رفتن به مطلب

تنوع در ازدواج (شركاي جنسي )

samaneh66

ارسال های توصیه شده

چند وقت پيشا بود كه متوجه شديم يكي از بچه هاي شركتمون كه 54-55 سالش و بچه اش بيماري سرطان داره و با اين همه درگيري ذهني اما با يه خانمي ميگرده ........

براي همين بحثي عظيم بين من و چند نفر ديگه در گرفت يكي از اون اشخاص ميگفت چون شما مجردي اينو درك نميكنيد كه بعد از ازدواج هم تنوع نيازه و اين كار خارج از عرف نيست

من به شخصه اسم اين تنوع رو ميذارم هوس .....

اما برام جالب بود بدونم نظر شما چيه ؟

ايا بعد از ازدواج هم تنوع نيازه ؟

آيا اين تنوع فقط فقط بايد مختص آقايون باشه ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 135
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چند وقت پيشا بود كه متوجه شديم يكي از بچه هاي شركتمون كه 54-55 سالش و بچه اش بيماري سرطان داره و با اين همه درگيري ذهني اما با يه خانمي ميگرده ........

براي همين بحثي عظيم بين من و چند نفر ديگه در گرفت يكي از اون اشخاص ميگفت چون شما مجردي اينو درك نميكنيد كه بعد از ازدواج هم تنوع نيازه و اين كار خارج از عرف نيست

عرف که گیره میده. خب شرع اقدام برا خانم دوم ...

ايا بعد از ازدواج هم تنوع زياده ؟

آره

اگه منظورتون اینه که یه خانم می تونه با دو مرد .... که سوال شرم آوریه

:ws37::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سمانه من کار اون اقا رو تایید یا رد نمیکنم

اما اینو قبول دارم که متاسفانه خانومها فکر میکنن کسی که میل جنسی پایین تری داشته باشه نجیب تره یا اصلا بهتره زن هیچ وقت چنین درخواستی نداشته باشه ....

میگیم اون اقا مقصره ؟ باشه مقصر چرا این اقا باید بره بیرون خونش دنبال میل جنسی بگرده؟ چرا اینطور فکر نکنیم تو خونش به این نیازش پاسخ درست داده نشده؟ ایا همسرش (اگه همسری داشته باشه البته) مقصر نیست و کوتاهی نکرده؟ درگیری فکری خودتم عنوان کردی یکی از دلایلی میتونه باشه افراد به سمت هم پناه ببرن و میل جنسی تسکین دهنده ی خیلی از ......

راستش ما تا چنین چیزی پیش میاد میگیم تنوع هوس ..... اما بیایم یکم نگاهمونو عوض کنیم میل جنسی چیز کم یا بی اهمیت نیست با همین میل میشه خیلی از کدورتها زدگی زناشویی برطرف بشه خیلی از مشکلات حل بشه

مشکل ما وسیع تر از این حرفاس چند درصد از ما دخترا الان خودمون میدونیم گرم مزاجیم یا سرد؟ اصلا چند درصد از پسرا قبل ازدواج میان می پرسن؟

بازم تاکید میکنم من با چند خط اجازه داوری به خودم نمیدم و تو زندگی خصوصیشم نیستم ببینم مشکلش چیه:w16:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
:ws37::banel_smiley_4:

ببخشيد چرا مرگ هميشه براي همسايه خوبه

چرا براي آقايون خوبه و بي شرمانه نيست اما براي خانم ها بيشرمانه است

من يه سوال دارم

اگر اين رابطه براي آقايون خوبه چرا براي خانمها بده ؟

نكته :من اگر پرسيدم نخواستم براي خانم ها توجيح كنم چون كاملا مخالفم

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا ایرانی جاعت همش مشتاق هست که کار و زندگی خودشو ول کنه و ببینه دیگران چی میگن و چیکار میکنند. این بخش اول نظر من

نظر من در کل اینه که چون دلیل بودن اون خانم رو با این آقا نمیدونیم پس نمیتونیم با تصورات و ذهنیت خودمون مشمول ذمّه اونا بشیم. چون دلیلش رو نمیدونیم نباید در مورد اون کار خصوصی و شخصی ایشون پیشداوری بکنیم.

تنوع هزار و یک معنی داره که یکیش هم جنسی هست و اشخاصی که بیماری خاصی دارند معمولا به این تنوع اهمیت میدن و لی تنوع انواع و اقسام بیشماری داره که تو ذهن انسانها متولد میشه و انسانها رو بدنبال خودش میکشونه و بیشترش هم معنوی هستند.

در مورد سئوال آخرتون هم باید از هر کسی بطور خصوصی سئوال بشه چون مربوط به جنبه خصوصی انسان هست و نمیشه اینجا مطرحش کرد. معنی بدی هم میده. چه در مورد آقایان و چه در مورد خانمها. اما اگه خصوصی مطرح بشه و طرف مایل به جواب باشه اشکالی در دونستنش نمیبینم.

لینک به دیدگاه
سمانه من کار اون اقا رو تایید یا رد نمیکنم

اما اینو قبول دارم که متاسفانه خانومها فکر میکنن کسی که میل جنسی پایین تری داشته باشه نجیب تره یا اصلا بهتره زن هیچ وقت چنین درخواستی نداشته باشه ....

میگیم اون اقا مقصره ؟ باشه مقصر چرا این اقا باید بره بیرون خونش دنبال میل جنسی بگرده؟ چرا اینطور فکر نکنیم تو خونش به این نیازش پاسخ درست داده نشده؟ ایا همسرش (اگه همسری داشته باشه البته) مقصر نیست و کوتاهی نکرده؟

راستش ما تا چنین چیزی پیش میاد میگیم تنوع هوس ..... اما بیایم یکم نگاهمونو عوض کنیم میل جنسی چیز کم یا بی اهمیت نیست با همین میل میشه خیلی از کدورتها زدگی زناشویی برطرف بشه خیلی از مشکلات حل بشه

مشکل ما وسیع تر از این حرفاس چند درصد از ما دخترا الان خودمون میدونیم گرم مزاجیم یا سرد؟ اصلا چند درصد از پسرا قبل ازدواج میان می پرسن؟

كي ميگه نميپرسند من ديدم كه ميپرسند

گيرم كه بپرسند وقتي دختراي ما نتونند جواب بدند فايده اي نداره

بازم تاکید میکنم من با چند خط اجازه داوری به خودم نمیدم و تو زندگی خصوصیشم نیستم ببینم مشکلش چیه:w16:

خب مينا جون منم قبول دارم كه ريشه اين كار تو خونه است چون اصولا آقايون در شرايط خاصي ميرند دنبال اين كار اما من اينو مثال زدم منظورم كلي بود

مينا جان من منظورم اينه چرا اول نبايد به خانمش بگه كه درسته شرايط خوب نيست و توي بحراني اما به منم برس و نيازهاي منو جواب بده

مينا جان خودت به عنوان يه دختر اينو ميپسندي كه همسرت بعد از ازدواج بره با يكي ديگه ؟

لینک به دیدگاه

من يه سوال دارم

در مورد نکته که نوشتین: پس این پرسش برای چیه؟ دلیل می خواید که شرع گفته.

بجای سوال:( اگر اين رابطه براي آقايون خوبه چرا براي خانمها بده ؟) سوال زیر رو طرح کنید بهتره:

اگه مرد می تونه چند همسر اختیار کنه چرا ....

وگرنه خوب کجا بود.... و در نهایت یه سوال:

با توجه به وضع کشور و جامعه ما آیا تعدد زوجین برای مرد مزیتی محسوب می شود که یه خانمی(حال شما که مخالفین) بیاد بگه: چرا من چنین حقی رو نداشته باشم:ws37:

لینک به دیدگاه

من يه سوال دارم

متاسفانه شما در انتخاب کلامتون دقت نمیکنید و کار داره بد پیش میره. من کنار میکشم و تاسف خودم رو از این نوع مدیریت تاپیک اعلام میدارم. حرفاتون رو نمیتونم بخونم و ساکت باشم.

در ضمن اسم تاپیک هم بسیار بد انتخاب شده . امیدوارم مدیران محترم به این اسم توجه کنند و در صورت موافقت اونو ویرایش کنند.

لینک به دیدگاه
در مورد نکته که نوشتین: پس این پرسش برای چیه؟ دلیل می خواید که شرع گفته.

بجای سوال:( اگر اين رابطه براي آقايون خوبه چرا براي خانمها بده ؟) سوال زیر رو طرح کنید بهتره:

اگه مرد می تونه چند همسر اختیار کنه چرا ....

وگرنه خوب کجا بود.... و در نهایت یه سوال:

با توجه به وضع کشور و جامعه ما آیا تعدد زوجین برای مرد مزیتی محسوب می شود که یه خانمی(حال شما که مخالفین) بیاد بگه: چرا من چنین حقی رو نداشته باشم:ws37:

من اگر پرسيدم چون اينجا همه در رده سني يكساني هستند و مطمئنا دختران و پسران اينجا همسران اينده ميشند

ايني كه من مطرح كردم شرع منظورم نبود چون شرع ميگه مرد ميتونه 4 تا عقد كنه و بي نهاست صيغه كننه من منظورم دوستي بود

نوشته شما رو خوندم تنها چيزي كه متوجه شدم كه شما برداشت كردي من اين حق رو براي خودم ميخوام

كه اصلا اينطور نيست من در حالت كلي پرسيدم كه ايا رابطه افراد بعد از ازدواج با جنس مخالف معقوله يا معقول نيست ؟

لینک به دیدگاه
خب مينا جون منم قبول دارم كه ريشه اين كار تو خونه است چون اصولا آقايون در شرايط خاصي ميرند دنبال اين كار اما من اينو مثال زدم منظورم كلي بود

مينا جان من منظورم اينه چرا اول نبايد به خانمش بگه كه درسته شرايط خوب نيست و توي بحراني اما به منم برس و نيازهاي منو جواب بده

مينا جان خودت به عنوان يه دختر اينو ميپسندي كه همسرت بعد از ازدواج بره با يكي ديگه ؟

تو رابطه ی زناشویی مطمئن باش هیچ انسانی دلش نمیخواد زندگیش بپاشه مرد شاید مستقیم نخواسته باشه اما شک نکن جواب ردو شنیده حالا یا علنی یا غیر علنی (این رفتار مرد توجیه نمیکنه اما دلیلی بر بیگناهی زنم نمیشه )

در مورد خودم با اطمینان میگم نه اصلا دوست ندارم هیچ انسانی چنین چیزی رو دوست نداره عزیزم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
متاسفانه شما در انتخاب کلامتون دقت نمیکنید و کار داره بد پیش میره. من کنار میکشم و تاسف خودم رو از این نوع مدیریت تاپیک اعلام میدارم. حرفاتون رو نمیتونم بخونم و ساکت باشم.

در ضمن اسم تاپیک هم بسیار بد انتخاب شده . امیدوارم مدیران محترم به این اسم توجه کنند و در صورت موافقت اونو ویرایش کنند.

خب شما سكوت نكن حرفت رو بزن هر كسي ميتونه نظرش رو بگه

نظر من :من چه براي مرد و چه زن مخالف اين كارم

منم براي شما متاسفم كه نميتونيد به تعصاب خودتون مسلط باشيد و لحن حرف زدن شما هم كاملا ستيزه جويانه است

لینک به دیدگاه
تو رابطه ی زناشویی مطمئن باش هیچ انسانی دلش نمیخواد زندگیش بپاشه مرد شاید مستقیم نخواسته باشه اما شک نکن جواب ردو شنیده حالا یا علنی یا غیر علنی (این رفتار مرد توجیه نمیکنه اما دلیلی بر بیگناهی زنم نمیشه )

در مورد خودم با اطمینان میگم نه اصلا دوست ندارم هیچ انسانی چنین چیزی رو دوست نداره عزیزم:icon_gol:

من هم موافقم كه ريشه اين كارها ابتدا بر ميگرده به زن خونه

من معتقدم آقايون در زماني دنبال اين كار ها ميرند كه زن كوتاهي كرده ....

اما خب در نهايت اصل كار هم غلطه .....

من به عنوان يه دختر ميگم كه مشكل از زنان جامعه ما هم هست

لینک به دیدگاه

دقیقا قبول دارم این اقا میتونست با همسرش پیش یه مشاور جنسی برن متاسفانه فرهنگ مشاوره تو کشور با هنوز جا نیفتاده

مطمئن باش اگه خیلیا قبل ازدواج همونطور که ازمایش خون میرن پیش مشاوره جنسی هم برن نصف ازدواجا و طلاقا هیچ وقت اتفاق نمی افتاد

لینک به دیدگاه
من اگر پرسيدم چون اينجا همه در رده سني يكساني هستند و مطمئنا دختران و پسران اينجا همسران اينده ميشند

ايني كه من مطرح كردم شرع منظورم نبود چون شرع ميگه مرد ميتونه 4 تا عقد كنه و بي نهاست صيغه كننه من منظورم دوستي بود

نوشته شما رو خوندم تنها چيزي كه متوجه شدم كه شما برداشت كردي من اين حق رو براي خودم ميخوام

كه اصلا اينطور نيست من در حالت كلي پرسيدم كه ايا رابطه افراد بعد از ازدواج با جنس مخالف معقوله يا معقول نيست ؟

نه خانم مهندس / شما که خودتون گفتین کاملا مخالفید:icon_gol: اما در مورد سوالتون که:

ايا رابطه افراد بعد از ازدواج با جنس مخالف معقوله يا معقول نيست ؟

از نظر معقول بودن که: من اگه متوجه بشم خانمم با فردی ارتباط داره(به همون معنا که شما فرمودین) داغون میشم. پس عکسش هم... پس معقول نیست.

لینک به دیدگاه
خب شما سكوت نكن حرفت رو بزن هر كسي ميتونه نظرش رو بگه

نظر من :من چه براي مرد و چه زن مخالف اين كارم

منم براي شما متاسفم كه نميتونيد به تعصاب خودتون مسلط باشيد و لحن حرف زدن شما هم كاملا ستيزه جويانه است

شما برای اسم گذاری تاپیک و طرح موضوع و جوابهایی که در یکی دو مورد دادید از ادبیات فاخر استفاده نمیکنید . ربطی به اعصاب هم نداره چون اصلا ارزش این مفاهیم تا اونجا نیست که به اعصاب هم مرتبط باشه. نظر من اینه که میتوان این نوع مباحث را در قالب ادبیات فاخر مطرح کرد و جواب داد که هم جا می افته و هم باعث بدآموزی و بد فهمی کاربران جوان و نو جوانانمون نمیشه. امیدوارم منظور منو گرفته باشید. گفتگو با استفاده از ادبیات فاخر , نه اونجوری که شما هر چی به ذهنتون میاد بی پرده بیان میکنید. البته این نظر منه و به شخص استاتر عرض میکنم.

لینک به دیدگاه

اصولا ذات همه اشتباهات و نا هنجاریها اشتباهه از اسمشون هم پیداست ولی وقتی شرایط اینطوری پیش میاره...

همیشه گفتن در یک دعوا دو طرف مقصرند در زندگی زناشویی هم اینچنین است...

لینک به دیدگاه

فکور عزیز متاسفانه شما باز دارید روال سابقتون رو پیش میگیرید (امیدوارم منظورم و فهمیده باشید)

به عنوان یک کاربر عادی و مدیر این تالار باید عرض کنم سمانه عزیز مشکلی در بیان تاپیک و هدایت تاپیک نداشتن و خیلی عالی بحث رو با دوستان ادامه میدن لطف کنید بحث رو منحرف نکنید اگر بحثی در مورد تاپیک دارید مطرح کنید و از ادبیاتش و اسم تاپیک ایراد نگیرید چون مشکلی نمی بینم در ضمن تنکس شما در این تاپیکhttp://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=64812

نشانگر تاییدتان بود که متاسفانه اینجا خلافش و ثابت کردید

سمانه و فکور عزیز بحث رو ادامه ندید مشکلی بود در پرفایلم مطرح کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

نظری ندارم....نیاز داشته که اینکارو کرده

ايا بعد از ازدواج هم تنوع نيازه ؟

بعله نیازه

نه خیر خانوما هم به تنوع نیاز دارن

اگه بخوای بدون تعارف به قضیه نگاه کنی برای هردو طرف این نیاز ممکنه پیش بیاد منتها معمولا با یه بحثای مثل وفاداری و نجابت و انسانیت قاطی میشه .

لینک به دیدگاه

درود

بي مقدمه چيني :

بر اساس بسياري از مطالعات ذات مرد تنوع طلب است و ذات زن وفادار(البته 100 % نيست ولي در كليت اينچنين است) .لذا وقتي دو نفر با ديدگاه مختلف(وفاداري و تنوع طلبي) وارد زندگي مشترك مي شوند يا زن مي بايست از وفاداري خويش عدول كند و يا مرد از تنوع طلبي خود.

عدول از وفاداري از آنجايي كه خلاف منطق و احساس است معمولا آخرين گزينه است و عدول از تنوع طلبي از آنجا كه بخشي از ذات است سخت و دشوار.در اينجا نقش اساسي و حياتي زن در زندگي مشترك مشخص مي شود.

زن با سياست ظريفي كه از درون او نشات مي گيرد مي تواند تنوع طلبي مرد را نه تنها كنترل كند بلكه به كل از ميان بردارد.

خوشرويي زن/توجه به جزييات زندگي و همسر/مديريت زندگي/ايجاد برنامه هاي شاد و متنوع در طول زندگي/تنوع ظاهري و... همه و همه باعث مي شود كه مرد آن حس تنوع طلبي جنسي خود را از دست بدهد و به سمت تنوع طلبي ديداري و شنيداري برود.

مثلا چه اشكالي دارد كه دكوراسيون منزل هر از گاهي عوض شود؟

برنامه ي تفريحي در زندگي گنجانده شود؟مثلا پياده روي هاي شبانه

چه اشكالي دارد كه هر روز جامه اي معطر و متنوع با روز پيش بر تن زن باشد ؟(و البته دراين مورد مرد هم چنين كند خيلي پسنديده است)

و....

خيلي از مشاوران عشق بازي هاي فانتزي را نيز پيشنهاد مي كنند تا روابط زناشويي از يكنواختي خارج شود.

مشكل در جوامعي مانند ايران خجالت است

ما خجالت مي كشيم مطلوب خودمان را با همسر خودمان مطرح كنيم و لذا براي رسيدن به ان در محيطي خارج از منزل به دنبال آن هستيم.

---------

به واسطه ي كار يكي از دوستان پزشكم مدتي در رفت و آمد به روستايي بودم كه او در آنجا طرح پزشك خانواده را مي گذراند

در آنجا مدام كارگاه هاي آموزش جنسي براي مردان و زنان بر گزار مي گرديد.بسياري از انها از حرف هاي مطرح شده خجالت مي كشيدند و آن را عيب مي دانستند.

در كلاس مرد ها بيان مي گرديد كه با همسرانتان عشق بازي كنيد , شاكي مي شدند كه مگر آدم با همسر خود از اين كار ها مي كند

خوب اگر با همسر خود/محرم ترين فرد خود چنين نكني اين نياز خود را در جاي ديگر جستجو مي كني

------------

تنوع طلبي در بسياري از موارد زندگي پسنديده است اما در عشق و همسر داري نكوهيده است

لذا سعي كنيد تنوع طلبي همسرانتان را به سمت مسايل مثبت هدايت كنيد تا راه ارضاي اين حس را درمسايل جنسي نبيند

شادمان باشيد

لینک به دیدگاه

با حرفای شما در مورد احتمالا پاسخ ندادن نیازش موافقم

منم مدتیه درگیرم با سوالاتی از این دست منتها سوال ذهن من اینه و دوست دارم آقایون جواب بدند

آیا ممکنه مردی با تمام رفع شدن نیاز هاش جنسی عاطفی و .... توسط همسرش باز هم با فرد دیگه ای باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...