رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نه دیگه

این همه تو سر مارو گیج آوردی یه بارم ما :ws3::w02:

هرکه طاوس خواهد بیاد پیش خودم

حالا بذار ببینیم کسی بلد نیست اگه نه که میگم چیه ؟

دیشب کشفش کردم :ws17:

:ws3::w02: :ws3::w02: :ws3::w02: :ws3::w02:

:ws17: باغ شهر(كلمه ژاپني) :ws17:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 338
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در ژاپن باغشهر را دن ان تاشي مي نامند. تاشي يعني منظر زيبا و دن ان يعني روستا يا حومه. در واقع كلمه «دن ان» در برابر شهر است.

ژاپنيها: ابتدا كلمه دن ان تا كي (روستا – شهر) سپس كلمه كن تاش (باغشهر شكوفه) و سرانجام كلمه دن ان تاشي را انتخاب كردند. ابتدا تصور گروه از باغشهر باغي پر از شكوفه و مركز فيزيكي شهر بود، سپس به يك دهكده صنعتي كه صنعت، كشاورزي و مساكن شاغلان بخش صنعت را در برمي گرفت تغيير كرد.

لینک به دیدگاه
در ژاپن باغشهر را دن ان تاشي مي نامند. تاشي يعني منظر زيبا و دن ان يعني روستا يا حومه. در واقع كلمه «دن ان» در برابر شهر است.

ژاپنيها: ابتدا كلمه دن ان تا كي (روستا – شهر) سپس كلمه كن تاش (باغشهر شكوفه) و سرانجام كلمه دن ان تاشي را انتخاب كردند. ابتدا تصور گروه از باغشهر باغي پر از شكوفه و مركز فيزيكي شهر بود، سپس به يك دهكده صنعتي كه صنعت، كشاورزي و مساكن شاغلان بخش صنعت را در برمي گرفت تغيير كرد.

:4564::4564::4564:

کلک کجا سرچ کردی

ذوق پرم کردی :ws27::ws27:

ولی حال کردم پرچمت بالا:w02::icon_pf (17):

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

به نظر من شهرسازی یهترین علم موجوده بنا به دلایل زیر

1- من شهرسازم

2-شهرسازی رو دوست دارم

3-در عصر حاضر شهر و شیوه زندگی مردم اهمیت ویژه ای یافته که فقط علم شهرسازی می تواند در راستای بهبود آن گام بردارد.

4-شهرسازی تواناییی تلفیق و همسو کردن بسیاری از علوم دارد.

لینک به دیدگاه
به نظر من شهرسازی یهترین علم موجوده بنا به دلایل زیر

1- من شهرسازم

2-شهرسازی رو دوست دارم

3-در عصر حاضر شهر و شیوه زندگی مردم اهمیت ویژه ای یافته که فقط علم شهرسازی می تواند در راستای بهبود آن گام بردارد.

4-شهرسازی تواناییی تلفیق و همسو کردن بسیاری از علوم دارد.

سلام سالار

ببین قراره توی این تاپیک دیدگاه و نظر و درک هر کس را در مورد شهرسازی بدونیم. پس قرار نیست بدون منطق و دلیل حرف بزنیم. اگه دقیق بگم اون مورد اول و دوم که گفتی جاش توی پاتوق خونه است نه اینجا :w00::w00::w00:

اما دو مورد بعدی خوب بود که باید تفسیر کنی و بیشتر توضیحش بدی.

1. چرا "در عصر حاضر شهر و شیوه زندگی مردم اهمیت ویژه ای یافته " ؟

2. چرا فقط علم شهرسازی میتونه "در راستای بهبود آن گام بردارد" ؟

3. مورد چهارم خیلی گنگه حتما توضیح بده؟

خیلی چاکریم رفیق یادت باشه بحثی که شروع کردی رو ادامه بدی و رها نکنی:a030:

لینک به دیدگاه
سلام سالار

ببین قراره توی این تاپیک دیدگاه و نظر و درک هر کس را در مورد شهرسازی بدونیم. پس قرار نیست بدون منطق و دلیل حرف بزنیم. اگه دقیق بگم اون مورد اول و دوم که گفتی جاش توی پاتوق خونه است نه اینجا :w00::w00::w00:

اما دو مورد بعدی خوب بود که باید تفسیر کنی و بیشتر توضیحش بدی.

1. چرا "در عصر حاضر شهر و شیوه زندگی مردم اهمیت ویژه ای یافته " ؟

2. چرا فقط علم شهرسازی میتونه "در راستای بهبود آن گام بردارد" ؟

3. مورد چهارم خیلی گنگه حتما توضیح بده؟

خیلی چاکریم رفیق یادت باشه بحثی که شروع کردی رو ادامه بدی و رها نکنی:a030:

دیدم خیلی بحث علمی میره جلو گفتم یه تنوعی باشه:ws28:

دلایل اهمیت شیوه زندگی رو نگفتم چون دیدم در محضر اساتید شهرسازی زشته زیاد حرف زد اگه فکر می کنی نیازه بگم؟

منظورم از مورد چهارم اینکه چون شهرسازی یه رشته میان رشته ای است. می تواند ارتباط مناسبی را (چه در جهت مسائل شهری و چه سایر جهات) در میان رشته های دیگر برقرار نماید.

لینک به دیدگاه

دیدم خیلی بحث علمی میره جلو گفتم یه تنوعی باشه:ws28:

چون مدتی کسی توی این تاپیک پست نذاشته بود و تو دوباره تاپیک رو راه انداختی میبخشیمت که هیچ تشکر مبسوط هم میکنیم:a030:

دلایل اهمیت شیوه زندگی رو نگفتم چون دیدم در محضر اساتید شهرسازی زشته زیاد حرف زد اگه فکر می کنی نیازه بگم؟

ما خودمون پیچیم از نوع بلندش. شما توضیح کامل بده درمورد سوال 1. از الآن هم میگم دمت گرم که ... :a030:

منظورم از مورد چهارم اینکه چون شهرسازی یه رشته میان رشته ای است. می تواند ارتباط مناسبی را (چه در جهت مسائل شهری و چه سایر جهات) در میان رشته های دیگر برقرار نماید.

از کرامات شیخ ما چه عجب شیره را خورد و گفت شیرین است!!!

خوب خیلی رشته های دیگه هم هستن که میان رشته ای هستن پس اونها هم مهم هستن؟ ضمنا ربط این این قسمت رو با با قسمتهای قبل بگو.

ببین تو میخوای مشکلات را بگی و اهمیتش رو بعد راه حل بدی و اهمیت شهرسازی را توی اون راه حل عنوان کنی. پس دقیقا به تشریح توضیح بده. تنبلی هم نکن انگشتات باز میشه:ws3:

لینک به دیدگاه

چون مدتی کسی توی این تاپیک پست نذاشته بود و تو دوباره تاپیک رو راه انداختی میبخشیمت که هیچ تشکر مبسوط هم میکنیم:a030:

ما خودمون پیچیم از نوع بلندش. شما توضیح کامل بده درمورد سوال 1. از الآن هم میگم دمت گرم که ... :a030:

از کرامات شیخ ما چه عجب شیره را خورد و گفت شیرین است!!!

خوب خیلی رشته های دیگه هم هستن که میان رشته ای هستن پس اونها هم مهم هستن؟ ضمنا ربط این این قسمت رو با با قسمتهای قبل بگو.

ببین تو میخوای مشکلات را بگی و اهمیتش رو بعد راه حل بدی و اهمیت شهرسازی را توی اون راه حل عنوان کنی. پس دقیقا به تشریح توضیح بده. تنبلی هم نکن انگشتات باز میشه:ws3:

من اگه می خواستم تایپ کنم که گزارشو نمی دادم خانم د.آ تایپ کنه.

زیاد تایپ کردن و اصولا فعالیت زیاد مغایر با شهرسازیه.

اگه عمری باقی بود فردا ادامه می دهیم. سهمیه تایپ امروز تموم شده و یارانه ها هدفمند!!!!!!:w16:

لینک به دیدگاه

رشته هایی مثل صنایع هم میان رشته ای هستن اما با صنعت و... در ارتباطن

اما توی شهرسازی ما با تمام مردم از هر قشری که باشن سروکار داریم..........کودک،پیر،باسواد،بیسوادو ....که همشون هم به خوبی میتونن خوبی ها و بدی ها ی شهرشون رو درک و بیان کنن.

نمیدونم ربطش به بحثای شما چی بود...:ws3:

لینک به دیدگاه
من اگه می خواستم تایپ کنم که گزارشو نمی دادم خانم د.آ تایپ کنه.

زیاد تایپ کردن و اصولا فعالیت زیاد مغایر با شهرسازیه.

اگه عمری باقی بود فردا ادامه می دهیم. سهمیه تایپ امروز تموم شده و یارانه ها هدفمند!!!!!!:w16:

:w00::w00::w00:

ما رو باش پز کی رو میدادیم. :banel_smiley_4:

فردا توضیحاتت فراموش نشه حتما بنویس.:167:

ضمنا اگه نخواستی یا نتونستی جواب بدی لزومی نداره چیز بگی که اسپم بازی دربیاری. همین که سکوت کنی کافیه:w16:

این برای بار دوم بحث علمیه اسپم بازی مال پاتوق خونه ست.:a030:

لینک به دیدگاه
:w00::w00::w00:

ما رو باش پز کی رو میدادیم. :banel_smiley_4:

فردا توضیحاتت فراموش نشه حتما بنویس.:167:

ضمنا اگه نخواستی یا نتونستی جواب بدی لزومی نداره چیز بگی که اسپم بازی دربیاری. همین که سکوت کنی کافیه:w16:

این برای بار دوم بحث علمیه اسپم بازی مال پاتوق خونه ست.:a030:

چشششششششششششششششم آقا معلم.

من مثله شما بچه مودب و درسخونی نبودم.:w16:

درسمو میخونم اما درس بدون شیطنت هرگز:w16:

لینک به دیدگاه
رشته هایی مثل صنایع هم میان رشته ای هستن اما با صنعت و... در ارتباطن

اما توی شهرسازی ما با تمام مردم از هر قشری که باشن سروکار داریم..........کودک،پیر،باسواد،بیسوادو ....که همشون هم به خوبی میتونن خوبی ها و بدی ها ی شهرشون رو درک و بیان کنن.

نمیدونم ربطش به بحثای شما چی بود...:ws3:

مینا جان شما میتونی بحث جدایی انجام بدی. شیخ برای همه پاسخ گو است. :ws53:

احیانا فقط به یکی از رشته هایی که به شهرسازی مربوط میشه , اشاره نکردی؟

پس حالا جای شهرسازا توی این نظر دادن مردم کجاست؟

لینک به دیدگاه

با اون کلمه فقط موافق نیستم.

دوره ای حضور مردم تو فضاهای شهری خیلی زیاد بود و کارشون تو همین فضاها بود. بعد با انقلاب صنعتی و پیامدهایی که داشت و بعد از اون دید کارکردی و مدرنیستی به شهر باعث شد تا حضور مردم تو فضاها کم بشه و بیشتر زمان خودشون رو در حال کردن بودن و کمتر تو فضاهای شهری حضور داشتن با توجه به اینکه تو این دوره همین قضیه ها هم باعث شد توجه به فضاهای شهری کم بشه و عملاً شهرها دچار مشکلات زیادی بشن.

اما بعدش دوباره این خلاء تو شهرها حس شد و توجه به فضاهای شهری قوت گرفت، از طرفی اوقات فراغت شهروندا هم بیشتر شد. امروزه هم این اوقات فراغت با توجه به ماشینی شدن و الکترونیکی شدن اکثر کارها بیشتر شده. پس امروزه خیلی بیشتر از قبل به اوقات فراغت مردم و فضاهایی که برای اینکار هست توجه میشه و نقش شهرسازی تو این زمینه خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه
مینا جان از یاری شما کمال تشکر رو دارم.

این شیخ ها رو که می شناسی هیچکس هریف زبونشون نمی شه:ws2:

عزیزم شما چه استعدادی تو اسپم کردن داریدا!:4chsmu1:

شیخجان من اون صنایع رو مثال زدم،منظورم این نبود که به شهرسازی ربط داره.......منظورم این بود که اون رشته هم میان رشته ایست اما مثل شهرسازی گسترده نیست!

لینک به دیدگاه
با اون کلمه فقط موافق نیستم.

دوره ای حضور مردم تو فضاهای شهری خیلی زیاد بود و کارشون تو همین فضاها بود. بعد با انقلاب صنعتی و پیامدهایی که داشت و بعد از اون دید کارکردی و مدرنیستی به شهر باعث شد تا حضور مردم تو فضاها کم بشه و بیشتر زمان خودشون رو در حال کردن بودن و کمتر تو فضاهای شهری حضور داشتن با توجه به اینکه تو این دوره همین قضیه ها هم باعث شد توجه به فضاهای شهری کم بشه و عملاً شهرها دچار مشکلات زیادی بشن.

اما بعدش دوباره این خلاء تو شهرها حس شد و توجه به فضاهای شهری قوت گرفت، از طرفی اوقات فراغت شهروندا هم بیشتر شد. امروزه هم این اوقات فراغت با توجه به ماشینی شدن و الکترونیکی شدن اکثر کارها بیشتر شده. پس امروزه خیلی بیشتر از قبل به اوقات فراغت مردم و فضاهایی که برای اینکار هست توجه میشه و نقش شهرسازی تو این زمینه خیلی مهمه.

با محمد موافقم.

بهتره بجای فقط بگیم بهترین

لینک به دیدگاه
عزیزم شما چه استعدادی تو اسپم کردن داریدا!:4chsmu1:

شیخجان من اون صنایع رو مثال زدم،منظورم این نبود که به شهرسازی ربط داره.......منظورم این بود که اون رشته هم میان رشته ایست اما مثل شهرسازی گسترده نیست!

مدل جدیده 2011:ws28:

سعی میکنم از استعدادم بکاهم اما هرگز قولی نمی دم.

لینک به دیدگاه

ااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااه

چرا آدم نمیشی :w00:

اسپم ممنوع :icon_pf (10):

مینا تحریکش نکن دیگه :w00:

قربونت برم سالار یه کار نکن ...

هر وقت اسپمت گرفت بیا پاتوق خونه بگو بیام

لینک به دیدگاه

خب یه جمله هم ما بگیم

شهرسازی خوبه چرا؟

خب شاید مهمترین مزیت شهرسازی ترکبی بودن این رشته هستش

علوم ترکیبی؟

قبل از دست یابی اروپاییان به کتاب خونه ها و مدارک علمی مسلمونا شاید تمام علوم بشه گفت ترکیبی بود

یعنی یه دانشمند در واقع کسی بود که تو زمینه های مختلف علم داشت(اینجور دانشمندا تو ایران زیاد بودن، بوعلی، ابو ریحان،و......)با دست یابی اروپا به علوم مسلمونا اونا واسه راحتی و بر حسب نیاز علومو از هم تفکیک کردن(افراز کردن:ws3:)و تخصصای مختلفو به وجود آوردن که البته تا حدودی خوب بود و تا حدودی بد خوبیش به خاطر ارئه ی کارای قوی و تخصصی بود و بدیش هم به این خاطر که خیلی دیگه از جنبه های اون موضوع مد نظر گرفته نمیشد که من اعتقاد دارم مدرنیسم زاییده ی همین تفکر بود

این روند تا چند دهه ی پیش ادامه داشت تا اینکه متوجه شدن کاربرد و کارایی علوم مختلف بیشتره این بود که دوباره به فکر ترکیبی کردن علوم افتادن و الانم دارن در این جهت پیش میرن

و متاسفانه ما از اونجایی که همیشه عقبیم تازه به فکر تخصصی کردن علوم افتادیم

که البته ما باید خدارو شکر کنیم که تو رشته ای تحصیل کردیم که با جنبه های مختلف موضوع سرو کار داره

مثال:ما اگه به شهر به عنوان یه مشکل نگاه کنیم واسه حل این مشکل باید جنبه های مختلف اونو بشناسیم تا راه حل مناسبی بدیم که اینجا ابعاد اون مشکل(شهر)شامل جغرافیای شهر، عمران شهر،کالبد شهر(معماری)،بعد روانی شهر(جامعه شناسی و روانشناسی)،و...... میشه که این خودش لزوم ترکیبی بودن شهرسازی رو ثابت میکنه (این در جهت سخنان دل نشین آنجل بود):ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...