رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان نمیدونم درسته اینجا سوالمو مطرح کنم یا بخاطر همین پیشاپیش معذرت میخوام .من field calculator تو هیچ نقشه ای کار نمی کنه:4564: کسی میدونه علت چیه؟(ادیتورم روشنه)

اینم ارورش

there was a failure during processing,check the geoprocessing result window for details

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
میدونید چطوری میشه که اینطوری میشه؟؟

qnaq9bq7gwulcguxohhk.jpg

سه بعدی منظورمه ^_^

باز اسم کامپیوترم عوض شده لایسنس جی ای اسم از کار افتاده :banel_smiley_4: خواستم عنوان دقیقشو بگم نشد دیگه.

ما خب احتمالاً این حالت همون سایه انداختن و ایناس دیگه.

توی نوار ابزار spatial analysis یه قسمت هست شیب و جهت شیب و سایه و اینا رو میزنه. از اونجاس.

لینک به دیدگاه
میدونید چطوری میشه که اینطوری میشه؟؟

qnaq9bq7gwulcguxohhk.jpg

سه بعدی منظورمه ^_^

سلام دوست عزیز من نرم افزار ارک مپ رو ندارم ولی تا اونجایی که یادمه اینا خطوط توپوگرافی هستندکه بین هر 4تا خط باضخامت یکسان(خطوط فرعی که فاصله آنها از همدیگر 20متر می باشد) یک خط با ضخامت درشتر (خط اصلی )که فاصله این خط ازخط درشت بعدی که چهارتا خط فرعی بافاصله 20متر ازش قرار گرفته 100متر است وما استاد مون بهمون اینطوری یاد داد

1نرم افزار ارک مپ رو باز میکنی واز منوی INSERTگزینه Raster Image reference عکس رو میبردیم تو محیط ارک مپ

2.lineروانتخاب میکردیم واز یه گوشه روی همین خطوط با لاین می رفتیم وبعد از این که کامل خط رو کشیدیم علامتش می زدیم وکلیک راست میکردیم رو خط و گزینه propertiesرو انتخاب میکردیم واونجا مشخصات خطی رو که کشیدیم هستش وفقط تنها کاری رو که باید ازجام میدادیم گزینه Elevation(ارتفاع)ارتفاع خط مورد نظر رو وارد میکردیم وبعد که این کار رو برا همه خطوط انجام دادیم (یه هشت ساعتی گیر بودم:4564:)از منوی view وانتخاب نوار ابزار3dمشاهده کرده وپلات میگرفتیم

مثلا توعکسی رو که خودتون گذاشتین (بدلیل نداشتن ارک مپ)باکد براتون توضیح دادم

1گوشه چپ وپایین تصویر یه خط اصلی باررنگ مشکی که ارتفاع روش نوشته 9200با لاین از روکل خطه برو وبعد که خط رو علامت زدی کلیک راست کن وپراپرتیس رو انتخاب کن و تو قسمت اله ویه شن بنویس9200واین کار رو برا خط بعدی(سبز)رو هم انجام بده وبعد بنویس 9220وبعد برا خط زرد که ارتفاعش میشه 9240و همین طور خط قرمز که دو تیکه شده وباید ارتفاع 9260رو برا هردوتاش وارد کنی

شرمنده اگه کمبودی بودو منظور تون رو خوب نفهمیدم:icon_pf (34):

852.jpg

لینک به دیدگاه
باز اسم کامپیوترم عوض شده لایسنس جی ای اسم از کار افتاده :banel_smiley_4: خواستم عنوان دقیقشو بگم نشد دیگه.

ما خب احتمالاً این حالت همون سایه انداختن و ایناس دیگه.

توی نوار ابزار spatial analysis یه قسمت هست شیب و جهت شیب و سایه و اینا رو میزنه. از اونجاس.

خب برو تو نود پد لایسنس اسمشو عوض کن!

البته موقع نصب باید این کارو بکنی: دی

این نقشه رستریه ها!

وکتور رو که میشه از طریق spatial analysis سایه انداخت ولی رستری رو نمیدونستم!

امتحان میکنم. ولی بعید میدونم. مرسی:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز من نرم افزار ارک مپ رو ندارم ولی تا اونجایی که یادمه اینا خطوط توپوگرافی هستندکه بین هر 4تا خط باضخامت یکسان(خطوط فرعی که فاصله آنها از همدیگر 20متر می باشد) یک خط با ضخامت درشتر (خط اصلی )که فاصله این خط ازخط درشت بعدی که چهارتا خط فرعی بافاصله 20متر ازش قرار گرفته 100متر است وما استاد مون بهمون اینطوری یاد داد

1نرم افزار ارک مپ رو باز میکنی واز منوی INSERTگزینه Raster Image reference عکس رو میبردیم تو محیط ارک مپ

2.lineروانتخاب میکردیم واز یه گوشه روی همین خطوط با لاین می رفتیم وبعد از این که کامل خط رو کشیدیم علامتش می زدیم وکلیک راست میکردیم رو خط و گزینه propertiesرو انتخاب میکردیم واونجا مشخصات خطی رو که کشیدیم هستش وفقط تنها کاری رو که باید ازجام میدادیم گزینه Elevation(ارتفاع)ارتفاع خط مورد نظر رو وارد میکردیم وبعد که این کار رو برا همه خطوط انجام دادیم (یه هشت ساعتی گیر بودم:4564:)از منوی view وانتخاب نوار ابزار3dمشاهده کرده وپلات میگرفتیم

مثلا توعکسی رو که خودتون گذاشتین (بدلیل نداشتن ارک مپ)باکد براتون توضیح دادم

1گوشه چپ وپایین تصویر یه خط اصلی باررنگ مشکی که ارتفاع روش نوشته 9200با لاین از روکل خطه برو وبعد که خط رو علامت زدی کلیک راست کن وپراپرتیس رو انتخاب کن و تو قسمت اله ویه شن بنویس9200واین کار رو برا خط بعدی(سبز)رو هم انجام بده وبعد بنویس 9220وبعد برا خط زرد که ارتفاعش میشه 9240و همین طور خط قرمز که دو تیکه شده وباید ارتفاع 9260رو برا هردوتاش وارد کنی

شرمنده اگه کمبودی بودو منظور تون رو خوب نفهمیدم:icon_pf (34):

شما دیجیت کردن رو میگی؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این کارا رو روی نقشه رستری انجام داده5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
خب برو تو نود پد لایسنس اسمشو عوض کن!

البته موقع نصب باید این کارو بکنی: دی

این نقشه رستریه ها!

وکتور رو که میشه از طریق spatial analysis سایه انداخت ولی رستری رو نمیدونستم!

امتحان میکنم. ولی بعید میدونم. مرسی:ws52:

نمیشه باید از اول نصب کنم. اصلاً حسش نمیاد :ws3:

فکر کنم رستر و وکتورو جابجا گفتیا. رستر رو با spatial analysis میشه.

اگه وکتور باشه، بدون تبدیل کردن به رستر نمیدونم چطور میشه انجام داد :ws38:

لینک به دیدگاه
شما دیجیت کردن رو میگی؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

این کارا رو روی نقشه رستری انجام داده5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

نمیدونم والا:ws52: ولی چیزی که یادمه اینه که نقشه ای که استاد بهمون دادشبیه همین بود:ws38:

لینک به دیدگاه
نمیشه باید از اول نصب کنم. اصلاً حسش نمیاد :ws3:

فکر کنم رستر و وکتورو جابجا گفتیا. رستر رو با spatial analysis میشه.

اگه وکتور باشه، بدون تبدیل کردن به رستر نمیدونم چطور میشه انجام داد :ws38:

اگه نسخه اتو ران نداری به دردسر افتادی: دی

دیگه نصب نمیشن قبلیا

همیشه اینارو قاطی میگفتم ولی ایندفه رو درست گفتم.

البته فک کنم:دی

خسته نباشی :|

پیداش میکنم میام میگم :|

لینک به دیدگاه
اگه نسخه اتو ران نداری به دردسر افتادی: دی

دیگه نصب نمیشن قبلیا

همیشه اینارو قاطی میگفتم ولی ایندفه رو درست گفتم.

البته فک کنم:دی

خسته نباشی :|

پیداش میکنم میام میگم :|

نه دوباره نصب میشه. قبلاً سابقه داشته :ws3:

بازم قاطی گفتی :ws3:

الان اینی که داری کلاً سه بعدیه؟ :ws38: یا نه فقط اون سایه ها باعث شده حالت سه بعدی داشته باشه؟

لینک به دیدگاه
نه دوباره نصب میشه. قبلاً سابقه داشته :ws3:

بازم قاطی گفتی :ws3:

الان اینی که داری کلاً سه بعدیه؟ :ws38: یا نه فقط اون سایه ها باعث شده حالت سه بعدی داشته باشه؟

نه این یه عکسه. سایه داره.

قبلا تو پایان نامه بچه ها دیده بودم سوال برام پیش اومده که اینارو چه جوری این شکلی میکنن.

میخوام بدونم.:hanghead:

Dem رو هم سه بعدی میکنن، شبیه نیمرخ میشه، اونم بلد نیستم:hanghead:

لینک به دیدگاه
نه این یه عکسه. سایه داره.

قبلا تو پایان نامه بچه ها دیده بودم سوال برام پیش اومده که اینارو چه جوری این شکلی میکنن.

میخوام بدونم.:hanghead:

Dem رو هم سه بعدی میکنن، شبیه نیمرخ میشه، اونم بلد نیستم:hanghead:

خب از روی عکس چطور تشخیص میدی وکتوره؟ :ws52: احتمالاً فایل زیریش یه فایل رستری هستش :ws38:

dem هم همین میشه دیگه. یعنی چی شبیه نیمرخ میشه؟ :ws3:

لینک به دیدگاه
خب از روی عکس چطور تشخیص میدی وکتوره؟ :ws52: احتمالاً فایل زیریش یه فایل رستری هستش :ws38:

dem هم همین میشه دیگه. یعنی چی شبیه نیمرخ میشه؟ :ws3:

اگه به رنگ سبزش خوب دقت کنی تابلوِ که عکسه. رستریه!

همون نقشه رو که اسکن شده و ژئورفرنس شده رو این شکلی کج و معوج کرده!!

واسه دم هم باید بهت عکس نشون بدم الان ندارم:دی

لینک به دیدگاه
اگه به رنگ سبزش خوب دقت کنی تابلوِ که عکسه. رستریه!

همون نقشه رو که اسکن شده و ژئورفرنس شده رو این شکلی کج و معوج کرده!!

واسه دم هم باید بهت عکس نشون بدم الان ندارم:دی

منو گیج کردیا :ws3: خب منم که میگم رستریه. با

spatial analysis باید بشه

:ws38:

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید سوالی دارم که خیلی برام حیاتیه هر کاریم میکنم نمیشه.من یه فایل اکسلو انداختم تو Arcgis و با کلیک راست روی لایه مورد نظر از قسمت data یه شیپ فایلو export کردم.حالا از قسمت spatial analyst تو قسمت درون یابی که میرم هیچ کدوم از گزینه هاش کار نمیکنه!!!! میشه راهنمایی کنید اشکال کارم کجاست ؟! با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام و خسته نباشید سوالی دارم که خیلی برام حیاتیه هر کاریم میکنم نمیشه.من یه فایل اکسلو انداختم تو Arcgis و با کلیک راست روی لایه مورد نظر از قسمت data یه شیپ فایلو export کردم.حالا از قسمت spatial analyst تو قسمت درون یابی که میرم هیچ کدوم از گزینه هاش کار نمیکنه!!!! میشه راهنمایی کنید اشکال کارم کجاست ؟! با تشکر

گنگ توضیح دادی :ws52: الان اون فایل اکسل که وارد جی ای اس کردی اون وسط نقشش چی بود؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
گنگ توضیح دادی :ws52: الان اون فایل اکسل که وارد جی ای اس کردی اون وسط نقشش چی بود؟ :ws38:

من دارم تحلیل خطر انجام میدم اون فایل اکسل خروجیه یه نرم افزار مربوط به زلزله شناسیه و داده های شتابه. میندازیم رو نقشه Arcgis که شتاب مربوط به هر طول و عرض جغرافیاییو داشته باشیم...بازم مبهمه ؟ :(

لینک به دیدگاه
من دارم تحلیل خطر انجام میدم اون فایل اکسل خروجیه یه نرم افزار مربوط به زلزله شناسیه و داده های شتابه. میندازیم رو نقشه Arcgis که شتاب مربوط به هر طول و عرض جغرافیاییو داشته باشیم...بازم مبهمه ؟ :(

منظورم این بود که فرایندی که رفتینو کاملتر بگین. اینطور که من برداشت کردم.

فایل اکسل رو وارد جی ای اس کردین با تیبل شیپ فایلی که داشتین join کردین و داده هاشو وارد اون تیبل کردین. بعد عملیات درون یابی رو روی اون شیپ فایل انجام میدین و نمیشه، درسته؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
منظورم این بود که فرایندی که رفتینو کاملتر بگین. اینطور که من برداشت کردم.

فایل اکسل رو وارد جی ای اس کردین با تیبل شیپ فایلی که داشتین join کردین و داده هاشو وارد اون تیبل کردین. بعد عملیات درون یابی رو روی اون شیپ فایل انجام میدین و نمیشه، درسته؟ :ws38:

بله بله همینطوره که شما میگی.و کلی اون شیپ فایل و فایل اکسلو چک کردم ولی اشکالی توش ندیدم.حتی رفتم شیپ فایلو موقع لود کردن تو همون جایی که خودش پیشنهاد داده بود ساختم ولی باز گزینه ها غیر فعال اند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...