رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

حیفه فیلمای این شکلی رو با کیفیت زیر 720 دید

چطور دلت اومد؟

:ws3:

وقتی جلوی چشاتو فیلم بگیره دیگه نمیشه کاریش کرد . از یازده شب تا هفت صبح سه تا فیلم دیدم.

اما فیلمی که صبح دیدم. البته برای بار سوم که به اسم فیلم هم میاد

مرد سوم

کارگردان: کارول رید

نویسنده گراهام گرین

بازیگران جوزف کاتن، اورسون ولز

واقعا فیلم فوق العاده ایه

پایان فیلم یکی از زیباترین تصویرهای تاریخ سینما برای منه

لینک به دیدگاه

Härlig är jorden

1991

کارگردان: روی اندرشون

این کارگردان یکی از عجیب ترین فیلمسازایی که من تا حالا دیدم. به همه پیشنهاد میکنم حداقل یکی از فیلمهای این فیلمساز رو ببینن.

تصاویرش یه حالت سورئالیستی عجیب داره.

منتظر فیلم جدیدشم.

لینک به دیدگاه

رجب ایودیک 4

احتمالا" کم و بیش با این سری فیلم کمدی ترکی آشنا هستید ...

نمیدونم وقتیکه جوون تر بودم از چیه این کرکتر (رجب) خوشم اومده بود ... (مخصوصا رجب 3 خیلی بیشتر خوشم اومده بود... که رجب افسردگی گرفته بود...)

مث سری های قبل به شدت لودگی و مسخره بازی ... البته به هر حال فیلم خنده داریه و شما رو میخندونه...

برم کمدی های سطح بالا ببینم ... لورل و هاردی ، جیم کری ، بین ، وودی آلن و ...

این خز و خیلا چیه ...

در کل نمیدیدمش چیز خاصی رو از دست نمیدادم... اون ذهنیت خوبم هم در موردش حفظ شده بود ...

لینک به دیدگاه

زندگی هم زندگی های قدیم ، عشق هم آن عشق های آتشین ، یار هم یاری که با من یار بود...

Midnight in Paris / 2011 / وودی آلن

نوستالژیک ، اگزیستانسیالیسم ، رومنس

بنظر من که یک شاهکار بود ... لذت بردم از دیدن این فیلم عالی و زیبا و به شدت هنری...

واقعا فیلمای وودی آلن رو دوست دارم .... درست همون چیزی که من همیشه بهش فکر میکنم ... اینکه زندگی قدیما رمانتیک تر ، زیبا تر ، شاد تر ، سالم تر و... بود ... خبری از بارون اسیدی و میدان های مغناطیسی و سوراخی لایه اوزون و ... نبود ... وقتی موضوع مورد بحث داستان در مورد شهر فوق العاده پاریس هم باشه که دیگه هیچی نگو ... پاریس 1920 ... شعرا ، نقاشا و هنرمندای اون دوره و ....

داستان فیلم مربوط میشه به یک آقا و خانوم آمریکایی که نامزد هستند و هنوز ازدواج نکردند و به پاریس سفر میکنند ... اون آقا عاشق شهر زیبای پاریس هستش و به شدت هم نوستال بازه ... و نویسنده و هنرمند هم هست ... تا اینکه بطور عجیبی به رویاش میرسه و پاریس 1920 رو هم درک میکنه و با ارنست همینگوی و پیکاسو و... از نزدیک آشنا میشه...

ضمنا یه جاهایی یک صحنه ها و دیالوگ های بامزه ای هم داره و بی جهت نیست که در ژانرش کمدی هم عنوان شده ... اجرای بازیگر شخصیت اول بنظرم خیلی خوب بود ...

من به این فیلم نمره 9/10 میدم .

لینک به دیدگاه

[h=1]American Sniper [/h]2ydyndd4wq8rceim1jvo.jpg

به خاطر فروش غافلگیر کننده ش تو مدت کوتاه دانلودش کردم ببینم چه جوریه که اینقدر مخاطبها رو به سینما کشونده

فیلم کاملا حال و هوای فیلمهای خاطره انگیز ایستوود رو داره یعنی همون هفت تیر بازی و ماجراجویی و هیجان ... ولی کتابی که داستان فیلم ازش اقتباس شده اونقدر قوی نیست که قصه ی فیلم بتونه اندازه ی 2 ساعت برای بیننده جذابیت داشته باشه هرچند ایستوود تغییراتی توی داستان مستند کتاب داده ولی باز هم بعد از گذشت یک ساعت فیلم از اون ریتم خوب اولیش میفته و صحنه های متوالی درگیری و جنگ بدون اینکه گیرایی کافی داشته باشه روی اعصاب آدم پاتیناژ میره .

2vbuwprhjn1z2fqaq2b4.jpg

به هر حال به نظر من تک تیرانداز آمریکایی فیلم متوسط رو به خوبی بود که شاید اگه زمانش در حدود 90 دقیقه بود بهتر از آب در میومد . البته از بازی عالی بردلی کوپر نمیشه گذشت کسایی که عاشق بردلی هستن به هیچ عنوان از دست ندن این فیلمو .

نمره فیلم توی imdb الان 7.6 هست که فکر میکنم با گذشت زمان پایینتر هم بیاد و یه نمره ای بین 6 تا 6.5 مناسبش باشه

لینک به دیدگاه

.The Imitation Game

فیلم جالبی بود ،بعداز مدتها،شخصیتی رو که درتمام این چندسال ،نفرین میکردم رو دیدم (البته شخصیتی که درفیلم به نمایش اومد)،تورینگ!

اعصابی از کل بچه های کامپیوتر به هم ریخته با این ماشین ساختنش: دی

ادغامی از توصیف شخصیتی یک نابغه و درگیری همیشگی با سیاست ...

لینک به دیدگاه

Nightcrawler

فیلم خیلی خوبی بود.

حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. نگاهِ واقع‌گرایانه‌اش و رئالستیکش به جریانات زندگی بُعد خوبی رو شامل می‌شد. شیوه‌های مدیریتی، ساز و کارِ لجنِ رسانه‌ای رو خیلی خوب نشون داده بود. جدای از اینکه داستانش داستان متفاوتی بود روند داستان رو خیلی خوب پیگیری نکرده بود و پایان بهتری می‌تونست داشته باشه. در اینجور داستان‌ها ساختار شکنی تو روند داستانی می تونه بیننده رو غافل گیر کنه اما درکل روند داستانی خنثی رو به مثبت بود.

روند مدیریتِ یک کار و شغل موفق نه خوب، رو خیلی عالی نشون داده بود مخصوصن در برخورد با کارمندش «ریک» شیوه استخدام و Body Languge بازیگر نقش اول Jake Gyllenhaal کاملن با بازیش همگام بود و واقعن تحسین برانگیز بود.

[h=1][/h]

لینک به دیدگاه

من بالاخره بعد از مدتها نشستم فیلم دیدم

دو فیلم زیر:

v74fat1qqpmj5yx7a2rf.jpgxysujz273a07925e7212.jpg

Batman Begins 2005

Batman The Dark Knight 2008

کارگردان: کریستوفر نولان

همیشه تنبلی میکردم برای دیدن قسمت های اول و دوم این سه گانه ی نولان. البته نصفه نیمه دیده بودم؛ ولی خوب نشستم و کامل دیدمشون بالاخره

. البته پارسال قسمت سومش رو دیده بودم :ws3:

در کل در سبک خودش کار خوب و تر و تمیزیه، از نولان هم کمتر از این انتظار نمیره. اما دوز اغراقش یکم بالاست (مخصوصا قسمت دوم)

الان من اینو کجای دلم بزارم؟:banel_smiley_4:

uy3v5rz57ixa2uwnp72l.jpg

در کل قسمت اخرش رو بیشتر از بقیه دوست داشتم. هر چند این سبک ها اصلا سلیقه شخص خودم نیست و کارهای دیگه ی نولان رو به مراتب بیشتر دوست دارم، یکی از کارگردانای نابغه ی دوران ماست.

بی صبرانه منتظر اومدن نسخه خوب جدیدترین ساخته ی نولان بین ستاره ای هستم

لینک به دیدگاه

در کل در سبک خودش کار خوب و تر و تمیزیه، از نولان هم کمتر از این انتظار نمیره. اما دوز اغراقش یکم بالاست (مخصوصا قسمت دوم)

الان من اینو کجای دلم بزارم؟:banel_smiley_4:

uy3v5rz57ixa2uwnp72l.jpg

در کل قسمت اخرش رو بیشتر از بقیه دوست داشتم. هر چند این سبک ها اصلا سلیقه شخص خودم نیست و کارهای دیگه ی نولان رو به مراتب بیشتر دوست دارم، یکی از کارگردانای نابغه ی دوران ماست.

بی صبرانه منتظر اومدن نسخه خوب جدیدترین ساخته ی نولان بین ستاره ای هستم

شیوا جان

اتفاقا این عکسی گذاشتی نهایت خلاقیت نویسنده وکاگردان برای نشان دادن وجه پنهان شخصیت

سخت ترین کار همینه

دقیقا مثل face off جان وو که فیلم بسیار خوبیه

لینک به دیدگاه
شیوا جان

اتفاقا این عکسی گذاشتی نهایت خلاقیت نویسنده وکاگردان برای نشان دادن وجه پنهان شخصیت

سخت ترین کار همینه

دقیقا مثل face off جان وو که فیلم بسیار خوبیه

درسته

البته یه وجه نمادینی هم داره ولی خوب یه مقدار غیر واقعی بودنش تو ذوقم زد

لینک به دیدگاه

65a4yshdukg496xcaqp4.jpg

Bird man

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسندگان :

,

بازیگران :

,
,

2014

خلاصه داستان :

بازیگر بازنشسته‌ای که زمانی نقش یک ابرقهرمان را ایفا می‌کرده، برای بازیابی شهرت گذشته‌اش نمایش آن ابرقهرمان را روی صحنه می‌برد و ...

یکی از بهترین فیلمای امسال. اینتاریتو کلا بینظیره این فیلم . نسبت به کارای قبلیش کار بسیار متفاوتیه از نظر ساختار و موضوع. و از نظر تکنیکی بسیار خلاقانه و قدرتمنده. برعکس فیلمای قبلی خبری از دوربین رو دست و روایت غیر خطی نیست.

شیوه ی فیلم برداری منحصر بفردی داره. با استفاده از تدوین و کات های بین نماها اینطور بظر میرسه که کل فیلم یک نمای یکپارچه هست. اینجا میشه اوج استادی و هنر ایناریتو رو دید. در اوردنش واقعا کار سختیه. ضمن اینکه با این شیوه به حال و هوا و فضای تئاتری فیلم هم نزدیک تر میشیم.

از نظر فیلمنامه،کارگردانی و بازی هایی که از بازیگرا گرفته هم عاااالیه

:a030::a030::a030:

لینک به دیدگاه

Dumb and Dumber to

2014

بازیگران: جیم کری و جف دنیل....

قسمت اول فیلم جز فیلمهای مورد علاقه دوران نوجوانی من بود وتا امروز هم این علاقه دارم. قسمت دوم این فیلم هم واقعا لحظات مفرحی رو برام داشت.

به خصوص درباره تکرار یک شوخی که واقعا خنده دار بود.

لینک به دیدگاه

Kill_the_Messenger_poster.jpg

Kill the Messenger

2014

کارگردان : Michael Cuesta

که بیشتر برای سریالهایی که کارگردانی کرده معروف است. نظیر Homeland و Dexter .

بازیگر اصلی : Jeremy Renner

که اجرای خیلی خوبی داشته و به شکل باورپذیری از پس ایفای این نقش براومده !

این فیلم در ژانر بایوگرافی/درام/جنایی بر اساس یک درام واقعی درباره یک روزنامه‌نگار است که نمیخواهد حقیقت را انکار کند!

داستان: روایتگر پیگیری یک خبرنگار به نام گری وب در دهه 1990 است که از ماجرای نقش داشتن CIA (سازمان اطلاعات ایالات متحده) در وارد کردن کوکائین به آمریکا متوجه شده ... معامله ای که هزینه اش صرف تامین هزینه های اپوزیسیون کنترا در نیکاراگوئه میگردد ... گری وب شواهد و مدارکی هم دارد اما به جز همسر و فرزندانش حامی دیگری ندارد.

فیلم جالبی ست و برای افرادی که به موضوعات سیاسی-اجتماعی هم علاقه دارند و میخوان اطلاعات عمومی خوبی داشته باشند توصیه میشه.

از این جهت که به دشواری ها و زحمات این قشر (خبرنگار، روزنامه نگار و...) هم پرداخته حائز اهمیت هستش .

دیالوگ های خوب هم چندتایی داره !

نمونه : همه ـش دروغ و فساده... جذب قدرت میشی بعد به قدرت معتاد میشی؛ و سپس توسط قدرت بلعیده میشی !

ضمنا" پایان خیلی خوب و زیبایی هم داره .

نمره کاربران imdb به این فیلم 7 هستش و من هم فکر میکنم همین نمره براش خوبه .

p.s: احیانا" صدا و سیمای جمهوری اسلامی نمیخواد دست بکار بشه اینو دوبله کنه برای تعطیلات عیدش؟!:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

1peg0xeysvl63r2xxepe.jpg nf-mapstothestars-poster.jpg

[TABLE=width: 600]

[TR]

[TD=bgcolor: transparent, align: right]Maps to the Stars (نقشه‌ی ستارگان)[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران :

,
,

خلاصه داستان :

گذری به قلب یک خانواده هالیوودی که در پی شهرت و همدیگر هستند ...

2014

فیلم عجیبی بود. نقد جدی به هالیوود داره. کلا شست پهنش کرد رفت:ws3:

ولی من بدم نیومد از فیلم. جند تا صحنه ی تکان دهنده داره. یکیش اون قسمتی که جولین مور میفهمه پسر اون بازیگره مُرده و همین باعث میشه نقش مال اون شه. اون شادی و خوشحالیش با اون موسیقی متن هولناک خیلی خوب دراومده بود. واقعا حس انزجار رو بخوبی منتقل میکرد. در کل فیلم قابل تاملیه بخاطر موضوع و نگاه خاصش. البته این حجم افسارگسیختگی، بی اخلاقی و جنون یکم ترسناک بود برای خودم...

جولین مور هم که امسال حسابی داره میتازونه. هم در این فیلم عالی ظاهر شد هم در فیلم دیگه ش still alice:a030:

اینجا هم خیلی خوب بود. یکی از منتقدا درباره بازیش در نقشه ستارگان نوشته:

"چیزهایی از وی در فیلم خواهید دید که هیچگاه فراموش نخواهید کرد"

واقعا هم همینطوره. کسانی که دیدن فیلم رو متوجه نکته ش میشن

:ws28:

لینک به دیدگاه

بالاخره آرزوی سینمایی 2014 من برآورده شد

فیلم لویاتان

کارگردان:آندره ژویا گینتسف

یک درام قدرتمند با فیلمنامه ی فوق العاده

فیلم داستان مرد مکانیکی رو نشون میده که دولت میخواد خونه اش رو ازش بگیره

ارجاعات مستقیم به عهد عتیق و مشکلات روسیه امروزی با هم پیوند زده

گینتسف بعد از دو فیلم اولش (بازگشت و تبعید) مسائل اجتماعی رو با دغدغه های اصلیش گره زده مثل النا و این فیلم

بی تردید الان معروفترین فیلمساز روسیه است به خصوص که مدعی اصلی اسکار هم هست

لینک به دیدگاه

e36lu0k3nug2jn2zd2.jpg

Big Hero 6

کارگردانان :

,

نویسندگان :

,
,

صداپیشگان :

,
,

برگرفته از کتاب کمیک(comic book) "

" به قلم:
و

محصول کشور: ایالات متحده آمریکا

2014

خلاصه داستان :

داستان فیلم در شهری در آینده به نام سان فرانسوکیو، ترکیبی فرهنگی، جغرافیایی و معماری از دنیای شرق و غرب، اتفاق می‌افتد. قهرمان داستان نوجوانی به نام هیرو هامادا، اعجوبه دانش رباتیک است که به همراه برادر بزرگترش، تاداشی، روزی به کالج می‌رود و آنجا عاشق چیزی، که در آزمایشگاه می‌بیند، می‌شود. برای این که ثابت کند که لیاقت ورود به دانشگاه را دارد باید چیزی اختراع کند که...

یکی از بهترین انیمیشن های امسال و همینطور نامزد اسکار

من که بی نهایت لذت بردم. سرگرم کننده، جذاب و از نظر بصری شگفت انگیز بود. جنس کمدیش رو هم خیلی دوست داشتم. شخصیت های دوست داشتنی ای هم داره. مخصوصا همین رباته به اسم بیمکس که تو پوستر هم هست ، خیلی گوگولی و دلنشینه. :ws3:

البته این انیمیشن بر خلاف frozen، پسرونه ست بیشتر . اکشن خوبی هم داره.

به من که خیلی چسبید، پیشنهاد میکنم حتما ببینید

لینک به دیدگاه

cbxqutr3jxv3g5ad6y8m.jpg

The Interview

با کارگردانی و بازی : ست روگن

یه کمدی مبتذل و سخیف که خوب شروع میشه و با شیب ملایمی به سمت مزخرف شدن پیش میره تا جایی که اواخر فیلم از حالت کمدی در میاد به فیلمهای خون آشامی تبدیل میشه !! :w58:

خب موضوع فیلم که احتمالا همه میدونن در مورد مصاحبه با رهبر کره شمالیه که دقیقا بدترین شخصیت پردازی روی همون کیم-جون-اون صورت گرفته

فکر میکنم کره ای ها با هک کردن سونی پیکچرز فقط و فقط باعث فروش رفتن بیش از حد یه فیلم چیپ شدن که بدون اون تبلیغات رسانه ای شاید حتی خود عوامل فیلم هم برای دیدنش به سینما نمیرفتن !!!

یه شباهتهایی بین این فیلم و دیکتاتور هست ولی واقعا دیکتاتور کمدی موفق و دوست داشتنی بود که مصاحبه به هیچ وجه نمیتونه در اون سطح قرار بگیره

اگه بخوام از نکات مثبت فیلم بگم شوخی با شخصیتهای معروف (مثل امینم و مایلی سایروس) بود و همینطور بازی خوب جیمز فرانکو ...هرچند اون هم خیلی ها به شدت ازش انتقاد کرده بودن ولی من دوست داشتم بازیشو

در کل دیدن فیلم فقط برای یکبار اون هم ترجیحا همراه با یه دوست خل و چل که علاقمند به دیالوگهای درتی میباشد توصیه میشود :ws3:

لینک به دیدگاه

14439152798574517375.jpg

Silver Linings Playbook / 2012 / David O. Russell

خلاصه داستان : فردی به نام پت که صحنه ی خیانت همسرش و مرد دیگه رو دیده باعث شده که به زندان و آسایشگاه روانی بره ... با تلاشهای مادرش آزاد میشه... پدرش هم تقریبا ورشکست شده یا داره میشه... اون آقا در حالیکه برای احیای رابطه از دست رفته اش داره تلاش میکنه با خانم دیگه ای آشنا میشه که اونم همسرش رو از دست داده و شرایط روحی مشابهی داره ...

به نظر من یک فیلم معمولی هالیوودی بود ... نه در حد نمره 7.8 imdb به نظرم اومد و نه در حد اونکه نامزدی بهترین فیلم اسکار هم داشته بوده!

نکته ی جذابی که باعث میشد زمان 2 ساعته فیلم خسته کننده نشه، زوج بردلی کوپر و جنیفر لاورنسه (البته شخصیت های مشابهی که توی این فیلم دارند منظورم هست ، هیچکدومشون جزو بازیگران مورد علاقه ام نیستند...) بخصوص اجرای جنیفر لاورنس خوب و قابل قبول بوده و جایزه اسکار اون سال رو هم گرفته ...

رابرت دنیرو هم البته خیلی خوب بود؛ اما شخصا" ازش توقع دارم توی فیلمای به مراتب بهتری حضور پیدا کنه نه چنین فیلمهایی !

من نمره 6 میدم ...

لینک به دیدگاه

birdman

کارگردان: ایناریتو

بازیگران: مایکل کیتون، ادوارد نورتون، نائومی واتسون

من اصلا از فیلم قبلی ایناریتو خوشم نیومده بود. اما این فیلم واقعا عالی نوشته شده بود. تکنیک فیلم هم عالی بود.

لذت بردم. هر چی تو ذهنم گشتم کی میتونست این نقش رو بازی کنه به جز کیتون کسی به ذهنم نرسید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...