رفتن به مطلب

پاسخگویی به اشکالات دروس استاتیک و مقاومت مصالح (کارشناسی ارشد)

Ehsan

ارسال های توصیه شده

من هنوز با این مثال 9 فصل سوم نایی مشکل دارم:icon_pf (34):

طبق این روش مرکز سطحی که خودش رفته ، مگه نباید فاصله مرکزسطح تا مبدا رو داخل فرمول قرار بدیم؟

اگه اینجوره که بازم طبق شکلی که خودش صفحه قبلش کشیده و مبدا رو از a به سمت f گرفته ، فاصله مرکز سطح تا a میشه 2L/3

خودم هم وقتی مقطع میزنم تا از روش انتگرال گیری t(x) رو بدست بیارم جواب نهاییم میشه m0l/3

یعنی مثل حالتی که فاصله مرکز سطح رو 2l/3 بگیریم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 431
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من هنوز با این مثال 9 فصل سوم نایی مشکل دارم:icon_pf (34):

طبق این روش مرکز سطحی که خودش رفته ، مگه نباید فاصله مرکزسطح تا مبدا رو داخل فرمول قرار بدیم؟

اگه اینجوره که بازم طبق شکلی که خودش صفحه قبلش کشیده و مبدا رو از a به سمت f گرفته ، فاصله مرکز سطح تا a میشه 2L/3

خودم هم وقتی مقطع میزنم تا از روش انتگرال گیری t(x) رو بدست بیارم جواب نهاییم میشه m0l/3

یعنی مثل حالتی که فاصله مرکز سطح رو 2l/3 بگیریم.

زاویه پیچش کجا صفره؟

در تکیه گاه b، پس برای b داریم رابطه را مینویسیم.

لینک به دیدگاه
زاویه پیچش کجا صفره؟

در تکیه گاه b، پس برای b داریم رابطه را مینویسیم.

پس تو این سوالا،چه از روش انتگرال،چه از روش مرکز سطح بخوایم بریم مبدا رو توی نقطه ای که زاویه پیچش صفره میگیریم؟

لینک به دیدگاه
پس تو این سوالا،چه از روش انتگرال،چه از روش مرکز سطح بخوایم بریم مبدا رو توی نقطه ای که زاویه پیچش صفره میگیریم؟

تو رابطه tl/gj مقدار l کجاست؟

از نقطه ای حساب میشه که زاویه پیچش صفر است و فرقی نمیکند مسئله چی باشه.

لینک به دیدگاه
سلام.مثال 9 فصل یک نایی مگه بار روی کل حلقه نیست؟پس چرا فقط تنش رو روی نیم حلقه محاسبه کرده؟

به علت تقارن در هندسه و همچنین بارگذاری، تنش در قسمت بالا و پایین یکسان است.

وقتی نیم حلقه هم تحلیل شود،همان جواب به دست میاد.

لینک به دیدگاه

در یک سازه نا معین،اگر قسمت های معین سازه تحت بارگذاری حرارتی قرار گیرند،درهیچ عضوی از سازه نیروی داخلی ایجاد نمیشود:w58:

یعنی چی این جمله؟

قسمت های معین سازه نا معین یعنی چی؟:ws38:

لینک به دیدگاه
در یک سازه نا معین،اگر قسمت های معین سازه تحت بارگذاری حرارتی قرار گیرند،درهیچ عضوی از سازه نیروی داخلی ایجاد نمیشود:w58:

یعنی چی این جمله؟

قسمت های معین سازه نا معین یعنی چی؟:ws38:

کجا بوده این جمله؟

احتمالا منظورش سازه های مرکبه که از ترکیب سازه ای نامعین و سازه ای معین به وجود میان.

لینک به دیدگاه
کجا بوده این جمله؟

احتمالا منظورش سازه های مرکبه که از ترکیب سازه ای نامعین و سازه ای معین به وجود میان.

یه چیزی تو همین مایه هاست.

یه سواله شکلش شبیه اینه.گفته ab رو حرارت میدیم.نیروش چی میشه.بعد گفته با اینکه سازه نامعینه ولی چون تحت هر بارگذاری دلخواه در صفحه نیروی میله ab با بررسی تعادل در راستای قائم در گره b بدست می آید میله ab جزو قسمت های معین سازه محسوب میشود.:w58:

نفهمیدم چی گفته!

lc12fh678nmun464arv.jpg

لینک به دیدگاه
یه چیزی تو همین مایه هاست.

یه سواله شکلش شبیه اینه.گفته ab رو حرارت میدیم.نیروش چی میشه.بعد گفته با اینکه سازه نامعینه ولی چون تحت هر بارگذاری دلخواه در صفحه نیروی میله ab با بررسی تعادل در راستای قائم در گره b بدست می آید میله ab جزو قسمت های معین سازه محسوب میشود.:w58:

نفهمیدم چی گفته!

lc12fh678nmun464arv.jpg

منظورش از معین این است که برای به دست آوردنش، نیازی به حل هایی که در مسائل نامعین استفاده میکردیم، مثل جمع آثار و.... نیست.

عملکرد عضو مستقل از نامعینی کل سیستم است.

لینک به دیدگاه
منظورش از معین این است که برای به دست آوردنش، نیازی به حل هایی که در مسائل نامعین استفاده میکردیم، مثل جمع آثار و.... نیست.

عملکرد عضو مستقل از نامعینی کل سیستم است.

ممنون.

حالا راه تشخیصش چیه؟

تا حالا با همچین سوالی روبرو نشده بودم.

لینک به دیدگاه
لطفا پیرامون حل سوال زیر راهنمایی بفرمایید.

متوجه این سوال نشدم که تنش محوری در تیر یکسر گیردار بدون بار خارجی یعنی چی !!!!!!

لینک به دیدگاه
متوجه این سوال نشدم که تنش محوری در تیر یکسر گیردار بدون بار خارجی یعنی چی !!!!!!

تنش خمشی ناشی از وزن تیر منظورش نیست؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
تنش خمشی ناشی از وزن تیر منظورش نیست؟:JC_thinking:

نه تنش محوری،یعنی تنش در راستای محور.

معمولا به تنشی که در اثر نیرو در راستای محور به وجود میاد میگن تنش محوری.

لینک به دیدگاه
نه تنش محوری،یعنی تنش در راستای محور.

معمولا به تنشی که در اثر نیرو در راستای محور به وجود میاد میگن تنش محوری.

آخه تو سوال به وزن تیرها اشاره کرده بود،گفتم شاید منظورش اونه:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
آخه تو سوال به وزن تیرها اشاره کرده بود،گفتم شاید منظورش اونه:JC_thinking:

اگه منظور وزن باشه، میشه یک نیروی متمرکز در وسط دو تیر حساب کرد و با توجه به رابطه خیز دو تیر تحت بار، نسبت طول ها را به دست آورد.

لینک به دیدگاه
اگه منظور وزن باشه، میشه یک نیروی متمرکز در وسط دو تیر حساب کرد و با توجه به رابطه خیز دو تیر تحت بار، نسبت طول ها را به دست آورد.

سوال کنکور 90 هست.جواب هم گزینه 4 زدند.

از قانون هوک و (epsilon).E نمیشه؟

لینک به دیدگاه
سوال کنکور 90 هست.جواب هم گزینه 4 زدند.

از قانون هوک و (epsilon).E نمیشه؟

راستش من متوجه سوالش نمیشم.

فکر کنم نائی تو کتاب جدید امسالش حل کرده،اگر کسی جواب رو دیده بذاره.

اون رابطه برای این مسئله وقتی جواب میده که کرنش محوری باشد،وقتی تیر تحت وزنش خم میشه که کرنش محوری نداریم دیگه.

لینک به دیدگاه
راستش من متوجه سوالش نمیشم.

فکر کنم نائی تو کتاب جدید امسالش حل کرده،اگر کسی جواب رو دیده بذاره.

اون رابطه برای این مسئله وقتی جواب میده که کرنش محوری باشد،وقتی تیر تحت وزنش خم میشه که کرنش محوری نداریم دیگه.

آره دقیقا

اصلا بار عرضی حساب میشه نه محوری

من کتاب چاپ جدید رو ندارم متاسفانه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...