رفتن به مطلب

تنوع در ازدواج (شركاي جنسي )

samaneh66

ارسال های توصیه شده

حجم دل علما زیاد است و اشتهایشان سیری ناپذیر،هرچه بیشتر بهتر. :ws37:

حاجی یه تکون :w02:

التماس دعا ....... یادت باشه یه نوچه ای هم داری این کنار گوشه ها :smiley (18):

نتونستی مخ بزنی خبر بفرما :w02:

حالا علما رو بیخیال از حجم دل اسی ناصح بگو :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بد نگذره .....

جالبه خانمها هيچوقت اين چنين شوخيهايي با هم نميكنند من فكر ميكنم خانم ها مقيد ترند (نميدونم درسته يا نه ) نسبت به زندگي

بميرم براي اين اسي كه دلش مثل ترمينال شلوغه ......

اگر از مبحث دينش بگذريم زندگي خيلي با ارزش تر از اوني كه ما فكر ميكنيم

پس بهتره به جاي انحراف رفتن راه مستقيم رو بريم

لینک به دیدگاه

انجا که بزرگ بایدت بود فرزند اسی نداردت شود

فرزند خصال خویش تن باش چون شیر خودت دختر فکن باش

منتظر اسی نباش از دست حاجی چیزی در نمیره به تو برسه:ws47::ws47::ws47:

لینک به دیدگاه

بميرم براي اين اسي كه دلش مثل ترمينال شلوغه ......

اگر از مبحث دينش بگذريم زندگي خيلي با ارزش تر از اوني كه ما فكر ميكنيم

پس بهتره به جاي انحراف رفتن راه مستقيم رو بريم

ببین خانم محترم....

شما باید برای هر چیزی دلیل بیاری.

اگر معتقدی تک همسری چیز مطلوبی است،باید بگی بر چه اساسی به این اصل مطلوب رسیدی.

اگر یک آدم دین دار هستی،عمل کدام یک از الگوهای دینی شما مطابق با تک همسری بوده.

اگر یک آدم بی دین هستی،که اونموقع دیگه انسان نباید در زندگی خودش قانون خاصی وضع کنه.

تنها یک حالت دیگه میمونه که پس از پاسخ اون سوال بنده اون حالت را خدمتتون عرض میکنم.

لینک به دیدگاه
ببین خانم محترم....

:ws37:

شما باید برای هر چیزی دلیل بیاری.

من به عنوان يه انسان يابهتر بگم يه خانم گفتم مخالفم و اين تايپيك رو زدم كه افكار ديگران آشنا بشم و مطمئنا دلايلي هم دارم

اگر معتقدی تک همسری چیز مطلوبی است،باید بگی بر چه اساسی به این اصل مطلوب رسیدی.

اگر یک آدم دین دار هستی،عمل کدام یک از الگوهای دینی شما مطابق با تک همسری بوده.

اگر یک آدم بی دین هستی،که اونموقع دیگه انسان نباید در زندگی خودش قانون خاصی وضع کنه.

تنها یک حالت دیگه میمونه که پس از پاسخ اون سوال بنده اون حالت را خدمتتون عرض میکنم.

ما همه مسلمان زاده شده ايا شما هم به عنوان يه پسر ميتونيد رد كنيد كه مسلمان نيستيد چه بخواييم چه نخواييم مسلمونيم

من نه ميتونم بگم بي دينم نه ميتونم بگم ديندارم و لي اينو ميدونم كه پايبند به يكسري اصول هستم مطمئن انسانها ديندارند و هر ديني شرايط خاص خودش رو داره و انسان بيدين پيدا نميشه بلاخره هر كسي با توجه به شرايط دينداره

خب دين ما راه هاي شرعي گذاشته براي اين كار

مرد ميتونه صيغه كنه و حتي عقد كنه در شرايطي كه از وضع مالي خوبي برخوردار باشه

اما

وعده داده شده كه زنان بد كاره و مردان بدكاره اول تا اخرش مال هم هستند ....

اگر تك همسري بهتره به خاطر بنيان خانواده

به خاطر احساسي كه اون زن داره عاطفه و محبتي كه همش رو براي مرد ميخواد

به خاطر بچه اي كه توي اون خانواده ميخواد بزرگ بشه

اگر قانون براي زندگي افراد وضع نشه پس قتل و غارت هم يه چيز عادي ميشه

لینک به دیدگاه
ما همه مسلمان زاده شده ايا شما هم به عنوان يه پسر ميتونيد رد كنيد كه مسلمان نيستيد چه بخواييم چه نخواييم مسلمونيم

من نه ميتونم بگم بي دينم نه ميتونم بگم ديندارم و لي اينو ميدونم كه پايبند به يكسري اصول هستم مطمئن انسانها ديندارند و هر ديني شرايط خاص خودش رو داره و انسان بيدين پيدا نميشه بلاخره هر كسي با توجه به شرايط دينداره

اما

وعده داده شده كه زنان بد كاره و مردان بدكاره اول تا اخرش مال هم هستند ....

اگر تك همسري بهتره به خاطر بنيان خانواده

به خاطر احساسي كه اون زن داره عاطفه و محبتي كه همش رو براي مرد ميخواد

به خاطر بچه اي كه توي اون خانواده ميخواد بزرگ بشه

اگر قانون براي زندگي افراد وضع نشه پس قتل و غارت هم يه چيز عادي ميشه

عزیزم وقتی شما به خودت میگی مسلمان نباید با تعدد زوجات مشکل داشته باشی.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
عزیزم وقتی شما به خودت میگی مسلمان نباید با تعدد زوجات مشکل داشته باشی.:banel_smiley_4:

من با تعدد زوجه مشكلي ندارم طرف بره زن بگيره اما مردونه دست زن دومش رو بگيره به همه بگه زن دومم و به زن اولش هم نشون بده من با روابط دوستي مشكل داره از اول تايپيك تا الا شايد 5-6 بار توضيح دادم كه من زن دوم مشكلم نيست

من تازه گفتم نه ميگم مسلمانم نه ميگم بيدينم

لینک به دیدگاه
من با تعدد زوجه مشكلي ندارم طرف بره زن بگيره اما مردونه دست زن دومش رو بگيره به همه بگه زن دومم و به زن اولش هم نشون بده من با روابط دوستي مشكل داره از اول تايپيك تا الا شايد 5-6 بار توضيح دادم كه من زن دوم مشكلم نيست

من تازه گفتم نه ميگم مسلمانم نه ميگم بيدينم

شما تو پست صفحه قبلت نوشتی "چه بخواييم چه نخواييم مسلمونيم" پس داری به خودت میگی مسلمان. غیر از اینه؟ من اینجوری برداشت کردم.

هیچکس نمیتونه اون مرد رو مجبور کنه زن دوم و سوم و چهارمش رو بیاره نشون بده. هیچ قانونی در این باره نیست. یعنی اگر کسی بیاد بگه من زن دوم دارم مشکل از نظر شما حل میشه؟ اگر لازم بود اعلام بشه همون قانونی که بهش اجازه داده بره بگیره و صیغه کنه میومد میگفت باید به همه بگی چی کار کردی. این دین مبین که فکر همه جارو کرده. اصلا چه فرقی میکنه چند نفر بدونن. چه تاثیری داره دیگران بدونن. به نظر من زن دوم و دوست دختر و صیغه چه پنهانی چه علنی هیچ فرقی با هم ندارن. در آن واحد یا با یه نفری یا با چند نفر. دیگه اسمش فرقی نمیکنه و مهم نیست کی میدونه و کی نمیدونه.

لینک به دیدگاه
اگر ادامه بحث رو ميخونديد متوجه ميشيد اين فقط يه مثال بود كه من زدم و من خواستم بدونم اين رابطه معقوله يا نه من هيچ كاري به اون زندگيش نداشتيم اين مثال رو زدم كه جا بيافته

مورد بعدي اينكه من توي دوران مجرديم كه هيچ محدوديتي ندارم هوس باز نبودم و نخواهم بود كه حالا بعد از ازدواج به دنبال تنوع باشم

كسي هم قضاوت نكرد حتي در پست هاي بعدي كه شما نخونديد مطرح شد كه زن اون آقا هم تقصير كار بوده

شايد به كام بعضي ها اين تايپيك تلخ امد اما اينم جزئي از زندگي روزمره ماست و اتفاقي كه ممكنه براي هر كسي بيافته

خوب نمیشه همچین محکم صحبت کرد

چون منم وقتی بچه بودم از دنیا یه دوچرخه میخواستم بعدها موتور سیکلت و بعد ها شغل و اتومبیل و خونه و هزارتا چیز دیگه

حال و احوال ادما تو سنین مختلف فرق میکنه

پس هیچوقت نمیتونی بگی 30 سال دیگه شما چه احساسی داری و ایا اون موقع همین چیزایی که الان فکر میکنی درسته رو بهش اعتقاد داری یا نه

لینک به دیدگاه

خوب این قسمت نظر شماست و من کاملا با آن مخالفم.:icon_gol:

اما

من که از همون اول هم گفتم مشکل با 4 تا جمله عربیه فقط.....

از نظر من زن مسلمان حق ندارد به شوهرش برای تعدد زوجات و صیغه و.... اعتراض کنه.

اگر مشکلتون اینه،خوب اون مردی که دنبال زن های زیادیه مطمئنا از این راه وارد میشه.

(مثل ناصر الدین شاه)

پس شما به شخصه نباید مشکل داشته باشی،که همسرت اگر تواناییشو داره تا 4 تا زن دائم بگیره و هرچقدر هم دلش خواست صیغه کنه،چون مکتب شما بهش این اجازه رو داده.

پس کسی شعار پایبندی به یک همسر و.....را میتونه بده که این چیزها رو قبول نداشته باشه.

لینک به دیدگاه
شما تو پست صفحه قبلت نوشتی "چه بخواييم چه نخواييم مسلمونيم" پس داری به خودت میگی مسلمان. غیر از اینه؟ من اینجوری برداشت کردم.

هیچکس نمیتونه اون مرد رو مجبور کنه زن دوم و سوم و چهارمش رو بیاره نشون بده. هیچ قانونی در این باره نیست. یعنی اگر کسی بیاد بگه من زن دوم دارم مشکل از نظر شما حل میشه؟ اگر لازم بود اعلام بشه همون قانونی که بهش اجازه داده بره بگیره و صیغه کنه میومد میگفت باید به همه بگی چی کار کردی. این دین مبین که فکر همه جارو کرده. اصلا چه فرقی میکنه چند نفر بدونن. چه تاثیری داره دیگران بدونن. به نظر من زن دوم و دوست دختر و صیغه چه پنهانی چه علنی هیچ فرقی با هم ندارن. در آن واحد یا با یه نفری یا با چند نفر. دیگه اسمش فرقی نمیکنه و مهم نیست کی میدونه و کی نمیدونه.

من اگرميخواستم بحث ديني را بندازم و ببينم كي مسلمونه كي نيست اينجا تايپيك نميزدم ميرفتم توي تالار ديني تايپيك ميزدم

از اصل موضوع دور نشيد ايا اين كار درسته يا نه ؟جوابش يا اره است يا نه

حالا مسلمون بودن يا نبودن من فرقي نميكنه افراد مختلفي امدند نظر دادند و رفتند و مسلموني من براشون مهم نبود

اما حالا كه مهمه ميگم اره من مسلمونم و اگر هم مسلمون نبودم به زندگي شرافتمندانه اعتقاد داشتم نه به بي بند و باري

چرا اتفاقا قانون هست چون بايد رضايت همسر اول رو داشته باشند براي ازدواج مجدد

لینک به دیدگاه
خوب نمیشه همچین محکم صحبت کرد

چون منم وقتی بچه بودم از دنیا یه دوچرخه میخواستم بعدها موتور سیکلت و بعد ها شغل و اتومبیل و خونه و هزارتا چیز دیگه

حال و احوال ادما تو سنین مختلف فرق میکنه

پس هیچوقت نمیتونی بگی 30 سال دیگه شما چه احساسی داری و ایا اون موقع همین چیزایی که الان فکر میکنی درسته رو بهش اعتقاد داری یا نه

من هيچوقت اين اجازه رو به خودم نميدم كه وارد زندگي يه مرد زن دار بشم اينو مطمئنم ....

لینک به دیدگاه
من اگرميخواستم بحث ديني را بندازم و ببينم كي مسلمونه كي نيست اينجا تايپيك نميزدم ميرفتم توي تالار ديني تايپيك ميزدم

حالا مسلمون بودن يا نبودن من فرقي نميكنه افراد مختلفي امدند نظر دادند و رفتند و مسلموني من براشون مهم نبود

اما حالا كه مهمه ميگم اره من مسلمونم و اگر هم مسلمون نبودم به زندگي شرافتمندانه اعتقاد داشتم نه به بي بند و باري

شما اصلا نمیتونی این بحث را جدای از بحث دینی انجام بدی.

چون هرکس میگه من معتقدم یک مرد فقط باید برای یک زن باشد،باید بگوید بر چه اساسی به این سیستم معتقد است؟

هیچ قانونی هم برای رضایت همسر اول نیست،اگر هم باشد این حق مرد مسلمان است و اینطور نیست که زن بگه من اجازه نمیدم،مرد نتونه بره زن چندم بگیره.

داشتن زن چندم حقی است که الله شخصا در قرآنش به مرد مسلمان داده و زن حق مخالفت را نداره.

این بحث تاپیک هم کاملا یک بحث دینی و فرهنگی است و باید همه جوانب بررسی شود.

لینک به دیدگاه

من به دین شما کار ندارم ولی تعدد زوجات یه چیزیه که مبنای دینی و مذهبی داره. مگه میشه بدون اشاره به دین درباره اش حرف زد. شما چون مسلمانی معتقدی 4 تا کلمه عربی یه کار غیرشرافتمندانه مثل دوستی رو تبدیل به یه کار شرافتمندانه میکنه و از حالت بی بندوباری درمیاره ولی کسی که به اسلام اعتقاد نداره با 4 تا کلمه عربی هم مشکل براش حل نمیشه. خب الان تکلیف خودت و مارو روشن کن واقعا بدون بحث درباره دین و اعتقادات فردیمون میشه درباره این پدیده بحث کنیم؟ از نظر من نمیشه.

در همون آیه ای که با استناد به اون چند همسری مجاز دانسته میشه حرفی از رضایت همسر اول زده نشده. این قانون هم در ایران فقط برای ازدواج دائم گفته شده ولی صیغه نیازی به اجازه هیچکس نداره. علما هم قانونی نیست که مرد و مجبور کنه به بقیه بگه چی کار کرده. شما برای من از قرآن و سنت دربیار و نشون بده که مجبوره.

لینک به دیدگاه
شما اصلا نمیتونی این بحث را جدای از بحث دینی انجام بدی.

چون هرکس میگه من معتقدم یک مرد فقط باید برای یک زن باشد،باید بگوید بر چه اساسی به این سیستم معتقد است؟

هیچ قانونی هم برای رضایت همسر اول نیست،اگر هم باشد این حق مرد مسلمان است و اینطور نیست که زن بگه من اجازه نمیدم،مرد نتونه بره زن چندم بگیره.

داشتن زن چندم حقی است که الله شخصا در قرآنش به مرد مسلمان داده و زن حق مخالفت را نداره.

این بحث تاپیک هم کاملا یک بحث دینی و فرهنگی است و باید همه جوانب بررسی شود.

من از اول كه بحث ديني نكردم فقط گفتم كه دوستي نه ازدواج آيا بعد از ازواج درسته يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

من كجا گفتم همسر دوم وقتي بحث به اين جهت كشيده شد منم نظر دادم

بمن منظورم دوستيه و تنوعيه كه ازش ياد شد نه ازدواج دوم و سوم اونو كه هزاران بار بحث شد و به نتيجه اي هم نرسيديم

ايا انسان تنوع طلبه و نياز به تنوع داره (در مورد ازدواج )

لینک به دیدگاه
من به دین شما کار ندارم ولی تعدد زوجات یه چیزیه که مبنای دینی و مذهبی داره. مگه میشه بدون اشاره به دین درباره اش حرف زد. شما چون مسلمانی معتقدی 4 تا کلمه عربی یه کار غیرشرافتمندانه مثل دوستی رو تبدیل به یه کار شرافتمندانه میکنه و از حالت بی بندوباری درمیاره ولی کسی که به اسلام اعتقاد نداره با 4 تا کلمه عربی هم مشکل براش حل نمیشه. خب الان تکلیف خودت و مارو روشن کن واقعا بدون بحث درباره دین و اعتقادات فردیمون میشه درباره این پدیده بحث کنیم؟ از نظر من نمیشه.

در همون آیه ای که با استناد به اون چند همسری مجاز دانسته میشه حرفی از رضایت همسر اول زده نشده. این قانون هم در ایران فقط برای ازدواج دائم گفته شده ولی صیغه نیازی به اجازه هیچکس نداره. علما هم قانونی نیست که مرد و مجبور کنه به بقیه بگه چی کار کرده. شما برای من از قرآن و سنت دربیار و نشون بده که مجبوره.

رجوع شود به پست اول تايپيك كه بحث سر چند همسري نيست بحث سر تنوع طلبيه

لینک به دیدگاه
رجوع شود به پست اول تايپيك كه بحث سر چند همسري نيست بحث سر تنوع طلبيه

چند همسری یکی از نمودهای تنوع طلبیه. تنوع طلبی در قالب چند همسری از دید مسلمین اشکال نداره. از دید مسلمین با خواندن 4 تا کلمه عربی بی بندوباری میشه حفظ عفاف. ولی کسی که به این جور حفظ عفاف اعتقاد نداره دوست شدن و صیغه و زن چندم براش یکی هستن و مردود. چه زن چه مرد. بستگی داره چه جوری بهش نگاه کنی.

در ضمن بحث از چند صفحه قبل عوض شد به من ربطی نداره:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سمانه خانم من نمیدونم این تاپیک در مورد تعدد زوجات است یا در مور داشتن شرکای جنسی متعدد . این دو مختصری با متفاوت هستند به عبارتی یکیشون کنترل شده است با پارتنر های شناخته شده و یکیشون کنترل نشده و گاه با پارتنر های ناشناس .

لینک به دیدگاه
من از اول كه بحث ديني نكردم فقط گفتم كه دوستي نه ازدواج آيا بعد از ازواج درسته يا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من كجا گفتم همسر دوم وقتي بحث به اين جهت كشيده شد منم نظر دادم

بمن منظورم دوستيه و تنوعيه كه ازش ياد شد نه ازدواج دوم و سوم اونو كه هزاران بار بحث شد و به نتيجه اي هم نرسيديم

ايا انسان تنوع طلبه و نياز به تنوع داره (در مورد ازدواج )

صیغه یکجور دوستیه جنسیه که فقط 4 تا جمله عربی اولش خونده میشه،همین.

موضوع تاپیکتون پس اشتباهه؟

چون نوشتین تنوع در ازدواج.

تنوع در ازدواج یعنی یکی زنت باشه،بقیه دوستات باشن؟

منظور فقط همین یک حالت خاص است؟

لینک به دیدگاه
چند وقت پيشا بود كه متوجه شديم يكي از بچه هاي شركتمون كه 54-55 سالش و بچه اش بيماري سرطان داره و با اين همه درگيري ذهني اما با يه خانمي ميگرده ........

براي همين بحثي عظيم بين من و چند نفر ديگه در گرفت يكي از اون اشخاص ميگفت چون شما مجردي اينو درك نميكنيد كه بعد از ازدواج هم تنوع نيازه و اين كار خارج از عرف نيست

من به شخصه اسم اين تنوع رو ميذارم هوس .....

اما برام جالب بود بدونم نظر شما چيه ؟

ايا بعد از ازدواج هم تنوع نيازه ؟

آيا اين تنوع فقط فقط بايد مختص آقايون باشه ؟

اما برام جالب بود بدونم نظر شما چيه ؟

یکی از مهمترین مسائلی که در همه جای دنیا در باب مشکلات ارتباطات عشقی و عاطفی و سک؟سی بخصوص در حیطه جوان ونوجوان در مورد ان صحبت میشه مسئله داشتن شریک های متعدد جنسی است

Multiple partners میتونه باعث s/e/xually transmitted disease و انتشار ان بشه باعث به بن بست رسیدن خیلی از برنامه های بهداشتی میشه و خیلی برای دولت ها هزینه بردار هست .

ايا بعد از ازدواج هم تنوع نيازه ؟

خیر و نیاز نیست . اگه شخصی اینگونه تنوعی را میطلبد بهتره مجرد بماند .

آيا اين تنوع فقط فقط بايد مختص آقايون باشه ؟

اصلا نباید باشد نه برای اقا نه خانم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...