رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 298
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تولید و انتشار گازهای گلخانه ای در اتمسفر کره زمین از پیامدهای نامطلوب فعالیتهای بشر در قرن بیستم است.

به مجموعه ای از گازها که مقداری از انرژی خورشید را در جو نگه می دارد و باعث گرم شدن جو زمین می شوند گازهای گلخانه ای گویند.

بخار آب--،دی اکسیدکربن -دی اکسید نیتروژن و متان از جمله مهمترین گازهای گلخانه ای هستند

اگر این گازها در جو نبود انرژی گرمائی خورشید دوباره به جو بر می گشت و به این ترتیب هوای زمین ۳۳ درجه سانتیگراد می شد.

لینک به دیدگاه

طبق آمار ارائه شده از سازمان ملل متحد هر ساله ۳ میلیون نفر بر اثر بیماری هایی همچون سرطان پوست و آب مروارید که ناشی از آلودگی هوا است می میرند که این آمار ۵% از کل مرگ و میر سالانه مردم دنیاست.بنابر آمار سازمان ملل ۵۰ هزار گونه از موجودات زنده در حال نابودی هستند که بیش از ۱۰۰۰ برابر نرخ نابودی است :4564:

لینک به دیدگاه

خشکی مفرط،فرسایش،تخریب خاک،نابودی زمین کشاورزی،تغییر کامل در الگوی سنتی کشت و بالاخره پیشروی آب اقیانوس ها و دریا ها در خشکی و وقوع طوفان های مهیب تاثیرات مهمی است که بیشترین تخریب را در کشورهای جهان سوم بر جا می گذارد.

غلب این تاثیرات در نتیجه فعالیتهای صنایعی نظیر کارخانجات روغن نباتی،مواد پاک کننده،کنسرو سازی و... است.

لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحاتت عزیزم. اینجور که بنظر میاد وجود گازهای گلخانه ای برای ادامه ی حیات زمین لازمه.درسته؟ پس علت گرم شدن زمین در چند دهه اخیر چی بوده؟

کسی چیزی از این موضوع میدونه؟

لینک به دیدگاه

تولید بیشتر گازهای گلخانه‌ای هم‌اکنون به عنوان عامل تشدیدکننده گرمای جهانی شناخته شده است. گازهای گلخانه‌ای به ویژه دی‌اکسید کربن با به دام انداختن گرما در داخل جو به گرم شدن هر چه بیشتر زمین می‌انجامد و به گفته بسیاری از کارشناسان، فعالیت‌های انسانی یکی از دلایل مهم افزایش تولید گاز دی‌اکسید کربن و تشدید پدیده گرمایش جهانی است

لینک به دیدگاه

تاثیر انسان بر تولید گازهای گلخانه ای

پس ازانقلاب صنعتی و اختراع انواع ماشین آلات صنعتی انسانها با فعالیت ها یشان چهره زمین را تغییر دادند غلظت گازهای گلخانه ای از ۲۷۰ واحد به ۳۶۷ واحد در ۲۰ سال اخیر افزایش یافته است.

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371493]ممنون از توضیحاتت عزیزم. اینجور که بنظر میاد وجود گازهای گلخانه ای برای ادامه ی حیات زمین لازمه.درسته؟ پس علت گرم شدن زمین در چند دهه اخیر چی بوده؟

کسی چیزی از این موضوع میدونه؟

این مطالب رو ازداخل یک مقاله خوندم و چند تیکه شو که مهم تر بود گذاشتم توی پست های جداگانه که خسته کننده نباشه

علت گرم شدن زمین همین گازهای گلخانه ای هستن که علت اصلی به وجود اومدنش هم خود انسانها هستند .از قطع کردن جنگل ها گرفته تا کارخانه ها و ...

در واقع انسانها دارین با این کارهاشون تاریخ انقضای خودشون رو زود تر و زودتر میکنن:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

درسته. پدیده ی گلخانه ای پدیده ای نیست که جدیدا ایجاد شده باشه.پس یعنی از میلیون ها سال پیش و شایدم از ابتدای حیات زمین وجود داشته که موجب تداوم حیات تو کره ما شده.اما متاسفانه بشر با فعالیت هاش داره روز ب روز میزان گازهای گلخانه ای در جو رو افزایش میده که همین امر موجب به دام افتادن بیشتر گرما در جو و در نتیچه گرمتر شدن زمین میشه.

میتونی چند فعالیت بشر رو که باعث ورود این گازها به جو میشن رو نام ببری؟

لینک به دیدگاه

ه خبر بسیار خوب دارم براتون....باید صد امتیازم بدید تا بتون بگم...راستی سلام به همه.....کی بودخواست فلفل بریزه تو دهن من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:gnugghender:

لینک به دیدگاه
ه خبر بسیار خوب دارم براتون....باید صد امتیازم بدید تا بتون بگم...راستی سلام به همه.....کی بودخواست فلفل بریزه تو دهن من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:gnugghender:

من بودم.حقته:ws3:البته من به اناهیتا سپردم این کارو:icon_pf (34):

بوگو بوگو.وگرنه سر و کارت با فلفله:ws28:

لینک به دیدگاه
من بودم.حقته:ws3:البته من به اناهیتا سپردم این کارو:icon_pf (34):

بوگو بوگو.وگرنه سر و کارت با فلفله:ws28:

عمران....فلفل ها...بایذ یه سفر ببرمت هندوستان....صد امتیازو ندین من همه مباحثتون رو کم لم یکن کفوا احد میکنم.

لینک به دیدگاه

حتما کنکورتو خوب دادی.آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws3:

باز اینا دارن اسپم میکنن.

گازهای گلخانه ای رو دریابییییییییییییییییییییییییییین:w000:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371508]حتما کنکورتو خوب دادی.آره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws3:

ما که دفه اولمونه :5c6ipag2mnshmsf5ju3تقصیر من نبود:sad0::icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
ما که دفه اولمونه :5c6ipag2mnshmsf5ju3تقصیر من نبود:sad0::icon_pf (34):

راست میگیاااااااااااااا دفعا اولتونه:ws3: اشکال نداره حالا.

بیاید بحثو ادامه بدیم.آقا البرز بفرمایید.

لینک به دیدگاه

هه.....خانم خانما در مورد همو گاز های گلخانه ایه...:whistle:

لینک به دیدگاه
hit[/MENTION]a;1371513]راست میگیاااااااااااااا دفعا اولتونه:ws3: اشکال نداره حالا.

بیاید بحثو ادامه بدیم.آقا البرز بفرمایید.

:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اقای البرز خوابه.دو سال بعد جواب میدن

خب فعالیت های انسان که باعث بیشتر شدن گرما و در نتیجه گرم شدم زمین میشه قبلا هم گفتم یکی دود کارخانه هاس که هم الددگی و هم گرم شدن را در پی داره.یکی دود ماشینها.وخیلی چیزای ریز دیگه

یه سوال اومد تو ذهنم

گازهای گلخانه ای که باعث گرم شدن زمین شدن آلودگی دارن؟؟و این اثرات آلودگی شون هست که خطرناک تره یا گرماشون؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

هه.....خانم خانما در مورد همو گاز های گلخانه ایه...:whistle:

لینک به دیدگاه

نظر خودت چیه خانمی؟ گازی مثل CO2 اثر آلایندگی هم داره گرمایشی هم داره.

خبر خوش و گاز گلخانه اییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشتاق شنیدنم.:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...