رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

دلم به حال این دخدرایی که دستکشای بی انگشت میپوشن میسوزه آدم یاد بیخانمانای آمریکا میفته کاش میشد بهشون کمک کرد دستکش با انگشت بخرن:sigh:

لینک به دیدگاه

چقدر خوشحال شدم اومدم سایت دیدم دوتا ازبچه های سایت باهم ازدواج کردن

چقدر دوست دارم خبر عروسی تک تک دوستامو توسایت ببینم بخصوص آریودخت ،فرنوش ،مینایوسفی ،دل مانده خیلی خیلی دوست دارم

ایشاا..خودم تاپیک عروسیتون رو بزنم

لینک به دیدگاه

عاقا چند روزه فارغ از دانشگاه و امتحاناتیم و خوشبختانه تا هفته اینده هم سر کار نمیرم چه خوش بحالی شدم من:ws3:

حالا امروز از همه خوشبحالتر شدیم....تو این ایام نزدیک شدن به کریسمس رسمه رئیس کلی برگه های بخت ازمایی میخره و هر روز با قرعه کشی به یکی از کار کنان داده میشه حالا خودش و شانس طرف پوچ شه یا چیزی توش باشه که اخریش 1000000 کرون میباشد من یکی که هیچوقت شانسشو نداشتم هفته گذشته بچه ها قرعه کشی کردن تو بیمارستان و به اسم من دراومد دریغ از یه اوره هم مثل همیشه :sigh: پریروزم با ز توقرعه کشی همکاران به اسم من دراومد و قتی کارت رو پاک کردم دیدم عهههههههههه یه چیزکی بردیم :w58:و کلی خوشحال و حالا 34000 کرون برنده شدم :hapydancsmil:

عاقا کلی کادو گرفتم تو کریسمس چند برابرش بهم برگشت .......:ws3:خدایا شکرت :icon_gol:و رئیس محترم و عزیزم متشکرممممممم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

روزی 10-12 ساعت کار انرژی بر.

هفت روز هفته.

تو سرما و گل و شل.

چندتا کارگر زیر دستت که اگر نیم ساعت ولشون کنی کارشونو ول میکنن.

پیمانکارانی که باید حواست باشه کار رو درست پیش ببرن.

کارفرمایی که باید حواست باشه از کارگاه راضی باشه.

کارفرما که عجله داره کار برای عید آماده بشه.

ناظرایی که توقع دارن کار به بهترین شکل انجام بشه.

واقعاً خسته ام.

بعضی شب ها تو ترافیک پشت فرمون خوابم میبره.

ولی یک لحظه نمیتونم از هدف هام دست بکشم.

هر روز مصمم تر از روز قبل.

نمیدونم چرا ولی همیشه سختی کشیدن رو دوست داشتم.

خدایا امیدم به خودته.

از من حرکته هست از تو هم برکتش.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

می خواستم این مطلب رو به صورت یه تاپیک جدا تو بخش خبرهای علمی یا توی تالار پزشکی بزنم ولی خب

بعدش با خودم گفتم شاید صورت خوشی نداشته باشه من (به عنوان یه دختر مجرد ) اینکارو بکنم چی کار میشه کرد هرچقدر هم سعی بکنیم بعضی چیزا تابو ئه و همیشه اما و اگرهایی هم تو دنیای ذهنی ما و هم در عملکرد ما به وجود میاد .

اما موضوع چیه ....

تو پرسه های وبی رسیدم به این مطلب علمی که یک دستگاه کوچکی ساخته شده که دقیقا کار قرص های ضد بارداری رو انجام میده روش کارش هم اینجوری که با ثبت روزانه دمای بدن خانوما ، به آنها اعلام می کنه دقیقا در چه روزهایی شانس بارداری انها بالاست دقت دستگاه 99/3 درصد (اون جور که در متن مقاله اومده همان دقت قرص های ضد بارداری ) .

مطلب از این جهت برام جالب اومد که این دستگاه کوچک باعث میشه میلیون ها خانوما تو سراسر جهان از مخاطرات قرص های ضد بارداری و حتی روشهای سختی که برای پیشگیری از بارداری ستفاده می کنند خلاص شوند .

از طرف دیگه به زن و شوهرهایی که دقیقا میخوان با برنامه ریزی بچه دار بشن نیز خیلی کمک می کنه بدون اینکه ضرری به سلامتی آنها داشته باشه (دستگاه فقط دمای بدن رو ثبت می کنه و اطلاعات رو از طریق app ی به گوشی اون خانوم ارسال می کنه و با روشن یا خاموش کردن چراغی بهش وضعیتشو اعلان می کنه ).

این دستگاه بخصوص تو کشور ما با توجه به محدودیت هایی که برای توزیع و استفاده از قرص ها و روشهای پیشگیری توسط دولت اتخاذ شده (جهت افزایش زوری جمعیت ) خیلی لازمه (البته اگه نمونه چینیش وارد بازار نشه ) .

از دیدگاه دیگه ای هم اگه به قضیه نگاه کنیم سالانه کلی سقط جنین غیر قانونی ثبت میشه / نمیشه که تو همه اونا این سلامت خانوما هست که به خطر می افته ( جدای از اون که اون خانوم از همسر قانونی خودش بچه دار شده باشه یا از ....... ) .

تو دهه شصت میلادی با کشف و تولید انبوه قرص های ضد بارداری خانوما تونستن گامی در جهت رسیدن به حقوق برابر و حضور برابر در جامعه و محیط تحصیل و کار بردارند (کاری نداریم که مراکز پورن و تجارت س-ک-س هم موازی با آن رشد قابل توجهی کردند که خب باعث به بردگی کشیده شدن زن شد بخصوص خانومایی که از نظر خود آگاهی و مهارت و عقل و شعور اکتسابی به مرحله ای نرسیده بودند که بتونند به هنگام حضور در جامعه از خود درمقابل گرگان انسان نما محافظت کنند ) . اما خیلی زود این قرص ها عوارض خود رو نشون دادند (به عنوان یه داروی شیمیایی که باعث بهم خوردن تعادل هورمون های زنانه می شوند ) .

در کل خلاصه حرفم این هس که اگه برای مخترغ یا سازنده این دستگاه ها جایزه ای در حد نوبل صلح یا جوایزی در حد جوایز حقوق بشری بدن پربیراه نرفتند .

پ.ن یک: امیدوارم از این زاویه به قضیه نگاه نکنید که این دستگاهها باعث بی پروایی و بی عفتی خانوما میشه و از این دست حرفای عامیانه که به زودی در رسانه های داخلی مطرح خواهد شد . چون علت بی عقلی ( طبق توصیه آقایون ) و بی عفتی خانوما نه در پایین تنه که متاسفانه در بالا خونه هاشون هس .

پ. ن دو : ببخشید اگه این پست رو اینجا گذاشتم جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم ( یه سری ملاحظات باعث اینکار شد :hanghead:)

لینک به دیدگاه

سارا جان اتفاقا بهترین مکان تالار پزشکی بود میتونی همونجا بذاری هیچ مشکلی نیست علم سنت گرا نیست یادته که تایپیکهای متفاوتی در تالار پزشکی ایجاد کردم و هدف بالا بردن سطح اگاهیمان (خانومها)بود و خوشبختانه خوب جا افتاد و استقبال شد علاوه بر ان در تالار پزشکی مهمانان سایت هم میتونن استفاده کنن :a030:

لینک به دیدگاه

مادر بزرگم زنگ زده میگه عید کریمه س (کریسمس) به تو و همه ایرانی های غربت نشین مباااااارک:ws3:

خنده م گرفت و در عین حال چشام خیس شد واسه مهربونیش واسه اینکه با وجود بیگانگی کریسمس براش اما تاریخ این روزا رو از بر کرده چرا که اسمش مادره .:icon_gol:....مهربان بوسه بر دستان چروکیده ودل شکسته ات می زنم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

چن روز پیش سریکی از کلاسا،یه پسری نوبتش شد که بیاد کنفرانس بده

اما از همون اول تا آخر ارائه ش،تعدادی از بچه ها انقد مسخره ش کردن و تیکه بهش پروندن که واقعا کلاس به هم ریخت...اون بنده خدا هم هیچی نمیگفت و با کسی کاری نداشت

خیلی ناراحت شدم

واقعا مسخره کردن دیگران یکی از زشت ترین کاراس

به قول معروف"بخندیم؛اما سرمایه ی خنده هایمان اشکهای دیگران نباشد".

لینک به دیدگاه

اقتصاد اسلامی میخوندم نوشته ، شهید آیت الله صدر به این توهم که اقتصاد اسلامی ترکیبی از نظام سوسیالیستی و سرمایه داری است اینگونه پاسخ می دهد:

اشتباه است که نظام اقتصادی اسلام را یک نظام سوسیالیستی بدانیم و اشتباه است آنرا یک نظام سرمایه داری بدانیم و همچنین اشتباه است نظام اقتصادی اسلام را ترکیبی از آن دو بدانیم.22.gif

یعنی تو عمرم اینقد قانع نشده بودم22.gif

لینک به دیدگاه

گفتمش سلسله زلف بتان از پی چیست --- گفت حافظ گله ای از شب یلدا می کرد

زبان فارسی ، شب یلدا ,جشن نوروز و چهارشنبه سوری عامل اصلی اتحاد ما ایرانی هاست. به همین خاطر هم زندگی در مرزهای ایران دلیل ایرانی بودن نیست بلکه تعهد به یک سری اصول دلیل و پایبندی به این چهار چیز عامل اتحاد ماست.

:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...