رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

بله بله همینطوره که شما میگی.و کلی اون شیپ فایل و فایل اکسلو چک کردم ولی اشکالی توش ندیدم.حتی رفتم شیپ فایلو موقع لود کردن تو همون جایی که خودش پیشنهاد داده بود ساختم ولی باز گزینه ها غیر فعال اند

متأسفانه جی ای اس سیستمم پاک شده. اگه عجله ندارین، می تونین فایلش رو بفرستین من فردا چکش کنم :ws38:

لینک به دیدگاه
متأسفانه جی ای اس سیستمم پاک شده. اگه عجله ندارین، می تونین فایلش رو بفرستین من فردا چکش کنم :ws38:

ممنون از شما ولی نمیدونم چطوری فایل اکسلو اینجا آپلود کنم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
ممنون از شما ولی نمیدونم چطوری فایل اکسلو اینجا آپلود کنم :icon_pf (34):

فایلاتونو زیپ کنید، بعدش موقعی که ارسال پاسخ رو میزنین که بنویسین، زیر شکلک ها یه دکمه تنظیمات اضافی هست. اونو بزنید وارد صفحه پیشرفته ارسال پاسخ میشین. اونجا می تونین فایلتون رو پیوست کنید.

طبق آموزشی که اینجا هم گفته شده:

http://www.noandishaan.com/forums/thread2119.html#post5960

:a030:

لینک به دیدگاه
فایلاتونو زیپ کنید، بعدش موقعی که ارسال پاسخ رو میزنین که بنویسین، زیر شکلک ها یه دکمه تنظیمات اضافی هست. اونو بزنید وارد صفحه پیشرفته ارسال پاسخ میشین. اونجا می تونین فایلتون رو پیوست کنید.

طبق آموزشی که اینجا هم گفته شده:

http://www.noandishaan.com/forums/thread2119.html#post5960

:a030:

ممنون. اتچ کردم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
ممنون. اتچ کردم

آقای عارف سلام فهمیدم گره کار کجا بوده، از گزینه Tool قسمت extention باید spatial analyst رو تیک زد! اینطوری گزینه های درون یابی فعال میشه.ببخشید که وقتتونو گرفتم خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتید.یک دنیا ممنون

لینک به دیدگاه
آقای عارف سلام فهمیدم گره کار کجا بوده، از گزینه Tool قسمت extention باید spatial analyst رو تیک زد! اینطوری گزینه های درون یابی فعال میشه.ببخشید که وقتتونو گرفتم خیلی خیلی ممنون که وقت گذاشتید.یک دنیا ممنون

آها فعال نکرده بودین اکستنشن رو؟ خب خدا رو شکر حل شد. خواهش میکنم :a030:

لینک به دیدگاه

آخه اصن نمیدونستم همیچین چیزیو :ws3:

مچکرم بسیار

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام من یک فایل کد (نقشه شهرستان ) و داده های mapsource رو add کردم تا باهم مچ شوند اما وقتی export to cad میزنم فایل اتوکد فقط بصورت نقطه نقطه نشون میده و قسمت های هاشور خورده نقشه شهرستان رو نشون نمیده لطفا کمک کنید با تشکر

[[‌DLBOX][/‌DLBOX]

لینک به دیدگاه
سلام من یک فایل کد (نقشه شهرستان ) و داده های mapsource رو add کردم تا باهم مچ شوند اما وقتی export to cad میزنم فایل اتوکد فقط بصورت نقطه نقطه نشون میده و قسمت های هاشور خورده نقشه شهرستان رو نشون نمیده لطفا کمک کنید با تشکر

[[‌DLBOX][/‌DLBOX]

درست متوجه سوالتون نشدم و تفکیک ندادم چه فایلایی با چه فرمتی هستن و دقیقاً چیکار میخواین بکنین :ws38:

اولش گفتین نقشه شهرستان نقشه کد هستش.

بعد آخرش گفتین export to cad کردین قسمتای هاشور خورده نقشه شهرستانو نشون نمیده؟ مگه نقشه شهرستان خودش کد نبود؟ :ws38:

اگه میشه یه بار دیگه توضیح بدین :ws3: یا فایلا رو پیوست کنید که متوجه منظورتون بشم که چه فایلایی هست.

لینک به دیدگاه

با سلام . خیلی ممنون ازاینکه میخواهین منو راهنمایی کنید

من با دستگاه gps مختصات نقاطی رو برداشت کردم و از طریق mapsource داده ها رو وارد arcmap کردم وهمچنین نقشه کد شهر تبریز رو نیز به نرم افزار arcmap وارد کردم تا نقاط برداشت برداشت شده در موقعیت خود روی نقشه بیافتد حال میخواهم یک نقشه با فرمت کد از این نرم افزار arcmap خروجی بگیرم تا حالا از قسمت conversion tools از قسمت export to cad اقدام کردم ولی متاسفانه به هنگام import تنها یک سری نقاط از نقشه شهر تبریز در محیط اتوکد باز می شود و البته نقاط gps شده هم در بین شان دیده می شود. ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در مورد هاشور که گفتین، فایلی که هاشور داشته باشه توی کد وقتی میاد توی جی آی اس هاشورش معلوم نمیشه.

شاید شما اون دیتایی که توی آرک مپ داشتین فقط از جنس نقطه بوده واسه همینه که وقتی خروجی میگیرین فقط نقطه نشون میده.

لینک به دیدگاه
با سلام منظور از هاشور همان hatch cad وهمچنین line ها و polyline ها و polygon ها در arcmap وجود دارد ولی فقط یک سری نقطه در فایل خروجی arcmap در کد معلومه با تشکر

می تونید اون فایلی که میخواین تبدیل به کد کنید رو اینجا بذارید :ws38:

لینک به دیدگاه
با سلام

ضمن تشکر از لطف جنابعالی فایل arcmap به حضورتان ارسال میگردد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

فایل mxd بدون شیپ فایلاش که باز نمیشه :ws3: البته چیزی که تو این فایل دیدم، دوتا لایه داخلش بود هردو با فرمت dxf که خودشون کد هستن.

یکی به اسم Untitled22223332 و اون یکی هم به اسم CAR-COLY 1- Copy

هردوی اینها فایل dxf یعنی فرمت اتوکد هستن. دیگه نیاز به تبدیل شدن به اتوکد ندارن؟ :ws38: خودشونو مستقیماً تو فایل کد باز کنید دیگه :ws38:

لینک به دیدگاه

با سلام

ممنون از اینکه وقت گذاشتین

مهندس جان میدونی من وقتی این دوتا فایل رو وارد arcmap میکنم دقیقا این دوتا فایل باهم مچ میشن و نقاط نقشه Untitled22223332 دقیقا در موقعیت خود روی نقشه CAR-COLY 1- Copy میافتد راهی هست که یک خروجی با فرمت کد از arcmap بگیرم یا نه؟ چیکار کنم با تشکر

لینک به دیدگاه
با سلام

ممنون از اینکه وقت گذاشتین

مهندس جان میدونی من وقتی این دوتا فایل رو وارد arcmap میکنم دقیقا این دوتا فایل باهم مچ میشن و نقاط نقشه Untitled22223332 دقیقا در موقعیت خود روی نقشه CAR-COLY 1- Copy میافتد راهی هست که یک خروجی با فرمت کد از arcmap بگیرم یا نه؟ چیکار کنم با تشکر

خب این دوتا فایل رو مستقیم تو خود اتوکد رو هم بذارین. اصلاً نیاز به GIS نیست.

نقاط نقشه Untitled22223332 رو تو اتوکد کپی کنید.

بعدش تو نقشه CAR-COLY 1- Copy داخل اتوکد کلیک راست کنید، از قسمت clipboard گزینه past to original coordinate رو انتخاب کنید.

نقطه ها طبق مختصاتی که دارن دقیقاً روی نقشه CAR-COLY 1- Copy میفتن :a030:

لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید

اساتید من الان کارشناسی نقشه برداری میخونم و از اونجایی که تو ارشد یکی از 4 گرایش رشته ما و در حقیقت بهترینش جی ای اس هست میخام اگه خدا بخاد جی ای اس بخونم

حالا سوالم از شما اساتید اینه که تو گرایش ارشد چه تو دوره دانشجویی و چه تو بازار کارش باید چیا بلد باشی؟نرم افزار و اینا؟برنامه نویسی تحت وب هم لازمه؟و کلا چیزایی که برای موفقیت لازمه؟یه توضبح کلی بدین ممنون میشم

سپاس

لینک به دیدگاه
درود و خسته نباشید

اساتید من الان کارشناسی نقشه برداری میخونم و از اونجایی که تو ارشد یکی از 4 گرایش رشته ما و در حقیقت بهترینش جی ای اس هست میخام اگه خدا بخاد جی ای اس بخونم

حالا سوالم از شما اساتید اینه که تو گرایش ارشد چه تو دوره دانشجویی و چه تو بازار کارش باید چیا بلد باشی؟نرم افزار و اینا؟برنامه نویسی تحت وب هم لازمه؟و کلا چیزایی که برای موفقیت لازمه؟یه توضبح کلی بدین ممنون میشم

سپاس

سلام.

راستش اینجا فکر نکنم دانشجو یا فارغ التحصیل ارشد GIS زیاد باشه :ws38: به نظرم اگه این مورد رو تو سایت arcgis.ir بپرسی بچه های بیشتری هستن که gis و سنجش از راه دور خوندن و میتونن کمک کنن :w16:

تا جایی که اطلاع دارم یه سری زبونای برنامه نویسی مثل سی شارپ و ویژوال بیسیک و phython و object و اینا رو باید بلد باشین ولی زبونای تحت وب کمتر

تسلط کامل رو GIS و تحلیلای اون و نرم افزاری جانبی مختلفی که داره و تکنیک های مختلف سنجش از دور و آشنایی با ماهواره های مختلفی که تو این زمینه هست و تصاویرشون و همون زبونای برنامه نویسی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...