رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

سلامممممممممممم

میشه راهنمایی کنین چجوری میتونیم از یه استایل تو جی ای اس کپی گرفت یا save as

استایل ها درون پوشه Styles در محل نصب نرم افزار ذخیره میشن. از این محل میتونید فایل استایل رو به سیستم دیگه منتقل کنید.

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام ببخشید کسی میتونه راهنمایی کنه برای حل مشکل نصب gis تووی ویندوز 8 باید چیکار کنم؟ من net framework 3.5 رو نصب میكنم آخرسرم این پیامو که با موفقیت نصب شد رو نشون میده اما تووی لیست برنامه هام که نگا میکنم نیست! نصب gis هم تا مرحله أخر میره اما چند دقیقه مونده به نصب کامل برنامه eror میده و خود به خود کنسل میشه؟؟؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام ببخشید کسی میتونه راهنمایی کنه برای حل مشکل نصب gis تووی ویندوز 8 باید چیکار کنم؟ من net framework 3.5 رو نصب میكنم آخرسرم این پیامو که با موفقیت نصب شد رو نشون میده اما تووی لیست برنامه هام که نگا میکنم نیست! نصب gis هم تا مرحله أخر میره اما چند دقیقه مونده به نصب کامل برنامه eror میده و خود به خود کنسل میشه؟؟؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

چه ورژنی از gis رو نصب میکنید؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام 9.3

من به شخصه نصب ورژن 9.3 روی ویندوز 8 رو تجربه نکردم. ولی ورژن 10 به بعد روی ویندوز 8 با موفقیت نصب شده.

شما هم اگه مشکل خاصی با ورژن ندارید از 10.2 استفاده کنید.

برای نصب نرم افزار ArcGIS باید نکات زیر رو در نظر بگیرید :

1. سالم بودن ویندوز

2. سالم بودن برنامه (در برخی موارد مشاهده شده که یک بسته نرم افزاری روی سیستم نصب نشده منتها با تغییر دادن بسته نرم افزاری مشکل حل شده است.)

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام دوستان

میخواستم ببینم توی gis چطور میتونم خیابان هامو آکس بندی کنم ؟

و بعد آکس بندی میخوام ببینم خودم میتونه عرض خیابان هارو محاسبه کنه یا باید دستی بهش بدم ؟

ممنون میشم اگر کسی بلد بود بگه :icon_gol::icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

میخواستم ببینم توی gis چطور میتونم خیابان هامو آکس بندی کنم ؟

و بعد آکس بندی میخوام ببینم خودم میتونه عرض خیابان هارو محاسبه کنه یا باید دستی بهش بدم ؟

ممنون میشم اگر کسی بلد بود بگه :icon_gol::icon_gol:

سلام

آموزش آکس بندی رو اینجا گذاشتم:

http://www.noandishaan.com/forums/thread154518.html

ولی محاسبه عرض خیابون ها رو نمیدونم به چه روشی میشه اتوماتیک محاسبه کرد :ws38:

اگه احیاناً تو کار باهاش متوجه شدین، خوشحال میشیم ما رو هم درجریان بذارین :a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان کسی میدونه چه جوری میشه تو جی ای اس اطلاعاتی رو که برداشت کردم برا یه محله به صورت درصدی بزنم ؟مثلا نقشه کیفیت ابنیه رو درصدی بزنم

یا میانگین قطعات مسکونی رو ببینم تو محله م چقدر هست ؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام دوستان کسی میدونه چه جوری میشه تو جی ای اس اطلاعاتی رو که برداشت کردم برا یه محله به صورت درصدی بزنم ؟مثلا نقشه کیفیت ابنیه رو درصدی بزنم

یا میانگین قطعات مسکونی رو ببینم تو محله م چقدر هست ؟

سلام. مشابه آموزش لینک زیر، از طریق select by attribute قطعات مثلاً نوساز رو انتخاب میکنی. فیلد کیفیت قطعه رو مساوی نوساز میذاری.

http://www.noandishaan.com/forums/thread115815-10.html#post1298611

حالا تو جدول رو آیکنی که تو عکس زیر نشون دادم اگه کلیک کنی، انتخاب شده ها رو تو جدول بهت نشون میده. اگه دقت کنی، کنارش هم تعداد رو زده که 4 تا انتخاب شده. کلش هم که زده 388 تا. یعنی حدود 1 درصد.

روی فیلد مساحت کلیک راست کن و گزینه statistics رو بزن.

q5qq9ax47l27jvpnas1c.jpg

یه پنجره باز میشه که مجموع مساحت پلاکهای انتخاب شده و میانگینش رو میزنه. تو این پنجره بیشترین مساحت و کمترین مساحت و تعداد کل قطعات انتخاب شده رو هم میزنه.

9yccmm2fzxmp26yegx0.jpg

این مجموع و میانگین برای 4تا پلاک انتخاب شده هستش. اگه برای کل پلاکها رو بخوای. یعنی بخوای ببینی مساحت کل پلاکها چقدره، از حالت انتخاب خارج میکنی. که تو اینجا آخر پست شماره 23 گفته:

http://www.noandishaan.com/forums/thread147785-3.html#post1551084

اما اگه کلاً فیلد مساحت نداشته باشی، باید خودت ایجاد کنی. برای اینکار روی آیکن بالا سمت چپ جدول کلیک کن و از منویی که باز میشه، گزینه add field رو بزن.

aviyw276wpwhg2cr3ptg.jpg

پنجره ای که باز میشه، تو قسمت Name که اسم فیلد رو مینویسی. قسمت Type هم روی float یا double میذاری و اوکی میکنی.

o4ymovw57afk28nkskuh.jpg

روی فیلدی که ایجاد شده، کلیک راست میکنی و گزینه Calculate Geometry رو میزنی. یه پیغام میده بعدش که yes بزن بره.

at9b7wcx0z84gi769nz0.jpg

تو پنجره ای که باز میشه، قسمت Property پیشفرض روی Area هست. اما اگه نبود، روی Area بذار. قسمت Units که واحد هست هم پیشفرض روی متر مربع هستش. واسه همین نمیخواد دست بزنی به اینا و اوکی کن بره. بعدش یه پیغام میده، که اونم اوکی کن.

h5viet5ncyw3jdpdw8r.jpg

مساحت همه قطعات محاسبه میشه و وارد میشه. فقط حواست باشه که قطعه ای انتخاب شده نباشه و تو حالتی باشی که همه قطعات رو نشون میده. برای اینکه مساحت رو برای همه پلاکها محاسبه کنه. نه فقط اونایی که انتخاب شدن.

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام دوستام چه جوری میشه بدون یه تعداد قطعه رو انتخاب کنم وببرم داخل یک لایه که درست کردم بدون اینکه با استارت ادیتینگ برم دوباره دور تا دور ملک رو بکشم ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام دوستام چه جوری میشه بدون یه تعداد قطعه رو انتخاب کنم وببرم داخل یک لایه که درست کردم بدون اینکه با استارت ادیتینگ برم دوباره دور تا دور ملک رو بکشم ؟

اگه درست متوجه شدم منظورت اینه یه سری قطعه رو از یه لایه ببری تو یه لایه دیگه :ws38:

استارت ادیتینگ رو توی لایه مقصد روشن کن (جایی که میخوای قطعات اضافه بشه)

بعدش قطعاتی که میخوای منتقل کنی رو انتخاب کن، Ctrl+C رو بزن. یعنی کپی کن. بعدش Ctrl+v رو بزن یعنی past کن. تو لایه ای که ادیتور روش روشن هست قطعات اضافه میشه :a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
اگه درست متوجه شدم منظورت اینه یه سری قطعه رو از یه لایه ببری تو یه لایه دیگه :ws38:

استارت ادیتینگ رو توی لایه مقصد روشن کن (جایی که میخوای قطعات اضافه بشه)

بعدش قطعاتی که میخوای منتقل کنی رو انتخاب کن، Ctrl+C رو بزن. یعنی کپی کن. بعدش Ctrl+v رو بزن یعنی past کن. تو لایه ای که ادیتور روش روشن هست قطعات اضافه میشه :a030:

ممنون اره منظورم همین بود

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان یه نقشه کاربری از کل شهر دارم اما برا اکسپورت گرفتن میخوان فقط یه خیابون باشه ولی وقتی خروجی میگرم کل شهر هست با +زوم هم اون خیابون روانتخاب کردم درست نشد میشه راهنمایی بفرمایین ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام دوستان یه نقشه کاربری از کل شهر دارم اما برا اکسپورت گرفتن میخوان فقط یه خیابون باشه ولی وقتی خروجی میگرم کل شهر هست با +زوم هم اون خیابون روانتخاب کردم درست نشد میشه راهنمایی بفرمایین ؟

سلام. ببخشید دیر جواب میدم.

با ابزار Select اون خیابون رو انتخاب کن، بعدش، روی لایه کلیک راست کن و export data رو بزن و خروجی بگیر. تو این حالت فقط اون مواردی از اون لایه که انتخاب شدن، اکسپورت گرفته میشن :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
روی ویندوز 10 جی آی اس ورژن 10.3 نصب میکنم اما لایسنس نیست و نرم افزار اجرا نمیشه باید چی کار کنم؟

چه اروری رو میده؟ :ws38: لایسنس استارت شده و اوکی هست؟

لینک به دیدگاه
چه اروری رو میده؟ :ws38: لایسنس استارت شده و اوکی هست؟

87wnt9jb1nzdc5iy8gh.png

d2tnsxgd3xnh6pcngev.png

چجوری باید فهمید که لایسنس ایرادی نداره و اکی هس؟

والا من یک دی وی دی جی آی اس پارسال خریده بودم و اون موقع بدون هیچ ایرادی روی ویندوز 8.1 نصب شده بود یکبار .... و بعد الان که ویندوزم عوض شده بود خواستم نصب کنم اینطور شد ... البته لپتاپم هم سخت افزار مناسبی نداره و زمانیکه نصب میشه هم خوب و روون اجرا نمیشه :hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
87wnt9jb1nzdc5iy8gh.png

d2tnsxgd3xnh6pcngev.png

چجوری باید فهمید که لایسنس ایرادی نداره و اکی هس؟

والا من یک دی وی دی جی آی اس پارسال خریده بودم و اون موقع بدون هیچ ایرادی روی ویندوز 8.1 نصب شده بود یکبار .... و بعد الان که ویندوزم عوض شده بود خواستم نصب کنم اینطور شد ... البته لپتاپم هم سخت افزار مناسبی نداره و زمانیکه نصب میشه هم خوب و روون اجرا نمیشه :hanghead:

تو همین بخش arcgis administrator از قسمت desktop عکس میندازی؟

همینطور توی arcgis license server administrator هم تو قسمت start/stop license server ببین لایسنس استارت باشه. (دکمه استارت باید غیرفعال باشه)

اگه توی ویندوز هم چندتا یوزر تعریف شده، با یوزر ادمین بیا بالا

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...