رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 338
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شیخ خوش به حالت با این اوصاف دانشگاه هنر بهترینه تو شهرسازی

ما فقط دو واحد جامعه شناسی شهری داشتیم که استاد سر کلاس خاطرات شهرسازانه و جامعه شناسانش رو تعریف میکرد واسه امتحان هم یه جزوه داد درباره ی نظریات جامعه شناسی.

دوست من شایان ذکره تو هنرهای زیبا 4 واحد جامعه شناسی، 4 واجد جغرافیا و 4 واحد اقتصاد تدریس می شد که دو واحد اول هر درس مبانی و دو واحد دوم مبحث اختصاصی شهری بود مثلا اقتصاد شهری و ...

لینک به دیدگاه
دوست من شایان ذکره تو هنرهای زیبا 4 واحد جامعه شناسی، 4 واجد جغرافیا و 4 واحد اقتصاد تدریس می شد که دو واحد اول هر درس مبانی و دو واحد دوم مبحث اختصاصی شهری بود مثلا اقتصاد شهری و ...

ما تمام این درسها رو 2واحه داریم...احتمالا زمان شما اینجوری بوده!و الان تغییر کرده.:ws37:

لینک به دیدگاه
شیخ خوش به حالت با این اوصاف دانشگاه هنر بهترینه تو شهرسازی

ما فقط دو واحد جامعه شناسی شهری داشتیم که استاد سر کلاس خاطرات شهرسازانه و جامعه شناسانش رو تعریف میکرد واسه امتحان هم یه جزوه داد درباره ی نظریات جامعه شناسی.

شاد میزنی هان!!!!!!!!!!!!!!

من دانشگاه تهران خوندم. دانشکده هنرهای زیبا که الآن شده پردیس هنرهای زیبا

بله خب عین 5 سالی که من اونجا درس خوندم دانشکده ما قطب شهرسازی انتخاب میشد.:ws50:

لینک به دیدگاه
خوب من ترجیح میدم بچه ها بیان نظرشونو در مورد این معادله بدن و بعد من یه جمع بندی کنم و شما بحث رو بایگانی کنی و بریم سراغ یه موضوع دیگه.

اما اگه کسی توان باز کردن یا به عبارت دیگه حل کردن این معادله رو نداشت خودم دست به کار می شم . نظرت چیه شیخ؟

:ws31:ایول

خب پس جمع بندی این معادله با تو جمع کردن کل بحث در این موضوع با من:ws50:

لینک به دیدگاه
ما تمام این درسها رو 2واحه داریم...احتمالا زمان شما اینجوری بوده!و الان تغییر کرده.:ws37:

این خیلی هم بد نیست اما به شرط اینکه به جای این درسای کمتر تخصصی، واحدهای تخصصی بزارن نه یه سری درس ...

این کارا رو که نکردن هیچ 4 تا درس تخصصی رو هم اختیاری کردن.

اخه من موندم مدیریت شهری قرار بود تو فوق یه رشته جداگانه بشه اونوقت الان جزء دروس اختیاری شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عقل هم چیز خوبی است.

آه ای خدای من.

لینک به دیدگاه

در مورد دیفرانسیل = مدیریت شهری می خواهیم بدانیم که:

- آیا مدیریت شهری با دیفرانسیل شباهت داره اگه داره در چه زمینه هایی؟

- آیا دیفرانسیل به درد رشته شهرسازی میخوره؟ اگه آره در چه مواردی؟

- و دها سوال دیگه که با دیدن این معادله ممکنه به ذهنتون خطور کنه . نظرات خودتونو بدین تا در نهایت به یه جمع بندی خوب برسیم.

لینک به دیدگاه
خب معادله رو بشکافیم.........:ws3:

دیفرانسیل =مدیریت شهری!

خب ینی مدیریت شهری مثل حل کردن معادله ی دیفرانسیله!:w58:

شما برداشت خودتو از این معادله بگو و راجع به برداشتت توضیح بده.

لینک به دیدگاه

- و دها سوال دیگه که با دیدن این معادله ممکنه به ذهنتون خطور کنه . نظرات خودتونو بدین تا در نهایت به یه جمع بندی خوب برسیم.

خب درمورد اینکه دیفرانسیل توی مدیریت شهری کاربرد داشته باشه ،فکر نمیکنم زیاد کاربرد داشته باشه !!!

به نظرم میاد که مدیریت شهری مث دیفرانسیل پیچیده باشه...فعلا همین:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید من تو این بحثا تازه واردم اگه یه چیز بی ربط گفتم نزنیدم :banel_smiley_52:

راجع به جامعه شناسی و جغرافیا و اقتصاد: ما از هر کدوم دو واحد گذروندیم ولی چه گذروندنی :icon_pf (34):

جغرافیای شهری یه پاورپویت داشت استاد از رو میخوند ما هم خواب

جامعه شناسیم که مثه کلاس املا بود

اقتصاد بد نبود ولی اقتصاد در شهرسازی نبود عملا

اینم :ws52:

فکر کنم توی این مورد که مشکلات شهری یه جوری مشتقات همدیگن و همه مثه زنجیره به هم وصلن،بشه ربطش داد به دیفرانسیل و انتگرال

یعنی ما باید مشکلات رو معکوس بریم یعنی انتگرال بگیریم ببینیم که از کجا سررشته میگیرن تا بتونیم مدیریتش کنیم

:ws52:

موفق باشیم:w16:

لینک به دیدگاه
مهمترین مشکلی که در حال حاضر عمده شهرسازا تو کارکردن دارن کارکردن مباحث اقتصادی است.

زیاد موافق نیستم. به نظر من عمده مشکل شهرسازا اولاً عدم گروهی کار کردن ستش که از همون دانشگاه شرع میشه (3 یا 4 نفر بعضی مواقع بیشتر در یک گروه، فقط یکی کارا رو انجام میده تا حالا مقصر خودشونن ولی استادها هم زیاد بهش توجه نمیکنن. در ضمن دانشجویان این رشته با دانشجویان دیگر رشته ها از جمله دیدگاه دانشجویان رشته ی معماری باید بخوبی آشنا باشند و لزوم کارگاه مشترک با دانشجویان این رشته نیز میتواند بسیار کارساز باشد. این مورد اخیر در مورد طرح های 4 و 5 هر دو رشته که تا حد زیادی به هم نزدیک می شوند می تواند اجرا شود همان گونه که در بعضی دانشگاه های معتبر جهان این کار صورت می گیرد).

ثانیاً ؛ با جامعه نبودن(با مردم عادی یا غیرمتخصص)(با مردم عادی نبودن که جای خود دارد یک متخصص یا فرد لیسانسی که به دانشگاه آمده به قول دکتر بهرامی خود را از مردم که هیچ حتی از خانواده اش نیز جدا میداند این دیدگاه نخبه گرا از نظر من هرچه به سمت بالاتر می رود در بین متخصصین اون رشته هم دیده می شود دو نفر دکتری همدیگر رو قبول ندارند؛ من با اختلاف نظر موافقم ولی اینجا کلاً همدیگر رو نفی می کنند) و بی توجهی به نظرات آنها، عدم توانایی صحبت کردن به شکلی حرفه ای؛ طوری که بتوان نظرات شهرسازی را به کارفرماهایی که فقط اقتصادی فکر میکنند فهماند ، عدم اخلاق حرفه ای و بسیاری مشکلات دیگری که جزءای از دید من زیرمجموعه ی درس جامعه شناسی هستند بسیار بدتر از دیدگاه های اقتصادی شهرسازان است. این مشکلات وجود چنین درسهایی رو ایجاد می کنند.

هر چند که مثل همه معتقد به کپی برداری محض نیستم و مثل همه موافق استفاده از تجربیات مفید دیگران و بروزرسانی ایده های آنها در راستای نیازها و context جامعه ی خود هستم معتقدم که باید یه نگاهی به چارت رشته های شبیه به شهرسازی (که این شهرسازی هم واقعاً واژه ی چرتی Urban maker) در بهترین دانشگاه های جهان انداخت. خواهشاً سری به سایت دانشگاه MIT بندازید (دنبال urban maker or urban planning or urban design نباشید دید اونجا در دوره ی لیساسشون کلاً پایه ای کارکردن و تاکید روی جامعه و فرهنگ هستش تا دیدی صرفاً شهرسازانه اونجا Urban studies رو سرچ کنید ) و دروس اونا رو که قابل دانلود هم هست یه نگاهی بندازید من بزودی در رابطه با دروس این دانشگاه در معرفی سایت ها هم بخشی باز خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

نقل قول:

اینم :ws52:

فکر کنم توی این مورد که مشکلات شهری یه جوری مشتقات همدیگن و همه مثه زنجیره به هم وصلن،بشه ربطش داد به دیفرانسیل و انتگرال

یعنی ما باید مشکلات رو معکوس بریم یعنی انتگرال بگیریم ببینیم که از کجا سررشته میگیرن تا بتونیم مدیریتش کنیم

:ws52:

موفق باشیم:w16:

قبل از هرچیز از اینکه نظر دادین سپاس گذاری می کنم.

با نظر شما موافقم اما نباید به این مساله تک بعدی نگاه کرد معادله دیفرانسیل = مدیریت شهری یک معادله چند وچهی است. امیدوارم در مورد سایر وجوه هم نظر بدین.

لینک به دیدگاه
زیاد موافق نیستم. به نظر من عمده مشکل شهرسازا اولاً عدم گروهی کار کردن ستش که از همون دانشگاه شرع میشه (3 یا 4 نفر بعضی مواقع بیشتر در یک گروه، فقط یکی کارا رو انجام میده تا حالا مقصر خودشونن ولی استادها هم زیاد بهش توجه نمیکنن. در ضمن دانشجویان این رشته با دانشجویان دیگر رشته ها از جمله دیدگاه دانشجویان رشته ی معماری باید بخوبی آشنا باشند و لزوم کارگاه مشترک با دانشجویان این رشته نیز میتواند بسیار کارساز باشد. این مورد اخیر در مورد طرح های 4 و 5 هر دو رشته که تا حد زیادی به هم نزدیک می شوند می تواند اجرا شود همان گونه که در بعضی دانشگاه های معتبر جهان این کار صورت می گیرد).

ثانیاً ؛ با جامعه نبودن(با مردم عادی یا غیرمتخصص)(با مردم عادی نبودن که جای خود دارد یک متخصص یا فرد لیسانسی که به دانشگاه آمده به قول دکتر بهرامی خود را از مردم که هیچ حتی از خانواده اش نیز جدا میداند این دیدگاه نخبه گرا از نظر من هرچه به سمت بالاتر می رود در بین متخصصین اون رشته هم دیده می شود دو نفر دکتری همدیگر رو قبول ندارند؛ من با اختلاف نظر موافقم ولی اینجا کلاً همدیگر رو نفی می کنند) و بی توجهی به نظرات آنها، عدم توانایی صحبت کردن به شکلی حرفه ای؛ طوری که بتوان نظرات شهرسازی را به کارفرماهایی که فقط اقتصادی فکر میکنند فهماند ، عدم اخلاق حرفه ای و بسیاری مشکلات دیگری که جزءای از دید من زیرمجموعه ی درس جامعه شناسی هستند بسیار بدتر از دیدگاه های اقتصادی شهرسازان است. این مشکلات وجود چنین درسهایی رو ایجاد می کنند.

هر چند که مثل همه معتقد به کپی برداری محض نیستم و مثل همه موافق استفاده از تجربیات مفید دیگران و بروزرسانی ایده های آنها در راستای نیازها و context جامعه ی خود هستم معتقدم که باید یه نگاهی به چارت رشته های شبیه به شهرسازی (که این شهرسازی هم واقعاً واژه ی چرتی urban maker) در بهترین دانشگاه های جهان انداخت. خواهشاً سری به سایت دانشگاه mit بندازید (دنبال urban maker or urban planning or urban design نباشید دید اونجا در دوره ی لیساسشون کلاً پایه ای کارکردن و تاکید روی جامعه و فرهنگ هستش تا دیدی صرفاً شهرسازانه اونجا urban studies رو سرچ کنید ) و دروس اونا رو که قابل دانلود هم هست یه نگاهی بندازید من بزودی در رابطه با دروس این دانشگاه در معرفی سایت ها هم بخشی باز خواهم کرد.

دوست گرامی با سپاس از نظرتون باید بگم در ابتدای بحث اشاره شد که از نظر کار کردن

حرفه ای شهرسازا مشکل دارن.

به عنوان مثال یه طرح بافت فرسوده یه شهرساز به تنهایی تمام بخش های شرح خدمات رو انجام میده اما بخش اقتصادی رو نمیتونه (البته این مطلب جامعیت نداره اما عمومیت داره)

اما در مورد کار کردن روی فرهنگ و .... کاملا با شما موافقم و علت طرح این مساله هم همینه.

اگه پست های قبل رو خونده باشی اشاره شده که تعداد واحد دروس اقتصاد و جامعه شناسی ( در دوره تحصیل بنده حقیر) کم شده و به جای افزودن دروس تخصصی و مهم دروسی مثل دیفرانسیل اضافه گردیده و فاجعه به اینجا هم ختم نمیشه دروس تخصصی مثل دیریت شهری هم اختیاری شده است.

این مطالب باعث شد تا معادله دیفرانسیل = مدیریت شهری طرح شود.

لینک به دیدگاه
من اصلاً یادم نیست دیفرانسیل چی بود :ws3:

محمد جان می دونم یه مدت زیادی از ریاضیات دور بودی ( مثل همه ریاضی فیزیک ها که اومدن شهرسازی و 4 سال تحصیل تو رشته ریاضی فیزیک رو به باد دادن) اما این فقط یه تمثیله شما جای دیفرانسیل تو معادله درس ریاضیات رو قرار بده.

آیا ریاضیات با مدیریت شهری در رشته شهرسازی برابر است؟ کدام ارجحیت دارد و چرا؟

لینک به دیدگاه
محمد جان می دونم یه مدت زیادی از ریاضیات دور بودی ( مثل همه ریاضی فیزیک ها که اومدن شهرسازی و 4 سال تحصیل تو رشته ریاضی فیزیک رو به باد دادن) اما این فقط یه تمثیله شما جای دیفرانسیل تو معادله درس ریاضیات رو قرار بده.

آیا ریاضیات با مدیریت شهری در رشته شهرسازی برابر است؟ کدام ارجحیت دارد و چرا؟

درمورد قسمت قرمز رنگ باید بگم که اصلا و ابدا این طور نیست!

مسلما مدیریت شهری ارجحیت داره و ذهن دانشجوی شهرسازی رو به سمتی که باید بره هدایت میکنه .

الان که فکرشو میکنم به نظرم مدیریت شهری و دیفرانسیل خیلی خیلی متفاوتن !ما توی درس ریاضیات برای هر مسئله ای هر قدرز هم دشوار بلاخره یک جواب درست پیدا میکنیم.اما برای مدیریت یک شهر و حل مشکلات شهری نمیتونیم یه جواب درست پیدا کنیم بلکه باید جواب های درست تر رو پیدا کنیم و راههای بهتر!.

لینک به دیدگاه
درمورد قسمت قرمز رنگ باید بگم که اصلا و ابدا این طور نیست!

مسلما مدیریت شهری ارجحیت داره و ذهن دانشجوی شهرسازی رو به سمتی که باید بره هدایت میکنه .

الان که فکرشو میکنم به نظرم مدیریت شهری و دیفرانسیل خیلی خیلی متفاوتن !ما توی درس ریاضیات برای هر مسئله ای هر قدرز هم دشوار بلاخره یک جواب درست پیدا میکنیم.اما برای مدیریت یک شهر و حل مشکلات شهری نمیتونیم یه جواب درست پیدا کنیم بلکه باید جواب های درست تر رو پیدا کنیم و راههای بهتر!.

باید بگم ریاضیات به جای دیفرانسیل مخصوص محمد بود که اصلا یادش نمی یومد دیفرانسیل چیه.

اما واقعیت همینه که شما گفتی. اما حالا یه سوال دیگه پیش میآید اینکه چرا مدیریت شهری درسی اختیاری و دیفرانسیل اجباری است؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...