رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مجلس قانون گذار مملکته ولی نماینده هاش وقتی هنوز نمیدونن لایه ازون چیه چه انتظاری ازشون هست که قانون محیط زیستی وضع کنن:icon_pf (34):

:sigh:

واقعا

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 298
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

از مطالب مفید دوستان متشکرم..اما بااجازه شما مبحث رو ورود بدم به نکاتی چند تامل بر انگیز........ انرژهای پاک در زندگی ما چه جایگاهی داره . آیا ردی ازش داریم؟؟؟ صنایع ما چطور؟آیا این نکته برای اونا مشخص هست که نمیشه از داخل کیسه ای سمی هوا رو تنفس کرد؟؟؟؟مردم چی؟؟؟چقدر از بالا دستی ها خواستن که براشون محیط زیست باید در اولویت باشه نه جاده و قطع درخت و قیمت پراید...نکته بسیار و حرفها نگفته

انرژی های پاک اصلا محسوس نیستن.

توی زندگی ماشینی صنایع طبیعتا بسیار محسوس هستن.

عجب نکته ای قرمز کردم! :ws3:

ببخشید من اطلاعاتم تو این زمینه زیاد نیست:ws3:این قوانین رو کی و کجا باید تصویب کنه؟؟؟؟؟؟؟

درسته قوانین همیشه اونجور که باید اجرا نمیشن.اما خاصیت ادما اینه که باید با زور 1 چیزیو بهشون یاد داد(از طریق قانون)شاید هم خاصیت ایرانیا اینه.من با کشورهای دیگه برخورد نداشتم اینو بدونم:ws3:

سوزوندن کاه و کلش مزارع از نظر قوانین محیط زیست ممنوعه ... من این ممنوعیت رو از زبون خود ریاست اداره محیط زیست شنیدم. فکر کنم جریمه نقدی داره اگر اشتباه نکنم.

کلا قوانین در کشور ما در مجلس مطرح و تصویب میشه ...

اینکه اهالی اینو میگن که سوزوندن کاه و کلش باعث از بین رفتن امراض و آفاته یک وهم بیش نیست که برخی موجشو انداختن که مفیده...باید بدونن که اسیدی شدن خاک از بین رفتن رطوبت مناسب خاک از بین رفتن میکرو ارگانیسم های مفید خاک حذف حشرات مفید در منطقه از مضراتشه که اگر یک میلیون تن کاه و کلش طبق فرموده دوستمون میتونه علوفه مناسبی برای دام باشه کمک کنه به حفظ رطوبت بیشتر خاک چون در طول شب شبنم سطح همین کلشا رو میگیره و خاک همیشه مرطوب و پویاست و محیط طبیعی منطقه حفظ میشه.

خب صحت داره دوست من. مثال عرض میکنم: کرم ساقه خوار برنج فرم زمستان گذرانش رو توی همین کاه کلش سپری میکنه. یقینا سوزوندن کاه باعث نابودی این آفت میشه! و جمعیتش رو میاره پایین اما نکته بسیار عالی ای که گفتید قسمت سبز شده است! که اصلی ترین ضرر هم همین از بین رفتن فون جانوری اکوسیستم مزرعه است! وارد مباحث فرعی نمیشیم. اما نکاتی رو ذکر کردید که برای من خیلی جالب بود که شما این اطلاعات با اهمیت رو دارید.

بحث بحث آلودگی خاک بود. منحرف نمیشیم.

یکی بیاد بگه آلودگی خاک شامل چه چیزایی میشه!؟

لینک به دیدگاه

یکی بیاد بگه آلودگی خاک شامل چه چیزایی میشه!؟

خدمت شما عرضم که چند تا مبحث رو با اجازتون و مواری که فرمودین بیان کنم...

1-صنایع کوچکترین دغدغه ای از بابت بکار بردن انرژی های پاک ندارن..کدوم صنعتی رو میشناسید که در کمک به خنک شدن زمین تبدیل وضعیتی حداقل داشته باشه....2-هیچ دردی نیست بی درمان...اول باید نگاهمون به طبیعت عوض بشه...ما زیاده خواهیم و تاوان زیاده خواهیمون رو خودمون میبینیم..برای کرم ساقه خوار مگر نمیشه سیلیس ساقه برنج رو به روش مهندسی بالا برد که این خودش یه اسلحه کاراس...زنگ زرد ساقه رو هم کم میکنه..به هر حال کرم ساقه خوار هم جزی از طبیعته که ما سعیمون حذف کلی اینه..ادامه نمیدم چون خودتون متخصصید 3- آلودگی های خاک رو اسم بردین چیزی که عقل من قد میده ایناس...آلودگی های شیمیایی که الی ماشالا ما دست توانا داشتیم تو این بخش...آلودگی فلزات سنگین مثل نیکل کادمیوم که تو باطری موبایلامون هستو خیلیم خطرناکن...سرب جیوه آلودگی های فیزیکی...مثل تخلیه نخاله های ساختمانی کنار جاده ها رو ببینید نایلون های رها شده توسط راننده ها و مسافرین بی مسئولیت فراوونه..خاک وقتی خاکه که بشه از اون انتظار برداشت یه محصول مناسب داشت..حتی خاک کنار یه دامداری آلودس هر چند کود حیوانی طبیعی به نظر بیاد...اینم بگم خاکی که دای پر غذایی باشه آلوده محسوب میشه.

لینک به دیدگاه

از دوستای گلم خیلی خیلی ممنونم بخاطر این همه بحث های خوب و مفید.

از دوست عزیزم notrino هم خیلی ممنونم که با حضور به موقعش به داد محیط زیستیا رسید:ws3: آخه من تو این زمینه اطلاعات کمی دارم:icon_pf (34):

از بحث لذت میبرم.لطفا ادامه بدید:whistle:

لینک به دیدگاه

بحث های مهمی داریم برای حساسین به محیط زیست...کمی تو این بخش فعال تر باشد لطفا...بزرگترین خطرات رو در پیش داریم...به این فکر باشید چرا تعداد اخبار فجایع زیست محیطی بالا رفته..:w000:

لینک به دیدگاه

خدمت شما عرضم که چند تا مبحث رو با اجازتون و مواری که فرمودین بیان کنم...

1-صنایع کوچکترین دغدغه ای از بابت بکار بردن انرژی های پاک ندارن..کدوم صنعتی رو میشناسید که در کمک به خنک شدن زمین تبدیل وضعیتی حداقل داشته باشه....

2-هیچ دردی نیست بی درمان...اول باید نگاهمون به طبیعت عوض بشه...ما زیاده خواهیم و تاوان زیاده خواهیمون رو خودمون میبینیم..برای کرم ساقه خوار مگر نمیشه سیلیس ساقه برنج رو به روش مهندسی بالا برد که این خودش یه اسلحه کاراس...زنگ زرد ساقه رو هم کم میکنه..به هر حال کرم ساقه خوار هم جزی از طبیعته که ما سعیمون حذف کلی اینه..ادامه نمیدم چون خودتون متخصصید

3- آلودگی های خاک رو اسم بردین چیزی که عقل من قد میده ایناس...آلودگی های شیمیایی که الی ماشالا ما دست توانا داشتیم تو این بخش...آلودگی فلزات سنگین مثل نیکل کادمیوم که تو باطری موبایلامون هستو خیلیم خطرناکن...سرب جیوه آلودگی های فیزیکی...مثل تخلیه نخاله های ساختمانی کنار جاده ها رو ببینید نایلون های رها شده توسط راننده ها و مسافرین بی مسئولیت فراوونه..خاک وقتی خاکه که بشه از اون انتظار برداشت یه محصول مناسب داشت..حتی خاک کنار یه دامداری آلودس هر چند کود حیوانی طبیعی به نظر بیاد...اینم بگم خاکی که دای پر غذایی باشه آلوده محسوب میشه.

خب بهتره منم در مورد مواردی که اطلاعات کافی ندارم نظر زیادی ندم، اما آنچه که فکر میکنم اینه که ما در نظام تولیدی صنایعمون جایگاهی برای بهره گیری از انرژی های پاک نداریم! یعنی تا وقتی که نفت و سوخت های فسیلی به راحتی بدست میان و از نظر اقتصادی هم مقرون بصرفه هستن، فقط از این سوخت در نظام تولید یک محصول بهره گرفته میشه. برای هر تولیدی، جنبه اقتصادی حرف اول رو میزنه! که این برخاسته از نگاه خودخواهانه ماست!

این نگاه خودخواهانه و جنبه اقتصادی در کشاورزی هم وجود داره! مثلا همون کرم ساقه خوار مورد بحث!

بله میشه با استفاده از علوم بیوتکنولوژی و اصلاح گیاه میزان سیلیس موجود در ساقه و برگ گیاه رو افزایش داد و میزان خسارت رو کاهش ... از این گیاهان اصلاح شده هم بهره گرفته میشه اما خیلی خیلی کم هست.

(اطلاعات خوبی در این زمینه دارید)

احسنت، کرم ساقه خوار جزئی از طبیعته ... نگاه اصولی ما نگاه مدیریتی آفاته نه نگاه حذف کامل و معدوم کردن نوعی حشره! من این موضوع رو به کرات و در مباحث مختلف فراوون مطرح کردم.

ممنون از توضیحاتی که در مورد آلودگی خاک دادید ... فقط قسمت قرمز شده رو متوجه نشدم:ws52:

لینک به دیدگاه
خب بهتره منم در مورد مواردی که اطلاعات کافی ندارم نظر زیادی ندم، اما آنچه که فکر میکنم اینه که ما در نظام تولیدی صنایعمون جایگاهی برای بهره گیری از انرژی های پاک نداریم! یعنی تا وقتی که نفت و سوخت های فسیلی به راحتی بدست میان و از نظر اقتصادی هم مقرون بصرفه هستن، فقط از این سوخت در نظام تولید یک محصول بهره گرفته میشه. برای هر تولیدی، جنبه اقتصادی حرف اول رو میزنه! که این برخاسته از نگاه خودخواهانه ماست!

این نگاه خودخواهانه و جنبه اقتصادی در کشاورزی هم وجود داره! مثلا همون کرم ساقه خوار مورد بحث!

بله میشه با استفاده از علوم بیوتکنولوژی و اصلاح گیاه میزان سیلیس موجود در ساقه و برگ گیاه رو افزایش داد و میزان خسارت رو کاهش ... از این گیاهان اصلاح شده هم بهره گرفته میشه اما خیلی خیلی کم هست.

(اطلاعات خوبی در این زمینه دارید)

احسنت، کرم ساقه خوار جزئی از طبیعته ... نگاه اصولی ما نگاه مدیریتی آفاته نه نگاه حذف کامل و معدوم کردن نوعی حشره! من این موضوع رو به کرات و در مباحث مختلف فراوون مطرح کردم.

ممنون از توضیحاتی که در مورد آلودگی خاک دادید ... فقط قسمت قرمز شده رو متوجه نشدم:ws52:

...منظورم اینه که خاکی که مثلا دارای فسفر بالا باشه نیتریت یا نیترات بالا در کل عناصر پر مصرف یا همون ماکرو ها خاک رو آلوده میکنه و انتظار برداشت خوب نباید باشه..مثل اینکه بگیم خاکی که همش غرق آب باشه..یه نکته ای که هست من سوختای فسیلی رو مقرون به صرفه نمیبینم..ببینید تو مبحث گرمایش جهانی چه تاوانی داریم میدیم؟؟؟؟اقیانوسامون داره اسیدی میشه...مرگ فیتو پلانگتون ها یعنی شالوده حیات رو در پی داره...شصت درصد کربن جو رو همینا جذب میکنن...بعد جنگل ها...اینا از بین برن یعنی مرگ همه ما..هر تابستون نمودار گرماییش بالا تر از تابستون قبله...زمین تبدل ده به یه زود پز شد...اونا که دارن بودجشونتو از این راه تامین میکنن میگن مقرون به صرفس...از کنار جاده های کویری رو شما دقت کنید میشه به اندازه دویست کیلومتر انرژی ایران که هیچ حتی اروپا رو تامین کرد...چرا نمیرن سرمایه گذاری کنن تو ماشینای برقی؟؟موتورش هم ساخته شده و آمادس...چون کارتلای نفتی میخوابن...سد سازی اصلا مقرون به صرفه نیست چرا میسازن؟؟؟چون یه عده قلیل دارن از سرمایه های میلیاردی که زیر دستشون میره بهره ها میبرن...جنبش 99 درصد رو باید اینجا هم راه بندازن..کارون خشک شد...زاینده رود خشک شد ...دجله و فرات خشک شد...هیرمندو بختگان و دریاچه ارومیه خشک شد...آمار نگران کننده ای از ابهای زیر زمینی هست...ایران آینده ایران خوبی نخواهد بود...چن همه این اتفاقات بد توی ده سال رخ داد..بنظر همه شما آیا جوی های سیمانی که به بهانه راندمان آبدهی بالا ساختن کار خوبی بود...؟؟؟همون علفای به اصطلاح هرزی که کنار جوی های قدیم رشد میکرد بهترین گزینه برای پالایش بود..حالا چی؟نتیجه سو مدیریت و کج فهمیامون رو ببینید...

لینک به دیدگاه
...منظورم اینه که خاکی که مثلا دارای فسفر بالا باشه نیتریت یا نیترات بالا در کل عناصر پر مصرف یا همون ماکرو ها خاک رو آلوده میکنه و انتظار برداشت خوب نباید باشه..مثل اینکه بگیم خاکی که همش غرق آب باشه..یه نکته ای که هست من سوختای فسیلی رو مقرون به صرفه نمیبینم..ببینید تو مبحث گرمایش جهانی چه تاوانی داریم میدیم؟؟؟؟اقیانوسامون داره اسیدی میشه...مرگ فیتو پلانگتون ها یعنی شالوده حیات رو در پی داره...شصت درصد کربن جو رو همینا جذب میکنن...بعد جنگل ها...اینا از بین برن یعنی مرگ همه ما..هر تابستون نمودار گرماییش بالا تر از تابستون قبله...زمین تبدل ده به یه زود پز شد...اونا که دارن بودجشونتو از این راه تامین میکنن میگن مقرون به صرفس...از کنار جاده های کویری رو شما دقت کنید میشه به اندازه دویست کیلومتر انرژی ایران که هیچ حتی اروپا رو تامین کرد...چرا نمیرن سرمایه گذاری کنن تو ماشینای برقی؟؟موتورش هم ساخته شده و آمادس...چون کارتلای نفتی میخوابن...سد سازی اصلا مقرون به صرفه نیست چرا میسازن؟؟؟چون یه عده قلیل دارن از سرمایه های میلیاردی که زیر دستشون میره بهره ها میبرن...جنبش 99 درصد رو باید اینجا هم راه بندازن..کارون خشک شد...زاینده رود خشک شد ...دجله و فرات خشک شد...هیرمندو بختگان و دریاچه ارومیه خشک شد...آمار نگران کننده ای از ابهای زیر زمینی هست...ایران آینده ایران خوبی نخواهد بود...چن همه این اتفاقات بد توی ده سال رخ داد..بنظر همه شما آیا جوی های سیمانی که به بهانه راندمان آبدهی بالا ساختن کار خوبی بود...؟؟؟همون علفای به اصطلاح هرزی که کنار جوی های قدیم رشد میکرد بهترین گزینه برای پالایش بود..حالا چی؟نتیجه سو مدیریت و کج فهمیامون رو ببینید...

واقعا همه ی اینها مقصرش خود ادما هستن.:4564:

یعنی اینقد خودخواه هستن که حاضرن برای منافع خودشون 1 کشور رو نابود کنن؟؟؟؟؟؟؟؟

توی آلودگی هوا به نظرم نقش خود ماها خیلی موثره.اما با توجه به مطالبی که گفتین فکر میکنم برای بهبود الودگی خاک کاری از کسی بر نمیاد جز همون بالا دستیا به قول شما:hanghead:

لینک به دیدگاه

توی آلودگی هوا به نظرم نقش خود ماها خیلی موثره.اما با توجه به مطالبی که گفتین فکر میکنم برای بهبود الودگی خاک کاری از کسی بر نمیاد جز همون بالا دستیا به قول شما:hanghead:

چرا نشه کاری کرد...بدنه یه کشور رو مردمش میسازن...به جای اینکه مشغول به لغویات بشیم به چیزی مشغول بشیم که مهمه...مردم رو در حد توان حساس کنید...بیاموزید و آموختن رو شوع کنید..همه رو به حرفاتون دعوت کنید..یادشون بدید ریز بین باشن...با زدن جاده ای شاید نابودی حکم اول آخرشون باشه...اتفاقا تو شمال روستایی بود فوق جالب..خواستن برای گردشگری جاده بزنن برن ببینن محیط زیستیای اونجا رفتن با مردمش صحبت کردن خود مردم نذاشتن به نابودی بکشوننشون.به خوبی هم زندگی میکنن.

برای خاک های آلوده میشه کارای زیر رو انجام داد:

گروه های ویژه تشکیل داد.

برن به مناطق حساسی که احتیاج هست مردم یاد بگیرن چیا آلوده کنندس مثل شالیزارها یا دهیار ها رو راهنمایی کنن برای فراگیری و انتقال به جوامع محلی..

هدایت آبهای جمع آوری شده شهر ها به مکان تصفیه و پلایش خاص

کاشت هر چه بیشتر درخت

جمع آوری دانه های مناسب گیاهان مختص اون مناطق و کاشت مرحله به مرحله در هر بخشی که مناسب دیده میشه..

احیا اراضی با استفاده از روش های مختلف

و........

لینک به دیدگاه
چرا نشه کاری کرد...بدنه یه کشور رو مردمش میسازن...به جای اینکه مشغول به لغویات بشیم به چیزی مشغول بشیم که مهمه...مردم رو در حد توان حساس کنید...بیاموزید و آموختن رو شوع کنید..همه رو به حرفاتون دعوت کنید..یادشون بدید ریز بین باشن...با زدن جاده ای شاید نابودی حکم اول آخرشون باشه...اتفاقا تو شمال روستایی بود فوق جالب..خواستن برای گردشگری جاده بزنن برن ببینن محیط زیستیای اونجا رفتن با مردمش صحبت کردن خود مردم نذاشتن به نابودی بکشوننشون.به خوبی هم زندگی میکنن.

برای خاک های آلوده میشه کارای زیر رو انجام داد:

گروه های ویژه تشکیل داد.

برن به مناطق حساسی که احتیاج هست مردم یاد بگیرن چیا آلوده کنندس مثل شالیزارها یا دهیار ها رو راهنمایی کنن برای فراگیری و انتقال به جوامع محلی..

هدایت آبهای جمع آوری شده شهر ها به مکان تصفیه و پلایش خاص

کاشت هر چه بیشتر درخت

جمع آوری دانه های مناسب گیاهان مختص اون مناطق و کاشت مرحله به مرحله در هر بخشی که مناسب دیده میشه..

احیا اراضی با استفاده از روش های مختلف

و........

:sigh:

یادم به قانون 80 و 20 افتاد.

من فکر میکنم این کارایی که مردم عادی برای نجات خاک میتونن انجام میدن در مقابل خرابی هایی که اون 20 درصد انجام میدن هیچی نیست

اینجا 20 درصد افرادی هستند که 80 درصد خرابی هارو به وجود میارن

البته من اینها رو باتوجه به صحبت های شما میگم.چون اطلاعات زیادی تو این زمینه ندارم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

با اجازه دوستان این طور که متوجه شدم موضوع آلودگی خاک هست

به نظز من توی این زمینه باید یکم بیشتر صحبت بشه چون وقتی حرف از آلودگی میشه اکثرا آلودگی هوا به ذهنشون میاد

اگه فرهنگ سازی بشه مخصوصا برای کشاورزان چون اونا بیشتر با خاک سر وکار دارن مثلا استفاده از کودهای شیمایی را کم کنن همه دنیا کشاورزی دارن به سمت ارگانیک وطبیعی پیش میبرن اما متاسفانه بعضی از این کشاورزا فقط به فکر محصول بالاتر هستن و با استفاده از کودهای شیمیایی توازون خاک و ازبین میبرند مثلا من دیدم بعد برداشت مزارع آتیش میزنن به گفته خودشون مرغوبیت خاک و بیشتر میکنن اما نمیدونن جنایت دارن میکنن اگه آموزش داده بشه این کارهم نشه میتونه جلوی آلودگی خاک بگیره

1مورد هم بعضی از جاها دیدم که کسایی که میرن تفریح آشغالاشون جمع میکنن توی یک کیسه میذارن کنار و میرن اما این زباله ها آبی دارن که به اصطلاح بهش شرابه میگن که خطرناکتر از مواد شیمایی هست و باعث آلودگی میشه اگه ببرن جای که سطل زباله هست این کار حداقل نمیشه

لینک به دیدگاه

یکی از مشکلاتی که ممکنه برای خاک پیش بیاد باران های اسیدیه...خاک اسیدی یونهایی رو در خاک آزاد میکنه که پایداریشو به هم میزنه...خاک خوب و مرغوب خاکیه که همیشه در چرخه باشه...بنظر شما خاک جنگل مرغوبه؟؟در جواب باید گفد خیر...آنچنان مرغوبیتی نداره...تنها چرخه این خاکه که بر هم نخورده..ریشه گیاهان هم میتونه خاک رو مسموم کنه...که اصطلاحا آللوپاتی میگن

لینک به دیدگاه

اوکی. آخه نوشته بودید *دای* ، نگو *دارای* منظورتون بوده!

بله ... خیلی کلی میشه گفت برهم ریختن تعادل طبیعی عناصر خاک یه جورایی همون آلودگی خاک محسوب میشه ....

با تمام مواردی که اعلام کردید موافقم. اینا دغدغه خود بنده هم هست. شاید آناهیتا خانم و بعضی دوستان دیگه در جربان باشن که بنده هم قبلا اینا رو در مباحث دیگه مطرح کردم! بشدت مخالف سدسازی هستم! ایرانی ها با خریت تمام ادعای ساخت بلند ترین سدها رو دارند که بنظرم یا مردم رو احمق فرض کردن یا خودشون شدیدا احمق اند. محصور کردن آب و عدم جریان آب به دشت ها یعنی مرگ و نابودی حیات دامنه ها و مناطق دشتی ... یعنی نابودی و انقراض گونه های گیاهی و جانوری و ...

با اجازه دوستان این طور که متوجه شدم موضوع آلودگی خاک هست

به نظز من توی این زمینه باید یکم بیشتر صحبت بشه چون وقتی حرف از آلودگی میشه اکثرا آلودگی هوا به ذهنشون میاد

اگه فرهنگ سازی بشه مخصوصا برای کشاورزان چون اونا بیشتر با خاک سر وکار دارن مثلا استفاده از کودهای شیمایی را کم کنن همه دنیا کشاورزی دارن به سمت ارگانیک وطبیعی پیش میبرن اما متاسفانه بعضی از این کشاورزا فقط به فکر محصول بالاتر هستن و با استفاده از کودهای شیمیایی توازون خاک و ازبین میبرند مثلا من دیدم بعد برداشت مزارع آتیش میزنن به گفته خودشون مرغوبیت خاک و بیشتر میکنن اما نمیدونن جنایت دارن میکنن اگه آموزش داده بشه این کارهم نشه میتونه جلوی آلودگی خاک بگیره

1مورد هم بعضی از جاها دیدم که کسایی که میرن تفریح آشغالاشون جمع میکنن توی یک کیسه میذارن کنار و میرن اما این زباله ها آبی دارن که به اصطلاح بهش شرابه میگن که خطرناکتر از مواد شیمایی هست و باعث آلودگی میشه اگه ببرن جای که سطل زباله هست این کار حداقل نمیشه

قبلا نظرم رو در این مورد گفتم. مرسی دوست من :a030:

لینک به دیدگاه
یکی از مشکلاتی که ممکنه برای خاک پیش بیاد باران های اسیدیه...خاک اسیدی یونهایی رو در خاک آزاد میکنه که پایداریشو به هم میزنه...خاک خوب و مرغوب خاکیه که همیشه در چرخه باشه...بنظر شما خاک جنگل مرغوبه؟؟در جواب باید گفد خیر...آنچنان مرغوبیتی نداره...تنها چرخه این خاکه که بر هم نخورده..ریشه گیاهان هم میتونه خاک رو مسموم کنه...که اصطلاحا آللوپاتی میگن

در مورد آللوپاتی توضیح بیشتر میدین؟واسم سوال ایجاد شد.

من فکر میکنم آللوپاتی بخشی از طبیعته ... آللوپاتی همون ترشحاتی هست که ریشه بعضی گیاها از خودشون ترشح میکنن تا فضای مورد توسعه ریشه گیاه مترشحه مختص خود گیاه باشه و گیاه دیگه ای نتونه توی اون خاک رشد کنه! یه نوع رقابت بین گیاهیه (بنظرم آلودگی محسوب نمیشه)

لینک به دیدگاه
در مورد آللوپاتی توضیح بیشتر میدین؟واسم سوال ایجاد شد.

من فکر میکنم آللوپاتی بخشی از طبیعته ... آللوپاتی همون ترشحاتی هست که ریشه بعضی گیاها از خودشون ترشح میکنن تا فضای مورد توسعه ریشه گیاه مترشحه مختص خود گیاه باشه و گیاه دیگه ای نتونه توی اون خاک رشد کنه! یه نوع رقابت بین گیاهیه (بنظرم آلودگی محسوب نمیشه)

ببینید آللو پاتی میتونه خیلی مضر باشه...چرا بعد از پاک تراشی عملیات احیا جنگل ناموفقه؟چون خاک برای گیاه جدید محیط آلوده و سمی محسوب میشه...شاید چند صد سال زمان برد تا خاک و گیاهان منطقه تطبیق داده شدن اما به خیال احیا ما دست بکار میشیم که طرح راندمان آنچنانی نداره..در ثانی ما گونه های بومی هم اصلا نمیبریم...چون تو این بخش هم بسیار ضعیف عمل کردیم..جنگل کاری های روز درختکاری رو ببیند...تنها کاج و سروه...یا مثلا برخی درختان مثل گردو اکالیپتوس پسته و ...اینا مانع میشن گیاهی جدید پای خودشون رشد کنن..آلودگی وقتی هست که چیزی وارد کنیم به چرخه طبیعی

لینک به دیدگاه
ببینید آللو پاتی میتونه خیلی مضر باشه...چرا بعد از پاک تراشی عملیات احیا جنگل ناموفقه؟چون خاک برای گیاه جدید محیط آلوده و سمی محسوب میشه...شاید چند صد سال زمان برد تا خاک و گیاهان منطقه تطبیق داده شدن اما به خیال احیا ما دست بکار میشیم که طرح راندمان آنچنانی نداره..در ثانی ما گونه های بومی هم اصلا نمیبریم...چون تو این بخش هم بسیار ضعیف عمل کردیم..جنگل کاری های روز درختکاری رو ببیند...تنها کاج و سروه...یا مثلا برخی درختان مثل گردو اکالیپتوس پسته و ...اینا مانع میشن گیاهی جدید پای خودشون رشد کنن..آلودگی وقتی هست که چیزی وارد کنیم به چرخه طبیعی

ببخشید 1 سوال........

اینکه نوع درخت چی باشه هم واسه جلوگیری ازآلودگی خاک موثره؟؟

مثلا چه درختایی خوبه؟

لینک به دیدگاه

بله. حالا شد! کامل توضیح دادید منظورتونو گرفتم!

بله برای احیا زمین و حتی طرح های بیابان زدایی و حتی ایجاد فضای سبز شهری انتخاب مناسب گیاه خیلی شرط مهمیه .... دقیقا کاجها و سرو ها ... گردو و اکالیپتوس درختانی هستن که آللوپاتی اونا تایید شده. مثلا گردو ماده ای بنام جوگلاندیس ترشح میکنه که خاصیت اللوپاتی داره.

اگر ما در طرح های خودمون به این موارد دقت نکنیم و خودمون چنین درختانی رو ازدیاد ببخشیم ... میشه همون فضولی در چرخه طبیعی و این بله، میتونه نوعی آلودگی رو شامل بشه. نوعی آلودگی که کاهش تنوع زیستی یا فلور گیاهی رو در پی داره و ...

لینک به دیدگاه
ببخشید 1 سوال........

اینکه نوع درخت چی باشه هم واسه جلوگیری ازآلودگی خاک موثره؟؟

مثلا چه درختایی خوبه؟

دوست خوبمون آقای قبادی مختصر اشاره ای کردن ولی برای کاهش آلودگی خاک و یا از بین بردن کامل آلودگی باید سنجیده و هدفمند پیش رفت...البته وال جلوگیری از آلودگی بود که عرض میکنم..ولی از خاک های آلوده نباید محصول کشاورزی برداشت بشه..دستمونsasan2007هم گفتن تولیدات و محصولات ارگانیک..آلودگی های نیتراته سرطان خون و بیماری های اعصاب مثل ام اس رو به دنبال داره..فلزات سنگین هم با تجمعشون ناقص زایی رو بدنبال داره...

لینک به دیدگاه
دوست خوبمون آقای قبادی مختصر اشاره ای کردن ولی برای کاهش آلودگی خاک و یا از بین بردن کامل آلودگی باید سنجیده و هدفمند پیش رفت...البته وال جلوگیری از آلودگی بود که عرض میکنم..ولی از خاک های آلوده نباید محصول کشاورزی برداشت بشه..دستمونsasan2007هم گفتن تولیدات و محصولات ارگانیک..آلودگی های نیتراته سرطان خون و بیماری های اعصاب مثل ام اس رو به دنبال داره..فلزات سنگین هم با تجمعشون ناقص زایی رو بدنبال داره...

البته اینکه کاملا درسته.بیماریها منشا شون همین چیزاس.متجه شدم چرا این درختا سودمند نیست

اما چه درختایی خوبه؟

میخوام بکارم خووووووووو:whistles:

لینک به دیدگاه
البته اینکه کاملا درسته.بیماریها منشا شون همین چیزاس.متجه شدم چرا این درختا سودمند نیست

اما چه درختایی خوبه؟

میخوام بکارم خووووووووو:whistles:

چه زبون دراز قشنگی.....................شما تو مناطق آلوده درختای غیر مثمر بکارید...تو مناطق غیر آلوده درختای گلدار...چه مثمر چه غیر مثمر...اینم بخاطر مسائل فنیشه........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...