بعد بجای انتخاب گوشه صفحه 1 و 2 رو به ترتیبی که در تصویر مشخصه انتخاب کنید.

amjon3lobzxl190wbau.png

oummvcflyed7ked9bgmn.png

پ.ن:

در دستور fillet موارد و گزینه های دیگری هم وجود داره که یمتونید ازشون استفاده کنید (برای درک کاری که انجام میدن بهتره هرکدوم رو امتحان کنید اینطوری بهتر میتونید به تفاوتهاشون پی ببرید.

در قسمت fillet option هم گزینه ای به اسم curvature continuous وجود دارد

این گزینه به معنای ایجاد انحنای پیوسته ست که باعث پیوستگی در انجای ایجاد شده در دستور fillet میشود.

در تمرینی که قرار داده بودید و میخواستید فیلتهایی به این شکل داشته باشید هم کاربرد داره

1401724829212.png

لینک به دیدگاه

جواب سوالتون رو اینجا هم گذاشتم که اگهکسی همچین مشکلی داشت استفاده کنه

1401964685531.png

میخوام خط منحنی رو انتخاب کنم قسمت guide curves ولی نمیشه ؟

بعد یه بار من select manager رو انتخاب کردم الان برای بقیه هم select manager غیر فعال بشه باید چیکار کنم ؟

وقتی انتخاب هم میشه این ارور رو میده ؟

1401965462031.png

از تماس خط راهنما با دایره پایین مطمئن بشید و به هم مماسشون کنید

در تصویر زیر کاملا" مشخصه که میشه از این دستور به راحتی استفاده کرد.(من از اسکچ 2 به بعد شروع کردم زیاد مهم نیست:دی)

0786zsoll05mhqhfar3k.jpg

لینک به دیدگاه
1402154820941.png

این شکلو نگاه کنید :

توی محیط اسکیچ هست بعد :

insert>> curve

من همینو اجرا میکنم ولی helix,spirale برای من فعال نیس .:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سلام

ببینید من همینو انجام دادم و برای من فعاله ببینید کجای کار مشکل داره

احتمالا اسکچی ندارید تا فعال باشه

یه صفحه ایجاد کنید و دایره ای رو در اون صفحه بکشید بعئ به مسیر مورد نظر برید (در تصویری هم که گذاشتید اسکچ رو رسم کرده اما پست مسیر باز شده افتاده و دیده نمیشه)

x6evqnaoievdsav95ltw.jpg

لینک به دیدگاه

عجب شکلی شده این شکل !

من میخوام رو این revolve رو اجرا کنم ولی چرا غیر فعاله.چرا؟

13.gif

1402167667871.png

محور یه باره دیگه ببین حول کدوم محور میخوای ریولو کنی جونم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
محور یه باره دیگه ببین حول کدوم محور میخوای ریولو کنی جونم:banel_smiley_4:

دور این محور اول خب باید دستورو اجرا کنم بعد محورو تعیین کنم ؟

140216925231.png

لینک به دیدگاه

اونوری خط محوری که داری سالید رو اذیت میکنه خوب اون خطی رو که داری تبدیل به خط محورش کن اون یکی خط محور که تقارن شکلته رو پاکش کن که سالید من ناراحت نشه

تمومه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اونوری خط محوری که داری سالید رو اذیت میکنه خوب اون خطی رو که داری تبدیل به خط محورش کن اون یکی خط محور که تقارن شکلته رو پاکش کن که سالید من ناراحت نشه

تمومه :icon_gol:

خب اینکارو کردم ولی وضعیت همونه !:4564:

سالید که اذیت نمیشه اذیت میکنه!:4564:

ممنونم ازتون.

1402169835211.png

لینک به دیدگاه

سلام. میخوام رو این اسکتچ ها دستور lofted رو اجرا کنم ولی نمیشه خب من صفحه هارو چه جوری انتخاب کنم بشه ؟ مشکل از کجاست ؟

1402217649051.png

سلام

برای اینکه دستور loft عمل کنه باید سطوح در یک راستا باشن یعنی صفحاتی که اسکچ ها در اون قرار میگیرن در یک راستا و به لحاظ ارتفاعی با همدیگه فاصله داشته باشن

الان اکچ های شما در چند راستا هستن و ضمن اینکه در یک صفحه موازی به هم قرار نمیگیرن

لینک به دیدگاه
خب شکل من مثلا این شکله !:ws3:

1402219836371.png

jaodw

تشخیص ارتفاع ها از این تصویر خیلی مشکله یا فایلش رو بدید ببینم یا اینکه از رو آموزش میبینید تصویر بعدش که loft شده رو بدید که دید بهتری نسبت به شکل داشته باشیم

اگه میخواید به صورت حلقه باشه باید دو به دو دایره ها در یک راستا باشن و در حالت کلی مراکز همه دوایر از یک صفحه رد بشه یعنی مراکز در یک سطح باشن

iskq0jageqbidhworsxz.jpg

و بعد هر چهار دایره رو انتخاب میکنیم و در آخر برای اینکه loft بسته بشه تیک close loft رو فعال میکنیم

rcx60pm2ao8lehdf3lkp.jpg

و در آخر اوکی:ws3:

لینک به دیدگاه
jaodw

تشخیص ارتفاع ها از این تصویر خیلی مشکله یا فایلش رو بدید ببینم یا اینکه از رو آموزش میبینید تصویر بعدش که loft شده رو بدید که دید بهتری نسبت به شکل داشته باشیم

این تصویر :

1402221398551.png

این هم فیلم اموزشی :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...