رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

البته فرقی نداره آب چه قابل شرب باشه و چه نباشه نباید هدر بره! یکی از معضلات الان همینه که آبی که قابل شرب نیست رو خیلی راحت هدر میدن اتفاقا یکی از دوستان هم اشاره کرد که محوطه خوابگاهشون رو دائم با آب تمیز میکنن و اعتراض هم که میکنن میگن آب چاهه!!!!

خیلی مسخرست که اب چاه رو جزو منابع ابی نمیدونن.:banel_smiley_4:

انگار چون اب چاهه دیگه مهم نیست ومیشه به راحتی هدرش داد.درحالی که لزومی نداره هرصبح محوطه ها شسته بشه.برگ های پاییزی رو هم میشه باجارو جمع کنن.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 298
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آموزش بچه ها خیلی مهمه.اونها هستند که فردای این دنیا رو می سازند.میتونن رو خانواده هاشون هم تاثیر زیادی بذارن.

لینک به دیدگاه

بیشتر هدر رفت آب تو قسمت کشاورزیه

این بخش رو باید زود اصلاح کرد.

هزینه زیادی لازمه ولی توی بلند مدت سودی که عاید میشه از این صرفه جویی، هزینه ها رو جبران میکنه.

لینک به دیدگاه

من هم تاکید میکنم آموزش بچه ها بسیار بسیار مهمه و البته تاثیر گذار..

من تو این حیطه زیاد فعالیت میکنم چون فعلا شاغل نیستمو دستم به جایی بند نیست..از اقوام خودمون شروع کردم،البته بیشتر من تلاشم رو شناسوندن اهمیت و ارزش حیات وحش بوده اما خب ازین به بعد باید بیشتر برم تو خط صرفه جویی آب.

برای اموزش به بچه ها اولا بایدرابطتتون با بچه ها خیلی خوب باشه جوری که حرف شنوی داشته باشن..بهترین نوع اموزشم نشون دادن عکسه که براشون جذاب باشه و همینطور رفتار های ما...

من کامل اثر آموزش به بچه هارو دیدم تو مهمونیا یا وقتی با هاشون برخورد میکنم براشون عکس حیوانات در معرض خطر انقراضو فرستادم در موردشون تو ضیح دادم...

یه جوری که دفعه بعدخودشون ازم عکس میخواستن...بازتابش رو هم وقتی دیدم که به مامان باباشون حرفای منو انتقال داده بودن..و اوناحتی فرق بین پلنگو با یوز از بچه هاشون یاد گرفته بودن..و بچه هاهم عکسارو برای دوستانه دیگشون فرستاده بودن..پس نباید منکره تاثیرش شد

بنظرم کتابی تحت عنوان انسان و محیط زیست خیلی خیلی لازمه که توی مدارس اموزش داده بشه..من خودم برای انجامش کاملا آماده ام..

لینک به دیدگاه
من هم تاکید میکنم آموزش بچه ها بسیار بسیار مهمه و البته تاثیر گذار..

من تو این حیطه زیاد فعالیت میکنم چون فعلا شاغل نیستمو دستم به جایی بند نیست..از اقوام خودمون شروع کردم،البته بیشتر من تلاشم رو شناسوندن اهمیت و ارزش حیات وحش بوده اما خب ازین به بعد باید بیشتر برم تو خط صرفه جویی آب.

برای اموزش به بچه ها اولا بایدرابطتتون با بچه ها خیلی خوب باشه جوری که حرف شنوی داشته باشن..بهترین نوع اموزشم نشون دادن عکسه که براشون جذاب باشه و همینطور رفتار های ما...

من کامل اثر آموزش به بچه هارو دیدم تو مهمونیا یا وقتی با هاشون برخورد میکنم براشون عکس حیوانات در معرض خطر انقراضو فرستادم در موردشون تو ضیح دادم...

یه جوری که دفعه بعدخودشون ازم عکس میخواستن...بازتابش رو هم وقتی دیدم که به مامان باباشون حرفای منو انتقال داده بودن..و اوناحتی فرق بین پلنگو با یوز از بچه هاشون یاد گرفته بودن..و بچه هاهم عکسارو برای دوستانه دیگشون فرستاده بودن..پس نباید منکره تاثیرش شد

بنظرم کتابی تحت عنوان انسان و محیط زیست خیلی خیلی لازمه که توی مدارس اموزش داده بشه..من خودم برای انجامش کاملا آماده ام..

اون قضیه حیات وحش رو همچنان ادامه بدید:a030:

لینک به دیدگاه
اون قضیه حیات وحش رو همچنان ادامه بدید:a030:

بروی چشم، همچنان ادامه میدم اما خب اموزش باید سازماندهی شده باشه،

فکنم الان که درسم داره تموم میشه بیشتر علاقه دارم تو کار آموزش باشم..

بعد فارغ التحصیلی خیلی خوب میشه اگه بشه گروهی محیطزیستی تشکیل بدیم..بصورت داوطلبانه بریم تو مدارس برا کار اموزش و فرهنگسازی

اگه خود سازمان محیطزیستم بهمون کمک کنه یا از طرف آموزشو پرورش حمایت بشیم خیلی تاثیر بیشتری داره.

لینک به دیدگاه

این پیشنهادو من قبلا داده بودم اگه یادتون باشه.

ظاهرا سازمان داره یه همچین طرحی رو پیاده میکنه. تو استان خوزستان دیدم که یکسری داوطلب آموزش میبینن و تو مدارس میرن و واسه بچه ها تدریس میکنن. اما من از این ناراحتم که چرا از دانشجوها و فارغ التحصیلای محیط زیست صرفا استفاده نمیکنن. به نظرم ماها راحت تر میتونیم جا بندازیم مطلبو.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
سلام ممنون از دعوتتون:icon_gol:

ولی بهتر نیست هر هفته یه موضوع به بحث بزارین اینجوری بهتر تا اینکه هر کی از هر دری حرف بزنه موقعه ای که میای این تاپیک نفهمی دارن در مورد چی بحث میکنن:a030:

کاش این ایده پیگیری بشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ممنون از دعوتتون:icon_gol:

ولی بهتر نیست هر هفته یه موضوع به بحث بزارین اینجوری بهتر تا اینکه هر کی از هر دری حرف بزنه موقعه ای که میای این تاپیک نفهمی دارن در مورد چی بحث میکنن:a030:

من سعی میکنم موضوعاتو جدا کنم ولی طول بکشه احتمالا

لینک به دیدگاه

ما قبلا در مورد یک سری از مسائل خیلی صحبتا کردیم :sigh:

ولی خب تعداد بچه ها خیلی نبود

الان بچه های کشاورزی و محیط زیست خیلی فعال ترن :w16:

البته بماند که محیط زیست برای همه هست ولی خب مدیریت و کنترل این تاپیکا رو دوستان محیط زیستی بهتر میتونن انجام بدن.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من سعی میکنم موضوعاتو جدا کنم ولی طول بکشه احتمالا

مدیر عزیز.

من الان پست اول این تاپیکو دیدم که اناهیتا بصورت صفحه بندی موضوع گذاشته بود

بنظرم بهتره بجای صفحه ،هفته ای یک موضوعو در نظر بگیریم و اعلام بشه با زمان بندی !

فقطم در مورد همون موضوع بحث بشه .

لینک به دیدگاه
مدیر عزیز.

من الان پست اول این تاپیکو دیدم که اناهیتا بصورت صفحه بندی موضوع گذاشته بود

بنظرم بهتره بجای صفحه ،هفته ای یک موضوعو در نظر بگیریم و اعلام بشه با زمان بندی !

فقطم در مورد همون موضوع بحث بشه .

تو ذهنم بود که موضوعات رو جدا کنم و تو تاپیکای مختلف بذارم

دسترسی آسونتره و همیشه هم میشه ادامه اش داد

ولی اینجوری یه موضوع که تموم شه، ادامه دادنش باعث بی نظمی تاپیک میشه.

زمان بندی خوبه:w16:

لینک به دیدگاه

هر موضوع تو یه تاپیک بااشه که بعدا بشه بهشون رجوع کرد اما هر بحثی رو یک هفته ادامه بدیم که منسجم باشه

یعنی این هفته مثلا در مورد آب صحبت میکنیم تاپیکی با این عنوان زده بشه و این هفته رو در مورد این موضوع بحث میکنیم و هفته بعد موضوعی دیگه در تاپیکی دیگه

و تاپیک ها بعد از یک هفته بسته نمیشن و کماکان باز هستن تا بعدا هم بشه در موردشون نظر داد

لینک به دیدگاه
هر موضوع تو یه تاپیک بااشه که بعدا بشه بهشون رجوع کرد اما هر بحثی رو یک هفته ادامه بدیم که منسجم باشه

یعنی این هفته مثلا در مورد آب صحبت میکنیم تاپیکی با این عنوان زده بشه و این هفته رو در مورد این موضوع بحث میکنیم و هفته بعد موضوعی دیگه در تاپیکی دیگه

و تاپیک ها بعد از یک هفته بسته نمیشن و کماکان باز هستن تا بعدا هم بشه در موردشون نظر داد

لینک تاپیکا و بحثها رو اینجا میذارم.

تاپیکها به بخش محیط دوستان نواندیش منتقل شدن

http://www.noandishaan.com/forums/thread148579-3.html

لینک به دیدگاه
نوترینو رو هم بردارید بیارید بانک اطلاعاتی خیلی عالی هستش :ws3:

و البته ایده های ناب که بعید میدونم لو بده:whistle:

نوترینو رو دیدی سلام ما رو هم برسون:banel_smiley_4:

چندوقت یه بار در حد دالی هستش:ws3:

لینک به دیدگاه
نوترینو رو دیدی سلام ما رو هم برسون:banel_smiley_4:

چندوقت یه بار در حد دالی هستش:ws3:

فعلا نت نداره ولی بهشون میگم بیان:w16: مطمئنم خیلی میتونه کمک کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...