رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

من در باره کلاس فولادها و ویژگی هر کدوم اطلاعاتی میخواستم

معمولا در کارخانه های صنعتی کلاسه های فولاد بر اساس سیستم امریکایی مد نظر قرار میگیرد

همینطور که پیمان عزیز فرموده اند تقسیم بندی به شکل چارت فوق است

اما در تفهیم استاندارد فولاد بخش مهمی موجود است آنهم فهمیدن تشابهات بین استانداردی ، که بیشتر از روی تجربه و تمرین با استاندارد حاصل میشود ، به طور مثال شما باید بدانید که شبیه ترین فولاد به st37 در استاندارد ژاپنی چه میشود

با سپاس

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 300
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:با سلام

چند سری از سئوالات تخصصی ازمون های استخدامی رشته متالورژی رو برام بذارین .

با تشکر

دوست عزیز لطفا سوالات خود را در این تاپیک

با ایجاد پست (نه تاپیک ) مطرح بفرمایید :icon_gol:

این تاپیک رو هم ادغام کردم در تاپیک مربوطه :icon_gol:

با تشکر :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام ممنونتون می شم اگر اطلاعاتی در مورد محل دستگاه های مختلف نشاندن لایه نازک دارین برام بفرستید

مثلا دستگاه CVD دانشگاه متالوژی دانشگاه شیراز

می خوام یک جدول از این امکانات بسازم ممنون

skk93@yahoo.com

لینک به دیدگاه
سلام ممنونتون می شم اگر اطلاعاتی در مورد محل دستگاه های مختلف نشاندن لایه نازک دارین برام بفرستید

مثلا دستگاه CVD دانشگاه متالوژی دانشگاه شیراز

می خوام یک جدول از این امکانات بسازم ممنون

skk93@yahoo.com

دوست عزیزم لطفا سوالات خودتون رو در این تاپیک با ایجاد پست ( نه تاپیک) مطرح بفرمایین :icon_gol:

با تشکر:icon_gol:

این تاپیک رو هم اینجا ادغام میکنم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام،

من دارم راجع به روش ساخت پره های کامپوزیتی (برای فن،توربین و... ) مطلب جمع آوری میکنم. wht.gif

البته خودم هنوز اول راهمو متاسفانه مطلب مناسبی ندارم که اینجا بذارم! :ws33:

اگه کسی بتونه به من کمکی بکنه ممنون میشم.

هم راجع به فن ها اطلاعات لازمه:شرایط کاری مثل دما و رطوبت،نویز،بالانس،خستگی...

هم راجع به پره هایی که با کاربردای مختلف از کامپوزیت ساخته شدن.منظور روشای ساختشونه.

:putertired:

لینک به دیدگاه
سلام،

من دارم راجع به روش ساخت پره های کامپوزیتی (برای فن،توربین و... ) مطلب جمع آوری میکنم. wht.gif

البته خودم هنوز اول راهمو متاسفانه مطلب مناسبی ندارم که اینجا بذارم! :ws33:

اگه کسی بتونه به من کمکی بکنه ممنون میشم.

هم راجع به فن ها اطلاعات لازمه:شرایط کاری مثل دما و رطوبت،نویز،بالانس،خستگی...

هم راجع به پره هایی که با کاربردای مختلف از کامپوزیت ساخته شدن.منظور روشای ساختشونه.

:putertired:

احتراما

در مطلب شما دوست عزیز هر پارامتر می تواند زمینه تحقیق جداگانه باشد. به عنوان مثال دو مطلب در مورد خستگی و خوردگی براتون می ذارم. مطالب رو ملاحظه بفرمایید، پیشنهاد می کنم پله به پله پیش برید. در نهایت برید سراغ روش ساخت. هر مطلب جدید چه در مورد پارامترها و چه روش ساخت که پیدا کنم، اینجا براتون می ذارم. :icon_gol:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خوردگی دمای بالا در توربین های گازی

لینک به دیدگاه
احتراما

در مطلب شما دوست عزیز هر پارامتر می تواند زمینه تحقیق جداگانه باشد. به عنوان مثال دو مطلب در مورد خستگی و خوردگی براتون می ذارم. مطالب رو ملاحظه بفرمایید، پیشنهاد می کنم پله به پله پیش برید. در نهایت برید سراغ روش ساخت. هر مطلب جدید چه در مورد پارامترها و چه روش ساخت که پیدا کنم، اینجا براتون می ذارم. :icon_gol:

خوردگی دمای بالا در توربین های گازی

ممنون از لطف شما. حرفتون هم کالآ درسته.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

براي پايان نامم نياز به مقالاتي در باره ماشينكاري مدرن و روش هاي مدرن ماشينكاري و ماشينكاري مواد پليمري دارم.

اگر براتون مقدوره و درسترسي دارين مقاله زير را هم ميخوام

CIRP Annals - Manufacturing Technology, Volume 51, Issue 2, 2002, Pages 611-634

لینک به دیدگاه

با سلام

لطفادر خصوص روش sl/rnو مقایسه آن با سایر روشهای تولید آهن اسفنجی از دیدگاه مزایا و معایب بخصوص در ایران راهنمایی و در صورتیکه مقاله ای موجود می باشد در سایت قرار دهید.

لینک به دیدگاه
سلام

براي پايان نامم نياز به مقالاتي در باره ماشينكاري مدرن و روش هاي مدرن ماشينكاري و ماشينكاري مواد پليمري دارم.

لطفا لینک مقاله را قرار دهید، همچنین درخواست خودتون رو در تاپیک زیر و مطابق پست شماره 1 مطرح کنید

دانلود رایگان مقاله فارسی و لاتین، استانداردها و کتاب های مهندسی مواد

لینک به دیدگاه
با سلام

لطفادر خصوص روش sl/rnو مقایسه آن با سایر روشهای تولید آهن اسفنجی از دیدگاه مزایا و معایب بخصوص در ایران راهنمایی و در صورتیکه مقاله ای موجود می باشد در سایت قرار دهید.

منبع زیر در مورد روش های تولید آهن (مذاب و اسفنجی و کاربید آهن) توضیح داده و با هم دیگه مقایسه کرده است.

پیشنهاد می کنم زیاد وقتتون رو برای یافتن اطلاعات این تکنولوژی ها در ایران تلف نکنید، در نهایت بعد از چند ماه نامه نگاری و دویدن، تنها چیزی که احتمالا در اختیارتون خواهند گذاشت، اطلاعات تولید و محصولات کارخانه هاست که این اطلاعات رو همین الان از سایت ایمیدرو می توانید به دست آورید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

لینک به دیدگاه
سلام

برای حفظ نظم تاپیک ها لطفا درخواست مقاله خود را فقط در تاپیک زیر مطرح کنید.

دانلود رایگان مقاله فارسی و لاتین، استانداردها و کتاب های مهندسی مواد

خدمت شما

لینک به دیدگاه
سلام

من موفق به دانلود اين فايلي كه گذاشتين نميشم

اگه براتون مقدوره فايلpdfشو برام بفرستين

ممنون

my email:ghanbary.reza@yahoo.com

فایل چک شد، مشکلی برای دانلود نیست

روی Button آبی رنگ (Download now) کلیک کرده و در صفحه بعد منتظر پایان شمارش کنتور شوید تا لینک دانلود ظاهر شود.

لینک به دیدگاه
منبع زیر در مورد روش های تولید آهن (مذاب و اسفنجی و کاربید آهن) توضیح داده و با هم دیگه مقایسه کرده است.

پیشنهاد می کنم زیاد وقتتون رو برای یافتن اطلاعات این تکنولوژی ها در ایران تلف نکنید، در نهایت بعد از چند ماه نامه نگاری و دویدن، تنها چیزی که احتمالا در اختیارتون خواهند گذاشت، اطلاعات تولید و محصولات کارخانه هاست که این اطلاعات رو همین الان از سایت ایمیدرو می توانید به دست آورید. :icon_gol:

پیمان عزیز ممنون از راهنمایی.

شاید سئوال من زیاد شفاف نبوده. نکته مهم در معادن سنگ آهن و ذغالسنگ ایران به شرح زیر است:

- عمده ذخایر ذغالسنگ از نوع حرارتی با گوگرد بالاست.

- ذخایر آهن فراوانی در ایران وجو ددارد که به دلیل گوگرد و فسفر بالا چنانچه بخواهیم در دانه بندی d80=45micron به عیار کنسانتره بالای 67% برسیم امکان پذیر نیست و کنسانتره ای در حد 62تا 65% بدست می آید. از طرفی دانه بندی زیر 25 میکرون در فرآوری اقتصادی نیست.

سئوال اینست چه روشی برای تولید آهن اسفنجی با اینگونه مواد اولیه دارید ؟آیا روش sl/rn برای این تیپ کنسانتره آهن مناسب هست؟ با چه ظرفیتی در تولید؟عیار و دانه بندی سنگ آهن در کوره های Rotary Clin چه مقدار است و همچنین عناصر مزاح؟

لازم به توضیح است ما در کشور برای تامین گاز مورد نیاز در روشهای Midrex,Hyl و غیره حداقل تا 5 سال آینده مشکل اساسی داریم و برای مثال طرحهای 8 گانه فولاد کشور با مشکل بزرگ تامین برق و گاز مواجه می شود .

لینک به دیدگاه
پیمان عزیز ممنون از راهنمایی.

شاید سئوال من زیاد شفاف نبوده. نکته مهم در معادن سنگ آهن و ذغالسنگ ایران به شرح زیر است:

- عمده ذخایر ذغالسنگ از نوع حرارتی با گوگرد بالاست.

- ذخایر آهن فراوانی در ایران وجو ددارد که به دلیل گوگرد و فسفر بالا چنانچه بخواهیم در دانه بندی d80=45micron به عیار کنسانتره بالای 67% برسیم امکان پذیر نیست و کنسانتره ای در حد 62تا 65% بدست می آید. از طرفی دانه بندی زیر 25 میکرون در فرآوری اقتصادی نیست.

سئوال اینست چه روشی برای تولید آهن اسفنجی با اینگونه مواد اولیه دارید ؟آیا روش sl/rn برای این تیپ کنسانتره آهن مناسب هست؟ با چه ظرفیتی در تولید؟عیار و دانه بندی سنگ آهن در کوره های Rotary Clin چه مقدار است و همچنین عناصر مزاح؟

لازم به توضیح است ما در کشور برای تامین گاز مورد نیاز در روشهای Midrex,Hyl و غیره حداقل تا 5 سال آینده مشکل اساسی داریم و برای مثال طرحهای 8 گانه فولاد کشور با مشکل بزرگ تامین برق و گاز مواجه می شود .

کتاب "بار کوره های آهن و فولاد" از دکتر توحیدی

این کتاب تو این زمینه می تونه به شما کمک کنه، متاسفانه من الان دم دست ندارمش که بتونم دقیق براتون عیارها و دانه بندی رو در بیارم. با این حال یکی بزرگترین مزایای روش SL/RN استفاده از زغال سنگ غیر کک شو به عنوان عامل احیا کننده است. البته در اغلب روش های احیا / ذوب (Smelting Reduction) هم از زغال سنگ کک نشو استفاده می شه که این وسط فقط روش SL/RN تجاری هست.

من پارگراف آخر مطلب شما رو قبول ندارم :icon_gol: اسفند 87، آقای سمیعی، معاون وزیر صنایع در امور فولاد (اگر سمت رو درست یادم باشه) مصاحبه ای کرده بود و طی اون گفته بود که روش های احیای مستقیم راندمان انرژی خوبی ندارند و باید رو بیاریم به روش سنتی (کوره بلند). اون زمان بنده به کمک آقای دکتر توحیدی نامه ای زدیم به ایشون و با دلیل علمی ثابت کردیم که دارن اشتباه می کنن، این محاسبات بر اساس 36 معیار تحت گروه های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی، مکانی و خصوصا پارامترهای فنی انجام شد که البته عمده محاسبات بر مبنای پارامترهای فنی مانند، مقبولیت سنگ و زغال ایران، عیار ناخالصی ها، کلیه انرژی های مصرفی اعم از گاز و برق و آب و ...، مواد افزودنی و ... انجام شد و در نهایت الویت رسید به روش های احیای مستقیم. از روشهای MADM (تصمیم گیری های چند معیاره) هم برای آنالیز استفاده شد.

اما در مورد منابع گازی، ایران دومین ذخایر گاز رو داره ! گذشته از این روش های احیای مستقیم مثل میدرکس و hyl III که به اون اشاره کردید و در ایران هم داره استفاده می شه (در خوزستان و مبارکه) برای تامین گاز احیا کننده حتما نیازی به گاز طبیعی ندارند. اگر از گاز طبیعی استفاده کنیم، نیاز به یک رفورمر داریم برای کرکینگ متان یا پروپان که اون رو به گازهای احیا کننده منو کسید کربن و هیدروژن تبدیل کنه، اما به جای گاز طبیعی و رفورمر می تونیم از تاسیسات گازی سازی زغال سنگ (Gasification) استفاده کنیم تا گاز احیا کننده حاصل از زغال سنگ رو وارد کروه کنیم. چنانچه مایل هستید در مورد Gasification بدونید، غیر از اینکه تو اینترنت مطالب خوبی هست، من یه مطلبی رو در این مورد برای مجله نو اندیشان فرستادم که این مجله اواخر شهریور در میاد، از اونجا هم می تونید پیگیری کنید.

موفق باشید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...