رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

18-Rear-Window.jpg

Rear Window (پنجره پشتی)

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسنده :

بازیگران:

,
,

1954

نامزد اسکار:بهترین فیلم‌برداری (کاری از رابرت برکس)، بهترین کارگردانی (آلفرد هیچکاک)، بهترین ضبط صدا (لورن رایدر) و بهترین فیلم‌نامه (جان میچل هیز)

خلاصه داستان :

یک عکاس خبری (جیمز استوارت) که هنگام تهیه عکس دچار صانحه شده مجبور است با پای شکسته بر روی یک صندلی چرخدار بنشیند، و برای رفع بیکاری به تماشای حرکات همسایه‌های آپارتمان مقابل پنجره پشتی خانه اش مشغول می‌شود. مشاهداتش باعث می‌شود که به یکی از همسایه‌ها شک کند که همسرش را کشته‌است، ولی متقاعد کردن دوست دخترش لیز (گریس کلی) ودوست کارآگاهش وندل کوری چندان هم ساده نیست...

یه فیلم جذاب دیگه از استاد هیچکاک، تماشای بازی جیمز استوارت دوست داشتنی و گریس کلی زیبا و ملیح بخودی خود برای لذت بردن از یه فیلم کافیه، دیگه اثر هیچکاک هم باشه که دیگه نور علی نوره. فیلمنامه و همینطور فرمت متفاوتی داره این کار. بجز یکی دو سکانس، بقیه سکانسا همه از داخل یه آپارتمان فیلمبرداری شدن که خوب در راستای فضای فیلمنامه هست . در این کار هم تعلیق و هیجان تا دقیقه ی آخر وجود داره.

مثل همیشه لذت بردم

:a030:

لینک به دیدگاه

10-In-the-Mood-for-Love.jpg

In the mood for love

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,

2000

خلاصه داستان :

هنگ کنک سال های 1960.اقای چو (تونی لونگ) و خانم چان (مگی چنگ) به تازگی به همسایگی هم در امده اند.همسران انها به دلیل شرایط کاری همیشه در سفر هستند.اقای چو یک روز خانم چان را به نوشیدنی دعوت می کند،انها از همسرانشان و سفرهایشان صحبت می کنند.هر دوی انها به به نقاط مشترکی در مورد همسرانشان رسیده و به انها مشکوک می شوند،نکند که همسران در سفر با هم در ارتباط باشند اما داستان فقط این نیست و خود این تلاش برای حل معما قصه را وارد مرحله تازه ای میکند و ...

فیلم روايتگر عشقي اصيله که در نهایت قرباني قراردادهاي اجتماعي جامعه شون ميشن. .

ازون فيلماي حسي هست که فقط بايد غرق شد توش. عالي بود. فيلمبرداري، طراحي صحنه و لباس خاصه موسيقي همه و همه با دقت در راستاي فيلم و حرفی که میخواد بزنه بکار گرفته شده. مخصوصا فیلمبرداری که در اکثر زوایا به حالت پنهانی این دو نفر رو شکار میکنه و ممنوع بودن این رابطه رو به ما گوشزد میکنه. این محدودیت و خفقان رو در جای جای فیلم میبینیم ما.

يک عاشقانه ي ناب که حال و هوای شرقی برش حاکمه. نکته ی جالبش اينه که کارواي بهيچ عنوان دست به دامن قواعد متعارف اين ژانر نشده و هيچ صحنه و سکانس جنسي رو در فيلم نميبينيم. عشقی که مشابهش رو کمتر در فیلم های دیگه دیدیم.

و موسیقی فیلم.... یکی از تاثیرگذارترین موسیقی متن هایی هست که خودم تابحال شاهدش بودم. با این موسیقی هیچ نیازی به دیالوگ باقی نمیمونه در اون سکانس ها و موسیقی همه ی حرف ها رو به تنهایی میزنه و مفهوم رو منتقل میکنه. شما راحت میتونید چشم هاتون رو ببندید و غرق در اون لحظه بشید.

به عبارتی میشه گفت صدا بر تصویر پیشی گرفته در این سکانسها.

خود کارگردان درباره موسیقی میگه:

“موسيقي در فيلم هاي من بسيار مهم است وي با اين همه به ندرت موسيقي دارم که براي فيلم هاي ساخته شده اند چون رابطه برقرار کردن با آهنگ سازان را بسيار سخت مي يابم آنها زباني موسيقيايي دارند و من زباني بصري و در بيشتر مواقع ما نمي توانيم همديگر را بفهميم با اين حال موسيقي فيلم بايد بصري باشد من اين مساله را چنين حل مي کنم که هر گاه موسيقي مي شنوم که چيز بصري را در من بر مي انگيزد ضبطش مي کنم و کنار مي گذارم تا بعد از آن و در موقع نمودم استفاده کنم دوست دارم از موسيقي هاي قديم، در فيلم هاي معاصر استفاده کنم اغلب دقت هاي هنگامي که مي کوشم براي متصدي دوربين سرعتي را توضيح دهم که براي يک حرکت مشخص دوربين مي خواهم، يک قطع موسيقي بهتر از هزار کلمه منظورم را منتقل خواهد کرد”.

در کل یکی از بهترین فیلم های عاشقانه ای که خودم تا بحال دیدم. علاقه مندان سینما از دست ندن

لینک به دیدگاه

18-Rear-Window.jpg

Rear Window (پنجره پشتی)

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

1954

نامزد اسکار:بهترین فیلم‌برداری (کاری از رابرت برکس)، بهترین کارگردانی (آلفرد هیچکاک)، بهترین ضبط صدا (لورن رایدر) و بهترین فیلم‌نامه (جان میچل هیز)

خلاصه داستان :

یک عکاس خبری (جیمز استوارت) که هنگام تهیه عکس دچار صانحه شده مجبور است با پای شکسته بر روی یک صندلی چرخدار بنشیند، و برای رفع بیکاری به تماشای حرکات همسایه‌های آپارتمان مقابل پنجره پشتی خانه اش مشغول می‌شود. مشاهداتش باعث می‌شود که به یکی از همسایه‌ها شک کند که همسرش را کشته‌است، ولی متقاعد کردن دوست دخترش لیز (گریس کلی) ودوست کارآگاهش وندل کوری چندان هم ساده نیست...

یه فیلم جذاب دیگه از استاد هیچکاک، تماشای بازی جیمز استوارت دوست داشتنی و گریس کلی زیبا و ملیح بخودی خود برای لذت بردن از یه فیلم کافیه، دیگه اثر هیچکاک هم باشه که دیگه نور علی نوره. فیلمنامه و همینطور فرمت متفاوتی داره این کار. بجز یکی دو سکانس، بقیه سکانسا همه از داخل یه آپارتمان فیلمبرداری شدن که خوب در راستای فضای فیلمنامه هست . در این کار هم تعلیق و هیجان تا دقیقه ی آخر وجود داره.

مثل همیشه لذت بردم

خب به اعتقاد من بهترین اثر هیچکاکه

فیلم در ستایش از سینما و دیدزنی است و به قول منتقدی فیلم درباره ی ازدواج و چرخه جنسی مردانگی و زنانگی است.

الان نوبتش شده که دوباره این فیلمو ببینم.

اما این دو روز دو تا انیمیشن دیدم

lego movie

و

the illusionist

اولی رو که اصلا دوست نداشتم خیلی شلوغ بود سرم درد گرفت

دومی هم نسبت به اثر قبلی فیلمساز ضعیف بود.

ژاک تاتی تو عمرش فکر نمیکرد این فیلمنامه تبدیل به انیمیشن بشه

لینک به دیدگاه

ایکس من جدید :ws3:X-Men Days of Future Past.2014

جالب بود، سفر در زمان ب گفته واهکینگ ب گذشته پارادوکس هایی داره ک یکیشون پارادوس دانشمند دیوانه اس.

ب هر حال تو این فیلم خیلی راحت تر مفهوم فضا - مکان و بعد چهارم زمانی رو درک کردم :ws3: از همه جالب تر استفاده از تئوری گربه شرودینگر بود.

جدا از این موارد، فیت نس این هیو جک من خل کننده اس :banel_smiley_4: و واقعا استفاده از پایان خوش بود ک فیلم رو خوب تموم کرد :ws3:

جلوه های ویژه هم ک دیگه الاماششششششششششالله :w02:

در مجموع بعد ی مدت ی فیلم متاپوصس ب بالا دیدم، راضی ام.

الان لارنس عربستان رو دیدم، و فعلا ک زیاد راضی نیستم از این همههههههههه زمان. فیلمش طولانیه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

بوی گندم

کارگردان : محمدرضا خاکی

تهیه کننده: داریوش بابائیان

بازیگران:مصطفی زمانی, الناز شاکردوست, رضا یزدانی و پولاد کیمیایی

گفتم یه فیلم ایرانی ببینم :banel_smiley_4:

نه واقعا بعضی از این کارگردانای ما با خودشون چه فکری میکنن؟ آخه چقد ادا، چقد ادعا چقد تصنع.

خوب وقتی نمیتونی خاص در بیاری فیلمتو مثل انسان بساز. نیازی به این همه ادا اطوار نیست بخدا!

دیالوگای تصنعی و شعاری، فیلمنامه بد، پرداخت افتضاح، کارگردانی داغون، شخصیت پردازی که اصلا صفر ....

دیگه چیزی نگم بهتره

لینک به دیدگاه

images?q=tbn:ANd9GcSyGp5Tp0jILL2mVQY-hSnGWF22I7wopEeCyI-yA9e5KK1XqUcu

داستان فیلم در مورد دو زن است که ازدواجهای ناموفق را در زندگی تجربه کرده اند و در شیکاگو با هم آشنا می شوند و به نیومکزیکو سفر می کنند.گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش یک زن مهاجر عرب را دارد. سینا میلر پس از جدایی از همسر متقلبش به دنبال کار مورد علاقه اش ” رقص عربی” می رود و این دو در این مسیر همراه هستند.

لینک به دیدگاه

jpw78gh6o2x9u0gphih.gif

این داستان زندگینامه ای -که آنچنان معتبر نیست- مربوط به جین آستین، پیش از مشهور شدنش و روابط عاشقانه اش با یک مرد ایرلندی است که احتمال می رود منبع الهام آستین برای خلق رمان های مشهور آینده اش باشد.

لینک به دیدگاه

Metropol848.jpg

متروپل

تهیه کننده و کارگردان : مسعود کیمیایی

فیلمنامه : مسعود کیمیایی

بازیگران : مهناز افشار , پولاد کیمیایی, محمدرضا فروتن, سحر دولتشاهی, شقایق فراهانی و ...

قبل از دیدن فیلم در جریان حواشیش در فجر و هو شدنش بودم ولی واقعا فکر نمیکردم انقدر ضعیف باشه! فقط میتونم بگم فیلمی مضحک و احمقانه با شخصیت های احمق تر... هیچ احترامی به شعور مخاطبش نمیزاره این فیلم!

گاف های فیلمنامه ای تو این فیلم واقعا خنده داره! دیدن این ایرادات فاحش و ابتدایی در فیلمی به کارگردانی کیمیایی واقعا برام عجیب بود!

:w58:

لینک به دیدگاه

Metropol848.jpg

متروپل

تهیه کننده و کارگردان : مسعود کیمیایی

فیلمنامه : مسعود کیمیایی

بازیگران : مهناز افشار , پولاد کیمیایی, محمدرضا فروتن, سحر دولتشاهی, شقایق فراهانی و ...

قبل از دیدن فیلم در جریان حواشیش در فجر و هو شدنش بودم ولی واقعا فکر نمیکردم انقدر ضعیف باشه! فقط میتونم بگم فیلمی مضحک و احمقانه با شخصیت های احمق تر... هیچ احترامی به شعور مخاطبش نمیزاره این فیلم!

گاف های فیلمنامه ای تو این فیلم واقعا خنده داره! دیدن این ایرادات فاحش و ابتدایی در فیلمی به کارگردانی کیمیایی واقعا برام عجیب بود!

:w58:

نمیدونم چه فکری کردن اینو ساختن :)

ولی آهنگ تیتراژش قشنگ بود

لینک به دیدگاه

Melancholia -2011

فضاسازیش عالی بود، آخرالزمان رو خیلی قشنگ و متفاوت به تصویر کشیده بود، ویژگی های دوگانه شخصیتی بازیگرا رو خیلی خوب نشون داده بود

لینک به دیدگاه

Noah (نوح )کارگردان: دارن آرنوفسکیبازیگران: راسل کرو - جنیفر کانلی - آنتونی هاپکینز - اما واتسون و ...

حضرت نوح ( ع ) از رویاهایی که درباره آخر زمان در خواب می بیند رنج می برد. او قصد دارد خانواده اش را از این بلا نجات بدهد. داستان زندگی حضرت نوح ( ع ) به کارگردانی دارن آرنوفسکی (قوی سیاه - کشتی گیر) فوق العاده بود:a030:

لینک به دیدگاه

1f286lfqh3ib7bvq2ftm.jpg

Grace of Monaco

کارگردان:اولیویه دان

تهیه‌کننده:آرش عامل

نویسنده:آرش عامل

بازیگران:نیکول کیدمن تیم راث فرانک لانگلا پارکر پوزی درک جاکوبی و ...

محصول 2014

درباره فیلم:

گریس موناکو (Grace of Monaco) فیلمی است بر اساس

، ستاره سابق هالیوود و همسر درگذشته حکمران پیشین موناکو است. داستان آن درباره روزهای بحرانی دوران زناشویی او با پرنس
، حکمران موناکو است. داستان در اوایل دهه ۱۹۶۰ و درگیری میان موناکو و فرانسه تحت حکمرانی
می‌گذرد.
با نمایش فیلم «گریس موناکو» به کارگردانی
، کارگردان فرانسوی افتتاح شد. نقش پرنسس گریس را در این فیلم
بازی می‌کند و
،
و
بازیگران دیگر گریس موناکو هستند.

خودم از این فیلمای زندگی نامه ای اصلا خوشم نمیاد ولی بدلیل علاقه وافر به گریس کلی فقید دوست داشتم ببینم فیلم رو. همینطور دیدن نیکول کیدمن که در نقش ایشون ظاهر شدن. ولی متاسفانه فیلم علی رغم زرق و برقش به هیچ عنوان فیلم خوبی نیست و خیلی سطحی به یه برهه ای از زندگی گریس کلی پرداخته. نتیجه کار ضعیف و پر ایراد در اومده.

در کن هم که اکران شد منتقدا متفق القول کار رو ضعیف و پر نقص دونستن. ضمن اینکه خانواده سلطنتی و فرزندان گریس کلی هم به فیلم اعتراض کردن و اونو دور از واقعیت دونستن

لینک به دیدگاه

i spit on your grave

محصول 2010

فیلم قشنگی هستش .. بخاطر صحنه دار بودن پوستر نتونستم عکسی بزارم ..

داستان دختر نویسنده بخاطر راحت بودن از شلوغی شهر به یک ویلا ارام اطراف شهر میرود که چند پسر مزاحم اون میشن .. بعدا دختر انتقام میگیره ..

لینک به دیدگاه

فرار از آلکاتراز (شایدم آلکاتراس)

با اینکه 30-40 سال قبل از رهایی از شائوشنگ ساخته شده بود ولی نامردا از روی شائوشنگ ساخته بودن:ws3:

من موندم این شائوشنگ چه جوری فیلم اول تاریخ بود، شنیده بودم از رو آلکاترا ساختنش ولی نه دیگه در این حد

یه دوستی داشتم وقتی مقاله مینوشت انقد خوب کپی میکرد که اسم کاراش رو گذاشته بودیم کپی بهتر از اصل:w58:

شائوشنگ هم به نظرم کپی بهتر از اصل الکاترا بود ولی کپی بود دیگه، کلینت ایستوود فوق العاده بود

لینک به دیدگاه

کارگردان : وس اندرسون

بعد از مدتها یه فیلم خوب دیدم. کلا دنیای وس اندرسون خیلی اورجیناله بر خلاف بعضی از کارگردانهای دیگه که کاملا کپی و پر از ادا و اطوار

روایت زمانی فیلم و قصه نویسی فیلم فوق العاده است. توی نوشتن شخصیت ها هم عالی کار میکنه

بعضی وقتها با یه دیالوگ و نگاه یه بازیگر، شخصیت شکل میگیره !!!

درنهایت دیدن این همه بازیگر تراز اول توی یه فیلم ادما سر ذوق میاره به خصوص اونایی که دوسشون داری

هاروی کایتل

رالف فاینس

تیلدا سویینتون

ویلیام دفوئه

جود لاو

بیل موری

آدرین برودی

تام ویلکینسون

و ...........

و بازیگر فیلم آبی گرم ترین رنگ است ............. که اسمشو نمیدونم اما چهره شو خیلی دوست دارم !!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

کارگردان : وس اندرسون

و بازیگر فیلم آبی گرم ترین رنگ است ............. که اسمشو نمیدونم اما چهره شو خیلی دوست دارم !!!!!!!!!

اسمش لئا سیدوکسه، پیشنهاد میکنم فیلم

(محصول 2012 فرانسه)رو هم ببینی، یکی از نقشای اصلی فیلمه اونجا.

کاملا باهات موافقم، هتل بوداپست یکی از فیلمای خوب و باطراوت امساله، طنزش هم عالی دراومده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...