رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

:banel_smiley_4:یه هفته پیش هوس فیلم کردم و فیلم دونیم پیشم نبود

برای بار اول منهای پیانیست که هیچوقت قسمت نمیشه کامل ببینمش

فیلم فارست گامپ رو برای دومین بار دیدم چون دفعه ی اول که دیدمش بسیار بهم چسبید و احساساتمو برانگیخت اما این دفعه اصن خوشم نیومد گفتم همون بهتر هرگز یه بار بیشتر فیلما رو نمیبینم حتی فیلمای لینچم یه بار میدیدم !!!

بنابراین آخرین بار فارست گامپ بود و پیش از اون سینما پارادیزو که دیالوگای هردوفیلم جالبند :)

[TABLE=class: infobox vevent]

[TR]

[TD=colspan: 2, align: center]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]کارگردان[/TH]

[TD]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]تهیه‌کننده[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]نویسنده[/TH]

[TD]

(فیلمنامه)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]بازیگران[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]موسیقی[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]فیلم‌برداری[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]تدوین[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]توزیع‌کننده[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right] تاریخ‌های انتشار

[/TH]

[TD]۶ ژوئیه ۱۹۹۴[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right] مدت زمان

[/TH]

[TD]۱۴۱ دقیقه[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right]کشور[/TH]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TH=align: right][/TH]

[TD]

۱۶ درس زندگی که از فیلم فارست گامپ یاد گرفتیم : [h=2]۱- از راستگویی نترسید[/h] فارست بدون این‌که از احدی خجالت بکشد هر چیزی که به ذهنش می‌رسد را بیان می‌کند و باعث خنده می‌شود – یا کمک می‎کند پی به واقعیتی بزرگ ببریم. بعضی وقت‌ها صحبت‌‌هایش کمی تند است… اما به کسی برنمی‌خورد، چون می‌فهمند که فارست نه چیزی در دلش دارد و نه در مغزش.

[h=2]2- موقعیت افراد باعث ترس‌تان نشود[/h] برای فارست فرقی نمی‌کرد که دارد با یک پیرزن در ایستگاه اتوبوس اختلاط می‌کند یا در حال حرف زدن با رئیس جمهور کشورش است. از صداقت او در رفتارش چیزی کم و زیاد نمی‌شود. همان حالت مؤدبانه-صادقانه‌اش را همیشه حفظ می‌کند. نان به نرخ روز خوری و ریاکاری در دنیای فارست جایی ندارد

[h=2]3- همیشه به آن‌هایی که برای‌تان ارزش قائلند بگویید که چه احساسی درباره‌شان دارید[/h] فارست گامپ هیچ‌وقت در بیان احساسات واقعی‌اش به آن‌هایی که دوستش داشتند، دست دست نمی‌کرد. برای آن‌هایی که برایش اهمیت داشتند، قلبش کف دستش بود.

[h=2]۴- از عشق ورزیدن نترسید…[/h][h=2]۵- با ترسِ از دست دادن زندگی نکنید[/h][h=2]۶- همیشه چیزهای جدید را امتحان کنید، شاید در آن‌ها تبحر داشته باشید …[/h][h=2]۷- … اما اگر نیستید، هیچ مشکلی نیست.[/h][h=2]۸- بعضی وقت‌ها فقط کافی است که کار درست را انجام دهید، حتی اگر تمام دنیا به شما بگویند که نکن …[/h][h=2]۹- هیچ‌وقت به کسی اجازه ندهید که خودش را برتر از شما بداند[/h] هرگز. مامان فارست گامپ گفته.

[h=2]۱۰- چون واقعاً آدم نرمال اصلاً یعنی چی؟[/h] همان‌طور که مامان باحال فارست می‌گوید: ” این جامعه است که به ما دیکته می‌کند نرمال چیست. نرمال به خودی خود تعریف دقیقی ندارد. همه‌اش نسبی است. هیچ‌وقت این احساس را به خودت راه نده که دوست داشته باشی آدم نرمالی شوی. پرچم متفاوت بودنت را با افتخار هوا کن.”

[h=2]۱۱- هیچ وقت نمی‌دانید زندگی چه کسانی را دستخوش تغییر خواهید کرد[/h][h=2]۱۲- حواس‌تان باشد چه چیزی می‌گویید، چون بعداً نمی‌توانید زیرش بزنید[/h][h=2]۱۳- هیچ‌وقت از کنار دوستی واقعی ساده عبور نکنید[/h][h=2]۱۴- قدر چیزهای کوچک را بدانید و این لذت را با بقیه هم تقسیم کنید[/h][h=2]۱۵- کاری که عشق‌تان می‌کشد را انجام بدهید[/h][h=2]۱۶- نهایتاً این‌که، همیشه به خاطر داشته باشید…[/h] فارست: مامانم همیشه می‌گفت زندگی مثل یه جعبه شوکولات می‌مونه. هیچ‌وقت نمی‌دونی توش چه جور شوکولاتیه.

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

برنده اسکار:

بهترین بازیگر نقش اول مرد برای تام هنکس ،بهترین کارگردان برای رابرت زمکیس ،بهترین ویرایش فیلم برای آرتور اشمیت ، بهترین فیلم ،بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی برای اریک راث

خلاصه داستان :

فارست گامپ (تام هنکس) که به صورت مادرزاد دچار اختلالاتی ذهنی و جسمی است، هنگامی که در یک ایستگاه اتوبوس به انتظار نشسته است، طی مرور خاطراتش از دوران کودکی (هامفریز) تا به امروز، قریب به نیم قرن تاریخ معاصر امریکا را دوره می کند...

خلاصه رو دوست ندارم بگم چون واقعن درست نیست....:ws52::hanghead::ws37:

لینک به دیدگاه

a.jpg

نام: آواز دریا – Song of the Sea

سال تولید: ۲۰۱۴

کارگردان: Tomm Moore

کشور تولید کننده: ایرلند، دانمارک، بلژیک، لوکزامبورگ، فرانسه

پیوند:

award.png

خلاصه داستان:

آواز دریا نام انیمیشن محصول مشترک ۵ کشور ایرلند، دانمارک، بلژیک، لوکزامبورگ و فرانسه می‌باشد که به کارگردانی تام مور ، اهل کشور ایرلند، ساخته شده و در سال ۲۰۱۴ پخش شده است. از دیگر ساخته‌های آقای تام مور می‌توان به پویانمایی «

» اشاره کرد. داستان پویانمایی درباره دخترکی به نام سائوریس می‌باشد که آخرین بازمانده سلکی‌ها در افسانه‌های ایرلندی و اسکاتلندی به زنانی اطلاق می‌شود که از خوک دریایی به انسان تغییرشکل می‌دهند) است. سائوریس از خانه مادربزرگش فرار می‌کند تا به دریا سفر کند و پریانی را که در دام دنیای مدرن گرفتار شده‌اند، رها سازد…

ییه انیمیشن لذت بخش دو بعدی، با موسیقی و داستانی مسحور کننده، خیلی چسبید دیدن این انیمیشن به من، بر خلاف انیمیشن های پر زرق و برق الان هالیوود ، کار بسیار ساده و دلچسبیه با موضوعی افسانه ای. کلا من فرهنگ عامه ی اسکاتلند و اون سمت ها رو :ws3: خیلی دوست دارم

پیشنهاد میکنم حتما ببینید

:a030:

لینک به دیدگاه
فیلم هندی pk

PK-2014.jpg

یه آدم فضایی میاد زمین و نحوه زندگی مردم زمین و خداشون براشون عجیبه و ...... فکر نمی کردم از یه فیلم هندی خوشم بیاد. فیلم جالبی بود :ws37:

:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

هندی....:whistle:

این فیلم یه مقداری از بقیه فیلم های هندی متفاوت تره (البته من زیاد فیلم هندی ندیدم با توجه به دیدقبلی که نسبت به فیلم های هندی دارم این میگم) .ادیان مختلف و مبلغان مذهبی و جامعه خرافاتی هند به چالش کشیده البته با چاشنی اون رقص ها و آوازهای فیلم های هندی :icon_pf (34):برای یه بار میشه فیلمش دید

لینک به دیدگاه
این فیلم یه مقداری از بقیه فیلم های هندی متفاوت تره (البته من زیاد فیلم هندی ندیدم با توجه به دیدقبلی که نسبت به فیلم های هندی دارم این میگم) .ادیان مختلف و مبلغان مذهبی و جامعه خرافاتی هند به چالش کشیده البته با چاشنی اون رقص ها و آوازهای فیلم های هندی :icon_pf (34):برای یه بار میشه فیلمش دید

همون روز که پست گذاشتی دانلود کردم دیدم بد نبود یه کم متفاوت بود .ولی من اخر فلسفه این رقص های دسته جمعی رو نفهمیدم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

یه آدم فضایی میاد زمین و نحوه زندگی مردم زمین و خداشون براشون عجیبه و ...... فکر نمی کردم از یه فیلم هندی خوشم بیاد. فیلم جالبی بود :ws37:

من این فیلمو چون تو بالیوود بلک باستر ال د تایم شده دیده بو‌‌‍دم ... و فکر میکنم به خاطر حساسیت موضوع طنز و آوازازشو زیاد کرده بودن ...البته آواز اگه تو فیلم هندی نباشه اون فیلم فروش نمیره ... اینم برمیگرده به فرهنگ خاصی که هندی ها دارن...

در کل اگه از لوده بازی هاش فاکتور بگیریم به خاطر موضوع چالشیش فیلم بدی نبود ..

/

آخرین فیلمی که دیدم Insidious 3 2015

ترسناک بود ولی از نظر داستانی متوسط بود.

لینک به دیدگاه

the gambler

2014

بازیگران: مارک والبرگ

شخصیت والبرگ خیلی جالب بود. اما فیلم نقاط دراماتیک درگیر کننده ای نداشت. فیلم بازسازی نقطه کلاسیک 1974 هست.

در کل با وجود این همه فیلم خوب پیشنهادش نمیکنم

لینک به دیدگاه

مردی از غرب

1958

کارگردان: انتونی مان

بازیگران: گاری کوپر

یه وسترن با همه مولفه هاش.

قصه انتفام از گذشته .............

لینک به دیدگاه

دوتا فیلم ایرانی دیدم

روز روشن

کارگردان: حسین شهابی

فیلم خوبی نبود. داستان پیدا کردن چندتا شاهد برای دادگاه .................

سیزده

کارگردان : هومن سیدی

بازیگران: امیر جعفری، ازاده صمدی - امیر جدیدی

بعد از مدتها یه فیلم خوب ایرانی دیدم. البته هومن سیدی از فیلم کوتاه بلوتوث میشناسم تا الان فیلم قبلیشم آفریقا واقعا خوب بود.

امیدوارم بازم فیلم بسازه

قصه فیلم درباره یه نوجوان 13 ساله است با آدمای خلافکار آشنا میشه .......

لینک به دیدگاه

Tusk 2014

Tusk-2014.jpg

زمانی که “والاس برایتون” در جنگل های دورافتاده مانیتوبا در حال مصاحبه با یک دریانورد مرموز به نام “هاوارد هو” بوده، مفقود می شود. اکنون بهترین دوستش “تدی”، دوست‌دخترش “آلیسون” و یک پلیس سابق در جستجوی او هستند که متوجه چیز عجیبی می شوند

و

neighbors 2014

neighbors_xlg.jpg

داستان این فیلم کمدی درباره زوج جوانی با بازی Seth Rogen و Rose Byrne است که به تازگی بچه دار شده اند و به محله ای جدید نقل مکان کرده اند که زندگی جدیدی را آغاز کنند بی خبر از اینکه همسایه جوانشان با بازی Zac Efron و دوستانش چه در سر دارند…

لینک به دیدگاه

begin_again.jpg

خیلی باهاش حال نکردم..البته خوب بوداااااااااااااااا..تاثیر اراده و پشتکار رو توی زندگی نشون میداد

خلاصه : دختر از دوست پسرش که یه ستاره توی خوانندگی هست خیانت میبینه میره دنبال زندگی خودش و با اراده و اینااااااا

باعث میشه تقریبا خودشم ستاره شه..آخرشم دوس پسرش برمیگرده پیشش:icon_razz:

لینک به دیدگاه

Trance

2013

کارگردان: دنی بویل

بازیگران: وینسنت کسل

فیلم درباره یه دزدی بود. که برای پیدا کردن شی دزدیده شده از هیپنوتیزم کمک میگیرند. بازی ذهنی که با مخاطب انجام میده (حداقل دیگه برای من جذابیت نداره).

کلا از این فرمت فیلمها که ده دقیقه آخر فیلم کلی اطلاعات به مخاطب میده خوشم نمیاد بعدش میگه نه اینطوری نبوده بلکه اونطوری بوده :ws3:

لینک به دیدگاه

Annabelle 2014

Annabelle-2014.jpg

میا و جان یک زوج جوان هستند که بزودی صاحب فرزندی خواهند شد. اما زمانی که جان برای میا یک عروسک قدیمی می خرد و به او هدیه می دهد، اتفاقات ناگواری برای این زوج رخ می دهد که…

داستان فیلم واقعیه و وقتی سرچ کردم در موردش نوشته بود هر کسی که عروسک از نزدیک دیده بلایی سرش اومده نمیدونم من عکسش دیدم بلایی سرم میاد یا نه :icon_pf (34)::4564:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...