رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

فوق لیسانس بخونی با دو متر رزومه، سربازی نرفته باشی بیکاری... گند بزنن به این مملکت...:banel_smiley_4:

شانس بیاری و اگه بتونی مثل من بری دست فروشی :|

داداش استخدام وزرات نیرو اومده اکثرا مرد شرکت کن انشاء الله قبول میشی:a030:

لینک به دیدگاه

داشتم با خودم حرف میزدم تو دلم....تو پیاده رو...

یه پیره زن جلوم داشت میرفت...عصاش افتاد...

رفتم برداشتم دادم دستشون....

سرم بوس کرد کلی دعا کرد برام...

فقط بخاطره یه کمک کوچیک....

انقدر خوشحال شدم....لبخند خدا رو حس کردم...

لینک به دیدگاه

سنم کمتر که بود بهم یاد دادن به اندیشه های دیگران و به داشته هاشون توهین نکن تا به داشته هام تو توهین نشه.....حرف خوبیه و رفت تو ذهنم موندگار شد کاش همه اینو میفهمیدن

یه بار یه جایی یه عده ای طرفدار کوروش نشسته بودن منم بینشون بودم بحث کردیم و طبق معمول بدون شعور فرهنگی شروع کردن به توهین و تمسخر یک اعتقاد یه اندیشه و همه هم رای و هم نظر بودن یه جایی من کوروشو به نقد گرفتم اصلا ردش کردم آخرش بهم گفتن پان ترک .....

آخه انسان بافهم و شعور و با منطق چرا خودتو زیر سوال میبری تو که تحمل زیر سوال بردن اندیشه هاتو نداری به چه جرات اندیشه های دیگران رو به سخره میگیری :ws37:

لینک به دیدگاه

میگه : شما دانشجویی ؟

میگم : نه شاغلم

میگه : خوبه تونستید کار پیدا کنید تو این اوضاع فجیع بیکاری !

پارتی داشتید ؟

میگم : کارم تو یه شرکت خصوصیه نیازی به پارتی نبود تخصص می خواستن

حرفمو قطع می کنه و میگه : باآآآآآآآآآآآآآآزم باید اونجام آشنا داشته باشید

میخوام بگم بش که ...........

که وا نمی ایسته و میره تو اتاقش و درو می بنده :banel_smiley_4:

روزای بعد هم با زور جواب سلامو میده و بیشتر وقتا از کنارم با چشای کج :icon_razz: رد میشه

.........................

و امروز عصر حرفای همون دختر رو حین مکالمه تلفنی می شنفم

با اینکه رشته اش دکترای مترجمی زبانه ولی موقع خوندن یه جمله انگلیسی پشت تلفن مدام مکث می کنه و لغات رو با لهجه کاملا فارسی ادا می کنه و به اون طرف پشت تلفن شکایت می کنه که مطلب مورد نظرش به فارسی تو وب یافت نمیشه و باید بده کارو بیرون براش انجام بدن و لابلای حرفاش از نبود کار و البته به من اشاره می کنه و تهمتی رو بهم نسبت میده

دلم میخواست از اتاق برم بیرون و لیست دعوت به کارهایی که هنوزکه هنوزه برام از شرکتهای معتبر میاد و نشون بدم و بگم من هیچ آشنایی با هیچ کسی ندارم و اونام با من ندارن من حتی یه عکس پرسنلی خشک و خالی هم از خودم تو رزومه ام نزاشتم

دلم میخواست بگم برای گرفتن این کار یه ساعت پشت تلفن و سه ساعت حضوری مصاحبه تخصصی شدم و یه ماه ،تمام وقت به صورت آزمایشی کار کردم حتی روزای عید دوراز خونواده ام !

دلم میخواست بگم که مجبورم حین کار چیزای جدید رو یاد بگیرم و فوری مطلب مورد نظرم رو به انگلیسی از تو وب پیدا کنم و مطالعه کرده و فوری کار رو تحویل بدم .مجبورم تمام استاندارد های موجود تو محیط کار حرفه ای رو رعایت کنم اونم دقیقا از بدو ورودم به شرکت .

دلم میخواست بگم من تموم سعیمو می کنم تا آبروی مدرک کارشناسی ارشدمو نبرم

و.........

آخه چرا اینقد تنگ نظری ؟!!!!!!!!!!:hanghead:

درسته برای کارای دولتی و جاهایی که زیاد به تخصص بها نمیدن حرفش درست (اونم نه در مورد همه بخصوص کسی که حتی نمیدونه رشته و تخصصش چیه ) ولی واقعا هنوز هستن جاهایی که در سطح استاندارد های بین المللی کار می کنن حتی با وجود تحریم ها و فقط براساس تخصص افراد ، اونا رو جذب می کنن و بهشون حقوق میدن .

ته نوشت : هنوز در مورد مقابل غول های برنامه نویسی با سابقه های چند ده ساله من یه مورچه کوچولوام هنوز کلی چیز هست که باید یاد بگیرم....... ولی خب منم چن سال روی بدست آوردن سطح قابل قبولی از تخصصم وقت گذاشتم تا تونستم این کار رو بگیرم

انصاف نیس فقط با نیگا به ظاهر افراد درموردشون قضاوت کنیم

بجاش بهتره کمی وقت روی بدست آوردن تخصص تو رشته تحصیلی مون بزاریم که به قول مامان بزرگم خدابیامرزم :

سعی کن ثروت همیشه تو سینه ات باشه نه رو گردنبندت :w16::w16:

لینک به دیدگاه

چقدر اینجا زن‌ستیزن. جالبه دخترها هم بیشتر نمود داره ضدزنیشون. دختره با افتخار نوشته به مرد همسایه‌شون چون همیشه تو خونه هست و کارای خونه رو انجام میده، میگن منصور خانم

لینک به دیدگاه

دیگه خسته شدم...

خیلی خسته:hanghead:

تا کی باید بدوم

خدا رو شکر اما خب ای خدا! خداییش این زندگیه ما تو این بلاد داریم میکنیممممم؟؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

:sigh:

متاسفانه در طول تاریخ "نسل بشر" بدترین ظلم ها رو ب خودش کرده. "هم نوع کشی" ب بهانه های مختلف ک تمام این بهانه ها ختم شده به " قدرت" هستن.

متاسفانه ما انسان ها در برخورد با پدیده دین همیشه بشروارانه شروع ب سطحی نگری کردیم و ادامه دادیم. نتیجه اش هم یم شه همین اعمال؛

" من پیرو ... پرستی هستیم تو نباید .... بپرستی! .... بپرست تا در ارامش زندگی کنی! "

ب جای جای خالی اول، هر چیزی می شه گذاشت.

1- خدای یگانه

2- بت

3-خورشید

4- آقا

5- خانم

6- پادشاه

7- شادمهر

8- و غیره غیره

ک این هرم پرستش هر چ پایین تر می اد، از قدرت اطمینان پیروانش کمتر میشه.

دیالوگ همونه. کمی دقت کنید.:hanghead:

نمی دونم اصلا چرا اینا رو نوشتم.

بیفایده است. من نمیتونم با کلمات این افکار رو دهنه بزنم. گاهی حس میکنم باید فقط بنویسم. میلیون ها خط تا ب تونم ی مقدار از مفهومم رومنتقل کنم.

بیخال...

"زن" قدرت" "زمین" تمام کشتارها ب خاطر همین سه تاس ک مادر همشون " قدرت " ه.

کاش درک کنیم قدرتمند ترین پادشاه ها هم در وقت نیاز غلام های همسرانشون هستن.

کاش درک کنیم ک این مغز لعنتی، مث ماهیچه های بدن ه. یا باید ازش استفاده کنی و تقویتش کنی یا هر روز از دستش می دی.

کاش ما فکر کنیم ...

" قدرت" فقط توهوم ه.

" دانستن " فقط توهوم ه.

در اوج دانش بسیار بسیار نادانسته ها هست...

:sigh:

لینک به دیدگاه

همیشه به این اعتقاد دارم زندگی بالا و پایین داره اما الان که رو قسمت پایینم دیر میگذره انگار یه نفر ساعت برنارد برداشته دکمه شو زده همه چی ایستاده هیچی حرکت نمیکنه

خدایا کمک کن بگذرم همش دلم میخواد خر خوش بشنوم دلم میخواد یکی زنگ بزنه بگه stop تموم شد باید بری بالا:sigh:

لینک به دیدگاه

تقریبا بعد عید به هیچ دوستی اس نداده بودم...

دوره خیلیا خط قرمز کشیده بودم...

دیشب ازبالا تا پایین 5بار شماره هامو نگاه کردم...

نصف بیشتر پاک کردم...

به یه نفر اس دادم با کلی ذوق...دوستمه فامیلمه و.....

جواب نداد...اونم قرمز شد برام...

--------

چند سال پیش بخاطره یه اتفاق خیلیییییی کوچیو کلی گریه میکردم نمیدونم یادم نیس تو او لحظه کی گفت "یه روزی به این اتفاقا میخندی" الان انقدر میخندم با این تصور به مشکلات الانمم اهمیت نمیدم و خودم آزار نمیدم وقتی میدونم چند سال بعد خواهم خندید....:hapydancsmil:

--------

اینا رو نوشتم بگم بزرگ شدن هم خوبه هم بد....

همه چیز خوب و بد داره...

زندگی....عشق...نفرت...انتقام...من....اونا...شهر...کشور....جامعه...

از کوچیک تا بزرگش خوب و بد داره....

فقط صبر راه حل همشون....

------------

دلگرم باش چند سال درس خوندی الان بیکاری فعال باش و خسته نشو زندگی یه جا بی خبر از خودت خوب میشه شاید الان بد باشه.....

لینک به دیدگاه

بعد مدت ها به زور خودمو منظم کرده بودم و سر وقت

چقدر زحمت :w58:

دوباره قریب به دو ماه شده بهم ریختم تنبلی و بی نظمی و وقت تلف کنی

دلم گرفته

اومدم از خودم گلایه کنم !

:hanghead: خدای من ...

مولانا میگه :

صبحدم شد زود برخیز ای جوان / رخت بربند و برس در کاروان

کاروان رفت و تو غافل خفته ای / در زیانی در زیانی در زیان

عمر را ضایع مکن در معصیت / تا تر و تازه بمانی جاودان

نفس شومت را بکش کان دیو توست ... الخ

منم خواب غفلت گرفته !

خسته شدم ! :sigh: از دست خودم

لینک به دیدگاه

این چندمین مورده که تو دخترا میبینم نمیدونم باید تعمیم داد یا نه ، مثل اینکه اهداف هر دختری با ازدواج انگار به پایان میرسه ، باید گفت که ازدواج یک هدف نیست تنها یک وسیله است برای رسیدن به اهداف بزرگتر ، ادامه تحصیل ، پیشرفت کاری و اجتماعی و آرزوهای بزرگ با ازدواج به پایان نمیرسه ، پیشرفت شما باعث میشه همسرتون بهتون افتخار کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...