رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

1.jpg

مهندس من فقط نظر خودم رو ميگم و مثل J.A استاد نيستم، من نميدونم ضخامت قطعات چقدره و اينكه شما با shell يا solid مدل رو ساختي اما من بودم اين مقطع رو يك تيكه ميكشيدم و در غير اينصورت چون هدف شما جوش‌ها نبوده merge مي‌كردم !! و خلاص

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون.

آخه stiffiner هم تو پل قرار می گیره. اگه merge کنم یا همون اول یه تیکه تو اسکچ درستش کنم و اکسترود کنم بعد که می خوام stiffinerها رو با قید tie به پل متصل کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ چون هر استیفنر از 3 طرف باید به پل بچسبه(پایین لازم نداره) حالا فرض کنین من بخوام یه صفحه استیفنر رو به صفحه مجاور پل بزنم. پل رو یه تیکه کردم یعنی اون صفحه استیفنر به کل پل مقید میشه...! درسته این جوری؟

(تو عکسی که قبلا گذاشتم خبری از استیفنر نیست ولی الان داره)

لینک به دیدگاه
ممنون.

آخه stiffiner هم تو پل قرار می گیره. اگه merge کنم یا همون اول یه تیکه تو اسکچ درستش کنم و اکسترود کنم بعد که می خوام stiffinerها رو با قید tie به پل متصل کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ چون هر استیفنر از 3 طرف باید به پل بچسبه(پایین لازم نداره) حالا فرض کنین من بخوام یه صفحه استیفنر رو به صفحه مجاور پل بزنم. پل رو یه تیکه کردم یعنی اون صفحه استیفنر به کل پل مقید میشه...! درسته این جوری؟

براي چي بايد سخت كننده رو Tie كنيد ؟!؟!؟! خير شما سخت كننده رو هم بعد از قرار دادن در موقعيتش در ماژول Assembly با بقيه instance موجود merge مي‌كنيد ، مشكل يا سختي كه چه در حالت يكپارچه كشيدن part يا merge كردن ممكنه براتون پيش بياد : در صورت تفاوت ضخامت‌ها از طريق تعريف section مختلف و Partion بندي حل مي‌شود ! من ممكنه درست متوجه منظور شما نشده‌ باشم اگر منظورتون سخت كننده بصورت عمود بر وجه جانبي واقع بشود كه فقط اثرش موضعي است ؟!! اگر همراستا با وجه جانبي و با قصد افزايش ضخامت بوده كه به‌اندازه طولش موثر واقع ميشه و شما با پارتيشن بندي مشكل ضخامت رو مي‌توانيد حل كنيد ! لطفا وقتي در همان ماژول PART يا Property هستيد يك سر هم به ماژول MESH بزنيد چون احتمال زياد اونجا دردسرهاي زيادي منتظر شماست

:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
سلام

نمودار تنش کرنش می خوام بگیریم

فراموش کردم

یکم راهنمایی کنید

يك set از نوع نقطه يا ..... تعريف كن و براش history outpot با خروجي مورد نظر تعريف كن، بعد از آناليز منوي Result>historty outpot از نمودار تنش و كرنش هركدام جداگانه پلات بگير و save كن بعد از آيكن create XY data گزينه operate XY data انتخاب ، از منوي كركره‌اي سمت راست گزينه combine و به ترتيب كرنش و تنش save شده را انتخاب كنيد به نحوي كه قسمت بالاي پنجره داخل پرانتز combine به ترتيب قرار بگيرند ، سپس plot بگير !

لینک به دیدگاه
ممنون.

به نظر من هم شما کل تیر را با solid بسازید و بعد partition بزنید و هر جا هم stiffener داره شما Tie کنید و مشکلی هم پیش نمیآد.

من خودم تو اتصالات تیر به ستون گیردار که توی ستون Stiffener وجود داره همین کار را انجام می دهم. فقط نکته این است یاید تیر درست partition بشود تا برای Mesh کردن مشکلی پیش نیاد.

لینک به دیدگاه
براي چي بايد سخت كننده رو Tie كنيد ؟!؟!؟! خير شما سخت كننده رو هم بعد از قرار دادن در موقعيتش در ماژول Assembly با بقيه instance موجود merge مي‌كنيد ، مشكل يا سختي كه چه در حالت يكپارچه كشيدن part يا merge كردن ممكنه براتون پيش بياد : در صورت تفاوت ضخامت‌ها از طريق تعريف section مختلف و Partion بندي حل مي‌شود ! من ممكنه درست متوجه منظور شما نشده‌ باشم اگر منظورتون سخت كننده بصورت عمود بر وجه جانبي واقع بشود كه فقط اثرش موضعي است ؟!! اگر همراستا با وجه جانبي و با قصد افزايش ضخامت بوده كه به‌اندازه طولش موثر واقع ميشه و شما با پارتيشن بندي مشكل ضخامت رو مي‌توانيد حل كنيد ! لطفا وقتي در همان ماژول PART يا Property هستيد يك سر هم به ماژول MESH بزنيد چون احتمال زياد اونجا دردسرهاي زيادي منتظر شماست

:JC_thinking:

به نظر من هم شما کل تیر را با solid بسازید و بعد partition بزنید و هر جا هم stiffener داره شما Tie کنید و مشکلی هم پیش نمیآد.

من خودم تو اتصالات تیر به ستون گیردار که توی ستون Stiffener وجود داره همین کار را انجام می دهم. فقط نکته این است یاید تیر درست partition بشود تا برای Mesh کردن مشکلی پیش نیاد.

ممنون دوستان.

حقیقت من به نتیجه مورد نظر رسیدم. یعنی با اون توضیحاتی که گفتم درست درومد. چون دستی هم نتیجه آنالز رو محاسبه و چک کردم...

ولی الان دوست دارم راه های دیگه رو هم امتحان کنم.

راستی یه سوال خیلی مهم.

برای این که دو بارگذاری مستقل از هم عمل نکنن باید چی کار کنم؟ مثلا الان یه بار متمرکز می زنم و یه Gravity . اما هروقت، هرکدوم جدا اعمال شه یعنی یه بار Gravity جدا و یه بار هم بار متمرکز جداگانه مجموع تنش این دو میشه تنش در حالتی که هر دو اعمال می شه ! نمی خوام این باشه. می خوام تاثیر بار رو روی تیر که تحت نیروی وزنش قدری خیز برداشته رو ببینم.(این که تنش ها چقدر تغییر می کنه) یعنی اول Gravity اعمال شه بعد پل قدری خیز برمیداره و تنش ایجاد میشه حالا بیام روی این پل با این شرایط بار متمرکز اعمال کنم...

برای این کار باید دو Step تعریف کنم ؟:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام

نمودار تنش کرنش می خوام بگیریم

فراموش کردم

یکم راهنمایی کنید

سلام حمیدجان.

منم فراموش کردم ولی از یه طریق دیگه هم می تونی خروجی بگیری.

تو همون ماژول آخر که خروجی ها و مدل تغییر شکل یافته رو می بینی برو منوی Report بعد Field output بعد در پنجره باز شده Uniqe Nodal رو انتخاب کن کرنش و تنش رو تیک بزن. تو همون پنجره و از قسمت Setting یه اسم براش بذار بر اساس کرنش sort کن(می تونی انتخاب کنی بر اساس شماره گره ها سورت شه یتا تنش یا کرنش) زیرشم می تونی مشخص کنی این سورت صعودی باشه یا نزولی شما صعودیش کن که کرنش از صفر شروع شه. بعد فایل رو با پسوند .rpt تو یه جای سیو کن(دقت کن ببین کجا سیو می کنی) بعد برو همین فایل سیو شده رو با Note pad باز کن. نتایج رو می بینی. می تونی وارد اکسل کنی و نمودار تنش کرنش بکشی باهاش...

روش دیگه هم هست که مستقیم بهت نمودار میده ولی خوب به نظر من ریز دیتاها رو داشته باشی بهتره می تونی باهاش نمودارم بکشی.

موفق باشی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ممنون دوستان.

حقیقت من به نتیجه مورد نظر رسیدم. یعنی با اون توضیحاتی که گفتم درست درومد. چون دستی هم نتیجه آنالز رو محاسبه و چک کردم...

ولی الان دوست دارم راه های دیگه رو هم امتحان کنم.

راستی یه سوال خیلی مهم.

برای این که دو بارگذاری مستقل از هم عمل نکنن باید چی کار کنم؟ مثلا الان یه بار متمرکز می زنم و یه Gravity . اما هروقت، هرکدوم جدا اعمال شه یعنی یه بار Gravity جدا و یه بار هم بار متمرکز جداگانه مجموع تنش این دو میشه تنش در حالتی که هر دو اعمال می شه ! نمی خوام این باشه. می خوام تاثیر بار رو روی تیر که تحت نیروی وزنش قدری خیز برداشته رو ببینم.(این که تنش ها چقدر تغییر می کنه) یعنی اول Gravity اعمال شه بعد پل قدری خیز برمیداره و تنش ایجاد میشه حالا بیام روی این پل با این شرایط بار متمرکز اعمال کنم...

برای این کار باید دو Step تعریف کنم ؟:ws38:

اگر میخوای توالی داشته باشه میتونی 2 step تعریف کنی

میتونی تو همون یک step به صورت همزمان داشته باشه و در load manager تیکشو برداری و یکی از بارگذاریهات اعمال و نتیجه رو ببینی و

در مرحله بعد اون یکی بارگذاریتو فعال و این یکی رو غیر فعال کنی

میتونی یک step داشته باشی و بازه زمانیشو تقسیم کنی طوری مثلا اگه time priod 2 ثانیه هست یک ثانیه رو برای اولی و ثانیه دوم رو برای دومی در نظر بگیری

و برای اینکار از Amplitude استفاده کنی

لینک به دیدگاه

كسي آباكوس ورژن 6.11 رو win8 نصب كرده ؟! اگر پاسخ مثبته، نكته يا كار خاصي بايد انجام داد ؟!! اگر پاسخ منفي است ورژن 6.12 چطور ؟! مشكل يا نكته خاصي داره ؟! آخرين ورژن آباكوس 6.12 نسخه 3 است يا جديدتر هم داره ؟!

:sad0: :ws27::w821:

من يك آناليز ديناميك explicit با time pirod =1 دارم، با يك شرايط پيش‌تنيدگي اوليه! و در طول اين مدت بارگذاري خارجي يا هيچ Amp نداريم ! اين شرايط اوليه من در ابتداي آناليز مثلا تا 0.02 ثانيه، تمركز تنش مورد نظر را در نقاط مشخص ايجاد مي‌كنه اما اما در ادامه اين تنش‌ها از حالت متمركز خارج ميشه و در طول عضو پخش ميشه ؟!! تازه با mass scaling اوضاع بدتر ميشه! احتمال ميدم كه بدليل ماهيت ديناميك آناليز باشه و حركت موج تنش ولي هيچ‌ راه‌حلي نيست ؟؟!

:icon_pf (72):

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کسی می دونه چطوری می تونم نقص اولیه به مدل وارد منم؟!؟!

(می خوام تو کمانش اول تحلیل مودال کنم و بعد اون نقص را وارد کنم. هر چی منبع خارجی می خونم متوجه نمی شوم! کسی هست این را کرده باشه و روند کار را توضیح بده؟!؟!)

اگر کتاب یا جزوه خوبی تو این زمینه هست ممنون می شوم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
كسي آباكوس ورژن 6.11 رو win8 نصب كرده ؟! اگر پاسخ مثبته، نكته يا كار خاصي بايد انجام داد ؟!! اگر پاسخ منفي است ورژن 6.12 چطور ؟! مشكل يا نكته خاصي داره ؟! آخرين ورژن آباكوس 6.12 نسخه 3 است يا جديدتر هم داره ؟!

:sad0: :ws27::w821:

من يك آناليز ديناميك explicit با time pirod =1 دارم، با يك شرايط پيش‌تنيدگي اوليه! و در طول اين مدت بارگذاري خارجي يا هيچ Amp نداريم ! اين شرايط اوليه من در ابتداي آناليز مثلا تا 0.02 ثانيه، تمركز تنش مورد نظر را در نقاط مشخص ايجاد مي‌كنه اما اما در ادامه اين تنش‌ها از حالت متمركز خارج ميشه و در طول عضو پخش ميشه ؟!! تازه با mass scaling اوضاع بدتر ميشه! احتمال ميدم كه بدليل ماهيت ديناميك آناليز باشه و حركت موج تنش ولي هيچ‌ راه‌حلي نيست ؟؟!

:icon_pf (72):

منم از این جدیدتر رو ندیدم

سرعت صوت تو ماده رو بررسی کن ( خواص الاستیک و چگالی رو دوباره بررسی کن اشتباه نداده باشی )

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

(می خوام تو کمانش اول تحلیل مودال کنم و بعد اون نقص را وارد کنم. هر چی منبع خارجی می خونم متوجه نمی شوم! کسی هست این را کرده باشه و روند کار را توضیح بده؟!؟!)

شدنش که حتما میشه - فکر میکنم باید keyword نویسی کنی

نمیدونم تو کتاب صدیقیانی هست یا نه (یعنی یه جایی مطالعه داشتم که یادم نمیاد ) ولی اگه کارت خیلی واجبه و خودت پیدا نمیکنی

باید وقت بزارم و بگردم برات

لینک به دیدگاه
شدنش که حتما میشه - فکر میکنم باید keyword نویسی کنی

نمیدونم تو کتاب صدیقیانی هست یا نه (یعنی یه جایی مطالعه داشتم که یادم نمیاد ) ولی اگه کارت خیلی واجبه و خودت پیدا نمیکنی

باید وقت بزارم و بگردم برات

ممنون میشم راهنمایی کنید.

بله خیلی برام واجبه! اما هرچی می خونم جایی پیدا نمی کنم.

لینک به دیدگاه

آخه توضيح يكم طولاني‌است !! در مورد كدنويس اش خيلي ساده يعني كلا دوبار بايد 3 خط به keyword اضافه كنيد ! كتاب آباكوس _ خلخالي به طور كامل با كد‌ها توضيح داده و ساده است

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

آخه توضيح يكم طولاني‌است !! در مورد كدنويس اش خيلي ساده يعني كلا دوبار بايد 3 خط به keyword اضافه كنيد ! كتاب آباكوس _ خلخالي به طور كامل با كد‌ها توضيح داده و ساده است

لینک به دیدگاه

سلام

یک سوال داشتم ، جهت رسیدن به رفتار کمانش یافته بادبند قطری در بارگذاری چرخه ای مدل رفتاری مورد استفاده فولاد چگونه باید باشد؟ آیا در تعریف مواد مدل رفتاری اعمال شود یا در نوع تحلیل ؟

ممنون

لینک به دیدگاه
اگر میخوای توالی داشته باشه میتونی 2 step تعریف کنی

میتونی تو همون یک step به صورت همزمان داشته باشه و در load manager تیکشو برداری و یکی از بارگذاریهات اعمال و نتیجه رو ببینی و

در مرحله بعد اون یکی بارگذاریتو فعال و این یکی رو غیر فعال کنی

میتونی یک step داشته باشی و بازه زمانیشو تقسیم کنی طوری مثلا اگه time priod 2 ثانیه هست یک ثانیه رو برای اولی و ثانیه دوم رو برای دومی در نظر بگیری

و برای اینکار از Amplitude استفاده کنی

ممنون، فرمودی اگه می خوای توالی داشته باشه باید دو step تعریف کرد.

بیشتر توضیح میدی؟

من امروز یه step دیگه هم تعرف کردم (نوعش General نبود) بعد تو قسمت بارگذاری برای یکی گرانش وارد کردم و برای استپ دیگری بار متمرکز. بعد هم Job و دیدن نتیجه.

ولی طوری نبود که گرانش اعمال بشه بعد روی پل تغییر شکل یافته بار متمرکز.تو Result هم رفتم تو تایم ها برای گرانش زده بود 0-.226e-6 و برای بار متمرکز زده بود 0-1

یعنی فک کنم زمان بندی رو باید تغییر بدم اما چطوری؟ کجا؟ amplitude چیه؟ به این مربوط نمیشه؟ خود amplitude هم چند گزینه داره که اصلا سردر نمیارم.

یعنی نتیجه رو حتی برای هر کدوم جداگانه میشد دید ولی باهم نه...

چیکار باید کنم که بار متمرکز بعد از گرانش اعمال شه؟ یعنی بعد از این که پل تحت تاثیر گرانش تغییر شکل داد و خیز برداشت بار متمرکز اعمال شه؟

اگه زودتر و کامل جواب بدی خیلی ممنون میشم. اصلا از این قسمتش سر در نمیارم...

مرسی.

لینک به دیدگاه
سلام

یک سوال داشتم ، جهت رسیدن به رفتار کمانش یافته بادبند قطری در بارگذاری چرخه ای مدل رفتاری مورد استفاده فولاد چگونه باید باشد؟ آیا در تعریف مواد مدل رفتاری اعمال شود یا در نوع تحلیل ؟

ممنون

آخه اين چه جور سوالي است؟!!! اينقدر كه بايد كلي فكر كرد منظور از سوال رو فهميد !! :w58:

براي تحليل سيكلي كه بارگذاري رو چرخه‌اي اعمال مي‌كنيد و بسته به تعداد سيكل و زمان اعمال اون از نوع تحليل استاتيكي يا شبه استاتيكي يا ديناميكي استفاده مي‌كنيد ! براي هر كدام از اين تحليلها هم فرفي نمي‌كند، مدل رفتاري همشون يكسان است! حالا اينكه مي‌خواهيد مشخصات فولاد رو پرفكت يا 2 يا 3 خطي تعريف كنيد با سخت‌شدكي ايزوتروپيك يا كنماتيكي يا تركيبي و اينكه اين سخت شدگي تك‌سيكل باشه يا چرخه‌اي يا پارامتري يا .....................................................................................................................................................................................................................

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...