رفتن به مطلب

پاسخگویی به اشکالات دروس استاتیک و مقاومت مصالح (کارشناسی ارشد)

Ehsan

ارسال های توصیه شده

اسی من باز نفهمیدم این سواله رو:no:

ببین اگه نیرو توی هر سه میله رو برابر بگیریم جابجایی توی میله قائم میشه FL/EA

جابجایی هرکدوم از دوتا میله مایل هم در راستای خودشون میشه FL/EA

حالا چون جابجایی میله ها درراستای قائم یکسانه پس جابجایی میله های مایل تقسیم بر cos 45 میشه جابجایی اون ها در راستای قائم

یعنی FL/EA برابر میشه با FL/EA1 cos 45

خب اینجوری که جواب میشه رادیکال 2 تقسیم بر 2

نسبت A1 به A خواسته شده ها......

چه جوری حساب کردی رادیکال 2 تقسیم بر 2 !!!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 431
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

برعکس گفتم میشه 2 تقسیم بر رادیکال 2

نگاه کن حلشو

فقط cos 45 داره دیگه.

FL توی صورت که یکسانه.

مخرج هم E ها یکسانه دیگه.

فقط cos 45 میمونه که ضریبه A1 هست.

2 تقسیم بر رادیکال 2 را شما ضرب در مزدوج نمیکنی، یعنی ضربدر رادیکال2 به روی رادیکال 2

لینک به دیدگاه
نسبت A1 به A خواسته شده ها......

چه جوری حساب کردی رادیکال 2 تقسیم بر 2 !!!:JC_thinking:

:shame:

حواسم نبود تو مزدوجش ضرب کرده

دو روزه فکرمو مشغول کرده:shame:

لینک به دیدگاه
:shame:

حواسم نبود تو مزدوجش ضرب کرده

دو روزه فکرمو مشغول کرده:shame:

در اکثر محاسبات، شما کسینوس یا سینوس 45 را فقط رادیکال 2 تقسیم بر 2 نذار.

بلکه مقدار 1 تقسیم بر رادیکال 2 بهتره برای کسینوس و سینوس این زاویه در یاد باشه.

لینک به دیدگاه
:icon_pf (44): سلام میشه برام توضیح بدین که اصلا دلیل وجود عضو صفر نیرویی در خرپا چیه؟؟؟ ممنون میشم

یک عضو صفر نیرویی در قاب و خرپا فقط برای انکه مجموعهرا از ناپایداری نجات دهد در یک مجموعه قرار می گیرد.

لینک به دیدگاه

درود

1-توی شکل a صفحه 210 نایی ، نیروی p که داره به مقطع وارد میشه درجهت عمود بر صفحه (یعنی برون سو ) داره وارد میشه؟:JC_thinking:

2-توی مثال 3 تنش خمشی در تیرها، نمودار توزیع تنش خمشی توی سطح مقطع a رو که کشیده جهت تنش مگه الان نباید در جهت x باشه؟

وقتی نیروی p تنش خمشی ایجاد میکنه و سطح مقطع توی صفحه yz قرار داره مگه جهت تنش خمشی در راستای x نمیشه؟چرا درجهت y گرفته؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

1-توی شکل a صفحه 210 نایی ، نیروی p که داره به مقطع وارد میشه درجهت عمود بر صفحه (یعنی برون سو ) داره وارد میشه؟:JC_thinking:

بله دیگه.

مگه تنش عمودی را ننوشته p تقسیم بر a پس چه انتظار دیگری داشتی؟ :JC_thinking:

2-توی مثال 3 تنش خمشی در تیرها، نمودار توزیع تنش خمشی توی سطح مقطع a رو که کشیده جهت تنش مگه الان نباید در جهت x باشه؟

وقتی نیروی p تنش خمشی ایجاد میکنه و سطح مقطع توی صفحه yz قرار داره مگه جهت تنش خمشی در راستای x نمیشه؟چرا درجهت y گرفته؟:JC_thinking:

چرا درست میگی، اشتباه چاپی در قسمت نامگذاری محورها روی سطح مقطع است.

یعنی محور عمودی x و محور افقی z است.

تنش عمودی هم در جهت y میشود.

لینک به دیدگاه
بله دیگه.

مگه تنش عمودی را ننوشته p تقسیم بر a پس چه انتظار دیگری داشتی؟ :JC_thinking:

چرا درست میگی، اشتباه چاپی در قسمت نامگذاری محورها روی سطح مقطع است.

یعنی محور عمودی x و محور افقی z است.

تنش عمودی هم در جهت y میشود.

انتظارم همین بود:yes:

یه خورده شک داشتم فقط.گفتم تنش برشی نباشه با توجه به شکلش واسه همین پرسیدم که مطمئن شم.

این فصل از هسته ی مقطع تا محاسبه گشتاور بااستفاده از نمودار تنش هم با همه نکاتش حذفه دیگه؟

لینک به دیدگاه
انتظارم همین بود:yes:

یه خورده شک داشتم فقط.گفتم تنش برشی نباشه با توجه به شکلش واسه همین پرسیدم که مطمئن شم.

این فصل از هسته ی مقطع تا محاسبه گشتاور بااستفاده از نمودار تنش هم با همه نکاتش حذفه دیگه؟

از نکته 22a بالای همین هسته مقطع را حذف بگیرین تا محاسبه گشتاور با استفاده از نمودار تنش

لینک به دیدگاه
توی خرپا میشه هم از روش مقطع و هم از مفصل استفاده کرد؟اگر نمیشه مثال 13 نائی صفحه 131 چجوریاست؟

شدن که میشه،اما هر کدوم ممکنه در جایی اولویت داشته باشند.

من کتاب استاتیک نایی را ندارم،اگر صورت سوال باشد یا دوستانی که دارند،بتوانند راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه
شدن که میشه،اما هر کدوم ممکنه در جایی اولویت داشته باشند.

من کتاب استاتیک نایی را ندارم،اگر صورت سوال باشد یا دوستانی که دارند،بتوانند راهنمایی کنند.

استاد ارجمند ما (که اتفاقا دکترای علم و صنعت هم داشت) می گفت برای تحلیل خرپا فقط از یک روش مفصل یا مقطع می شه استفاده کرد و و تحلیل با استفاده همزمان از این دو روش یعنی حل غلط.به خاطر همین من امتحانش رو که فکر می کردم 18 به بالا بگیرم 13.78(!!) شدم!:ydm47612zsesgift969

لینک به دیدگاه
استاد ارجمند ما (که اتفاقا دکترای علم و صنعت هم داشت) می گفت برای تحلیل خرپا فقط از یک روش مفصل یا مقطع می شه استفاده کرد و و تحلیل با استفاده همزمان از این دو روش یعنی حل غلط.به خاطر همین من امتحانش رو که فکر می کردم 18 به بالا بگیرم 13.78(!!) شدم!:ydm47612zsesgift969

حرف مفت به معنای واقعی کلمه زده،البته شاید هم اشتباه برداشت شده.....

شما ممکنه یکجا مقطع بزنی و نیروهای مجاور یک گره را به دست بیاری، سپس از روش مفصل، مجهول مد نظرت را پیدا کنی.

اتفاقا توانایی در ترکیب این دو روش برای رسیدن سریعتر به پاسخ،مهارت میخواد.

لینک به دیدگاه
حرف مفت به معنای واقعی کلمه زده

شما ممکنه یکجا مقطع بزنی و نیروهای مجاور یک گره را به دست بیاری، سپس از روش مفصل، مجهول مد نظرت را پیدا کنی.

:biggrin:

پس استفاده از مقطع برای محاسبه مجهول های مجاور یک مفصل و بعد حل معادلات تعادل برای مفصل درسته

لینک به دیدگاه

درود.

اگه لطف کنین اولویت فصول درس طراحی اجزا رو برای مطالعه بگین ممنون میشم.

اولویت هم بر اساس اینکه سوال داشته باشن تو کنکور و هم اینکه بشه سوال هاش رو حل کرد:ws3:

اصلا توصیه میکنید که همه ی طراحی اجزا رو بخونیم،چون هم حجمش زیاده،فرمولای زیاد داره و ظاهرا بعضی از سوالارو هم به این راحتی ها نمیشه حل کرد!

لینک به دیدگاه
درود.

اگه لطف کنین اولویت فصول درس طراحی اجزا رو برای مطالعه بگین ممنون میشم.

اولویت هم بر اساس اینکه سوال داشته باشن تو کنکور و هم اینکه بشه سوال هاش رو حل کرد:ws3:

اصلا توصیه میکنید که همه ی طراحی اجزا رو بخونیم،چون هم حجمش زیاده،فرمولای زیاد داره و ظاهرا بعضی از سوالارو هم به این راحتی ها نمیشه حل کرد!

اولویت خاصی که نداره.

اما خوب چرخدنده ها معمولا مهمترین بخشه.

چون حجم مطالب بسیار زیاده،هر سال ممکنه از قسمت خاصی سوال بدن.

مثلا یکسال ترمز بدن،فنر یا یاتاقان و....

در طراحی اجزا روی بیشتر از 3 تا حداکثر 4 سوال حساب نکنید و همه مطالب را هم بخوانید تا بتونین اون سوالات آسونش را جواب بدین.

لینک به دیدگاه
اولویت خاصی که نداره.

اما خوب چرخدنده ها معمولا مهمترین بخشه.

چون حجم مطالب بسیار زیاده،هر سال ممکنه از قسمت خاصی سوال بدن.

مثلا یکسال ترمز بدن،فنر یا یاتاقان و....

در طراحی اجزا روی بیشتر از 3 تا حداکثر 4 سوال حساب نکنید و همه مطالب را هم بخوانید تا بتونین اون سوالات آسونش را جواب بدین.

آخه از یکی دو نفر پرسیدم گفتن از تئوری های طراحی و طراحی براساس بارهای دینامیکی و چرخدنده ها معمولا سوال هست هرسال.

این جزوه شریعت پناهی هم که نمیشه درست ازش سر دربیاری.هیچ منبعی دیگه نیست ازاین بهتر باشه یکم؟

لینک به دیدگاه
آخه از یکی دو نفر پرسیدم گفتن از تئوری های طراحی و طراحی براساس بارهای دینامیکی و چرخدنده ها معمولا سوال هست هرسال.

این جزوه شریعت پناهی هم که نمیشه درست ازش سر دربیاری.هیچ منبعی دیگه نیست ازاین بهتر باشه یکم؟

میگم که، طراحی اجزا زیاد تو کنکور معلوم نمیکنه، نه منبع خاصی نیست.

بیشتر بستگی داره به اینکه استادتون چقدر برای این درس تو دانشگاه براتون زحمت کشیده.

طراحی اجزا را سخت بهش نگاه کنی سخت میشه،آسون نگاه کن که بتونی 3 تا 4 تستش را جواب بدی و این خیلی هم خوبه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...