رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 298
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خواهش میکنم.

خب خب کجا بودیم؟

بحثمون راجب گرمایش جهانی زمین بود.

دوستای خوبمون راجب این مسئله توضیحاتی دادن.

حالا کسی نظری داره که اگر این پدیده رخ بده چه اتفاقایی میفته؟ و اصلا چرا به اصطلاح انقدر ما محیط زیستیا سنگشو به سینه میزنیم؟

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1316239]خواهش میکنم.

خب خب کجا بودیم؟

بحثمون راجب گرمایش جهانی زمین بود.

دوستای خوبمون راجب این مسئله توضیحاتی دادن.

حالا کسی نظری داره که اگر این پدیده رخ بده چه اتفاقایی میفته؟ و اصلا چرا به اصطلاح انقدر ما محیط زیستیا سنگشو به سینه میزنیم؟

اینده ای نه چندان دور براتون یه فیلم کوتاه میگذارم تا همه از عواقبش با خبر بشن...لطفا تا میشه از اعضا دعوت به حضور به این مبحث بشه...واقعا همه چیز در خطره...

لینک به دیدگاه

سلام..چند سوال از خودمون بپرسیم...چرا دایناسور ها جثه بزرگی داشتن؟؟چرا و به چه علت هایی از بین رفتن؟؟ ما بر روی زمین چه میکنیم؟؟؟چرا برای رفتن به چند کیلومتر بالا تر باید هزینه هایی بسیار بسیار بالا بپردازیم؟؟ایا واقعا گرمایش جهانی ما را ازبین میبرد؟؟جنگ آب چیست؟؟یک روز خودمون رو بدون اب در لوله های ساختمون ببینیم......

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام خدمت همه دوستای گلم که در این مباحث شرکت کردن و اناهیتای گل

من تک تک پستها رو از اول خوندم و واقعا لذت بردم

من به دلیل مشکلاتی که دارم مدتی هست که خیلی کمرنگ شدم و واقعا نمیتونم سر بزنم ولی سعی میکنم در این تاپیک هر وقت میام دوستان رو همراهی کنم

پستها رو که خوندم میبینم که بحث در مورد گرمایش جهانی ادامه داره پس من هم در این مقوله نظرم رو میگم:

در مباحث آلودگیهای زیست محیطی معمولا چیزی رو آلوده کننده میگیم که از حد طبیعی و نرمالش خارج شده و معمولا بیماری به وجود میاره

ما در مباحثمون گاز دی اکسید کربن رو آلوده کننده حساب نمیکنیم چون سمی نیست و بیماری به وجود نمیاره

اما در سطح جهانی به عنوان بزرگترین عامل گرم کننده زمین از مباحث گازهای گلخانه ای حساب میشه و با توجه به اهمیت این موضوع این گاز نیز اهمیت پیدا میکنه

دوستان عزیز در پستهای قبلی در مورد گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین توضیح دادن و میبینیم که گازهای زیادی در این امر دخالت دارن اما بیشترین مقدارش همین دی اکسید کربن هست

دود ناشی از اگزوز ماشین ها - فعالیت کارخانجات - آتش سوزی جنگلها - تامین سوخت و حتی خود طبیعت و یک نخ سیگار ما نقش زیادی در گرمایش زمین دارن

گرم شدن زمین باعث میشه چرخه طبیعی زمین به هم بخوره

چرخه اقلیم به هم ریزه

حتی زاد و ولد جانوران تحت تاثیر قرار میگیره و خیلی از گونه ها به سوی انقراض پیش میرن

تنوع زیستی از بین میره

سطح آبها بالا میاد و جون انسانها و همه موجودات زنده به خطر میفته

و خیلی از اتفاقات ناگواری که حتی به جرات میتونم بگم که پیشبینی هم نشدن و ما بیخبریم

چیکار میشه کرد:

به نظر من اول آگاهی و آگاه کردن

دوم رعایت کردن در مورد خودمون

سوم بازتاب به مسئولین و هشدار هشدار هشدار

این یه موضوع جهانیه و باید همه کشورها خیلی از موارد رو هماهنگ با هم رعایت کنن...

اینها نظرات بنده حقیر بود ایشاالله از نظرات و حرفهای دیگر دوستان استفاده ببریم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام..چند سوال از خودمون بپرسیم...چرا دایناسور ها جثه بزرگی داشتن؟؟چرا و به چه علت هایی از بین رفتن؟؟ ما بر روی زمین چه میکنیم؟؟؟چرا برای رفتن به چند کیلومتر بالا تر باید هزینه هایی بسیار بسیار بالا بپردازیم؟؟ایا واقعا گرمایش جهانی ما را ازبین میبرد؟؟جنگ آب چیست؟؟یک روز خودمون رو بدون اب در لوله های ساختمون ببینیم......

چه سوالای جالبی.:ws3:

خب جوابشون بدین.:whistle:

دایناسور ها از گرسنگی مردن خو:hanghead:

لینک به دیدگاه
چه سوالای جالبی.:ws3:

خب جوابشون بدین.:whistle:

دایناسور ها از گرسنگی مردن خو:hanghead:

واما پاسخ ها....دایناسورها بزرگ بودن چون اکسیژن اون زمان زمین خیلی خیلی زیاد بود و برای دوام و سوختن اکسیژن مازاد باید بدن بزرگ میشد.(یعنی ما با سوختن و بلعیدن اکسیژن و کم شدنش بدن های کوچکتری باید داشته باشیم)از بین رفتنشون یه تصادف هدفمند هم بود. برای آیندگان...این باز مانده های کنونی جانوان تغییر شکل یافته گذشته ها هستند..برای بالا رفتن هم به این دلیل هزینه بره چون برای زنده بودن ما هزاران عامل در سطح فراهم هست و دست به دست هم دادن برای سازندگی و تداوم حیات ما...گرمایش جهانی حتمی از بین برنه ما خواهد بود...چرا که با افزایش حرارت زمین دیگر برگشت نا پذیر خواهد بود و ما در زنجیره نابودی قرار خواهیم گرفت...جنگ آب جنگیه که شوع شده...ما با دست خودمون به خودکشی رسیدیم...زدن سد های متعدد بر روی رودخانه ها و محروم ساختن بستر رود از آب...انتقال آب از سر شاخه ها به جاهایی که تبخیر و تعرق بالاست و به صورت طبیعی کشاورزی نبود تبدیل اراضی بالا دست به مناطق کشاورزی و محو نگل و بوته زار و عذف گیاهان بومی منجر به ایجاد رواناب و سیلاب های فراوان شده که کم کم بیابان زایی تقویت شده و منجر به یک نا هنجاری بزرگ خواهد شد..خلاصه مطلبی بود که همگان باید ازش مطلع باشند....مثالش هم خشک شد همه تالاب های ایرامونه...حتی دریاچه ارومیه با عظمتش داره محو میشه...تالاب های دگه کشور هم همین وضع رو دارن...شک نکنید ایران بی آبی خواهیم داشت...چون همه نظم جهان به هم خورد.

لینک به دیدگاه
واما پاسخ ها....دایناسورها بزرگ بودن چون اکسیژن اون زمان زمین خیلی خیلی زیاد بود و برای دوام و سوختن اکسیژن مازاد باید بدن بزرگ میشد.(یعنی ما با سوختن و بلعیدن اکسیژن و کم شدنش بدن های کوچکتری باید داشته باشیم)از بین رفتنشون یه تصادف هدفمند هم بود. برای آیندگان...این باز مانده های کنونی جانوان تغییر شکل یافته گذشته ها هستند..برای بالا رفتن هم به این دلیل هزینه بره چون برای زنده بودن ما هزاران عامل در سطح فراهم هست و دست به دست هم دادن برای سازندگی و تداوم حیات ما...گرمایش جهانی حتمی از بین برنه ما خواهد بود...چرا که با افزایش حرارت زمین دیگر برگشت نا پذیر خواهد بود و ما در زنجیره نابودی قرار خواهیم گرفت...جنگ آب جنگیه که شوع شده...ما با دست خودمون به خودکشی رسیدیم...زدن سد های متعدد بر روی رودخانه ها و محروم ساختن بستر رود از آب...انتقال آب از سر شاخه ها به جاهایی که تبخیر و تعرق بالاست و به صورت طبیعی کشاورزی نبود تبدیل اراضی بالا دست به مناطق کشاورزی و محو نگل و بوته زار و عذف گیاهان بومی منجر به ایجاد رواناب و سیلاب های فراوان شده که کم کم بیابان زایی تقویت شده و منجر به یک نا هنجاری بزرگ خواهد شد..خلاصه مطلبی بود که همگان باید ازش مطلع باشند....مثالش هم خشک شد همه تالاب های ایرامونه...حتی دریاچه ارومیه با عظمتش داره محو میشه...تالاب های دگه کشور هم همین وضع رو دارن...شک نکنید ایران بی آبی خواهیم داشت...چون همه نظم جهان به هم خورد.

ناراحت کننده هستTAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

تازه سد هم که میزنن میبینید چه افتخاری بهش میکننvahidrk.gif واقعا اونهایی که این کار ها رو میکنن 1 ذره به عاقبتش فکر میکنند؟

مزایای زدن سد چیه که حاضر شدن مطلب به این مهمی رو نادیده بگیرن؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
ناراحت کننده هستTAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

تازه سد هم که میزنن میبینید چه افتخاری بهش میکننvahidrk.gif واقعا اونهایی که این کار ها رو میکنن 1 ذره به عاقبتش فکر میکنند؟

مزایای زدن سد چیه که حاضر شدن مطلب به این مهمی رو نادیده بگیرن؟؟؟؟؟؟

متاسفانه فعلا همه پول رو میبینن و رفاه رو برای خودشون...اینده رو هم اصلا نمیبینن...به قول معروف ای کاش تا نوک دماغ رو هم میدیدن...اینا اصلا چیزی نمیبینن...نمونش دریاچه ارومیه...مسئولین محیط زیست با نامه نگاری هشدار داده بودن اما چی شد؟؟همین روند هم در همه جای ایران مصداق داره...فعلا اهمیت موضوع گرمایش جهانیه

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

گرم شدن کره ی زمین تا حدودی میتونه روی از بین رفتن لایه ی ازن تاثیر بذاره. علتشم بخاطر وجود گاز های مشترکی در گرمایش زمین و نابودکننده ی ازنه.مثل cfc ها.

اینجا چرا انقده سوت و کوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w000:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371194]گرم شدن کره ی زمین تا حدودی میتونه روی از بین رفتن لایه ی ازن تاثیر بذاره. علتشم بخاطر وجود گاز های مشترکی در گرمایش زمین و نابودکننده ی ازنه.مثل cfc ها.

اینجا چرا انقده سوت و کوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:w000:

خب شما بچه های محیط زیست خبری ازتون نیست:ws3:شما باشید ما هم با کمال میل همراهی میکنیم.:whistle:

این notrino رو فلفل بریز دهنش بیارش:ws28:

لینک به دیدگاه

عزیزم notrino هم مثل من درگیر کنکور بود.احتمالا الان داره خستگی های کنکورو درمیکنه:ws3:

شما بفرمایید بنده و دوستان دیگه درخدمتیم:w02:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371212]عزیزم notrino هم مثل من درگیر کنکور بود.احتمالا الان داره خستگی های کنکورو درمیکنه:ws3:

الان دیگه که کنکور تمام شد بابا.برو بیارش:w000:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371212]عزیزم notrino هم مثل من درگیر کنکور بود.احتمالا الان داره خستگی های کنکورو درمیکنه:ws3:

الان دیگه که کنکور تمام شد بابا.برو بیارش:w000:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371221]بحث الان سر گرمایش جهانی و ارتباط اون با لایه ازنه ها:w000:

به یکی داشتم توضیح میدادم گازهای گلخاننه ای چ تاثیر روی گرمایش زمین داره اخرش برگشت گفت اره این گلخونه ها چیزای بدی هستن باس جمشون کرد:4564::4564::w58:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371221]بحث الان سر گرمایش جهانی و ارتباط اون با لایه ازنه ها:w000:

به یکی داشتم توضیح میدادم گازهای گلخاننه ای چ تاثیر روی گرمایش زمین داره اخرش برگشت گفت اره این گلخونه ها چیزای بدی هستن باس جمشون کرد:4564::4564::w58:

لینک به دیدگاه

:ws28::ws28: لابد بد توضیح دادی دیگه:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...