رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بعد از ظهر سگی

محصول سال 1975

فیلم بر مبنای یک ماجرای واقعی که در سال 1972 در بروکلین رخ داده، ساخته شده (یعنی یک سال قبل از اینکه من به دنیا بیام)

برای من شبیه به فیلمهای هندی بود؛ از یه جهاتی هم شبیه به فیلم "آژانس شیشه ای"

DogDayAfternoon1.jpg

لینک به دیدگاه
آخرین فیلمی که دیدم فیلمی بود که خانواده واسم بازی کردن منو بذارن سرکار ولی لو رفتن :w02::4chsmu1:

عنوان فیلم و اسم کارگردان را فراموش کردید بنویسید!

لینک به دیدگاه

تو این چند وقت چندتا فیلم دیدم خیلی خلاصه میگم:

در دنیای تو ساعت چند است، با بازی بانو حاتمی و علی مصفا ، تعریفش رو خیلی زیاد شنیده بودم، یه عاشقانه ی ساده و بی ادعاست، ولی اعتراف میکنم اون قدرها هم لذت نبردم، هرچند از نظر فضا و حال و هوا و خاصه فیلمبرداری خیلی خوبه.

رخ دیوانه، با روایت غیر خطی و غافلگیری سعی داره بیننده رو با خودش همراه کنه اما از نظر فیلمنامه بشدت دچار اشکاله. در کل یه فیلم کاملا متوسطه که خوب ایرادای زیادی هم بش وارده .

(Clouds Of Sils Maria (2014 ، با بازیژولیت بینوش و کریستین استوارت. فیلم دیالوگ محوره و از نظر فیلمنامه فراز و فرود انچنانی نداره، یه مقدار برای من خسته کننده میشد گاهی ولی خوب بخاطر بینوش بیشتر دیدمش.

(The Little Prince (2015 ،اقتباسی نه چندان وفادارانه از کتاب شازده کوچولو، خودم انتظارم بیشتر بود، ولی سرگرم کننده ست بد نیست، البته من نسخه زیان فرانسویش رو دیدم، الان متوجه شدم گویا نسخه انگلیسی هم داره با صدا پیشگی ریچل مک ادامز و بانو کوتیار در نقش گل رز. خیلی هالیودی شده ست دیگه... در کل بد نیست.

و آخرین فیلمی که دیدم:

love محصول 2015از گاسپار نوئه، یکی از فیلمای پر سر و صدای امسال، من اولین تجربم بود از سینمای ایشون، بدون هیچ پیش زمینه ی قبلی. فیلم کلا محوریتش بر رابطه ی جنسی و عاطفی یه زوج هست ، شروع فیلم کاملا مشخص میکنه که شما کاملا با یه فیلم بی پروا طرفین، شخصا از فرم و نوع روایت داستان و کارگردانی فیلم خوشم اومد، اما از نیمه های فیلم بنظرم یه مقداری دچار ضعف میشه داستان، مشکل اصلیش هم بنظرم اینه که یه مقداری تو بیان حرفش دچار مشکل میشه، بیشتر سعی شده عمق رابطه رو با دیالوگ نشون بده که خوب خیلی به کلیشه گویی میفته و یه مقداری تو سطح می مونه بنظرم ..همین باعث میشه که فیلم علی رغم تلاش های کارگردان اون تاثیرگذاری لازم رو نداشته باشه، و اینکه به جز شخصیت اصلی فیلم (مورفی) نقش روبروش اون دختره، اصلا پرداخت مناسبی نداره. در کل فیلم بدی نیست. یه فیلم معروف دیگه داره نوئه به نام enter the void اون رو هم خواهم دید در اولین فرصت.

:a030:

لینک به دیدگاه

نجات سرباز رایان

کارگردان اسپیلبرگ

سال ۹۸

حدودا دو سال اکران داشت

حدودا یه سال بعد از اتمام اکران آمریکا حمله کرد به افغانستان...

لینک به دیدگاه
نجات سرباز رایان

کارگردان اسپیلبرگ

سال ۹۸

حدودا دو سال اکران داشت

حدودا یه سال بعد از اتمام اکران آمریکا حمله کرد به افغانستان...

عراق رو هم آمریکا به جنگ با ایران ترغیب کرد؛ مرگ بر آمریکا

لینک به دیدگاه

Caorlk2rfl.jpg

کارول (Carol)

کارگردان : Todd Haynes

نویسنده : Phyllis N

بازیگران: Cate Blanchett Rooney Mara

محصول 2015

خلاصه:

زنِ کارمندِ جوانی در دهه سوم زندگی‌اش دلباخته زنی مزدوج و مسن‌تر از خودش می‌شود. داستان در سال‌های دهه پنجاه و در شهر نیویورک روایت می‌شود.

انقدر کنجاو بودم برای دیدن این فیلم و دیدن نقش آفرینی رونی مارا و کیت بلانشیت، دیگه صبر نکردم و با همین کیفیت متوسطی که منتشر شده دیدمش.

خوب کارول یکی از فیلمای تحسین شده ی امسال هست که با نظر مثبت منتقدینم مواجه شد. میشه گفت یه فیلم زنانه هست. بنظر خودم متوسط رو به خوب بود، تنها ایرادش بنظرم عمق رابطه ی دو شخصیت زن فیلم بود که خیلی خوب پرداخت نشده بود انگار. بازی رونی مارا بی نظیر بود، جایزه ی کن امسال رو هم برد برای بهترین بازیگر زن. عالی بود، کیت بلانشیت هم مثل همیشه خوب بود ولی یکم بازیش انگار اگزجره بود ، اما با توجه به اینکه فیلم بر اساس رمان ساخته شده، شخصیت خاص کارول قاعدتا همین جنس بازی رو هم میطلبید.

در کل میشه گفت اثر خوب و قابل قبولیه:a030:

لینک به دیدگاه

138013_798.jpg

من دیه گو مارادونا هستم

کارگردان: بهرام توکلی

بازیگران:سعید اقاخانی، گلاب ادینه، ویشکا اسایش، هومن سیدی، صابر ابر، پانته آ پناهی و ...

توکلی از کارگردانای ایرانی مورد علاقمه همیشه دنبال میکنم کاراشو، باید بگم که اثر نسبتا متفاوتی بود نسبت به بقیه کاراش، البته دغدغه های توکلی اینجا هم مث کارای قبلیشه، مرز بین رویا و واقعیت رو اینجا هم میبینیم، دنیا همون دنیاست، منتها لحن تغییر کرده، یه مقدار این فیلم نسبت به کارای قبلیش عامه پسند تر هست و بهتر و راحت تر درک میشه.

یه هجو و طنز تلخی هم داره که خیلی جالب بود برای من، انتظار این حجم طنز رو از توکلی نداشتم. طنز جالبی هم در اومده انصافا.

دنیای شلوغ و دیوانه کننده ای که کارگردان در این فیلم خلق کرده هم خیلی جالبه. جایی که همه فقط حرف میزنن و کسی صدای دیگری رو نمیشنوه و فقط بدنبال اثبات خودشه. کمی طول میکشه تا به این شلوغی و سر و صدای جنون آمیز که تقریبا تا آخر فیلم هم حفظ میشه عادت کنید. ولی استیصال و سردرگمی انسان معاصر رو عالی نشون داد توکلی اینجا. البته این فیلم هم مث کارای قبلی پر از جزییات هست . با دیدن دوباره بهتر درک میشه مسلما.

بنظرم ایشون یکی از باهوش ترین و خلاق ترین کارگردانای امروز سینمای ایرانه و هر چی جلوتر میره فیملهاش پخته تر و بهتر میشن (بجز بیگانه البته)

در کل فیلم خوبی بود.

لینک به دیدگاه

Sicario

2015

کارگردان: دنیس ویله نوو

خب از این کارگردان دو فیلم دو فیلم دشمن و زندانیان رو دیده بودم

از بس خوب بودند ترغیب شدم این فیلم هم ببینم

واقعا فیلمساز فوق العاده ایه

فیلم داستان ساده ای داره. خشونت علیه خشونت ........................

لینک به دیدگاه

Irrational man

2015

کارگردان: وودی آلن

بازیگران:خواکین فونیکس

فیلم درباره یه استاد فلسفه که به شدت برای خانمها جذابه(از اون تمهای مورد علاقه وودی آلن).

فیلم ساده و بامزه ای که پیشتر تو کارهای قبلی آلن دیده بودیم.

وودی آلن با این سن و سال هنوز فوق العاده مینویسه هر چند که شاهکار نمیسازه اما دیالوگ نویس فوق العاده ایه

لینک به دیدگاه

TheMartian.jpg

The Martian (مریخی)

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسنده :

بازیگران :

,
,

خلاصه داستان :

فیلم درباره فضانوردی به نام مارک واتنی است که در یک سفر فضایی به مریخ، پس از آنکه درگیر طوفان شد به حال خود رها شده چرا که همراهانش او را مرده فرض کرده اند، حال او در این سیاره به تنهایی گیر افتاده و با منابع محدودی که دارد باید از هوش و ذکاوت خود استفاده کند تا راهی پیدا کند و سیگنالی به زمین بفرستد.

ریدلی اسکات کارنامه خوبی در ژانر علمی تخیلی داره، جدیدترین ساخته ش هم فیلم خوش ساخت، با ضرباهنگ مناسب و جذابیه. البته به لحاظ لحن و کارگردانی، خودم جاذبه یا مثلا اینتراستلار نولان رو خیلی بیشتر میپسندم، اما مریخی هم جز فیلمای خوب ساخته شده درباره فضا به حساب میاد، از جلوه های ویژه هم خیلی بجا و مناسب استفاده شده. ولی در کل بخوام بگم خودم شخصا حال و هوای فیلمای قبلی که بالا گفتم رو بیشتر دوست داشتم. مثلا از نظر موسیقی متن، حتی نزدیک هم نمیشه به این فیلمها

اما در کل خوب بود

لینک به دیدگاه
سلطان قلب ها 1347

فیلمش مثل فیلم هندی بود موسیقی هم در حد تام و جری :banel_smiley_4:

در امتداد شب 1357

هیچ محتوایی نداشت :icon_pf (34):

آه چه نظراتی!!! دلم گرفت.

من فقط به خاطر اینکه آهنگ فیلم سلطان قلبها رو با اجرای عارف از نزدیک ببینم؛ دو بار رفتم دوبی و هر بار کلی هزینه کردم؛ یک دنیا هم به من و همراهانم خوش گذشته. در ضمن فیلم گل یخ یک کپی از روی فیلم سلطان قلبهاست؛ اول فیلم این رو می نویسه. در مورد شبیه به هندی بودن هم؛ خب یه زمانی فیلمها خیلی شبیه به هم بود؛ مثلاً فیلم "بعد از ظهر سگی" و اکثر فیلمهایی رو که "مرلین مونرو" بازی کرده ببینید، با اینکه تولید هالیوود هستند، متوجه می شی که به سبک هندی ساخته شدن؛ دلیلش اینه که یه زمان همه فیلمها هندی بود؛ اما بعدها بقیه از هندی بودن فاصله گرفتند، اما هند از هندی بودن فاصله نگرفت (البته این نظر منه).

در مورد فیلم در امتداد شب هم، فقط اون آهنگ "با من بمان" که شعرش [احتمالاً ؟] از پرویز صیاد هست و گوگوش اجرا می کنه به اندازه یک فیلم کامل ارزش داره؛ البته برای بعضی از عاشقها بیشتر از یک فیلم ارزش داره.

نگاه می کنم نمی بینم، چشم مرا هوای تو پر کرده

گوش می کنم نمی شنوم، گوش مرا صدای تو پر کرده

ای چشم من بدون تو نابینا، ای گوش من بدون تو ناشنوا

با من بمان همیشه بمان با من

لینک به دیدگاه
آه چه نظراتی!!! دلم گرفت.

من فقط به خاطر اینکه آهنگ فیلم سلطان قلبها رو با اجرای عارف از نزدیک ببینم؛ دو بار رفتم دوبی و هر بار کلی هزینه کردم؛ یک دنیا هم به من و همراهانم خوش گذشته. در ضمن فیلم گل یخ یک کپی از روی فیلم سلطان قلبهاست؛ اول فیلم این رو می نویسه. در مورد شبیه به هندی بودن هم؛ خب یه زمانی فیلمها خیلی شبیه به هم بود؛ مثلاً فیلم "بعد از ظهر سگی" و اکثر فیلمهایی رو که "مرلین مونرو" بازی کرده ببینید، با اینکه تولید هالیوود هستند، متوجه می شی که به سبک هندی ساخته شدن؛ دلیلش اینه که یه زمان همه فیلمها هندی بود؛ اما بعدها بقیه از هندی بودن فاصله گرفتند، اما هند از هندی بودن فاصله نگرفت (البته این نظر منه).

در مورد فیلم در امتداد شب هم، فقط اون آهنگ "با من بمان" که شعرش [احتمالاً ؟] از پرویز صیاد هست و گوگوش اجرا می کنه به اندازه یک فیلم کامل ارزش داره؛ البته برای بعضی از عاشقها بیشتر از یک فیلم ارزش داره.

نگاه می کنم نمی بینم، چشم مرا هوای تو پر کرده

گوش می کنم نمی شنوم، گوش مرا صدای تو پر کرده

ای چشم من بدون تو نابینا، ای گوش من بدون تو ناشنوا

با من بمان همیشه بمان با من

منظورم اهنگ هایی که عارف و عهدیه خوندن نبود موسیقی های متن فیلم بود مثلا جایی که دست هم گرفتن از خیابون رد شدن یا مرد از پشت تو اتاق خواست زن غافلگیر کنه و .... مثل تام و جری بود :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
منظورم اهنگ هایی که عارف و عهدیه خوندن نبود موسیقی های متن فیلم بود مثلا جایی که دست هم گرفتن از خیابون رد شدن یا مرد از پشت تو اتاق خواست زن غافلگیر کنه و .... مثل تام و جری بود :icon_pf (34):

من الآن جزئیات این فیلمها یادم نیست؛ فکر کنم 30 سالی از تماشاشون گذشته باشه. گیر یبارم، شاید باز هم به یاد قدیم، تماشا کنم. البته اون موقع ویدیو ممنوع بود و این فیلمها رو با هزار ترس و لرز تماشا کردیم.

لینک به دیدگاه

pooosternahang3titr2.jpg

نهنگ عنبر

کارگردان:سامان مقدم

نویسنده:مانی باغبانی، مونا زاهدبازیگران:رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، امیر حسین رستمی، نادر سلیمانی، امید روحانی، حسین سلیمانی، هانیه توسلی

خلاصه داستان فیلم :

ارژنگ صنوبر شخصیتی چهل ساله است که همراهش می شویم تا تجربه های متفاوت و پیچیده اش از عشق و مصائبی که در زندگی دچارش می شود را برایمان بازگو کند.

فکر میکردم خیلی کمدی خوبی باشه با این همه تعریفایی که شنیده بودم، .ولی واقعیتش خودم بجز یکی دو تا صحنه اصلا نخندیدم، فیلمنامه و شخصیتا ضعیف. از نظر لحن هم فیلم تکلیفش با خودش مشخص نیست اصلا! اخرا که عملا ملو درام شد!

:ws52:

لینک به دیدگاه

thelobster.jpg

The Lobster

کارگردان :

نویسندگان :

,

بازیگران :

,
,

محصول کشور: یونان | بریتانیا | ایرلند | هلند | فرانسه

خلاصه داستان :

در پادآرمان‌شهری در آینده و یا شاید یک دنیای موازی عجیب، بزرگ‌سالانی هستند که مجردند و یا در پیدا کردن زوج ناتوانند. آن‌ها باید به یک هتل بروند و ظرف ۴۵ روز شریک زندگی مناسبی پیدا کنند؛ در غیر این صورت، به حیوانی دل‌خواهِ خودشان تبدیل می‌شوند و آن‌ها را در جنگل رها می‌کنند...

از فیلمای خوب امسال، علاوه بر ایده ی جالب پرداخت و فضا سازی بسیار مناسبی هم داشت. این اولین تجربه ی من از سینمای یورگوس لانتیموس بود، در مجموع خوشم اومد.

یه فیلم تحسین شده ی دیگه داره به نام DogTooth خیلی تعریفشو شنیدم، حتما میبینمش آخر هفته.:a030:

لینک به دیدگاه
pooosternahang3titr2.jpg

نهنگ عنبر

کارگردان:سامان مقدم

نویسنده:مانی باغبانی، مونا زاهدبازیگران:رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، امیر حسین رستمی، نادر سلیمانی، امید روحانی، حسین سلیمانی، هانیه توسلی

خلاصه داستان فیلم :

ارژنگ صنوبر شخصیتی چهل ساله است که همراهش می شویم تا تجربه های متفاوت و پیچیده اش از عشق و مصائبی که در زندگی دچارش می شود را برایمان بازگو کند.

فکر میکردم خیلی کمدی خوبی باشه با این همه تعریفایی که شنیده بودم، .ولی واقعیتش خودم بجز یکی دو تا صحنه اصلا نخندیدم، فیلمنامه و شخصیتا ضعیف. از نظر لحن هم فیلم تکلیفش با خودش مشخص نیست اصلا! اخرا که عملا ملو درام شد!

:ws52:

آهنگ آخرش که رویا برگشته و از ماشین پیاده میشه برای کیه ؟:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...