رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

12 مرد خشمگین

12Angry Men

mard.jpg

فیلمی درام محصول سال ۱۹۵۷ آمریکا

کارگردان : سیدنی لومت

فیلم عالی بود با اینکه یک لوکیشن بود اما به خوبی مخاطب رو برای همراه کردن فیلم وادار میکرد.

از جلوه های ویژه خبری نیست اما یه شاهکاره هنری محسوب میشه

لینک به دیدگاه

آخریش یه چی تو این مایه ها بود اسمش: ماجرای شرلوک هلمز

سال ۱۹۳۹ یا اون دور و برا!

نظری ندارم راجع بهش!

ولی یکی مونده به آخری فیلم دوئل ساخته استیون اسپیلبرگ

سال ۱۹۷۹ یا اون دور و برا!

به سبک ویکی پدیا: خطر فاش شدن داستان:

در یه جمله بخوام بگم: همیشه اوضاع میتونه بدتر از الآن باشه. قدردان لحظات زندگیمون باشیم و ازش لذت ببریم. ممکنه اونقدر بد بشه که از آتیش گرفتن ماشینمون که بسیار به تمیزیش اهمیت میدادیم اون قدر خوشحال بشیم که قهقهه بزنیم از خوشحالی! وقتی ماجرا جالب تر میشه که این اتفاقات ناگوار، بسیار غیرمنتظره و غیر منطقی رخ دادند.

پایان خطر لوث شدن داستان!

لینک به دیدگاه
زیرنویسش اومده؟ چند روز پیش چک کرده بودم زیرنویس انگلیسیشم نیومده بود هنوز

:ws38:

آره اومده، تو زیرنویسشم از جمله های شاملو تو کتاب استفاده کرده خیلی خوبه

لینک به دیدگاه
آره اومده، تو زیرنویسشم از جمله های شاملو تو کتاب استفاده کرده خیلی خوبه

اره ، مرسی، تو تاینی ساب اومده بود، گرفتم. امروز میبینمش

:a030:

لینک به دیدگاه

فيلم دو زن تهمينه ميلاني رو بالاخره داداشم برام گير اورد و لينك دانلودش رو فرستاد و ما داديم يه دوست ديگري تو اداره شون دانلود كرد و رساند دست ما

و بالاخره بعد از تلاش ابر و باد و ماه و خورشيد تونستيم اين فيلم خانوم ميلاني عزيز رو ببينيم تم فيلمهاي خانوم ميلاني با وجود متفاوتي با بقيه كارگردانان خيلي شبيه بهم هستن همشون طبقه مرفه ، حتما مهندس ، حتما هم شغل آرشيتكتي و از اينا و حتما هم زناني فيلماش كه موفق هستن با دنده اتوماتيك و گاز اعتماد به نفس كامل همه مردا رو زير پا له كرده به اوج ميرسن اصلا به دغدغه هاي دروني و ترديدهايي كه تو مسير پيشرفت تو دل يه خانوم ايجاد ميشه اصلا نمي پردازه

فيلم دو زن در زمان خودش بسيار فيلم منحصربفرد و جسورانه اي بود

.....

فيلم صورت زخمي آل پاچينو رو هم عين اين سريال هاي نود قسمتي هر شب موقع شام يه خورده اش نيگا مي كنيم

راستش با اينكه خود ال پاچينو محشره ولي بشدت فيلم با ادبيات بي تربيتي و فحش هاي ج و ضد زني هستش

دورغ چرا ، زياد با مزاج من سازكار نيس

چرا الكي اداي روشنفكري و سينما شناسي در بيارم

فيلم حس خوب زن ال پاچينو رو بيشتر دوست داشتم

لینک به دیدگاه
فيلم دو زن تهمينه ميلاني رو بالاخره داداشم برام گير اورد و لينك دانلودش رو فرستاد و ما داديم يه دوست ديگري تو اداره شون دانلود كرد و رساند دست ما

و بالاخره بعد از تلاش ابر و باد و ماه و خورشيد تونستيم اين فيلم خانوم ميلاني عزيز رو ببينيم تم فيلمهاي خانوم ميلاني با وجود متفاوتي با بقيه كارگردانان خيلي شبيه بهم هستن همشون طبقه مرفه ، حتما مهندس ، حتما هم شغل آرشيتكتي و از اينا و حتما هم زناني فيلماش كه موفق هستن با دنده اتوماتيك و گاز اعتماد به نفس كامل همه مردا رو زير پا له كرده به اوج ميرسن اصلا به دغدغه هاي دروني و ترديدهايي كه تو مسير پيشرفت تو دل يه خانوم ايجاد ميشه اصلا نمي پردازه

فيلم دو زن در زمان خودش بسيار فيلم منحصربفرد و جسورانه اي بود

با تمام کلیشه هایی که تو فیلم های خانوم میلانی هست اما قسمت هایی از زندگی زنان ایرانی تو فیلم هاش نشون میده که دیگران یا نمی بینن یا نمی خوان ببینن. فیلم دو زن و افسانه آه خیلی قشنگن :ws37: بیش از 70% مشکلاتی که شخصیت های افسانه آه و دو زن داشتن من تو زندگیم داشتم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

فيلم صورت زخمي آل پاچينو رو هم عين اين سريال هاي نود قسمتي هر شب موقع شام يه خورده اش نيگا مي كنيم

راستش با اينكه خود ال پاچينو محشره ولي بشدت فيلم با ادبيات بي تربيتي و فحش هاي ج و ضد زني هستش

دورغ چرا ، زياد با مزاج من سازكار نيس

چرا الكي اداي روشنفكري و سينما شناسي در بيارم

فيلم حس خوب زن ال پاچينو رو بيشتر دوست داشتم

ساراجان فیلم صورت زخمی درباره تقابل یک پلیس با سیستم فاسد پلیس و طرد شدنش هست و فحش‌ها برای طبیعی سازی فضا و شخصیت سرپیکو هست و به معنی ضدزن بودن فیلم نیست ولی بوی خوش زن اتفاقا زن رو در حد یک سوژه جنسی و مفعول بررسی میکنن که اتفاقا این ضدزن‌ هست

لینک به دیدگاه

آخرین فیلمهایی که دیدم:

once upon a time in the west (روزی روزگاری در غرب) ساخته سرجیو لئونه و بازی چارلز برانسون، هنری فوندا، کلودیا کاردیناله و جیسون روباردز. بعد از دیدن فیلم من از تصور زندگی تو غرب وحشی متنفر شدم ولی آنقدر موزیک و دیالوگ‌ها و تصویربرداری و بازیها و ... عالیه که آدم گریه‌ش میگیره. انگار تئاتره.

MASH ساخته رابرت آلتمن و بازی دونالد ساترلند، الیوت گولد، تام اسکریت، رابرت دوآل و ... ترانه‌ای که تو تیتراژ فیلم خوونده میشه suicide is painless از خود فیلم معروف‌تره تو ایران و آهنگ رو به اسم مَش میشناسن. فیلم کمدی ضدجنگه.

لینک به دیدگاه
با تمام کلیشه هایی که تو فیلم های خانوم میلانی هست اما قسمت هایی از زندگی زنان ایرانی تو فیلم هاش نشون میده که دیگران یا نمی بینن یا نمی خوان ببینن. فیلم دو زن و افسانه آه خیلی قشنگن :ws37: بیش از 70% مشکلاتی که شخصیت های افسانه آه و دو زن داشتن من تو زندگیم داشتم :icon_pf (34):

نگفتم فيلماش بد هستن

من خودم عاشق شخصيت تهمينه ميلانيم

يه زن خودساخته و انشالله وانداده

اتفاقا داستان فيلم يكي از ما دو نفرش دقيقا داستان بخشي از زندگي شغلي خودمه :w16:

اما فقط از يه زاويه بلده به دنياي زنان و مشكلاتشون نگاه كنه

البته غير از فيلم زندان زنانش ( البته اگه اشتباه نكرده باشم ) كه اونم بخاطر اين بود خودش مدتي رو توي زندان افتاد به جرم توده اي بودن

اكثر فيلماش از زاويه ديد يه زن مرفه به زندگي زنان مي پردازه

لینک به دیدگاه
ساراجان فیلم صورت زخمی درباره تقابل یک پلیس با سیستم فاسد پلیس و طرد شدنش هست و فحش‌ها برای طبیعی سازی فضا و شخصیت سرپیکو هست و به معنی ضدزن بودن فیلم نیست ولی بوی خوش زن اتفاقا زن رو در حد یک سوژه جنسی و مفعول بررسی میکنن که اتفاقا این ضدزن‌ هست

فيلمهايي مثل اين

يا فيلم قديمي تري مثل بارانداز بخاطر اين بشدت تو دوره اوج سينما و نبود تكنيك هاي عالي فضاسازي ديجيتالي به نظرم خيلي رتبه گرفتن چون دوره مافياي سنتي داشت اخرين نفس هاي خودش رو مي كشيد الان مافيا خيلي وسيع تر از موادمخدر و قاچاق هست ولي غرب هنوز تو اين مورد چندان فيلم تحسين برانگيزي نساخته ،

.....

فيلم بوي خوش زن ، بله اونم مثل خيلي از فيلما نگاه جنسي به زن داره صرفا جنسي

اما از اين منظر كه داره دوره پيري يه مرد رو از زاويه ديگه اي نشون ميده و البته كوري اونم نقش مقابلش رو يه بسر جوون بازي مي كنه خيلي فيلم تحسين برانگيزي هس

والا عرياني ضد زن بودن فيلم صورت زخمي واضحه

اونم در فرم خشونت كلامي كه ما خانوما اولين نوعش رو دست كم تو خيابون به وفور مي بينيم و ميشنويم هر لحظه داره با كلامش نيش زهرالود جنسيشو به ببينده ميزنه

لینک به دیدگاه

فرصتي شد دو تا فيلم هم ببينم

فيلمي كه ترجيح ميدم اصلا اسمشو نبرم بشدت جنسي بود اصلا فكر نمي كردم يه فيلم كه اونم براساس يه كتاب معروف از يه نويسنده معروف براي بيان مسايل فلسفي ، اين چنين دو ساعت تموم فقط جنبه س-ك-س و پايين تنه رو جلوي دوربين ببره

فيلم ديگه براساس زندگي استيوجابز درست شده بود چون قبلا كتابشو خونده بودم بنابراين تونستم از فيلم دوبله شده و سانسور شده سردر بيارم

بازم توي اين فيلم ، زن نقش موجود توي تختخواب رو بازي كرد يعني وقتي كه مرد از كار و روياهاي شغلي و انديشه هاي بلند پروازانه اش دست كشيد يا براي مدتي متوقف شد بياد تو تختخواب ، كمي نيرو بگيره بعد دوباره بره براي افرينش غول عظيم تكنولوژي و سرمايه داري

فيلم social network كه اونم براساس زندگي مارك زاكر برگ ساخته شده ، اونم دقيقا زن براي تفريح و اوقات فراغته براي كمي رها شدن از دغدغه هاي كاري و رها كردن فكر

....

لینک به دیدگاه
فيلمهايي مثل اين

يا فيلم قديمي تري مثل بارانداز بخاطر اين بشدت تو دوره اوج سينما و نبود تكنيك هاي عالي فضاسازي ديجيتالي به نظرم خيلي رتبه گرفتن چون دوره مافياي سنتي داشت اخرين نفس هاي خودش رو مي كشيد الان مافيا خيلي وسيع تر از موادمخدر و قاچاق هست ولي غرب هنوز تو اين مورد چندان فيلم تحسين برانگيزي نساخته ،

.....

فيلم بوي خوش زن ، بله اونم مثل خيلي از فيلما نگاه جنسي به زن داره صرفا جنسي

اما از اين منظر كه داره دوره پيري يه مرد رو از زاويه ديگه اي نشون ميده و البته كوري اونم نقش مقابلش رو يه بسر جوون بازي مي كنه خيلي فيلم تحسين برانگيزي هس

والا عرياني ضد زن بودن فيلم صورت زخمي واضحه

اونم در فرم خشونت كلامي كه ما خانوما اولين نوعش رو دست كم تو خيابون به وفور مي بينيم و ميشنويم هر لحظه داره با كلامش نيش زهرالود جنسيشو به ببينده ميزنه

عزیزم اجازه بده بات موافق نباشم. هم این فیلم و هم فیلم "در برانداز" تکنیک دیجیتالی آنچنانی ندارن که به این خاطر رتبه گرفته باشن. بازیهای آل پاچینو و مارلون براندو و سایر بازیگران فیلم هست که خیلی طبیعیه و اصلا به همین خاطر بازیگران بزرگی محسوب میشن، و فیلمنامه‌هاشون خیلی اصولی نوشته شده، هرچند من زیاد با فنون فیلمنامه‌نویسی آشنایی ندارم و سواد سینمایی خاصی هم ندارم ولی تا جایی که میدونم نوشتن یک فیلمنامه خوب قاعده خاصی داره، اوج و فرودها و داستان‌های فرعی و منطقی و باورپذیر بودن حوادث و کنش و واکنش‌های شخصیت‌ها و ... همه برعهده فیلمنامه‌نویس هست، کارگردان فیلم هم که باید فیلمنامه رو پیاده کنه و ...

بعد هم تصور کن یه فیلم مستند از زندگی یک متجاوز جنسی ضدزن میسازن، بیان وجهه ضدزن شخصیت رو حذف کنن که دیگه مستند نیست. اینکه فیلمساز سعی کنه قسمتی از دنیای واقعی رو بازسازی کنه دیگه تعارف بردار نیست. ما میدونیم که فحش‌های جنسیتیِ بیشتر ضدزن هم بخشی از ادبیات توده همه کشورها هست، حالا فیلمساز بیاد به جای فحش‌ها بیب بذاره یا حذفشون کنه؟ این مخدوش کردن واقعیته. و ابدا ضدزن نیست.

البته من تو کامنت قبلی کلا فیلم سرپیکو رو با صورت زخمی قاطی کرده بودم :texc5lhcbtrocnmvtp8 چرا چیزی نگفتی؟

ولی فیلم "بوی خوش زن" اتفاقا داره یه تصویر خیلی کلیشه‌ای، احمقانه، لطیف و غیرواقعی از زن ارائه میده، تز میده که یک زن دلپذیر باید چگونه باشد، حتی اسم فیلم هم به کالابودن زن اشاره داره، اینها خیلی ضدزن‌ترن تا اینکه مثلا فیلمی نشون بده که یک شخصیت خلافکار فحش ضدزن میده و یا ضدزنه اصلا

در کل فیلم "صورت زخمی" داره بخشی از واقعیت رو به ما نشون میده و فیلم "بوی خوش زن" سعی میکنه که به ما بگه یک زن خوب و دلپذیر باید چگونه باشد. برای من فیلم دوم نفرت‌انگیزه

لینک به دیدگاه

inside out

2015

انیمیشن

ایده ی جالبی بود. با بچه ی برادرم دیدم. بچه برادرم میگفت این ادمکها کجا هستند. اینا رو شخصیت فیلم داره خواب میبینه ؟؟؟

نتونستم بهش بفهمونم

کلا خودم انیمیشن کودکانه تر دوست دارم

لینک به دیدگاه

Bad.Boy.Bubby.1993

No.Country.For.Old.Men.2007

The.Big.Lebowski.1998

Fargo.1996

Fight Club 1999

Loft.2008

Forrest.Gump.1994

Inception.2010

Insomnia.2002

The.Prestige.2006

Interstellar.2014

Frailty.2001

The Wolf of Wall Street.2013

Exodus: Gods and Kings.2014

Her.2013

Lone Survivor.2013

فيلمهايي كه تو چن هفته اخير ديدم..

اونايي كه بولد هستن به نظرم نسبت به بقيه جالب و خوب هستن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...