رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

32148gh225249.jpg

نام فیلم : قصه ها

کارگردان : رخشان بنی اعتماد

فیلمنامه : رخشان بنی اعتماد

تهیه کننده : رخشان بنی اعتماد ، فرید مصطفوی

مدیر فیلمبرداری: کوهیار کلاری

بازیگران : حبیب رضایی، محمدرضا فروتن، مهراوه شریفی‌نیا، گلاب آدینه، مهدی هاشمی، حسن معجونی، بابک حمیدیان، نگار جواهریان، شاهرخ فروتنیان، ریما رامین‌فر، عاطفه رضوی، پیمان معادی، باران کوثری، خسرو شهراز، فاطمه معتمدآریا، صابر ابر و فرهاد اصلانی

خلاصه داستان :

این فیلم داستان زندگی آدمهای مختلف اجتماع ایران است که هرکدام از آنان به شکل های متفاوت، درگیر مشکلات زندگی شده اند.

فیلم بدی نیست، از نظر کارگردانی و بازیا ایرادی بش وارد نیست واقعا و نقطه قوت فیلم به حساب میاد، ولی متاسفانه این شعارزدگی بیش از حدش یه مقدار برام آزار دهنده بود. مخصوصا تو اپیزود گلاب آدینه یا اون اپیزود مهدی هاشمی، این همه شعار تو ذوق میزنه، یه حالت مستند وار داشت کلا فیلم، به جایی نمیرسید انگار داستان ها، یا اون جایی که باید به یه سرانجامی میرسید و پتانسیلش رو هم داشت یهو کات میشد مث اپیزود فرهاد اصلانی و معتمداریا. نکته ی دیگه یکم اغراقی بود که بخرج داده بود تو بیان معضلات اجتماعی، نیاز به این همه اغراق نبود بنظرم. ولی خوب از کارای خوب اجتماعی هست که تو این چند ساله دیدم. و یه نکته ی مثبت دیگه ش اینه که شخصیت هایی که ساخته قشنگ در اومدن (علی رغم مدت زمان کم حضور هر شخصیت) چون مابه ازای بیرونیشون رو هر روز داریم میبینیم تو جامعه.

ولی در کل ارزش دیدن داشت. شخصا اپیزود آخرش پیمان معادی و باران کوثری رو دوست داشتم، بار دراماتیکش بالا بود.

:a030:

شیوا جان

شعارزدگی تو این فیلم وجود نداره. فیلم داره قصه ی همون جریان رو میگه. شعار یعنی خارج از داستان فیلم یه جمله بندازن تو دهن شخصیت فیلم. فیلم درباره اعتراض به تعدیل نیرو یه کارخونه است. طبیعیه این کلمات گفته بشه

یه نکته جالب تو این فیلم هست . ا.ون ارجاع فیلمساز به خودش هست

ارجاع به فیلم "گیلانه" و فیلم "این فیلمارو به کی نشون میدین" که آخری از زبان گلاب آدینه شنیده میشه یکی از ده فیلم مستند برتر تاریخ سینمای ایرانه

لینک به دیدگاه
شیوا جان

شعارزدگی تو این فیلم وجود نداره. فیلم داره قصه ی همون جریان رو میگه. شعار یعنی خارج از داستان فیلم یه جمله بندازن تو دهن شخصیت فیلم. فیلم درباره اعتراض به تعدیل نیرو یه کارخونه است. طبیعیه این کلمات گفته بشه

یه نکته جالب تو این فیلم هست . ا.ون ارجاع فیلمساز به خودش هست

ارجاع به فیلم "گیلانه" و فیلم "این فیلمارو به کی نشون میدین" که آخری از زبان گلاب آدینه شنیده میشه یکی از ده فیلم مستند برتر تاریخ سینمای ایرانه

عرض ادب،

درسته در قامت مستندساز داره از زبون کارگرا میگه، ولی یه مقداری اغراق داشت بنظرم و اینکه این مدل اعتراض و مستقیم تو دوربین حرفشون رو میزنن بنظرم ساده ترین راه بود برا نشون دادن این اعتراض، همینطور سکانس مهدی هاشمی.... یا شایدم من زیاد سخت گیرم، ولی دیگه اون سکانس آخر خیلی تابلو بود خداییش، حبیب رضایی اون دیالوگا رو گفت... ولی گفتم فیلم خوبیه در کل.

در مورد ارجاعات هم آره کار جالبی بود، اپیزود اولش هم گویا ادامه شخصیت فروتن در فیلم زیر پوست شهر بود . جالب بود

:a030::a030:

لینک به دیدگاه

TheTheoryofEverything.jpg

(The Theory of Everything )

کارگردان : James Marsh

نویسنده : Anthony McCarten

بازیگران : Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior

برگرفته از کتاب "سفر به بی‌نهایت: زندگی من با استیفن" به قلم: جین وایلد هاوکینگ

محصول آمریکا

خلاصه داستان :

این فیلم نگاهی به رابطه‌ی بین فیزیکدان مشهور "استیفن هاوکینگ" و همسرش دارد...

خوب بدلیل اینکه فیلمای بیوگرافی معمولا برام جذابیتی نداره انقد دیر رفتم سراغش، اون هم بیشتر بخاطر سر و صدایی که ادی ردمین بخاطر ایفای این نقش کرد. درباره فیلم چیز خاصی نداشت به اون صورت. بیشتر تحت تاثیر بازی تماشایی ادی ردمین هست فیلم. در کل فیلم بدی نیست. یه جاهایی سطحی میزد ولی ارزش دیدن داره مخصوصا بخاطر آشنایی با مراحل مختلف زندگی استیون هاوکینگ. البته ویژگی مثبتش اینه که فقط به ایشون نمیپردازه و خیلی مواقع حتی بیشتر به همسرش پرداخته فیلم که یه حسن به حساب میاد و از اون حالت قهرمان محوری دور میشه ولی خوب هر چقدر به آخراش نزدیک میشیم یه مقداری میره سمت شعار دادن و پند و اندرز که خوب خیلی جالب نیست. در کل فیلم بدی نیس و خوب بدلیل اسکار پسندیش کلی نامزد شد و البته بحق جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد رو هم گرفت ردمین. نوش جونش

پ.ن:درباره ادی ردمین فقط بگم امسال یه فیلم آماده اکران داره به نام The Danish Girl، اینم بیوگرافیه ولی بازم یه نقش چالشی اساسی رو ایفا میکنه، در نقش یه نقاش ترنس هست که بعدها تغییر جنسیت میده (گویا اولین کسی هست که این کار رو کرده) تریلرش رو دیدم بازیش حرف نداشت. سپتامبر اکرانشه، خیلی کنجکاوم ببینمش. کلا نقشای خاصی رو میگیره .تریلرش رو میتونید از اینجا بگیرید:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
TheTheoryofEverything.jpg

(The Theory of Everything )

کارگردان : James Marsh

نویسنده : Anthony McCarten

بازیگران : Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior

برگرفته از کتاب "سفر به بی‌نهایت: زندگی من با استیفن" به قلم: جین وایلد هاوکینگ

محصول آمریکا

خلاصه داستان :

این فیلم نگاهی به رابطه‌ی بین فیزیکدان مشهور "استیفن هاوکینگ" و همسرش دارد...

خوب بدلیل اینکه فیلمای بیوگرافی معمولا برام جذابیتی نداره انقد دیر رفتم سراغش، اون هم بیشتر بخاطر سر و صدایی که ادی ردمین بخاطر ایفای این نقش کرد. درباره فیلم چیز خاصی نداشت به اون صورت. بیشتر تحت تاثیر بازی تماشایی ادی ردمین هست فیلم. در کل فیلم بدی نیست. یه جاهایی سطحی میزد ولی ارزش دیدن داره مخصوصا بخاطر آشنایی با مراحل مختلف زندگی استیون هاوکینگ. البته ویژگی مثبتش اینه که فقط به ایشون نمیپردازه و خیلی مواقع حتی بیشتر به همسرش پرداخته فیلم که یه حسن به حساب میاد و از اون حالت قهرمان محوری دور میشه ولی خوب هر چقدر به آخراش نزدیک میشیم یه مقداری میره سمت شعار دادن و پند و اندرز که خوب خیلی جالب نیست. در کل فیلم بدی نیس و خوب بدلیل اسکار پسندیش کلی نامزد شد و البته بحق جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد رو هم گرفت ردمین. نوش جونش

پ.ن:درباره ادی ردمین فقط بگم امسال یه فیلم آماده اکران داره به نام The Danish Girl، اینم بیوگرافیه ولی بازم یه نقش چالشی اساسی رو ایفا میکنه، در نقش یه نقاش ترنس هست که بعدها تغییر جنسیت میده (گویا اولین کسی هست که این کار رو کرده) تریلرش رو دیدم بازیش حرف نداشت. سپتامبر اکرانشه، خیلی کنجکاوم ببینمش. کلا نقشای خاصی رو میگیره .تریلرش رو میتونید از اینجا بگیرید:

بنظر من ارزش دیدن داره. بازیگر نقش اول ترکونده.

چند ماه پیش ها دیدم :w16:

لینک به دیدگاه

the-imitation-game-wallpaper.jpg

1. The Imitation Game
    2014 film
  2. imdb=8.1/10

1. برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
    : January 7, 2015 (
    )

:

: 1h 54m

:

:
    ,

این فیلمو چند ماه پیش ها با تءوری همه چیز دیدم.

بازیگر محبوبم شرلوک هولمز عالی بازی کرده. داستانش واقعیه و جذابیت و کشش زیادی داره. با اینکه لوکیشن ها و بازیگرها تقریبا ثابتن ولی کشش داشت و خسته نشدم :a030:

The-Imitation-Game-cover-large.jpg

بازی تقلید (به

: The Imitation Game) فیلمی مهیج تاریخ درباره زندگی
و محصول مشترک بریتانیا و ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ می‌باشد

"بازی تقلید"برنده "جایزه انتخاب مردم"، مهمترین جایزه سی و نهمین دوره

شد.
کارگردان در پیامی به دست آوردن این جایزه را «افتخاری شگفت‌آور» توصیف کرد. در این فیلم
در نقش تورینگ در کنار
ظاهر شده است. داستان «بازی تقلید» درباره بخشی از زندگی تراژیک
،
و
است که گفته شد که با رمزگشایی پیام‌های محرمانه
در جریان
توانست جان هزاران نفر را نجات دهد و مقدمه‌ای برای پایان این جنگ باشد. از اقدامات آقای تورینگ تجلیل شد، اما چند سال بعد در سال ۱۹۵۲ به دلیل همجنسگرایی که در آن زمان در بریتانیا جرم محسوب می‌شد، بشدت مورد غضب دولت قرار گرفت. او نهایتاً در سال ۱۹۵۴ به زندگی خود خاتمه داد.
ویکی پدیا :whistle:

لینک به دیدگاه

parenthood 1989

Parenthood-1989.jpg

«فرانک باکمن» (روباردز جونیر) ریش سفید یک خانواده ی بزرگ و پر جمعیت است و چهار فرزند به نام های «جیل» (مارتین)

«هلن» (ویست)، «سوزان» (کوزاک)، «لری» (هالسی) دارد. این چهار نفر نیز فرزندانی دارند و حالا افراد خانواده پس از فراز و نشیب هایی دوباره گرد آمده اند

طنز کلاسیک .مثل اکثر فیلم های استیو ماریتن :ws37:

لینک به دیدگاه

Chappie (چپی)

کارگردان :

نویسندگان :

,

بازیگران :

,
,

هزینه تولید: ۴۹ میلیون دلار محصول کشور: مکزیک | ایالات متحده آمریکا کمپانی توزیع کننده: Columbia Pictures خلاصه داستان : در آينده نزديک، جرايم به وسيله يک نيروی پليس مکانيزه ظالم کنترل می‌شوند. چپی، پليس آهنی، بعد از ربوده شدن و برنامه ريزی مجدد به نخستين رباتی تبديل می‌شود که توانایی انديشيدن و احساس کردن را دارد.

0sdm92uew4t2q1uw5480.jpg

پیشنهاد میکنم حتما ببینید....:w16:

لینک به دیدگاه
Chappie (چپی)

کارگردان :

نویسندگان :

,

بازیگران :

,
,

هزینه تولید: ۴۹ میلیون دلار محصول کشور: مکزیک | ایالات متحده آمریکا کمپانی توزیع کننده: Columbia Pictures خلاصه داستان : در آينده نزديک، جرايم به وسيله يک نيروی پليس مکانيزه ظالم کنترل می‌شوند. چپی، پليس آهنی، بعد از ربوده شدن و برنامه ريزی مجدد به نخستين رباتی تبديل می‌شود که توانایی انديشيدن و احساس کردن را دارد.

0sdm92uew4t2q1uw5480.jpg

یاد i robot افتادم. بسیار فیلم فلسفیی بود. :ws38:

حتما ببینیدش. چندین سال پیش ادی مورفی بازی کرده معرکست...

لینک به دیدگاه

بله دیدم اون فیلم رو...همون چند سال پیش...ادی مورفی نقش افرینیش رو دوست دارم

حتما این فیلم رو هم ببینید....جالبِ

لینک به دیدگاه

Chappie (چپی)

کارگردان :

نویسندگان :

,

بازیگران :

,
,

بد نیست.

از مجموعه ای علمی تخیلی خوشم میاد/

اما قسمت علمی اش ضعیف بود

پند صفحه قبل نوشتمتش منم. اما همزمان با این من exmachina رو هم دیدم ک ب نظرم اون بیس علمی قوی تری داره.

اما فلسفه

نکته حالبش، قدرت غلبه بر مرگ و عملا مطرح کردن تناسخ به صورت مدرن بود.

منظورم این نیتس ک درس بود یا نه، اما دیدگاه جدیدی داشت.

باید حواستون باشه، چیزی کبهش می گن کانشس. نیم دونم زیر نویس چی ترجمه می کنه اما اینجا منظورشون روج هست !

پایدار کردن روح در یک غالب، نمی دونم چقدر می تونه علمی باشه!

ولی من دوستش داشتم. قشنگ بود :w16:

لینک به دیدگاه
بد نیست.

از مجموعه ای علمی تخیلی خوشم میاد/

اما قسمت علمی اش ضعیف بود

پند صفحه قبل نوشتمتش منم. اما همزمان با این من exmachina رو هم دیدم ک ب نظرم اون بیس علمی قوی تری داره.

اما فلسفه

نکته حالبش، قدرت غلبه بر مرگ و عملا مطرح کردن تناسخ به صورت مدرن بود.

منظورم این نیتس ک درس بود یا نه، اما دیدگاه جدیدی داشت.

باید حواستون باشه، چیزی کبهش می گن کانشس. نیم دونم زیر نویس چی ترجمه می کنه اما اینجا منظورشون روج هست !

پایدار کردن روح در یک غالب، نمی دونم چقدر می تونه علمی باشه!

ولی من دوستش داشتم. قشنگ بود :w16:

بله درست میفرمایید از لحاظ بیس علمی زیاد عمیق بحث نشده بود

اما اون انتقال ناخوداگاه...و یک جور ضبط روح ب عنوان کد....جالب بود

در کل فیلم ارتباط احساسی خوبی با مخاطب برقرار میکرد...البته شاید نظر شخصی من باشه...

سپاس از شما...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

13940513000212311.jpg

نام فیلم : محمد رسول الله ( ص )

کارگردان : مجید مجیدی

فیلمنامه : مجید مجیدی ، کامبوزیا پرتوی

تهیه کننده : شرکت نور تابان

مدیر فیلمبرداری: ویتوریو استورارو

بازیگران : علیرضا شجاع نوری ، مهدی پاکدل، ساره بیات، رعنا آزادی ور، مینا ساداتی ، محسن تنابنده و...

خلاصه داستان :

این فیلم به زندگی دوران کودکی حضرت محمد ( ص ) و رویدادهای مختلف این دوران می پردازد.

دیشب رفتم دیدمش، قبلا شنیده بودم ضعیفه ولی فکر نمیکردم در این حد بد باشه، واقعا جای تاسفه با این همه هزینه نتیجه ی کار انقد ضعیف باشه. از نظر فیلمبرداری و قاب بندیا شاعرانه ست ولی مشکل اصلی فیلم کارگردانی بشدت ضعیفه در کنار نبود داستان، عملا ما در فیلم داستانی رو شاهد نیسیم و فقط رویداد های مختلف رو خیلی آشفته و کلیپ وار در کنار هم میبینیم، انسجام اصلا محلی از اعراب نداره اینجا! پرداخت شخصیتها هم ابدا وجود نداره. نمونه بارزش خود پیامبر، از همون ابتدای فقط تاکید بر جنبه ی مقدس گونه ی شخصیت ایشون داشتن بدون هیچ پرداخت بیرونی. صفات بارزشون مثل مهربانی و امین بودنشون رو هم به دم دستی ترین و سطحی ترین شکل ممکن نشون داد. بسیاری از صحنه ها هم زاید هستن. تدوین فیلم خیلی خیلی آمارتوره. من هی تعجب میکردم!!درباره موسیقی که خیلی هم روش مانور دادن ....موسیقی حماسی فیلم هم از همون ابتدا انقدر در استفاده ازش اغراق شده که از یه جایی ببعد دیگه آزار دهنده میشه. همراه با تصاویر نیست و فقط برای حس سازی استفاده شده که خوب نتیجه ش میشه همین آزاردهندگی. در کل برای بنده که 3 ساعت عذاب آور بود.

حداقل به یه کارگردان جواب پس داده تو این ژانر میدادن بسازه.:icon_razz:

لینک به دیدگاه
13940513000212311.jpg

نام فیلم : محمد رسول الله ( ص )

کارگردان : مجید مجیدی

فیلمنامه : مجید مجیدی ، کامبوزیا پرتوی

تهیه کننده : شرکت نور تابان

مدیر فیلمبرداری: ویتوریو استورارو

بازیگران : علیرضا شجاع نوری ، مهدی پاکدل، ساره بیات، رعنا آزادی ور، مینا ساداتی ، محسن تنابنده و...

خلاصه داستان :

این فیلم به زندگی دوران کودکی حضرت محمد ( ص ) و رویدادهای مختلف این دوران می پردازد.

دیشب رفتم دیدمش، قبلا شنیده بودم ضعیفه ولی فکر نمیکردم در این حد بد باشه، واقعا جای تاسفه با این همه هزینه نتیجه ی کار انقد ضعیف باشه. از نظر فیلمبرداری و قاب بندیا شاعرانه ست ولی مشکل اصلی فیلم کارگردانی بشدت ضعیفه در کنار نبود داستان، عملا ما در فیلم داستانی رو شاهد نیسیم و فقط رویداد های مختلف رو خیلی آشفته و کلیپ وار در کنار هم میبینیم، انسجام اصلا محلی از اعراب نداره اینجا! پرداخت شخصیتها هم ابدا وجود نداره. نمونه بارزش خود پیامبر، از همون ابتدای فقط تاکید بر جنبه ی مقدس گونه ی شخصیت ایشون داشتن بدون هیچ پرداخت بیرونی. صفات بارزشون مثل مهربانی و امین بودنشون رو هم به دم دستی ترین و سطحی ترین شکل ممکن نشون داد. بسیاری از صحنه ها هم زاید هستن. تدوین فیلم خیلی خیلی آمارتوره. من هی تعجب میکردم!!درباره موسیقی که خیلی هم روش مانور دادن ....موسیقی حماسی فیلم هم از همون ابتدا انقدر در استفاده ازش اغراق شده که از یه جایی ببعد دیگه آزار دهنده میشه. همراه با تصاویر نیست و فقط برای حس سازی استفاده شده که خوب نتیجه ش میشه همین آزاردهندگی. در کل برای بنده که 3 ساعت عذاب آور بود.

حداقل به یه کارگردان جواب پس داده تو این ژانر میدادن بسازه.:icon_razz:

فقدان داستان و شخصیت پردازی بدترین موردش بود

ضمنا حضرت محمد ص رو یه بچه لوس و نازپروده که هیچ سختی ندیده و از همون اول خاص خاص بوده در حد اغراق نشون می داد. مثل تافته جدابافته

من ارتباط برقرار نکردم به شخصه

من با دیدن فیلم 10 فرمان بیشتر تحت تاثیر حضرت موسی قرار گرفتم!

یا همون فیلم حضرت محمد امریکایی تاثیرش بیشتر بود

:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

3 women

کارگردان: رابرت آلتمن

1977

بازیگران: شلی دووال، سیسی اسپایک

از اون فیلمهاست که باید دید تجربه ای جدید در فیلمسازی که فیلم بر اساس خوابهای خود آلتمن ساخته شده و فضای سورئالیستی عجیبی داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...