رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

برای اینکه فیلم فاسد نشه.

صرفا میگم ک انیمیشن جالبی بود و ب دیدنش می ارزه. البته ی سوال فلسفی جالب هم برا اهل تفکر پیش می اره.ما اسیر ذهنمون هستیم؟

ب هر صورت. انمیشن درباره اینکه مغز یک انسان چطور سیستمی داره. بخش علمی کار ب اندازه قابل قبولی درست ب نظر می رسید و واقعا تکه های پازل رو خوب کنار هم گذاشته بود.

[h=3]

Inside Out (2015) - IMDb[/h]

لینک به دیدگاه

a.jpg

مزرعه حیوانات – Animal Farm

سال تولید: ۱۹۵۴

کارگردان: Joy Batchelor, John Halas

شرکت تولید کننده: Halas & Batchelor

کشور تولید کننده: انگلستان

پیوند:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

award.png

award.png

خلاصه داستان: مزرعه حیوانات نام پویانمایی محصول کمپانی هالاس و بچلر می‌باشد که به کارگردانی مشترک جوی بچلر و جان هالاس ساخته شده و در سال ۱۹۵۴ توسط شرکت توزیع‌کنندگان آمریکا عرضه شده است. داستان پویانمایی براساس کتابی به همین نام اثر

می‌باشد. شبی در یک مزرعه خوکی به نام میجر پیر (به انگلیسی: Old Major) حیوانات را جمع کرده و از ظلمی که انسان بر حیوانات روا داشته برای آنان سخن می‌گوید و حیوانات را به شورش علیه انسان دعوت می‌کند، اما…

این انیمیشن رو مدتها قبل فکر کنم سجاد عزیز پیشنهاد کرده بودن ببینم متاسفانه با تاخیر دیدمش. دقیقا مطابق کتاب هست، بنده ارادت ویژه به مزرعه حیوانات جورج اورول دارم ، این انیمیشن هم کار خوبیه.

پیشنهاد میکنم ببینید .

:a030:

پ.ن: تعریف انیمیشن inside out رو این روزا زیاد شنیدم، شنیده ها حاکی از اینه که ایده جالبی داره، میبینمش در اولین فرصت

لینک به دیدگاه

a.jpg

مزرعه حیوانات – Animal Farm

سال تولید: ۱۹۵۴

کارگردان: Joy Batchelor, John Halas

شرکت تولید کننده: Halas & Batchelor

کشور تولید کننده: انگلستان

پیوند:

award.png

award.png

خلاصه داستان: مزرعه حیوانات نام پویانمایی محصول کمپانی هالاس و بچلر می‌باشد که به کارگردانی مشترک جوی بچلر و جان هالاس ساخته شده و در سال ۱۹۵۴ توسط شرکت توزیع‌کنندگان آمریکا عرضه شده است. داستان پویانمایی براساس کتابی به همین نام اثر

می‌باشد. شبی در یک مزرعه خوکی به نام میجر پیر (به انگلیسی: Old Major) حیوانات را جمع کرده و از ظلمی که انسان بر حیوانات روا داشته برای آنان سخن می‌گوید و حیوانات را به شورش علیه انسان دعوت می‌کند، اما…

این انیمیشن رو مدتها قبل فکر کنم سجاد عزیز پیشنهاد کرده بودن ببینم متاسفانه با تاخیر دیدمش. دقیقا مطابق کتاب هست، بنده ارادت ویژه به مزرعه حیوانات جورج اورول دارم ، این انیمیشن هم کار خوبیه.

پیشنهاد میکنم ببینید .

پ.ن: تعریف انیمیشن inside out رو این روزا زیاد شنیدم، شنیده ها حاکی از اینه که ایده جالبی داره، میبینمش در اولین فرصت

انصافا این کارتن قلعه حیوانات خوب بود.

حتما ببینید. مثل خوندن کتاب ش ه.

درون ه بیرون. هم مث اینتراستالر روایتی داره ک بیس علمی جالبی پشتش هست.

ترکیب این علم و انمیشن و در قالب مقایسه ای کردنش خیلی کار سختیه، که این مجموعه ب خوبی تونسته بود جمع بشه.

ضمن اینکه، مواردی دقت کنین. مث سن شخصیت اول. سن شروع. نقش برخورد دیگران و اثر اون برخورد درون ذهن شخصیت اول داستان.

لینک به دیدگاه

Return of the pink panther

کارگردان : بلیک ادواردز

بازیگران: پبتر سلرز

بازم کلی خندیدم با فیلمها پلنگ صورتی

انصافا پیتر سلرز عالیه

لینک به دیدگاه

InsideOutPosterCopy2.jpg

[TABLE=width: 600]

[TR]

[TD=bgcolor: transparent, align: right]

Inside Out (درون) [/TD]

[/TR]

[/TABLE]

کارگردانان :

,

نویسندگان :

,

صداپیشگان :

,
,

محصول 2015

خلاصه داستان : بعد از اینکه رایلی کوچولو به همراه خانواده‌اش به سن‌فرانسیسکو مهاجرت می‌کند، احساسات او -شادی، ترس، ناراحتی، نفرت و عصبانیت- سعی می‌کنند تا خودشان را با خانه، مدرسه و محیط جدید وفق دهند ...

خوب بالاخره دیدمش، پیکسار کلا کار بد نداره، بعد از دو سال دست پر برگشت و انصافا فیلم با کیفیتی ارائه داد. Indside out یکی از بهترین انیمیشن های چند سال اخیره. برگ برنده ی این فیلم، ایده ی اورجینال و خلاقانه ش هست که از همون اول شما رو درگیر میکنه. بشدت خوش ساخته، تم روانشناسانه ای داره. البته بنظر میاد این ایده بیشتز از بچه ها برای بزرگترا جذاب باشه ولی فیلم تمام سعیش رو کرده که مفاهیم روانشناسی رو به ساده ترین شکل بیان کنه که مخاطب زده نشه.

ایده ی خیلی جالبی داره هرچند پرداخت این ایده یه جاهاییش بنظرم میشد بهترم باشه ولی در کل انیمیشن بسیار لذت بخشیه . خیلی روش فکر شده و شما این رو در جای جای فیلم میبینید. طنز خیلی دلچسب و ملیحی هم داره. در کنار این موارد، شخصا موسیقیش رو خیلی دوست داشتم. نمیدونم چرا منو یاد هانس زیمر مینداخت موسیقی مواقع حساس فیلم و همینطور کارگردانیش یاد کارای نولان :w58:

در کل بشدت پیشنهاد میشه دیدنش، یکی از انیمیشن های برتر این چند ساله، البته به کارایی مثل up و wall e نمیرسه ولی خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

[h=3]

[/h]

تام کروز .

ممم. بد نبود. اگرچه 7.9 گرفته. اما ب نظرم همون حدود 7 بودش. اگ کسی اکشن دوست داره، خوبه. فقط اکشنه دیگه. ی موضوعی کلی هم داره . چیز خاصی نیست:icon_gol:

لینک به دیدگاه

[h=3]

[/h]

ای داد، بی داد.

زندگی خانم فیلسوف، ستاره شناس و ریاضی دان ه ک نهایتا .... :banel_smiley_4: لو نمیدم.

بیضی برای ما ی موضوع نسبتا حل شده است ( هنوز نشده مقدار تحلیلی و دقیق محیط بیضی رو حساب کنیم :banel_smiley_4: اما خداییش اون موقع داستانی بوده برا خودش)

کشته شدن خدا رو بینید. کسایی ک حرف " خدا را کشتند " نیچه رو متوجه نشدن ! ( خیلی واضح گفته . نمی دونم چرا ی عده وصل کردن ب کفر گویی!!! )

می خوردن و شاد بودن ایین من است

فارغ بودن از کفر و دین دین من است

لینک به دیدگاه

a.jpg

بچه‌های گرگ – Wolf Children

سال تولید: ۲۰۱۲

کارگردان: Mamoru Hosoda

کشور تولید کننده: ژاپن

زبان: ژاپنی

پیوند:

خلاصه داستان:

بچه‌های گرگ نام انیمه ای محصول سال ۲۰۱۲ می‌باشد که به کارگردانی مامورو هوسودا ساخته شده است. از دیگر ساخته‌های آقای هوسودا می‌توان به «

» و «
» اشاره کرد. قابل ذکر است بدانید برای ساخت این پویانمایی آقای مامورو هوسودا استودیو انیمیشن‌سازی چیزو را بنا کرد. داستان انیمه درباره دختری جوان به نام حنا است که عاشق مردی گرگ‌نما می‌شود. بعد از مرگ همسرش حنا تصمیم می‌گیرد تا به شهر برگردد و بچه‌های نیمه‌گرگی‌اش امی و یوکی را بزرگ کند، اما آیا همه چیز خوب پیش خواهد رفت؟

این انیمه رو اگر اشتباه نکنم فائزه ی عزیز پیشنهاد کرده بود مدتها قبل که خوب امروز نشستم و دیدمش، بسیار لذت بردم ازش. ازین کارگردان قبلا

The Girl Who Leapt Through Time

رو دیده بودم که خوب بود. این انیمه هم علی رغم اسمش و این داستانای گرگینه و این حرفا، به اون سمت و سو نمیره، بار درامش خیلی بیشتره و بشدت رئال وخوش ساخته. مهم ترین ویژگیش برا من اهمیتی هست که کارگردان به مناظر طبیعی و کلا عنصر طبیعت داده تو فیلم، خیلی از انیمه های ژاپنی این ویژگی رو دارن ( در صدرش هم کارای استاد میازاکی که اصلا تم اصلی خیلی از کاراش همین طبیعته) به همین دلیل شخصا انیمیشه های سینمای ژاپن رو دوست دارم، بخاطر حس فوق العاده ایه که منتقل میکنن. نماهایی که توش بارون هست یا چشم اندازهایی که تو این فیلم میبینیم خیلی آرامش بخش و حال خوب کنه. اگر ذهنتون خسته ست و میخواید یه آنتراک بدید بش، این فیلم رو من پیشنهاد میکنم.حسابی رفرش میکنه روان آدم رو. برای 2 ساعت، تمام دغدغه هاتون رو فراموش میکنید و با شخصیت های ساده و دوست داشتنی فیلم همراه میشید.

یه انیمه دیگه هم بود، Garden of Words، قبلا معرفی کرده بودم، اونم بشدت آرامش بخشه.:a030:

لینک به دیدگاه

posterasreyakhbandanmahtabkeramati2.JPG

عصر یخبندان

کارگردان: مصطفی کیایی

نویسنده:مصطفی کیایی

بازیگران:مهتاب کرامتی، بهرام رادان، آنا نعمتی، سحر دولت شاهی، مینا ساداتی، محسن کیایی، فرهاد اصلانی، ژاله صامتی و ...

خلاصه داستان فیلم :

منیره ( مهتاب کرامتی ) و بابک ( فرهاد اصلانی ) زن و شوهری هستند که پس از 12 سال زندگی مشترک و داشتن یک فرزند، روابطشان به سردی کشیده است. منیره که از وضعیت موجود ناخرسند است، برای فرار از شرایط رو به مواد مخدر و رابطه با مردی به نام فرید ( بهرام رادان ) می آورد. در این وضعیت بابک نیز به زن خودش شک می کند و...

فیلم از نظر روایت و پرداخت جزییات یه حرفایی برا گفتن داره ولی از نیمه های فیلم ببعد بشدت شعاری میشه و از نظر لحن هم تکلیفش با خودش مشخص نیست، یه جاهایی یهو طنز میشه یهو خیلی ملو دارم میشه، این خیلی تو ذوق میزنه، مشکل دیگه ش شعار زدگی بیش از حدش هست، اخرا برای من واقعا آزار دهنده شده بود، پایانش هم که دیگه ...

یه نکته دیگه اینکه این روایت غیر خطی فی نفسه اصلا چیز بدی نیست ولی نوع تدوین و بیانش هنر کارگردان رو میطلبه که اینجا متاسفانه نتیجه رضایت بخش نیست. پرداخت شخصیتا بشدت ضعیفه، بازیا البته بد نیست بجز آنا نعمتی که بشدت ضعیف و تضنعیه بازیش و همینطور رادان، بقیه خوب و قابل قبول ظاهر شدن.

پ.ن: بحمد لله چشممون به بازی صدف طاهریان هم روشن شد !! واقعا سینمامون (بخوانید سینمای کثیفمون) چه گوهری رو از دست داد:banel_smiley_4:. :icon_razz:حساب کردم سر جمع 50 ثانیه تو فیلم بودن ایشون کلا، بعد خدافظی هم میکنن از سینما!!

:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

قصه ها

کارگردان: رخشان بنی اعتماد

بازیگران: مهدی هاشمی، گلاب آدینه، محمدرضا فروتن، باران کوثری، ریما رامین فر، پیمان معادی، صابر ابر، عاطفه رضوی، فرهاد اصلانی، فاطمه معتمد آریا ..............

این فیلم نسبتا اپیزودیک. یه فیلم متعهدانه اجتماعی است که واقعا از دیدنش لذت بردم

خانم بنی اعتماد یکی از بهترین فیلمسازهای ایرانی هستند که واقعا نمیشه ستایششون نکرد.

درود به شرفت

همیشه دو تا فیلمساز ایرانی رو ستایش میکنم خانم بنی اعتماد و آقای کیانوش عیاری

لینک به دیدگاه

[h=3]

[/h]

:banel_smiley_4:

بد نبود. فقط ب صرف اکشن بودن و ی کوچولو مطرح شدن بحث تداخل زمان در سفر ب گذشته، جالب بود

لینک به دیدگاه

بعد مدت ها زدم تو نخ فیلم های ایرانی

دوست کلوپیم یه فلش پر کرد. خوب و بد درهم.

امتیازاتم طبق قیاس در ٰژانر هاشونه. با ارفاق!

خواب زده ها - جیرانی : امتیازم 6 از 10 داستان نداریم ماها؟؟؟؟؟؟؟؟ باز عبدی خب بود. واسه سرگرمی بدک نیست..

رد کارپت - عطاران : 4 از 10 مستند تبلیغاتی برای عطاران. بی هدف.....

لامپ ۱۰۰ - اقاخانی : 7.5 از 10 فیلم در مورد اعتیاد به شیشه است. بازی زیبای تنابنده. جدی بود

شانس عشق تصادف : 2 از 10 لوس بازی!! واسه بچه ها بدک نیست... واقعا تنها نیتشون تجاری و گیشه بوده...

انچه زنان درباره مردان می اندیشند : -2 از 10 فاجعه!!! شریفی نیا خجالت نمیکشه مدام نقش مقابلش دختر جوونه یا دو زنست؟؟؟

همسر دات کام : 4 از 10 داستانش باحال بود و بازی علی صادقی.. کیفیت دوربین و کارگردانی در حد تله فیلم بود.

استراحت مطلق : -2 از 10 فاجعه!!

چند متر مکعب عشق : 5 از 10 ملودرام- اخرش ضایع بود!

گشت ارشاد : 9 از 10 طنز-اجتماعی-انتقادی

رزمی ایرانی

دزدان صحرایی 1 - سهراب زاده : 6 از 10

اژدهای سرخ : 2 از 10

خارجی

کشتی جنگی : 8.5 از 10

بلوک 13 ( 2 ) : 8 از 10

لینک به دیدگاه

Mission Impossible_Rogue Nation

از سری فیلم های مأموریت غیر ممکن با بازی تام کروز !

فکر نمی کنم نیاز به توضیح باشه ! :a030:

لینک به دیدگاه
Now is good

فوق العاده بود. پیشنهاد میکنم حتما ببینید. در مورد یک دختر سرطانی که لیستی از کارایی که میخواد قبل از مردنش انجام بده داره... :ws37:

فیلم رو فوق العاده دوست داشتم، مخصوصا بازیگر نقش اولش که بخوبی بازی میکرد، همونطور که در فیلم I am sam بازی کرده بود

فیلمی که شخص رو درگیر کرده و دیالوگ های خیلی ماندگار و دوست داشتنی ای داره

لینک به دیدگاه

32148gh225249.jpg

نام فیلم : قصه ها

کارگردان : رخشان بنی اعتماد

فیلمنامه : رخشان بنی اعتماد

تهیه کننده : رخشان بنی اعتماد ، فرید مصطفوی

مدیر فیلمبرداری: کوهیار کلاری

بازیگران : حبیب رضایی، محمدرضا فروتن، مهراوه شریفی‌نیا، گلاب آدینه، مهدی هاشمی، حسن معجونی، بابک حمیدیان، نگار جواهریان، شاهرخ فروتنیان، ریما رامین‌فر، عاطفه رضوی، پیمان معادی، باران کوثری، خسرو شهراز، فاطمه معتمدآریا، صابر ابر و فرهاد اصلانی

خلاصه داستان :

این فیلم داستان زندگی آدمهای مختلف اجتماع ایران است که هرکدام از آنان به شکل های متفاوت، درگیر مشکلات زندگی شده اند.

فیلم بدی نیست، از نظر کارگردانی و بازیا ایرادی بش وارد نیست واقعا و نقطه قوت فیلم به حساب میاد، ولی متاسفانه این شعارزدگی بیش از حدش یه مقدار برام آزار دهنده بود. مخصوصا تو اپیزود گلاب آدینه یا اون اپیزود مهدی هاشمی، این همه شعار تو ذوق میزنه، یه حالت مستند وار داشت کلا فیلم، به جایی نمیرسید انگار داستان ها، یا اون جایی که باید به یه سرانجامی میرسید و پتانسیلش رو هم داشت یهو کات میشد مث اپیزود فرهاد اصلانی و معتمداریا. نکته ی دیگه یکم اغراقی بود که بخرج داده بود تو بیان معضلات اجتماعی، نیاز به این همه اغراق نبود بنظرم. ولی خوب از کارای خوب اجتماعی هست که تو این چند ساله دیدم. و یه نکته ی مثبت دیگه ش اینه که شخصیت هایی که ساخته قشنگ در اومدن (علی رغم مدت زمان کم حضور هر شخصیت) چون مابه ازای بیرونیشون رو هر روز داریم میبینیم تو جامعه.

ولی در کل ارزش دیدن داشت. شخصا اپیزود آخرش پیمان معادی و باران کوثری رو دوست داشتم، بار دراماتیکش بالا بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...