رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

تو همین بخش arcgis administrator از قسمت desktop عکس میندازی؟

همینطور توی arcgis license server administrator هم تو قسمت start/stop license server ببین لایسنس استارت باشه. (دکمه استارت باید غیرفعال باشه)

اگه توی ویندوز هم چندتا یوزر تعریف شده، با یوزر ادمین بیا بالا

5atzku5j5r7fed4cvsvj.png

اون قسمتو هم نگاه کردم استارت غیر فعال بود

لینک به دیدگاه
5atzku5j5r7fed4cvsvj.png

اون قسمتو هم نگاه کردم استارت غیر فعال بود

روی my computer کلیک راست کنید و properties رو بزنید. اسم کامپیوتر رو از روبروی computer name ببینید چیه.

بعدش تو همین صفحه ای که عکس انداختی، change رو بزن و اسم کامپیوتر خودت رو بذار.

البته این بستگی داره که تو فایل service چی زده شده باشه. فایل service تو مسیر نصب برنامه arcgis > license10.2 > License هستش. البته اون license10.2 بستگی به ورژن جی ای اس داره عددش.

تو اون فایل نت پد باید ببینید خط دومش چی نوشته شده.

لینک به دیدگاه
روی my computer کلیک راست کنید و properties رو بزنید. اسم کامپیوتر رو از روبروی computer name ببینید چیه.

بعدش تو همین صفحه ای که عکس انداختی، change رو بزن و اسم کامپیوتر خودت رو بذار.

البته این بستگی داره که تو فایل service چی زده شده باشه. فایل service تو مسیر نصب برنامه arcgis > license10.2 > License هستش. البته اون license10.2 بستگی به ورژن جی ای اس داره عددش.

تو اون فایل نت پد باید ببینید خط دومش چی نوشته شده.

ممنون ولی بازم درست نشد:hanghead:

لینک به دیدگاه
ممنون ولی بازم درست نشد:hanghead:

نمیدونم دیگه چی میتونه باشه :ws3: ولی یه بار هم لایسنس هم خود نرم افزار رو پاک کنید، مجدد با یوزر ادمین و دقیق مطابق روش گفته شده برای نصب و کرک، برنامه رو نصب کنید. user account control رو یادتون باشه قبل نصب غیرفعال کنید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام

ایانقشه Web GISمی شود در arcmap استفاده کرد، چه طوری؟

سلام. نه متأسفانه امکانش نیست. در واقع یه فایل exe برنامه نویسی شده هستش.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام

من چند لایه از یک استان رو دارم ولی اد دیتا که می کنم.هر کدوم یه جا میافته.میشه راهنمایی کنینمی خوام لایه های اد شده مثلا فقط در لایه محدوده استان باشه!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این مشکل احتمالا به این دلیله که مختصات جغرافیایی لایه ها یکسان نیست. برای اصلاح این مشکل با استفاده از دستور projection مختصات همه لایه ها را تعیین کنید. فکر میکنم به این ترتیب مشکل حل بشه.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلااااام از منه:whistle:

میگم اینجا کسی بلده با جی آی اس کریدور با نزدیک ترین فاصله بزنه ؟ میخوام بین چند منطقه بین چند استان کریدور بزنم !

یه مدل دیگه بگم..

میخوام بر اساس نقشه شیب و ارتفاع نزدیکترین مسیر رو بین چند منطقه بدست بیارم ،طوری که توی این مسیر شیب و ارتفاع بالا باشه...

شیبو ارتفاع رو کلاس بندی کردم بقیشو میخوام:ws37:

مرسی از الان:ws3:

لینک به دیدگاه
سلااااام از منه:whistle:

میگم اینجا کسی بلده با جی آی اس کریدور با نزدیک ترین فاصله بزنه ؟ میخوام بین چند منطقه بین چند استان کریدور بزنم !

یه مدل دیگه بگم..

میخوام بر اساس نقشه شیب و ارتفاع نزدیکترین مسیر رو بین چند منطقه بدست بیارم ،طوری که توی این مسیر شیب و ارتفاع بالا باشه...

شیبو ارتفاع رو کلاس بندی کردم بقیشو میخوام:ws37:

مرسی از الان:ws3:

سلام از خودت :ws3:

من اولش فکر کردم نزدیک فاصله توی سطح صاف و خیابونا منظورته. :ws3:

تو سطح ناهموار نمیدونم به چه شکلیه دقیقا :ws38:

لینک به دیدگاه
سلام از خودت :ws3:

من اولش فکر کردم نزدیک فاصله توی سطح صاف و خیابونا منظورته. :ws3:

تو سطح ناهموار نمیدونم به چه شکلیه دقیقا :ws38:

عجب:banel_smiley_4:

میخوام بین چند منطقه کریدور یا همون گذرگاه بزنم، با کمترین فاصله، و با شیب و ارتفاع بالا،

توی اینترنت سرچ کردم از گزینه cost path استفاده کرده بود ولی نمیدونم چطور باید با این گزینه کار کرد،

شاید هم اشتباه میکنم و از روش دیگه ای باشه

ميشه همون روش خودتو بگي ببينم چيه!:ws52:

لینک به دیدگاه
عجب:banel_smiley_4:

میخوام بین چند منطقه کریدور یا همون گذرگاه بزنم، با کمترین فاصله، و با شیب و ارتفاع بالا،

توی اینترنت سرچ کردم از گزینه cost path استفاده کرده بود ولی نمیدونم چطور باید با این گزینه کار کرد،

شاید هم اشتباه میکنم و از روش دیگه ای باشه

ميشه همون روش خودتو بگي ببينم چيه!:ws52:

اون چیزی که ذهنم بود کلا متفاوت بود :ws3:

با ابزار نتورک آنالیز بود اون چیزی که ذهنم بود، یعنی مثلا یه جایی که خیابون کشی و اینا هست، بیای بگی نزدیکترین دسترسی از نقطه یک به دو که از تو خیابونا رد میشه چیه؟

شیب و ارتفاع و اینا رو کاری نداره دیگه. لایه ها هم باید خطی باشه. که در واقع همون مسیرای دسترسی هستن.

داخل آرک کاتالوگ روی دیتاستی که توش عارضه شبکه معابر هست کلیک راست میکنی و از قسمت نیو، نتورک دیتاست رو انتخاب میکنی تا لایه های مربوط به تحلیل نتورک ساخته بشه. بعدش نوار ابزار نتورک انالیز رو روشن میکنی، از منوی network analyst گزینه new route رو میزنی که میاد از شبکه معابری که هست و تقاطع هاش عارضه خطی و نقطه ای برای تحلیل ایجاد میکنه.

یادم اومد قبلا یه فایل آموزشی گذاشته شده بود :ws3:

تو اینجا فایل آموزش network analyst هست:

https://www.noandishaan.com/forums/post1525699.html#post1525699

قسمت چهارم در مورد آموزش پیدا کردن نزدیکترین فاصله بین دو نقطه هستش.

لینک به دیدگاه
اون چیزی که ذهنم بود کلا متفاوت بود :ws3:

با ابزار نتورک آنالیز بود اون چیزی که ذهنم بود، یعنی مثلا یه جایی که خیابون کشی و اینا هست، بیای بگی نزدیکترین دسترسی از نقطه یک به دو که از تو خیابونا رد میشه چیه؟

شیب و ارتفاع و اینا رو کاری نداره دیگه. لایه ها هم باید خطی باشه. که در واقع همون مسیرای دسترسی هستن.

داخل آرک کاتالوگ روی دیتاستی که توش عارضه شبکه معابر هست کلیک راست میکنی و از قسمت نیو، نتورک دیتاست رو انتخاب میکنی تا لایه های مربوط به تحلیل نتورک ساخته بشه. بعدش نوار ابزار نتورک انالیز رو روشن میکنی، از منوی network analyst گزینه new route رو میزنی که میاد از شبکه معابری که هست و تقاطع هاش عارضه خطی و نقطه ای برای تحلیل ایجاد میکنه.

یادم اومد قبلا یه فایل آموزشی گذاشته شده بود :ws3:

تو اینجا فایل آموزش network analyst هست:

https://www.noandishaan.com/forums/post1525699.html#post1525699

قسمت چهارم در مورد آموزش پیدا کردن نزدیکترین فاصله بین دو نقطه هستش.

:ws3:خوبه یکم متفاوت ظاهر شدی این بار...

اگه فهمیدمش:whistle: میزارمش حتما ...:hanghead:

مرسی مرسی :hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

من یک نسخه gis از دو سال پیش دارم و اون زمان به خوبی نصب میشده ... اما یکبار ترم پیش نصب کردم و بعد چون لایسنس نبود بیخیالش شدم الان هم متاسفانه باز به خیال اینکه مراحل نصبو شاید اشتباه رفتم دوباره نصبیدمش اما همان مشگل پابرجا بود ... و حالا قطعا مشگل از لایسنسه و غیر فعال و منقضی شده ...

حالا الان لطفا بگید باید چیکار کنم ؟

میشه برم لایسنس 10.3 گیر بیارم و این لایسنس فعلی رو حذف و اونو نصب کنم ؟ مشگل حل میشه اینجوری؟

اگه باید کلا نرم افزار حذف بشه و یک نسخه ی سالم بنصبم هم لطفا راهنمایی کنید که چطوری بطور کامل نرم افزار حذف بشه ؟ با unistall معمولی نمیشه دوباره نسخه دیگه نصبید و بعضیا برای این منطور کلا ویندوز رو یکبار عوض میکنند که من نمیخوام این کارو بکنم چون قطعا راه حل درست و آسانترش چیز دیگه است.

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید ... ترم پیش هم اشتباه کردم و پیگیرش نشدم و کلی از کارهای جی آی اسیم عقب افتاد ... خودم هم یادگیریم متوقف شد ...:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام

من یک نسخه gis از دو سال پیش دارم و اون زمان به خوبی نصب میشده ... اما یکبار ترم پیش نصب کردم و بعد چون لایسنس نبود بیخیالش شدم الان هم متاسفانه باز به خیال اینکه مراحل نصبو شاید اشتباه رفتم دوباره نصبیدمش اما همان مشگل پابرجا بود ... و حالا قطعا مشگل از لایسنسه و غیر فعال و منقضی شده ...

حالا الان لطفا بگید باید چیکار کنم ؟

میشه برم لایسنس 10.3 گیر بیارم و این لایسنس فعلی رو حذف و اونو نصب کنم ؟ مشگل حل میشه اینجوری؟

اگه باید کلا نرم افزار حذف بشه و یک نسخه ی سالم بنصبم هم لطفا راهنمایی کنید که چطوری بطور کامل نرم افزار حذف بشه ؟ با unistall معمولی نمیشه دوباره نسخه دیگه نصبید و بعضیا برای این منطور کلا ویندوز رو یکبار عوض میکنند که من نمیخوام این کارو بکنم چون قطعا راه حل درست و آسانترش چیز دیگه است.

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید ... ترم پیش هم اشتباه کردم و پیگیرش نشدم و کلی از کارهای جی آی اسیم عقب افتاد ... خودم هم یادگیریم متوقف شد ...:banel_smiley_4:

نسخه های جدید GIS حذفشون مثل بقیه نرم افزارها شده و مشکلی که میگی رو ندارن. فقط باید از کنترل پنل، هم خود نرم افزار و هم لایسنسش رو حذف کنید. :a030:

هر نسخه هم لایسنس مخصوص خودشو داره ها :ws38: یعنی مثلا لایسنس نسخه 10.3 رو نمیتونی برای 9.3 استفاده کنی.

نمیدونم از چه شرکتی گرفتی نرم افزار رو. ولی معمولا نوع کرک هایی که واسه gis هست، محدود به زمان نیست و منقضی نمیشه :ws38:

لینک به دیدگاه
نسخه های جدید GIS حذفشون مثل بقیه نرم افزارها شده و مشکلی که میگی رو ندارن. فقط باید از کنترل پنل، هم خود نرم افزار و هم لایسنسش رو حذف کنید. :a030:

هر نسخه هم لایسنس مخصوص خودشو داره ها :ws38: یعنی مثلا لایسنس نسخه 10.3 رو نمیتونی برای 9.3 استفاده کنی.

نمیدونم از چه شرکتی گرفتی نرم افزار رو. ولی معمولا نوع کرک هایی که واسه gis هست، محدود به زمان نیست و منقضی نمیشه :ws38:

واقعا؟ پس بطور عادی اقدام به حذف کنم؟ فرقی نداره اول خود نرم افزار رو حذف کنم یا لایسنسش رو؟

آره میدونم ... هر دو نسخه ی 10.3 هستند...

شرکت پرنیان... دیگه نمیدونم یعنی میگید مشگل از چیز دیگه است؟ شاید ویندوز یک مشکلی داره ... ؟ مراحل نصبو هم که مثل همان موقع که قبلا انجام دادم انجام میدم ..

لینک به دیدگاه
واقعا؟ پس بطور عادی اقدام به حذف کنم؟ فرقی نداره اول خود نرم افزار رو حذف کنم یا لایسنسش رو؟

آره میدونم ... هر دو نسخه ی 10.3 هستند...

شرکت پرنیان... دیگه نمیدونم یعنی میگید مشگل از چیز دیگه است؟ شاید ویندوز یک مشکلی داره ... ؟ مراحل نصبو هم که مثل همان موقع که قبلا انجام دادم انجام میدم ..

بله مشکلی نداره.

بعضی شرکتها متأسفانه بدقلق هستن یا مشکل داره کرکهایی که میذارن.

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام من برای پایان نامه ام باید مساحت و طول و عرض معابر را به دست بیاورم یک سری مراحل را انجام دادم ولی موفق نشدم فایل مراحل کار را که در gis انجام دادم به همراه فایل به شرح زیر میباشد .

من برای اینکه مساحت معابر در جدول اطلاعاتی به دست بیاید ابتدا خطوط معابر را به پلی گون تبدیل کردم(feature to polygon)سپس از طریق گزینه spatial statistic tool-utilities-calculate area

مساحت تمام معابر در جدول اطلاعاتی محاسبه شد ابتدا زحمت بکشید ببینید این روشی که من انجام داده ام درست هست یا نه الان طبق شکل زیر کل مساحت معابر 4500593.0695 متر مربع میباشد که مساحت کل شهر نیز تقریبا همین مساحت میباشد.

من نام معابر را از روی نقشه ای که نام معابر داشت بر روی نقشه ای که مساحت را محاسبه کرده بودم join کردم ولی الان نام معابر به اشتباه بر روی این نقشه و جدول اطلاعاتی ذکر شده است الان در جدول اطلاعاتی نقشه مشخص است

طول و عرض معابر را من موفق نشدم به دست بیاورم امکانش هست لاین وسط شبکه معابر را برایم ترسیم کنید تا بتوانم طول ومعابر را محاسبه کنم

فیلم یا فایل آموزشی در این ارتباط ندارید برایم ارسال کنید ممنوع

فایلی که من خودم عملیات gis را انجام دادم ثقفاااا نام دارد .دو فایل دیگر نیز نقشه معابر مورد نظر میباشد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام من برای پایان نامه ام باید مساحت و طول و عرض معابر را به دست بیاورم یک سری مراحل را انجام دادم ولی موفق نشدم فایل مراحل کار را که در gis انجام دادم به همراه فایل به شرح زیر میباشد .

من برای اینکه مساحت معابر در جدول اطلاعاتی به دست بیاید ابتدا خطوط معابر را به پلی گون تبدیل کردم(feature to polygon)سپس از طریق گزینه spatial statistic tool-utilities-calculate area

مساحت تمام معابر در جدول اطلاعاتی محاسبه شد ابتدا زحمت بکشید ببینید این روشی که من انجام داده ام درست هست یا نه الان طبق شکل زیر کل مساحت معابر 4500593.0695 متر مربع میباشد که مساحت کل شهر نیز تقریبا همین مساحت میباشد.

من نام معابر را از روی نقشه ای که نام معابر داشت بر روی نقشه ای که مساحت را محاسبه کرده بودم join کردم ولی الان نام معابر به اشتباه بر روی این نقشه و جدول اطلاعاتی ذکر شده است الان در جدول اطلاعاتی نقشه مشخص است

طول و عرض معابر را من موفق نشدم به دست بیاورم امکانش هست لاین وسط شبکه معابر را برایم ترسیم کنید تا بتوانم طول ومعابر را محاسبه کنم

فیلم یا فایل آموزشی در این ارتباط ندارید برایم ارسال کنید ممنوع

فایلی که من خودم عملیات gis را انجام دادم ثقفاااا نام دارد .دو فایل دیگر نیز نقشه معابر مورد نظر میباشد

برای مساحت معابر, فایلو نگاه کردم دیدم هم معابر پلیگون شدن, هم بلوک های بین اونا. استارت ادیتور رو روشن کنید, بلوک ها رو سلکت کنید و حذف کنید. فقط پلیگون معابر بمونه.

برای رسم اکس معابر که بعدش بتونید طول معبر رو محاسبه کنید, اموزشش اینجا هست:

https://www.noandishaan.com/forums/thread154518.html

فقط gis ۱۰.۱ به پایین داشته باشین که et geowizards 10.2 روشون نصب بشه. چون فقط کرک این ورژن هست.

متاسفانه خواستم ورژن 11.3 رو استفاده کنم که روی gis 10.2 هم نصب میشه, چون کرکش نبود, دنبال کرکش بودم که یه فایل دانلود کردم, کل سیستم به فنا رفت :ws28:

الانم با گوشی دارم جواب میدم تا ویندوزو برم عوض کنم :ws3:

واسه عرض معابر, خیلی ارگانیکه. عرض هر معبر هی تغییر میکنه و عرض ثابتی نداره :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من نقشه کد یک شهر را در اختیار دارم میخواستم به مانند شکل زیر عرصه و اعیان هر کدام از پلاکها در جی آی اس مشخص شود چگونه باید این کار را انجام داد راهنمایم کنید.

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...