رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

divergent

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

ی فیلم معنا گرا :whistle: :ws3:

اگر تو سبک فیلم In time و این طور موضوعات احتماعی-تخیلی دوس دارین :ws3: حتما ببینین

مرگ بر رهبری :ws3: باباجان، آنارشیست نیستم ولی تمام کشتارها از زمانی بوده ک ما دنبال زمین، قدرت و زن بودیم :banel_smiley_4: بگذریم.

ب هر صورت دیدنش خالی از لطف نیست.

ب نوعی برای کسایی ک معتقد ب جبر مطلق اند خوبه. برا اونهایی ک معتقد ب اختیار مطلق هم هستن خوبه.

کلیت داستان اینکه هر کسی بایددددددددددددددد جز یکی از 5 گروه تقسیم بندی ک دولتتتتتتتتتتتتت تعیین کرده باشن وگرنه یک فرد تعریف نشده از لحاظ اجتماعی ان.

و اینکه نقدهایی خوندم ک گاهی خنده دار بود برام. مثلا درباره تزریق دارو، ک چطور دارویی تزریق می کنن ک فلان می کند و بهمان. البته خوب هر کی ک زبون داره حرف هم یم زنه دیگه :ws3:

ولی ب صورت کلی میگم، اگر کسی تو ذهعنش از بعد علمی - تخیلی داستان، ابهامی براش ایجاد شد حتما قبلش عملکرد مغز رو مطالعه کنه. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

بعد از مدتها فیلم ندیدن سراغ یک فیلم وطنی رفتم به نام خواب زده ها

کارگردان: فریدون جیرانی

بازیگران: ساره بیات صابر ابر فرهاد اصلانی شقایق فراهانی اکبر عبدی

محصول 92

در یک کلام: آشغال محض!!:icon_razz::icon_razz:

نمیدونم جیرانی با خودش چه فکری کرده بود اینو ساخت. فاجعه بود فاجعه!

:84eb3ampc0vsywihe0i

لینک به دیدگاه

Fury

فضای جنگی و بازی برادپیت...

فضای این طورفیلمها رو به دوعلت دوست دارم:یکی جنگ و نگاه های متفاوتی که بهش میشه و دوم حس شخصیت اول که بسته به دیدگاه و کلیت حرفی که فیلم میخاد بزنه شکل میگیره.

نگاه حاشیه ای به مسائل جنگ ،و تمرکز دراثری که جنگ روی افراد موندگارجنگی میذاره ،

و درنهایت ازخودگذشتگی .

(:

لینک به دیدگاه

5nmbbje90fw48xvhufa8.jpg

بیگانه

نویسنده: بهرام توکلی

(با اقتباس از نمایشنامه "اتوبوسی به نام هوس" نوشته

کارگردان: بهرام توکلی

بازیگران: مهناز افشار، پانته آ بهرام، امیر جعفری و ...

محصول 92

من کارای توکلی رو همیشه دنبال میکنم، این فیلم بنظرم جزء کارای ضعیفشه. البته من نمایشنامه ش رو نخوندم و همینطور فیلم اتوبوسی به نام هوس از الیا کازان رو ندیدم، گویا شباهت هایی به اون فیلم داره. ولی این کار، کار ضعیفیه. همه چی رو هواست کلا.

پسرفت حساب میشه تو کارنامه توکلی.

از توکلی فیلم پرسه در مه رو بینهایت دوست داشتم.

:a030:

لینک به دیدگاه

استراحت مطلق

کارگردان: کاهانی

بازیگران: بابک حمیدیان، ترانه علیدوستی، رضا عطاران و مجید صالحی

کاهانی فیبلمساز مود علاقه منه

اسب حیوانی نجیبی است، هیچ و بی خود و بی جهت فیلمهای موردعلاقه من هستند

اما این فیلم ....................

اصلا شخصیت های فیلمو دوست نداشتم. خیلی جالب نبود.

لینک به دیدگاه

os4yc1w7m55ygt9uhkt4.jpg

Interstellar (در میان ستارگان)

کارگردان :

نویسنده :

,

بازیگران :

,
,

2014

خلاصه داستان :

گروهی از دانشمندان فضایی به دنبال روشی جدید برای سفر در کرم چاله های فضایی هستند تا با استفاده از سفر میان ستاره ای راهی برای بحران به وجود آمده در کره زمین پیدا کنند و ...

بعد از مدتها انتظار بالاخره نسخه ی بلوریش منتشر شد. امسال فیلمی که بیشتر از همه منتظرش بودم همین بود. مثل همیشه نولان بیننده رو شگفت زده میکنه. این فیلم علمی تخیلی نفس گیر و جذاب علی رغم زمان تقریبا 3 ساعتش ابدا خسته کننده نیست.

البته موضوع خاصش یه مقدار آشنایی با فیزیک کوانتوم رو میطلبه، اما مخاطب عام هم کاملا همراه میشه با فیلم، چون کارگردان نهایت سعیش رو کرده که قوانین فیزیک رو به ساده ترین شکل ممکن توضیح بده، اما یه مقدار بعضی جاها پیچیده میشد.

در کل فیلم بشدت خوش ساختیه. البته صادقانه بگم انقد که صحبتش همه جا بود ناخوداگاه انتظار یه موضوع فوق العاده عجیب غریب رو داشتم

اما در کل تجربه ی بسیار لذت بخشی بود

نقش موسیقی هم بسیار پر رنگه تو فیلم. کارگردانی نولان هم که مثل همیشه بی نقصه. درباره جلوه های ویژه هم چیزی نگم بهتره. فوق العاده بود.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

Gone Girl 2014

woOow !! عجب فیلمی بود ..پرداختن به تلخی حقیقت هایِ بعد از ازدواج .. 149 دقیقه بدون خستگی شمارو میخکوب می کنه

در کنار همه ی نکاتی داشت ، اینش واسه من جالب بود که هیچ وقت نمیشه از روی ظاهر آدمارو قضاوت کرد و همه چیز از همه کس بر میاد . چیزی که من هیچ وقت یاد نمیگیرم ..

یه لحظه تصور کنین اگه قرار بود همه این شیوه ی تنبیهی رو داشته باشن .! -__-

نیک :آره من دوست داشتم .. اما بعدش از همدیگه بیزار شدیم و فقط میخواستیم همدیگه رو کنترل کنیم ... و باعث درد و رنج برای هم بشیم .

ایمی :ازدواج یعنی همین

Begin Again 2013

یه فیلم دوست داشتنی با بازی : Keira Knightley , Mark Ruffalo, Adam Levine

در مورد موسیقی ــه با موزیکای قشنگ

[h=1]ﺍﺯ ﺁﻫﻨﮕﺎﯼ ﭘﻠﯽ ﻟﯿﺴﺖِ ﯾﻪ ﻧﻔﺮ ﻣﯿﺸﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻬﺶ ﻓﻬﻤﯿﺪ[/h]دن: «بخاطر همینه که عاشق موسیقی‌ام...»

گرتا: «بخاطر چی؟»

دن: «باعث میشه پیش پا افتاده‌ترین منظره‌ها، یهو برات کلی معنا پیدا کنه... تمام این منظره‌های کلیشه‌ای تبدیل میشن به چیزهای زیبا

The Theory of Everything 2014

آقای هاوکینگ مثالی ناقض برای ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم هستن ..

وقتی خودش میگه وقتی فیلمو دیدم فکر میکردم خودم بعضی صحنه هاشو بازی کردم نشون میده که اسکار حق بازیگر نقش اول مردش بوده ..

لینک به دیدگاه

v for vendetta 2005

برای بار دوم دیدمش و ازون دسته فیلمهاس ک به همه کسایی ک میخان دید سیاسی خوبی داشته باشن پیشنهاد می کنم در کنار چند مورد دیگه.:icon_gol:

رسانه های جمعی و حزب و نهایتا ب قول لین، ایدئولوژی :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
v for vendetta 2005

برای بار دوم دیدمش و ازون دسته فیلمهاس ک به همه کسایی ک میخان دید سیاسی خوبی داشته باشن پیشنهاد می کنم در کنار چند مورد دیگه.:icon_gol:

رسانه های جمعی و حزب و نهایتا ب قول لین، ایدئولوژی :banel_smiley_4:

من عاشق این فیلمم ینی

:a030::a030:

لینک به دیدگاه
من عاشق این فیلمم ینی

:a030::a030:

البته شما خودت استادی.

ولی

و

رو هم حتماببین در کنارش

[h=3]

[/h]

چرا لینک نمیذارید:4564:

من حوصله گشتن ندارم:icon_pf (34):

لینک دانلود رو اون زمانه، یادمه چند بار ب مجمد گیر دادن، بعد تصمیم گرفتیم ممنوع کنیم.

ولی خوب، من گاهی لایی میکشم :whistle:

لینک به دیدگاه
البته شما خودت استادی.

ولی

و

رو هم حتماببین در کنارش

مرسی بابت معرفی فیلما، حتما میگیرم :a030:

ترومن شو رو دیدم خیلی خوب بود

لینک به دیدگاه
مرسی بابت معرفی فیلما، حتما میگیرم :a030:

ترومن شو رو دیدم خیلی خوب بود

[h=1]دانلود فیلم هایی که ارزش وقت گذاشتن رو دارن[/h]تو طلایی. البته نمیدونم لینکهاش کار می کنه یا نه

1984 سخت گیر میاد.

لینک به دیدگاه

maxmtbmzqwg5c0gyeci.jpg

دختری در شب تنها به خانه می رود : A Girl Walks Home Alone at Night

نویسنده وکارگردان : آنا لیلی امیرپور

بازیگران : شیلا وند، آرش مرندی

2014

خلاصه داستان:

این فیلم داستان چند شخصیت را در شهری تخیلی در ایران به نام «شهر بد» روایت می‌کند. آرش که پدر معتادی دارد با دختری که خون‌آشام است برخورد می‌کند و عشقی میان آنها شکل می‌گیرد.

بر خلاف اکثر فیلمهایی که اخیرا ساخته شده توسط کارگردانای ایرانی ساکن خارج که اکثرا سیاسی و از نظر سینمایی بشدت ضعیفن این فیلم اصلا رنگ و بوی سیاسی نداره یا حداقل انقد علنی به شعار و بیانیه صادر دادن نمی پردازه. خود کارگردان هم این موضوع رو اعلام کرده و گفته اصلا قصدی برای سیاسی کردن این فیلم نداشته. با توجه به اینکه اولین ساخته ی بلند این کارگردان هست نسبت به بقیه آثار فارسی زبان از نظر سینمایی و هنری یه سر و گردن بالاتره. کاملا مشخصه که کارگردان اشراف قابل قبولی به سینما داره.

از نظر فرم کار قابل تاملیه.فیلم تلفیقی از ژانر وسترن و نوآر هست و اشارات مستقیمی هم به فیلم sin city داره. همینطور تاثیرپذیریش از کارای کارگردانای برتر ژانر وسترن به وضوح در فیلم مشخصه.

فیلم اصلا دیالوگ محور نیست و بیشتر با زبان تصویر و موسیقی حرف میزنه. از نظر بصری خیلی خوب بود من خوشم اومد. چون شخصا به این فضاها علاقه دارم.

با توجه به اینکه کارگردان ظاهرا خودش هم دستی بر موسیقی داشته و نوازنده بوده نقش موسیقی خیلی پر رنگه تو فیلم و قطعه های غربی و شرقی زیادی رو در صحنه های حساس فیلم میشنویم. البته یه مقدار بعضی جاها بیرون زده بود از فیلم.

شخصیت اول مرد فیلم هم از نظر ظاهر و همینطور شخصیت کاملا یادآور بازیگر فقید جیمز دین عزیز هست. شخصیت پردازی ها هم قابل قبوله با توجه به فضای کلی فیلم.

البته از نظر فیلمنامه ایراداتی بش وارده و شاید بعضی قسمت ها یه مقدار شعاری بنظر بیاد و دیالوگا خوب در نیومده باشه. نکته ی دیگه ای که هست مثل اکثر فیلمای فارسی زبان ساخته شده ایراد بزرگی که بش وارده لهجه ی بد بازیگراست که حداقل برای مخاطب ایرانی خیلی آزار دهنده ست. کاملا مشخصه که کارگردان اشرافی به زبان فارسی و همینطور سبک زندگی ایرانی نداشته و خیلی جاها کلماتی که استفاده شده مابه ازای بیرونی نداره تو ایران.

اما در کل به عنوان اولین ساخته ی بلند کارگردان کار قابل تاملیه در این ژانر و نوید کارای بهتری رو در آینده از ایشون میده. با توجه به اینکه سبکیه که معمولا کارگردانای ایرانی بش نزدیک نمیشن.

لینک به دیدگاه

ایران برگر

کارگردان:مسعود جعفذی جوزانی

ترکیب بازیگراش برام عجیب بود ولی بنظرم برخلاف بقیه فیلمای گیشه پرکن طنز ایرانی که اکثرا ادا در میارن لوسبازی کمتری داشت. نمادین بود و طنز خوبیم داشت.

برای اینروزا انتخاب مناسبیه.

در ضمن جا داره ازShiva-M تشکر کنم.تحلیل قشنگی از فیلم میده.

لینک به دیدگاه

طوقی

کارگردان: علی حاتمی

بازیگران: بهروز وثوقی- ناصر ملک مطیعی- سرکوب- اراسته- جلال- حسین گیل- بهمن مفید-

برخلاف اکثر طرفدارای حاتمی

من این فیلم رو خیلی دوست دارم. البته این فیلم باعث شد هیچوقت کبوتر طوقی نگیرم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

[h=3]

[/h]شما قدرت خلق دارین ؟

داستان ی نویسنده ک یهو می مونه ایا شخصیتی ک تو داستانش بوده رو خلق کرده یا نه؟ توضیح نمدم لوس می شه.

اگر با دیدگاه تو ذهنون این سوالها هست ک

جبر است یا اختیار؟

خلق چ معنا میدهد خود؟

همسر ایده ال چیست؟

حتما این فیلم رو ببینید در کنار شخصیت اول فیلم با نواقص روح انسانی در هنگام قدرت مندی، مواجه بشین :w16:

لینک به دیدگاه

فیلم Han Gong ju 2013

داستان فیلم در مورد یک دانش آموز به نام هان گونگ جو است ، که دوستش را در یک اتفاق غم انگیز و وحشتناک از دست می دهد(تجاوز گروهی که چند دانش آموز دبیرستانی انجام میدن). برای همین به یک مدرسه ی دیگر می رود تا بتواند آن حادثه را فراموش می کند. اما با وارد شدن به مدرسه ی جدید مشکلات دیگری برایش پیش می آید که....

Han_Gong_Ju_2013_720p_BluRay_Film2Movie_ORG.jpg

لینک به دیدگاه

ForceMajeure.jpg

Force Majeure (فورس ماژور)

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران :

,
,

محصول کشور: 2014 سوئد | فرانسه | نروژ

جوایز :

نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلاب ۲۰۱۵

خلاصه داستان:

فیلم داستان یک خانواده سوئدی است. توماس، ابا و دو فرزندشان تصمیم می گیرند تعطیلاتشان را برای اسکی در کوههای آلپ فرانسه بگذرانند. اما در دوران تعطیلات، بی اعتمادی و ناخشنودی پنهان در این خانوادۀ به ظاهر بسیار عالی، خود را نمایان می سازد و...

درام ساده و خوش ساختیه، دست رو موضوع جالبی گذاشته، اینکه در شرایط بحرانی جون خودمون رو مقدم میداریم یا عزیزانمون...

با اینکه خوش ساخته اما مقداری راکده فیلم، نمیدونم برا من که یکم خسته کننده بود. و اینکه نیم ساعت پایانیش رو اصلا دوس نداشتم

در کل فیلم بدی نیست. مخصوصا از نظر قاب بندی و نماها چشم نوازه

لینک به دیدگاه

About Time 2013

فوق العاده بود

زندگی ب همراه کمی تخیل با چاشنی تلنگر :w02:

حتما ببینید :w16:

راستی بد نیست بدونین شخصیت اول زن داستان 36 سالشه !!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...