رفتن به مطلب

تنوع در ازدواج (شركاي جنسي )

samaneh66

ارسال های توصیه شده

سحر تو دیدت بد شده نسبت ب مردا

خیلیا هستن ک باید ازشون ترسید

خیلیام هستن ک میشه بهشون اعتماد کرد

خیلی وقتام خانوما کاری میکنن ک باعث بی اعتمادی میشه

نمیشه ک بگیم فقط مردا اینجورین خانومام هستن همونجوری ک خانومای وفادار زیادن مردای وفادارم داریم اونم ب تعداد زیاد :ws3:

صد در صد که تو خانومام هست ولی تو آقایون بیشتر ......

من طرفدار این حرکت نیستما......... :banel_smiley_4:

اما فکر نمیکنی علت اینکه ما اینطور فکر میکنیم بافت شرقی جامعه ماست؟

شاید این قضیه در خیلی کشورها عادی به نظر بیاد و فقط یک رفع نیاز باشه مثل غذا خوردن در رستوران.

در حالیکه مسلما اون فرد در خانه و پیش خانواده اش هم غذا میخوره و خانه را ول نمیکنه بره رستوران،اما بعضی مواقع میره بیرون غذا میخوره و بر میگرده !!!!! :jc_thinking:

ببین غذا خوردنم تو میتونی در ملع عام انجام بدی ولی اینم میتونی در ملع عام انجام بدی؟

پس چون نمیتونی در ملع عام انجامش بدی اولین دلیل برای اینه که مقایست درست نیست !

ببین خیلیا تو بافت غربی هم چنین مشکلیو ندارند و غرب حتما نماد بی عفتی نیست و یا نماد بی بندو باری!

یاد داشت های دکتر دی انجلیسو میخوندم میگفت من وقتی با شوهرم ازدواج کردم که دوسش داشتم و مثه بقیه ده ها مردی که باهاشون رابطه داشتم نبود برام و واقعا عاشقش بودم و بهش اجازه دادم بکارتم رو از من بگیره ....... کاری که نذاشتم فرد دیگه ای انجام بده ........

اتفاقا تو همون غرب هم خانواده و مسائلی مثل این یک هنجاره یک ارزش حتی .....

البته بحثم اروپا نیست ! اون بحثش سواست ......

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببین غذا خوردنم تو میتونی در ملع عام انجام بدی ولی اینم میتونی در ملع عام انجام بدی؟

پس چون نمیتونی در ملع عام انجامش بدی اولین دلیل برای اینه که مقایست درست نیست !

ببین خیلیا تو بافت غربی هم چنین مشکلیو ندارند و غرب حتما نماد بی عفتی نیست و یا نماد بی بندو باری!

یاد داشت های دکتر دی انجلیسو میخوندم میگفت من وقتی با شوهرم ازدواج کردم که دوسش داشتم و مثه بقیه ده ها مردی که باهاشون رابطه داشتم نبود برام و واقعا عاشقش بودم و بهش اجازه دادم بکارتم رو از من بگیره ....... کاری که نذاشتم فرد دیگه ای انجام بده ........

اتفاقا تو همون غرب هم خانواده و مسائلی مثل این یک هنجاره یک ارزش حتی .....

البته بحثم اروپا نیست ! اون بحثش سواست ......

منظورم از مقایسه این بود که یک نیاز میتونه از چند راه تامین بشه....

این هم دست خودشون نیست،طبیعت و ذاتشون هست،مطمئن باش اگر موقعیتش پیش بیاد،نمیتونن جلوی خودشان را بگیرند....

اونهایی هم که شعار میدن ای بابا زشته اینکارها و.... تو موقعیتش نیافتادند وگرنه آستانه تحمل وحشتناک میاد پایین...

اما مسلما این مردی که چنین کاری را میکنه،باید به زنش هم اجازه بده تا اینکارو بکنه،توجه شما را به این آخرین جمله این تاپیکم، جلب میکنم:

http://noandishaan.com/forums/showthread.php?t=55280&page=13

لینک به دیدگاه
منظورم از مقایسه این بود که یک نیاز میتونه از چند راه تامین بشه....

این هم دست خودشون نیست،طبیعت و ذاتشون هست،مطمئن باش اگر موقعیتش پیش بیاد،نمیتونن جلوی خودشان را بگیرند....

اونهایی هم که شعار میدن ای بابا زشته اینکارها و.... تو موقعیتش نیافتادند وگرنه آستانه تحمل وحشتناک میاد پایین...

اما مسلما این مردی که چنین کاری را میکنه،باید به زنش هم اجازه بده تا اینکارو بکنه،توجه شما را به این آخرین جمله این تاپیکم، جلب میکنم:

http://noandishaan.com/forums/showthread.php?t=55280&page=13

خب همین دیگه .....

برای همین به نظرم مجرد بودن بی دغدغه بهتر از ازدواج با ترس هستش!

لینک به دیدگاه

خب همین دیگه .....

برای همین به نظرم مجرد بودن بی دغدغه بهتر از ازدواج با ترس هستش!

یعنی مشکل فقط سر خوندن چهار تا جمله عربی برای ازدواجه؟

چرا در نظر ما وقتی مجردیم،آزاد به انجام هر کاری هستیم،اما ازدواج سدی میشود برای آن آزادی ها.

منظورم اینست که آیا تعهد و مسئولیت باید شامل نیازهای شخصی آدم هم بشه؟

لینک به دیدگاه
یعنی مشکل فقط سر خوندن چهار تا جمله عربی برای ازدواجه؟

چرا در نظر ما وقتی مجردیم،آزاد به انجام هر کاری هستیم،اما ازدواج سدی میشود برای آن آزادی ها.

منظورم اینست که آیا تعهد و مسئولیت باید شامل نیازهای شخصی آدم هم بشه؟

ببین منظور من چند تا جمله عربی نیست

با دید اسلامی نبینش

مثلا چرا غربی ها هم ازدواج میکنند و میرند کلیسا؟

ببین یک نماد برای اینه که من همیشه میخوام با فلانی باشم

رابطه جنسی جزئی از محبت و علاقه طرفین هست در ازدواج جدای بحث نیاز بودنش

یک مرد از خوابیدن کنار زنی که دوسش داره بیشتر لذت میره یا کسی نمیشناسدش ؟

برای یک زن که اینجوره ! به کسی اجازه میده که واقعا دوسش داره .......

یعنی از نظر تو مرد میتونه با هر کسی باشه حتی بعد ازدواج؟ مگه مهم رفع نیازه نیست؟ پس چرا با بقیه؟ بهترینو راحت ترین راهش که تو خونش هست ! بدون اینکه بخواد به ازای هر ساعت بودن کنارش کلی خرج کنه یا ترس مریضیو فهمیدن بقیه رو هم یدک بکشه!

لینک به دیدگاه

رابطه جنسی جزئی از محبت و علاقه طرفین هست در ازدواج جدای بحث نیاز بودنش

یک مرد از خوابیدن کنار زنی که دوسش داره بیشتر لذت میره یا کسی نمیشناسدش ؟

برای یک زن که اینجوره ! به کسی اجازه میده که واقعا دوسش داره .......

یعنی از نظر تو مرد میتونه با هر کسی باشه حتی بعد ازدواج؟ مگه مهم رفع نیازه نیست؟ پس چرا با بقیه؟ بهترینو راحت ترین راهش که تو خونش هست ! بدون اینکه بخواد به ازای هر ساعت بودن کنارش کلی خرج کنه یا ترس مریضیو فهمیدن بقیه رو هم یدک بکشه!

من که گفتم اینها نظرات شخصی من نیست،اما خوب چون با آدم های این تیپی برخورد داشتم میگم. :banel_smiley_4:

ببینید،بنده گفتم مشکل همون تنوع طلبی است که از خصلت های بسیاری از مردان است.

یعنی درسته در خانه به بسیاری از نیازهاش پاسخ داده میشه،اما براش جذابه که در جای دیگری هم این امر را امتحان کنه.

مسلما با کسی که دوستش داره رابطه صمیمانه تر و زیباتر و بدون دغدغه ای داره.

اما در بعضی روابط صمیمیت و....مطرح نیست و بیشتر این خوی حیوانی غریزی آدم هست که او را مجاب به رابطه میکنه.

لینک به دیدگاه

90 در صد از اختلافات بین زن و شوهر تو ایران و تو کشورهای دیگه بر سر همین موضوع شکل میگیره البته بعضی از مردا واقعا شورشو در میارن

لینک به دیدگاه
من که گفتم اینها نظرات شخصی من نیست،اما خوب چون با آدم های این تیپی برخورد داشتم میگم. :banel_smiley_4:

ببینید،بنده گفتم مشکل همون تنوع طلبی است که از خصلت های بسیاری از مردان است.

یعنی درسته در خانه به بسیاری از نیازهاش پاسخ داده میشه،اما براش جذابه که در جای دیگری هم این امر را امتحان کنه.

مسلما با کسی که دوستش داره رابطه صمیمانه تر و زیباتر و بدون دغدغه ای داره.

اما در بعضی روابط صمیمیت و....مطرح نیست و بیشتر این خوی حیوانی غریزی آدم هست که او را مجاب به رابطه میکنه.

:sigh:

نمیدونم ......

احساس میکنم عشق برای مردا الکیه زنا براشون اسباب بازی! خصوصا چون خودم شدیدا تعهد دارم و احساسایم ....

الانم نزدیک افطار داریم میشیم بحث نمیکنم دیگه توان بحث ندارم خصوصا اینکه خیلی عصبیم میکنه ......

لینک به دیدگاه
:sigh:

نمیدونم ......

احساس میکنم عشق برای مردا الکیه زنا براشون اسباب بازی! خصوصا چون خودم شدیدا تعهد دارم و احساسایم ....

الانم نزدیک افطار داریم میشیم بحث نمیکنم دیگه توان بحث ندارم خصوصا اینکه خیلی عصبیم میکنه ......

به هر حال عده ای از مردها مسلما این ویژگی ها رو دارند،خیلی ها هم ندارند.

نباید همه را به یک چوب زد و نباید همه را به یک چشم دید.

امیدوارم همه در زندگی به یک درک عمیقی از آنچه میخواهند برسند.

لینک به دیدگاه

باید قبول کرد مهمترین عامل که انسان رو به ازدواج وا میداره مخصوصا در ایران و سایر کشور های عقب مانده نیاز جنسی هست ، و وقتی فردی ازدواج میکنه و الویت اولش تامین نمیشه نمیشه زیاد انتظار داشت که به پایبند بودن به ازدواجش اعتقاد داشه باشه ، ولی تو کشورهای متمدن (یعنی us) آزادی جنسی قبل از ازدواج باعث میشه الویت اول اونها برای ازدواج تشکیل خانواده و رسیدن به آرامش باشه ، البته تو اونها هم خیانت هست ولی با تناسب به فرهنگ و محدودیت های اونها و ما خیانت بعد از ازدواج اونجا خیلی کمتر از اینجاست ، اصلا شخصی که افراد زیادی رو تجربه کرده دیگه زیاد وسوسه نمیشه برای تجربه فرد جدیدی ، ولی ما اینجا ز گهواره تا گور جنس مخالف برامون جیزه ، حتی همسرمون ، کی جرات داره زنشو جلوی غریبه ها ببوسه؟ تو این جامعه خفه و محدود مطمئنن این عقده های جنسی در زندگی هر کسی (اگر غددش سالم باشن! (مخصوصا مردها که هورمونهاشون خیلی فعال تر از زنها هست)) روزی فوران میکنه و به نظر من کاملا طبیعی هست و نباید سرزنش بشه ، مشکل ریشه ایست.

لینک به دیدگاه

همینه دیگه تو جامعه ایه که رابطه ی قبل ازدواج تبوئه...

بعد از ازدواج طرف می فهمه سرش کلاه رفته...

هم مرد هم زن...

اولش همه داغن یک عمر تنها بودن از از نظر جسمی و روحی...تو اون حالت هر ادمی براشون جذابه بعد که نیاز جسمی مرتفع میشه تازه چشا باز میشه...

زنا هم بعد از ازدواج دقیقا این حسو می کنن چون می بینن که این آدم اون مرد ایده الشون نبوده اما خب حقیقت اینه که کنترل کردن این مسائل در زن ها راحت تره...

خیانت ریشه ی اصلیش تو بی تجربگیه...

لینک به دیدگاه
چند وقت پيشا بود كه متوجه شديم يكي از بچه هاي شركتمون كه 54-55 سالش و بچه اش بيماري سرطان داره و با اين همه درگيري ذهني اما با يه خانمي ميگرده ........

براي همين بحثي عظيم بين من و چند نفر ديگه در گرفت يكي از اون اشخاص ميگفت چون شما مجردي اينو درك نميكنيد كه بعد از ازدواج هم تنوع نيازه و اين كار خارج از عرف نيست

من به شخصه اسم اين تنوع رو ميذارم هوس .....

اما برام جالب بود بدونم نظر شما چيه ؟

ايا بعد از ازدواج هم تنوع نيازه ؟

آيا اين تنوع فقط فقط بايد مختص آقايون باشه ؟

من اسمش رو میزارم هرزگی.

لینک به دیدگاه
همینه دیگه تو جامعه ایه که رابطه ی قبل ازدواج تابوئه...

بعد از ازدواج طرف می فهمه سرش کلاه رفته...

هم مرد هم زن...

اولش همه داغن یک عمر تنها بودن از از نظر جسمی و روحی...تو اون حالت هر ادمی براشون جذابه بعد که نیاز جسمی مرتفع میشه تازه چشا باز میشه...

زنا هم بعد از ازدواج دقیقا این حسو می کنن چون می بینن که این آدم اون مرد ایده الشون نبوده اما خب حقیقت اینه که کنترل کردن این مسائل در زن ها راحت تره...

خیانت ریشه ی اصلیش تو بی تجربگیه...

فکر نمیکنی قضیه پیچیده تر از این حرفا باشه؟

مثلا تو غرب یک دختر و پسر که با هم رفیقند،بدون هیچ ترسی با هم هر نوع رابطه ای دارند.

اما پس از ازدواج،باز هم ممکنه با افراد دیگری رابطه داشته باشند....

فکر کنم قضیه خیلی پیچیده باشه،شاید آدم ها از اول هم وحشی بوده اند،مدت زمانی سعی کردند خود را رام کنند و اهلی بشن،اما دوباره میخوان برگردن به اون اصل اولیه شون.

یعنی آزاد و رها در همه روابط در طبیعت.

لینک به دیدگاه

مثلا تو غرب یک دختر و پسر که با هم رفیقند،بدون هیچ ترسی با هم هر نوع رابطه ای دارند.

فکر کنم قضیه خیلی پیچیده باشه،شاید آدم ها از اول هم وحشی بوده اند،مدت زمانی سعی کردند خود را رام کنند و اهلی بشن،اما دوباره میخوان برگردن به اون اصل اولیه شون.

اسی جان همه حیوانات مثل هم نیستن. خیلی از حیوانات به طور غریزی تک همسرن. گونه هایی خاصی از میمون ها و قو. شاید حیوانات دیگه ای هم باشن. ولی اینها همگی وحشی هستن.

لینک به دیدگاه

پیچیده تر هست...

اما علل طلاق تو غرب و این جا واقعا متفاوته....

اون جا شاید 10 % طلاقا سر این دسته مسائل جنسی باشه...

اما این جا چی؟

شاید بالای 90%...

به طبیعت که دقیق شیم...

تعداد حیواناتی که با یک زوج زندگی می کنن کمه...بعضی از پرنده ها و یه سری از سگ سانان...

یعنی این یه اصل تو زندگی اینا به حساب میاد..

این که دارم میگم ذهن منو خیلی وقته به خودش مشغول کرده...

دو حالت داره:

یکیش حرفیه که تو میزنی که انسان وحشی بوده و شریک زندگی براش معنی نداره و فقط شریک جنسی اونم به تعدد...

دومیش چیزیه که با نگاه به گذشته ها بهش میرسیم عشق های اسطوره ای نیاز انسان به دوست داشتن و دوست داشته شدن...

این همه داستان و افسانه...

میخوام به یه جایی برسم با حرفام ولی نمی تونم...

لینک به دیدگاه

چنین رفتاری از نظر من خیانت محض محسوب میشه چه یک زن چنین کاری رو بکنه چه یک مرد...

اونم در همچین وضعیتیییییییی...معذرت میخوام یه آدم با چنین اوصافی که زندگیش داره با یه کودک مریض همون اسم آدم از روش برداشته بشه بهتره

تعجب میکنم بعضی از دوستان چطوری این موضوع رو و در واقع چنین رفتار غیر انسانی رو تصدیق میکنن!!!

بعضیا گفتن چون همسرش بهش توجه نکرده اینجوریه حتما میدونید که افسردگی باعث کاهش احساسات میشه زنی که یه بچهی بیمار سرطانی داره چه حسی میتونه داشته باشه افسردگی همه ی وجودش رو گرفته مرد هم حتما ناراحت میشه و با هم و پا به پای هم میخوان که آرامش داشته باشن و فرزندشون رو به بهترین وجه درمان کنن

در این وضعیت یک مرد انقدددددددر براش واجبه و نیاز به توجه داره و انقددددر از انسانیت دوره که به جای توجه به یک طفل معصوم سراغ هوس بازی خودش و خیانت به همسرش میره واقعا جای تاسف هست....

لینک به دیدگاه

پیچیده تر هست...

اما علل طلاق تو غرب و این جا واقعا متفاوته....

اون جا شاید 10 % طلاقا سر این دسته مسائل جنسی باشه...

اما این جا چی؟

شاید بالای 90%...

به طبیعت که دقیق شیم...

تعداد حیواناتی که با یک زوج زندگی می کنن کمه...بعضی از پرنده ها و یه سری از سگ سانان...

یعنی این یه اصل تو زندگی اینا به حساب میاد..

بله با این مسئله طلاق که گفتین موافقم.

تو ایران هنوز خیلی مشکلات بر سر مسائل جنسی هست ..... :sigh:

این که دارم میگم ذهن منو خیلی وقته به خودش مشغول کرده...

دو حالت داره:

یکیش حرفیه که تو میزنی که انسان وحشی بوده و شریک زندگی براش معنی نداره و فقط شریک جنسی اونم به تعدد...

دومیش چیزیه که با نگاه به گذشته ها بهش میرسیم عشق های اسطوره ای نیاز انسان به دوست داشتن و دوست داشته شدن...

این همه داستان و افسانه...

میخوام به یه جایی برسم با حرفام ولی نمی تونم...

آفرین.

دقیقا زدی تو خال.

من هم میخواستم به همین جا برسم.

نظرت به کدام یک از این دو تئوری که مطرح کردی،نزدیکتره؟

لینک به دیدگاه
اسی جان همه حیوانات مثل هم نیستن. خیلی از حیوانات به طور غریزی تک همسرن. گونه هایی خاصی از میمون ها و قو. شاید حیوانات دیگه ای هم باشن. ولی اینها همگی وحشی هستن.

یعنی چه جوری تک همسرند؟

یعنی یک حیوان نر وقتی تو جمع چندین حیوان ماده قرار میگیره،فقط به یکی بسنده میکنه؟ :JC_thinking:

من دقیق نمیدونم،دوستان زیست شناسی باید بگن.

لینک به دیدگاه

آفرین.

دقیقا زدی تو خال.

من هم میخواستم به همین جا برسم.

نظرت به کدام یک از این دو تئوری که مطرح کردی،نزدیکتره؟

واقعا نمی دونم شواهد یه چیزی میگه...

دنیای من یه چیز دیگه...

من ولی پیرو تئوری دومم...

اصلا نمیخوام مثل این جماعت عمامه به سر راجع به شان انسان و برتریش حرف بزنما اما دنیای بهتری میشد اگه عشق حرف اولو میزد...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...