رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خب چی بگیم؟

:banel_smiley_4:

عزیزم نظرت رو بده؟

شما راجع به رشته تحصیلیت نظری نداری؟

قبلا گفته شد و تقریبا همه موافقن که شهرسازی یه رشته میان رشته ای است.

حالا می خویم نظر شما رو در مورد میان رشته ای بودنش بدونیم؟

جا افتادن این مطلب می تونه کمک زیادی به بچه ها بویژه تاره واردا به رشته شهرسازی بکنه.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 338
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مینا جان فکر کنم این طوری بگیم شاید بهتر باشه:

علم شهرسازا مثل اقیانوسه با عمق یک متر اما شهرسازای مختلف یه جایی از اقیانوسشون عمیقه یا یه جایی عمیقتره.

ببین شهرساز باید از همه چیز سردربیاره اما نه دیگه همه چی. حالا میتونه یه زمینه هایی خودش رو تقویت کنه و تخصصیتر کار کنه و جاهایی که عمق اقیانوسش کمتره از متخصصین مربوط کمک بگیره و جاهای کم عمق اقیانوسش رو با جاهای عمیق اقیانوس سایرین عوض کنه. اما اگه همون قسمتای کم عمق رو نداشته باشه نمیتونه از دیگران هم بهره ببره.

مفهوم بود؟

نظر بقیه در مورد حرف من و مینا چیه؟

البته این نظر من خیلی به نظر شیخ نزدیکه اما یه تفاوت هایی می کنه.

به نظر من کافی یه سری اطلاعات پایه از هر رشته ای داشته باشه.

به همین دلیله که 2 واحد جغرافیا می خونیم، 4 واحد نقشه برداری ، 2 واحد جامعه شناسی و .... یعنی لازم نیست تو این ها متخصص باشیم. باید اینقدری بدونیم که بتونیم متخصص های رشته های دیگه رو تو یه گروه مدیریت کنیم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دوستان اگه در مورد موضوع قبلي نظري ندارين جمع بندي انجام بشه؟"ميان رشته اي بودن شهرسازي و الزامات"

خب دوستان موضوعي هست كه در ارتباط با اين تاپيك باشه و دوست داشته باشين در موردش بحث بشه؟ اعلام كنين تا بحث جديد اما در چهار چوب همين تاپيك شروع كنيم.

لینک به دیدگاه

[QUOTE]

وحيد :

شهرسازی خوبه چرا؟

خب شاید مهمترین مزیت شهرسازی ترکبی بودن این رشته هستش

علوم ترکیبی؟

قبل از دست یابی اروپاییان به کتاب خونه ها و مدارک علمی مسلمونا شاید تمام علوم بشه گفت ترکیبی بود

یعنی یه دانشمند در واقع کسی بود که تو زمینه های مختلف علم داشت(اینجور دانشمندا تو ایران زیاد بودن، بوعلی، ابو ریحان،و......)با دست یابی اروپا به علوم مسلمونا اونا واسه راحتی و بر حسب نیاز علومو از هم تفکیک کردن(افراز کردن

)و تخصصای مختلفو به وجود آوردن که البته تا حدودی خوب بود و تا حدودی بد خوبیش به خاطر ارئه ی کارای قوی و تخصصی بود و بدیش هم به این خاطر که خیلی دیگه از جنبه های اون موضوع مد نظر گرفته نمیشد که من اعتقاد دارم مدرنیسم زاییده ی همین تفکر بود

این روند تا چند دهه ی پیش ادامه داشت تا اینکه متوجه شدن کاربرد و کارایی علوم مختلف بیشتره این بود که دوباره به فکر ترکیبی کردن علوم افتادن و الانم دارن در این جهت پیش میرن

و متاسفانه ما از اونجایی که همیشه عقبیم تازه به فکر تخصصی کردن علوم افتادیم

که البته ما باید خدارو شکر کنیم که تو رشته ای تحصیل کردیم که با جنبه های مختلف موضوع سرو کار داره

مثال:ما اگه به شهر به عنوان یه مشکل نگاه کنیم واسه حل این مشکل باید جنبه های مختلف اونو بشناسیم تا راه حل مناسبی بدیم که اینجا ابعاد اون مشکل(شهر)شامل جغرافیای شهر، عمران شهر،کالبد شهر(معماری)،بعد روانی شهر(جامعه شناسی و روانشناسی)،و...... میشه که این خودش لزوم ترکیبی بودن شهرسازی رو ثابت میکنه (این در جهت سخنان دل نشین آنجل بود)

[/QUOTE]

[QUOTE]

نظر bpcom :

به نظر من میان رشته ای بودن شهر سازی محاسن و معایب خودشو داره

بزرگترین مزیتش اینه که کار گروهی در این رشته تقویت میشه.ما ایرانیا کلا با فعالیتهای تیمی مشکل داریم و رشته هایی مثل شهرسازی چون هم بسیار تخصصیه و هم کارگروههای متنوعی رو در بر میگیره فعالیتهای تیمی رو تقویت میکنه مثالشو میتونیم مثل یه گروه ارکستر بزنیم که یه رهبر دارن و بقیه اعضا با هماهنگی اون موسیقی رو خلق میکنند.پس تمام اعضای گروه باید بهترین باشند و همسو با کل که اگر یکی از اعضا خارج از کل بزنه کل موسیقی رو از ریتم خارج میکنه.

در شهرسازیم همینطوره و گروهی که کار را به عهده میگیره اگر در نوع برداشت یا فرآیند انجام پروژه یکی از اعضا نتونه مسئولیتشو به نحو احسن انجام بده نتیجه نهایی دارای مشکلاتی خواهد بود.

شاید بتوان شهرسازی رو به نوعی شبیه علم کامپیوتر دونست.درسته که همه فارغ التحصیلان این رشته به عنوان مهندس نرم افزار شناخته میشند ولی هر کدام بسته به علاقه خود در شاخه ای از کامپیوتر متبحر تر میشند مثال یکی تو گرافیک یکی تو طراحی صفحات وب و یکی تو بحث امنیت و ... . تو رشته شهرسازی هم با اینکه فارغ التحصیلان تا حدی بر تمام اصول شهرسازی مسلطند ولی هریک در مبحثی بسته به علاقه خود تخصصی تر میشن مثل gis و یا طراحی مبلمان شهری و ... .

وقتی یک برنامه سطح بالای در کامپیوتر قراره نوشته بشه تیمی تشکیل میشه که درسته همه مهندسین کامپیوترند ولی هریک بر اساس تخصصی که دارند گوشه ای از پروژه را بر عهده میگیرند.فکر میکنم چنین حالتی رو در شهر سازی هم وجود داره و گروهی متخصص از برنامه ریز ، جغرافیا دان،جامعه شناس ، معمار،اقتصاد دادن و ... دست در دست شهرسازان با تخصص های مختلف کاری تیمی را شروع و به پایان میرسانند.

[/QUOTE]

[QUOTE]

نظر هستي :

به نظر من هم میان رشته ای بودن ش هم حسن محسوب میشه هم عیب .

یکی از حسن هاش همونیه که توی تعریفم از شهرسازی گفتم : چون از هر دری حرف می زنه , این اجازه رو میده که هر کس گرایش پیدا کنه به هر زمینه ای که تمایل بیشتری داره ,

خب این از نظر من خیلی خوبه , دست آدمو باز می ذاره ، مخصوصا واسه اونایی که می خوان فوق شرکت کنن .

اما خب , از یه جهت هم ایراد محسوب میشه ، چون درسته که از همه ی این رشته ها می خونیم اما هیچ کدوم درست و حساب بهش پرداخته نمیشه و همه چی سطحیه .

به قول یکی از اساتید , شهرسازی در مقطع لیسانس همون اطلاعات عمومی ایه که یه راننده تاکسی هم داره , فقط نمی تونه با زبون خاص شهرسازی بیان کنه !!!

.

یه حسن دیگه هم داره : این که به همه چیز به طور جزیی و سطحی پرداخته میشه ، ممکنه ( زبونم لال ، خدای نکرده ) باعث ایجاد روحیه ی تحقیق و مطالعه در دانشجو ها بشه .

جواب وحيد :

آخرش این حسن بود یا ایراد؟

خب البته این درسته که سطحی به همه چیز میپردازه یعنی در واقع شکل علمیش یه مستطیله با یه قاعده ی پهن و ارتفاع کم ولی ناچارا باید به همه بپردازه چن گفتم که واسه حل یه مشکل جهات مختلف اونو باید شناخت

نبایدم نادیده گرفت که این سطح کم فقط و فقط بر میگرده به دوران دانشگاه و آموزشای اون اونم به این خاطره که اصلا حجم درس با توجه به زمان دانشگاه همخونی نداره یعنی زمان دنشگاه ( 8 ترم )واسه این حجم اطلاعاتی که تو شهرسازی باید یاد گرفت کافی نیست ، چرا که یه شهرساز میتونه خودش بره و همه ی جنبه های تئوری و عملی رشته شو تا جای که باید بالا ببره

[/QUOTE]

[QUOTE]

نظر من :

شهرسازي مجبوره كه يك رشته ميان رشته اي باشد و اصلا غير از اين امكان پذير نيست. چون شهرسازي با چيزهاي زيادي سروكار دارد و بايد براي همه اونها راه حل ارائه كنه پس بايد از همه اونها بدونه. بايد بگم اين آيتمهايي كه ميگم باهم كار ميكنن و همه باهم ميشن كلمه شهر به تمام معنا.

اين آيتمها عبارتند از :

انسان یا غیر کالبد-انسان عواطف احساسات خاطرات و ... دارد. انسان نان تفريح لباس و ... ميخواد. و مواردي اين چنين كه لازمه انسان است و از همه مهمتر انسان موجودي اجتماعي است. هر يك از آنچه كه گفته شد علومي را ميطلبد كه چون شهرساز با انسان سروكار دارد پس با اين علوم هم سروكار دارد.

كالبد یا غیر انسان-ساختمان، پارك، خيابان و ... كه هريك بر اساس شرايط خود به علومي نياز دارند كه شهرساز ....

كاملا روشن گفتم؟ اگه جاييش گنگ بود بگين

[/QUOTE]

[quote]

اميد :

راستش من دیگه نمی دونم آیا رشته دیگه ای هست که میان رشته ای نباشه؟ برای من کهفقط رشته ی ریاضی مطلق میان رشته ای نیست من خودم فیزیک نظری خیلی دوست دارم از رویعلاقه دنبالش هستم ولی تا اونجا که من می دونم این رشته خیلی به ریاضیات وابسته ستهر چند یه این معنا نیست که ریاضی بلد باشی اونم بلدی.

چندتا منظور اینجاداشتم:

1) اگه میان رشته ای بودن بده پس همه ی رشته ها بد هستند چون تقریباً همهی رشته ها میان رشته ای شدن.

2) رشته ها مجبورند که میان رشته ای بشن. این کهرشته تخصصی شدن گریز ناپذیره بنابراین رشته ی جغرافیا رو ببینید ببینید چیشده؟(جغرافیای انسانی، فرهنگی، طبیعی و ...) ببینید که چقدر ریز شده.

بنابراینمیان رشته ای شدن اتفاق خوبیست که داره می افته چون اولاً رشته ها ی مختلف رو به همربط می ده (مثل همین مدیریت شهری که معماری و برنامه ریزی شهری و طراحی شهری رو بههم ربط میده) یا خود طراحی شهری ( که طراحی شهری و برنامه ریزی شهری که خود اوندوتا یعنی معماری و برنامه ریزی هم میان رشته ای هستند رو به هم ربط میده).

یهچندتا نظر ببینیم ادامشو خواهیم گفت. برای برگشت به انجمن بعد یه ماه بدک نبود.

[/quote]

[quote]

نظر مينا :

میان رشته ای بودن شهرساز به نظر من خوب نیست!به قول یکی(یادم نمیاد کی)علم شهرسازامثل اقیانوسه با عمق یک متر!

ما نقشه برداری ،جغرافیا،جامعه شناسیو...میخونیم،اسکیس و راندو یاد میگیریم اما هیچکدوم اینها رو حرفه ای یاد نمیگیریم!

جواب من :

مینا جان فکر کنم این طوری بگیم شاید بهتر باشه:

علم شهرسازا مثل اقیانوسه باعمق یک متر اما شهرسازای مختلف یه جایی از اقیانوسشون عمیقه یا یه جاییعمیقتره.

ببین شهرساز باید از همه چیز سردربیاره اما نه دیگه همه چی. حالامیتونه یه زمینه هایی خودش رو تقویت کنه و تخصصیتر کار کنه و جاهایی که عمقاقیانوسش کمتره از متخصصین مربوط کمک بگیره و جاهای کم عمق اقیانوسش رو با جاهایعمیق اقیانوس سایرین عوض کنه. اما اگه همون قسمتای کم عمق رو نداشته باشه نمیتونهاز دیگران هم بهره ببره.

جواب اميد :

کار ما در مورد شهر یه کار مدیریت دیگر متخصصهاست قرار نیست که ما خدمون شهر رو نقشه برداری کنیم ما باید از کارشون سردر بیاریمکه با ما مثل یه احمق برخورد نشه اونا هر چی گفتند ما سر تکون ندیم و هیچی نفهمیم. قرار نیست که ما مثل یه متخصص جغرافی یا جامعه شناس بلد باشیم ما هویت خودمون روداریم ما کلیات اونا رو می گیریم با اون چیزهایی که توی طراحی شهری و برنامه ریزیهستش مطابقت می دهیم و مطابق با نیاز خودمون از نیازهای هر رشته استفاه می کنیم. این یکی از تله های طراحی است که بریان لاوسون خیلی جالب در موردش صحبت کرده.

جواب ابراهيم :

البته این نظر من خیلی بهنظر شیخ نزدیکه اما یه تفاوت هایی می کنه.

به نظر من کافی یه سری اطلاعاتپایه از هر رشته ای داشته باشه.

به همین دلیله که 2 واحد جغرافیامی خونیم، 4 واحد نقشه برداری ، 2 واحد جامعه شناسی و .... یعنی لازم نیست تو اینها متخصص باشیم. باید اینقدری بدونیم که بتونیم متخصص های رشته های دیگه رو تو یهگروه مدیریت کنیم.

[/quote]

اينم جمع بندي بحث قبل.

دوستان دمتون گرم تشكر زدين اما نظر بدين لطفا

لینک به دیدگاه

خوب تا اینجای کار که من اومدم واحدهایی که به نظر من اومد که لازمه که داشته باشیم اینا هستند!

مهمترین واحدی که ما باید داشته باشیم ولی تو چارت درسیمون نیست واحد کارآموزیه!درسته که ما تو طول دوران تحصیل همش در حال کار انجام دادنیم ولی در شرایط حرفه قرارگرفتن و با جو کار آشنا شدن از یه طرف و محکم کردن جای پامون برای آینده از طرف دیگه لزوم وجود همچین واحدی رو نشون میده!

بر اساس اون چیزی که تو دانشگاه به ما تدریس شد جامعه شناسی شهری و جغرافیای شهری مطالبشون یکی بود و با همدیگه ادغام میشدن بهتر بود!

اقتصاد شهری هم به نظر من اگه دو بخش مباحث عمومی اقتصاد و اقتصاد خرد و کلان از هم جدا میشدند و در دو ترم جداگونه تدریس میشدند بهتر بود!

اما در مورد بخش اسکیس و راندو هم بگم که تو دانشگاه ما تا ترم ما با بچه ها کم کار میشد اما بچه های 88 و 89 ما داره خیلی بهتر میشه!

اما تو دانشگاه شیخ بهایی تنها طراحی کار میشه!

به نظر من که بهتره حد وسط رو بگیرن!

تاریخ شهرسازی ایران و جهان و سیر اندیشه ها در شهرسازی هرسه یک مبحث بودند تو دانشگاه ما!

لینک به دیدگاه

ممنون از بحث های خوبتون

ما خیلی کم طراحی باهامون کار میشه ، یعمی رسما راندو و اسکیس کار نمیشه باهامون ، حالا دانشگاهای شما ها رو نمی دونم اما تو یونی ما ، ترم یک و دو دو سه خط اسکیس و راندو یاد میدن ، از ترم سه به بعد اسکیس و راندو می خوان ازمون در حد مرگ !!!

دقیقا دانشگاه ما هم همینطوره....البته فکر میکنم وضع بچه های دانشگاه هنر بهتر باشه.

کلا سیستم دانشگاه ما اینجوریه برنامه ریزای خوبی بار میاره اما طراح نه!!!!

ما توی درس مبانی طراحی رفتیم برداشت...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
با تفکیک شدن اقتصاد کاملا موافخم ٰ

چون واقعا این وسط مظلوم واقع میشه ٰ حالا دانشگاهای شما رو نمی دونم اما ما واقعا اقتصاد چرتی رو گذروندیم .

به نظرم یا نباشه یا اگه می خواد باشه اینجوری نباشه ٰ چون واقعا افتضاح بود ! استادش خوب بودا یعنی بد درس نمی داد اما از 8 فصلی که خودش معین کرده بود درس بده فقط 4 درسشو داد و اون 4 تای بعدی رو بی خیال شد ٰ واسه نمره گرفتن کار رو راحت کرد اما خب آخرش که چی !!!

یعنی ما رسما به جز رابطه ی عرضه و تقاضا و قانون آدام اسمیت چیزی یاد نگرفتیم از اقتصاد !!!

اقتصاد که حتما باید باشه!اما نه به این شکل!

تو دوره لیسانس باید این دو از هم جدا بشن تا بفهمیم چی به چیه!نه تو دوره ارشد!

لینک به دیدگاه
جامعه شناسی شهری و جغرافیای شهری مطالبشون یکی بود و با همدیگه ادغام میشدن بهتر بود!

جامعه شناسی خوبه.....منتها اگه به شهر ارتباطش بدن.....نه که جامعه شناسی محض باشه.

لینک به دیدگاه
اقتصاد که حتما باید باشه!اما نه به این شکل!

تو دوره لیسانس باید این دو از هم جدا بشن تا بفهمیم چی به چیه!نه تو دوره ارشد!

مگه تو ارشد هم اقتصاد میگذرونیم؟؟

استاد ما معتقد بود اقتصاد رو باید تو ارشد یا لاقل ترم 5 به بعد ارائه کنن تا دانشجوها یه چیزی بفهمن.......ترم 1 و 2 همچین واجدی خیلی سنگینه.

لینک به دیدگاه

متأسفانه تو یه سری دروس مبانی و اولیه تو شهرسازی، استادای خوب خیلی کم هستن. حتی کتاب خوب هم کم هستش.

اکثراً مطالب رو بدون توجه به رشته شهرسازی و خیلی عمومی بهش می پردازن. منظورم درسای جغرافیا و جامعه شناسی و اقتصاد هستش.

هر3تا اینا خیلی مهمن ولی کمتر دانشگاهی بهشون خوب پرداخته میشه.

به نظر منم اقتصاد دو واحد جدا بشه بهتره.

اما الان یه نگاهی به چارت انداختم به نظرم ریاضی 2 و معادلات دیفرانسیل اضافه هستن.

یکی دیگه از نقاط ضعفش اختیاری کردن مدیریت شهری و حقوق شهری هستش و البته کمتر شدن دروس کارگاهی و ادغام اونا با هم.

لینک به دیدگاه

خب با قرمزا مخالفم و با سبزا موافق. اگه لازم باشه توضيح ميدم.

یعمی رسما راندو و اسکیس کار نمیشه باهامون

فكر كنم نبايد هم بشه...... ليسانس تفكيك گرايش نداره برا همين بايد تمام گرايشات منظر باشه. اما خب براي تقويت قوه تصور و تصوير سازي و پياده كردنش بايد كار بشه. به نظر من كار با دست مخ رو به كار ميندازه و قدرت تصوير سازي رو بالا ميبره كاري كه نرم افزار نميكنه.

مهمترین واحدی که ما باید داشته باشیم ولی تو چارت درسیمون نیست واحد کارآموزیه!

دليل ميلاد خيلي خوب بود.

بر اساس اون چیزی که تو دانشگاه به ما تدریس شد جامعه شناسی شهری و جغرافیای شهری مطالبشون یکی بود و با همدیگه ادغام میشدن بهتر بود!

ميلاد جون ببخشيدا خب بهتون چرت درس دادن. هيچنقطه اشتراكي ندارن باهم. فكركنم مشكل از اساتيد بوده. به نظر من خيلي خيلي لازم هست. مخصوصاوقتي مياي توي كار حرفه اي ميخواي گزارش در كني ميفهمي چي ميگم.

من نميدونم الآن درسا چهجوري شده اما ما يه مباني جغرافي داشتيم يه جغرافياي شهري و جامعه شناسي و اقتصادم همينطور بود كه فكر ميكنم اگه خوب تدريس بشه كفايت ميكنه حالا ديگه نميدونم الآن چيشده.

اما تو دانشگاه شیخ بهایی تنها طراحی کار میشه!

اين خيلي خيلي بده:icon_pf (34):

تاریخ شهرسازی ایران و جهان و سیر اندیشه ها در شهرسازی هرسه یک مبحث بودند تو دانشگاه ما!

اين خيلي بده. خيلي متفاوت هستن. براي ما كه دروس مجزا بودن با مطالب فوق العاده عالي

ما توی درس مبانی طراحی رفتیم برداشت...icon_pf%20(34).gif

اي واي جدا كه استاد خيلي شرطه. دمش گرم بحريني يه چيزايخوبي رو كرد تو مخ من

لینک به دیدگاه

جامعه شناسی خوبه.....منتها اگه به شهر ارتباطش بدن.....نه که جامعه شناسی محض باشه.

ماهم مباني داشتيم هم جامعه شناسي شهري جدا از هم بدون توي دو ترم متوالي ارائه ميشد ..........!!!

يني الآن ديگه نيست!!!!!!!!1:jawdrop:

لینک به دیدگاه

استاد ما معتقد بود اقتصاد رو باید تو ارشد یا لاقل ترم 5 به بعد ارائه کنن تا دانشجوها یه چیزی بفهمن

با اينكه توي ارشد باشه شديد مخالفم. همه كه ارشد نميگيرن. يني كارشناسي كار نكنه اپروتور باشه؟

لینک به دیدگاه

اما الان یه نگاهی به چارت انداختم به نظرم ریاضی 2 و معادلات دیفرانسیل اضافه هستن.

یکی دیگه از نقاط ضعفش اختیاری کردن مدیریت شهری و حقوق شهری هستش و البته کمتر شدن دروس کارگاهی و ادغام اونا با هم.

شديد موافقم محمد:ws31:

لینک به دیدگاه

قبل از هر چیز بگم من با دید یک فارق التحصیل به قضیه نگاه می کنم و به کار کردن تو حرفه شهرسازی

مهمترین مشکلی که در حال حاضر عمده شهرسازا تو کارکردن دارن کارکردن مباحث اقتصادی است.

به نظر من از همه دروس مهمتر اقتصاده که باید تو چارت جدید درسی تقویت می شد که نشده و این ناشی از این است که اساتیدی که سیلابس درسی را تغییر دادن با نحوه کار شهرسازی آشنا نیستن.

در مورد ریاضیات هم اینا همش واسه اضافه شدن کلمه مهندسی به شهرسازیه و باید سوخت و ساخت.

با اینکه شخصا علاقه خاصی به ریاضیات دارم اما این درس به درد این رشته نمی خوره.

لینک به دیدگاه

به دانشجویان توصیه میکنم حتما درس اختیاری مدیریت شهری را انتخاب کنن.

تو سیلابس درسی شهرسازی به یه معادله عجیب بر میخوریم که فقط تو ایران یافت میشه

دیفرانسیل = مدیریت شهری

لینک به دیدگاه
به دانشجویان توصیه میکنم حتما درس اختیاری مدیریت شهری را انتخاب کنن.

تو سیلابس درسی شهرسازی به یه معادله عجیب بر میخوریم که فقط تو ایران یافت میشه

دیفرانسیل = مدیریت شهری

اون قسمت قرمزه رو بازش کن. میخوام بحث بشه. تا الآن کسی به این اشاره نکرده بود.:ws50:

لینک به دیدگاه

شیخ خوش به حالت با این اوصاف دانشگاه هنر بهترینه تو شهرسازی

ماهم مباني داشتيم هم جامعه شناسي شهري جدا از هم بدون توي دو ترم متوالي ارائه ميشد ..........!!!

يني الآن ديگه نيست!!!!!!!!1:jawdrop:

ما فقط دو واحد جامعه شناسی شهری داشتیم که استاد سر کلاس خاطرات شهرسازانه و جامعه شناسانش رو تعریف میکرد واسه امتحان هم یه جزوه داد درباره ی نظریات جامعه شناسی.

لینک به دیدگاه

خوب من ترجیح میدم بچه ها بیان نظرشونو در مورد این معادله بدن و بعد من یه جمع بندی کنم و شما بحث رو بایگانی کنی و بریم سراغ یه موضوع دیگه.

اما اگه کسی توان باز کردن یا به عبارت دیگه حل کردن این معادله رو نداشت خودم دست به کار می شم . نظرت چیه شیخ؟

لینک به دیدگاه
خوب من ترجیح میدم بچه ها بیان نظرشونو در مورد این معادله بدن و بعد من یه جمع بندی کنم و شما بحث رو بایگانی کنی و بریم سراغ یه موضوع دیگه.

اما اگه کسی توان باز کردن یا به عبارت دیگه حل کردن این معادله رو نداشت خودم دست به کار می شم . نظرت چیه شیخ؟

خب شما اول بگو اون منظورت از دیفرانسیل چیه؟؟......همون دیفرانسیلیه که با انتگرال میاد ایا؟:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...