رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

سلام

وقتتون به خیر

یه سوال داشتم، چطور می شه بخشی از اطلاعات یک لایه رو برد به لایه دیگه؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

منظورتون اطلاعات داخل تیبل های لایه ها هستش یا خود عارضه و اشکالی که تو لایه هست؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
درود و خسته نباشید

یه لینک سالم از نرم افزار ارک جی ای اس رو زحمت میکشین قرار بدین

هر سایتی رفتم لینکش خراب بود

سپاس

http://www.noandishaan.com/forums/thread139504.html

http://www.noandishaan.com/forums/thread65302.html

:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

ضمن سپاس از شما

مدیر گرامی نرم افزار دوم در حقیقت این نرم افزاری هست که در اموزش این تایپیک استفاده شده؟http://www.noandishaan.com/forums/thread115815.html

لینک به دیدگاه
ضمن سپاس از شما

مدیر گرامی نرم افزار دوم در حقیقت این نرم افزاری هست که در اموزش این تایپیک استفاده شده؟http://www.noandishaan.com/forums/thread115815.html

تو تاپیک arcgis 10.1 هستش. این نسخه دانلود arcgis 10 هستش. البته تفاوت خیلی زیادی بین نسخه ها نیست.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان..وقت همگی بخیر..:ws37:

ی سوالی برام پیش اومده...ممنون میشم کمکم کنین..:icon_gol:

سوالم اینه ک من میخام ی سری نقاط ارتفاعی تو اتوکد رو با نوار ابزار 3D analystوارد محیط gis کنم... ولی هرکاری میکنم این قسمت واسم غیر فعاله:ws52:کسی میتونه راهنماییم کنه در این مورد؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام دوستان..وقت همگی بخیر..:ws37:

ی سوالی برام پیش اومده...ممنون میشم کمکم کنین..:icon_gol:

سوالم اینه ک من میخام ی سری نقاط ارتفاعی تو اتوکد رو با نوار ابزار 3D analystوارد محیط gis کنم... ولی هرکاری میکنم این قسمت واسم غیر فعاله:ws52:کسی میتونه راهنماییم کنه در این مورد؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

با 3d analyst میخواین وارد کنید یا توپوگرافی بزنین ازش؟

چون نقطه ها رو باید اول با conversion تبدیل به شیپ فایل کنید.

لینک به دیدگاه
با 3d analyst میخواین وارد کنید یا توپوگرافی بزنین ازش؟

چون نقطه ها رو باید اول با conversion تبدیل به شیپ فایل کنید.

اوه اوه!ببخشید اشتباه شد...بله!منظورم این بودش که میخوام با اون نوار ابزار منحنی میزان بزنم...ولی واسم غیر فعاله!

لینک به دیدگاه
اوه اوه!ببخشید اشتباه شد...بله!منظورم این بودش که میخوام با اون نوار ابزار منحنی میزان بزنم...ولی واسم غیر فعاله!

از تو extention ها که فعالش کردین؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان، من باید یه خیابون 200متری رو پلاک بندی کنم، و بهش مقیاس و legend بدم. یه جورایی مثل طرح تفصیلی. اصلاً نمیدونم باید چیکار کنم، میشه خواهش کنم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان، من باید یه خیابون 200متری رو پلاک بندی کنم، و بهش مقیاس و legend بدم. یه جورایی مثل طرح تفصیلی. اصلاً نمیدونم باید چیکار کنم، میشه خواهش کنم کمکم کنید.

سلام. دقیق متوجه کاری که میخوای بکنی نشدم. یعنی یه خیابون به طول 200 متر هست که اطرافش زمین خالی هست و باید تفکیک و قطعه بندی کنی این زمین خالیا رو؟ یا اینکه قطعات هست و فقط میخوای شماره پلاک روشون بذاری؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
باید یه خیابون 200متری رو برداشت کنیم، وضع موجودش رو نشون بدیم، کاربریها رو مشخص کنیم، رنگش کنیم، بهش legend بدیم. اگه کمکم کنید ممنونتون میشم.

خب پس قطعات روی نقشه هست.

شیپ فایل پلیگون ها و قطعات رو داخل GIS باز کنید. بعدش روی لایش کلیک راست کنید، open attribute table رو بزنید. یه پنجره باز میشه که روی دکمه Option که پایین جدول هست، کلیک کنید و Add field رو بزنید.

تو پنجره جدید اسم فیلد رو به دلخواه مثلاً landuse رو بزنید. نوعش رو هم روی text بذارین.

بعد از نوار ابزارا، از نوار ابزار ادیتور روی Editor بعدش start editing کلیک کنید. حالا تو اون فیلد جدیدی که ایجاد کردین، میتونید کاربری هرکدوم از قطعات رو بنویسین و در نهایت stop editing رو بزنید و تغییرات رو سیو کنید. جدول هم ببنید.

حالا روی لایه دوباره کلیک راست کنید، اینبار properties رو بزنید. حالا تو پنجره ای که باز میشه تب symbology از قسمت categories در سمت چپ، uniqe value رو بزنید، بعد در سمت راست همون فیلد کاربری که ایجاد کرده بودین رو از منوی کشویی انتخاب کنید و دکمه add all values رو بزنید. حالا کل کاربری ها رو واستون لیست میکنه که با کلیک روی رنگ های هر کاربری، میتونید به هر کاربری رنگ دلخواه رو بدین. در نهایت اوکی کنید تا رنگ بندی کاربری ها انجام بشه.

حالا از منوی view در بالای صفحه گزینه layout view رو بزنید، تو این حالت شما می تونید واسه نقشه خودتون کادر بکشید و از منوی insert لجند و مقیاس خطی و عددی و جهت شمال و ... رو اضافه کنید و حتی متن هم جایی که میخواین اضافه کنین.

چیزی که پرسیدین یه جورایی مراحل کامل تولید یه نقشه اولیه تو GIS بود و توضیحش طولانی میشه، که من خلاصه گفتم. امیدوارم گویا بوده باشه. اما اگر متوجه نشدین، پیشنهاد میکنم فایل های آموزشی GIS رو یه نگاهی بندازین. امیدوارم بتونه کمکتون کنه :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread227.html

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام

هر گونه سوالي در مورد gis داريد بپرسيد

من يا بقيه كمك ميكنيم.

سلام

من نرم افزار gis را نصب کردم ولی زمانی که می خوام در قسمت spatial analysis ابزارهای مختلف را فعال کنم نمی شود(start edditing را قبلا زدم) دستوراتی مانند distance , union اصلا کار نمی کنند.....لطف می کنید اکر راهنمایی کنید.:ws52::4564:

لینک به دیدگاه
سلام

من نرم افزار gis را نصب کردم ولی زمانی که می خوام در قسمت spatial analysis ابزارهای مختلف را فعال کنم نمی شود(start edditing را قبلا زدم) دستوراتی مانند distance , union اصلا کار نمی کنند.....لطف می کنید اکر راهنمایی کنید.:ws52::4564:

سلام. union که تو قسمت spatial analysis نیست :ws38:

واسه union باید اون عارضه هایی که میخوای با هم یکی کنی رو هم انتخاب کنی تا فعال بشه و کار کنه. همینجوری فقط start editing رو روشن کنی، فعال نمیشه.

واسه distance هم که نیاز به start editing نداره :ws38: چه مشکلی دارین وقتی میخواین استفاده کنید؟ چیکار میخواین بکنین و از کدوم دستورش استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه
سلام. union که تو قسمت spatial analysis نیست :ws38:

واسه union باید اون عارضه هایی که میخوای با هم یکی کنی رو هم انتخاب کنی تا فعال بشه و کار کنه. همینجوری فقط start editing رو روشن کنی، فعال نمیشه.

واسه distance هم که نیاز به start editing نداره :ws38: چه مشکلی دارین وقتی میخواین استفاده کنید؟ چیکار میخواین بکنین و از کدوم دستورش استفاده میکنید؟

ajrfwxob6iuceaf0zoxz.jpg

من می خوام این دستور را برای کل خیابان ها و بلوارها ی شهر و همین طور فرودگاه انجام بدم:

ولی با کلیک کردن روی این دستور و تمامی دستورهای arc toolbox هیچ اتفاقی نمی افتد...

من قبلا این دستورها را راحت اجرا میکردم اما الان یادم رفته:ws52:

لینک به دیدگاه
ajrfwxob6iuceaf0zoxz.jpg

من می خوام این دستور را برای کل خیابان ها و بلوارها ی شهر و همین طور فرودگاه انجام بدم:

ولی با کلیک کردن روی این دستور و تمامی دستورهای arc toolbox هیچ اتفاقی نمی افتد...

من قبلا این دستورها را راحت اجرا میکردم اما الان یادم رفته:ws52:

یعنی این دستور رو میزنید، کلاً پنجره ای باز نمیشه که کاری انجام بدین؟ فکر کردم اجرا میشه و ارور خاصی میده.

اینطوری باشه، نمیدونم. شرمنده :icon_pf (34):

شاید حالا دوستان دیگه بتونن راهنمایی کنن. اگه مشکلتون هم حل شد، بگین از کجا بود :ws38:

لینک به دیدگاه
سلام

سلام

برای فعال شدن برخی از قابلیت های GIS لازمه که اونا رو فعال کنید. ابزارهای Spatial Analyst هم از همین دسته اس.

از منوی Customize گزینه Extensions رو انتخاب کنید و تیک Spatial Analyst رو فعال کنید.

امیدوارم مشکلتون حل بشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...