رفتن به مطلب

╬♥╬ آخرین اخبار باشگاه استقلال ╬♥╬

zafar

ارسال های توصیه شده

حاشيه ديدار اميدهاي استقلال و پرسپوليس/ از پيراهن سفيد استقلال تا حضور حجازي و هاشميان

خبرگزاري فارس: تيم فوتبال اميد استقلال در بازي مقابل پرسپوليس پيراهن سفيد بر تن كرده است.

A0746486.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس، در چارچوب هفته سيزدهم مسابقات ليگ اميدهاي كشور دو تيم اميد پرسپوليس و استقلال از ساعت 13 امروز در ورزشگاه نوبنياد به مصاف هم رفته اند.

حاشيه هاي اين بازي را در زير مي‌ خوانيد:

*اميدهاي استقلال امروز در حالي به مصاف پرسپوليس رفته اند كه پيراهن سفيد بر تن كرده اند.

* حدود 400 تماشاگر در زمين نوبنياد حضور دارند كه بيشتر آنها هواداران استقلال هستند.

* وحيد هاشميان، ناصر حجازي، مهدي امير آبادي، رضا رجبي و وحيد طالب لو از تماشاگران ويژه اين ديدار هستند. البته طالب لو از نيمه دوم براي تماشاي بازي وارد ورزشگاه شد. اميرآبادي و طالب لو به محض ديدن ناصر حجازي به سمت وي رفتند و با او خوش و بش كردند.

* اين بازي به دليل پاره بودن يكي از تورهاي دروازه با 5 دقيقه تاخير آغاز شد.

* گلر دوم پرسپوليس با پيراهن مهدي واعظي روي نيمكت نشسته است.

* در نيمه دوم منصور پورحيدري، پرويز مظلومي، محمود فكري، عمران زاده و آلوز نيز در ورزشگاه حضور پيدا كردند. كادرفني بزرگسالان استقلال براي تيم اميد جنب و جوش خاصي دارند و در تب و تاب هستند.

* رضا رجبي رئيس آكادمي باشگاه استقلال از جايگاه ويژه دستورات تاكتيكي را به كادرفني تيم اميد ارائه مي كند.

* پرسپوليس موفق شد در دقيقه 55 توسط روح الله سيف اللهي به گل برسد. اين بازيكن پس از به ثمر رساندن گل پيراهن خود را درآورد و از داور كارت زرد گرفت.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 666
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مبعلي: از استقلال قهر نكردم؛ خوشحالم مظلومي تعويضم كرد

خبرگزاري فارس: هافبك استقلال با تاكيد بر اينكه از اين تيم قهر نكرده، گفت: خوشحالم كه كادرفني در ديدار با پيكان مرا تعويض كرد.

A0943750.jpg

ايمان مبعلي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاي فارس، در خصوص آخرين شرايط تيم استقلال، وضعيت تيم ملي در جام ملت‌ها و مسائل مختلف صحبت‌هايي را انجام داد كه در زير مي‌خوانيم.

* چرا يكي دو روز تمرين نكردي؟

كمي به رباط داخلي پايم فشار وارد شده و ديروز در سالن وزنه زدم و امروز نيز پايم را تست كردم.

* اسم رباط داخلي كه مي‌آيد همه مي‌ترسند. جريان چيست؟

كمي زانويم درد مي‌كند و در اين يكي دو روز دكتر نوروزي از پايم تست گرفت و مشكلي وجود ندارد.

* شايعه شده بود كه به خاطر تعويض زودهنگام مقابل پيكان ناراحتي و به همين دليل سر تمرين نمي‌آيي؟

اصلا ناراحت نيستم. انسان نبايد در هر شرايطي از مربي ناراحت شود. هميشه حق با مربي است چون دوست دارم روزي مربي شوم به همين خاطر اصلا دوست ندارم به عنوان يك بازيكن سرمربي‌ام از من ناراحت باشد. همه ما اشتباه مي‌كنيم ولي دليل نمي‌شود كه بابت هر اشتباه ناراحت شويم. اينها را از اين بابت گفتم كه اشاره كنم اصلا ناراحت نيستم. اتفاقا خوب شد تعويض شدم.

* چرا؟

زماني كه بازي مي‌كردم متوجه نشدم كه زانويم درد مي‌كند. وقتي سوار اتوبوس شديم تا به سمت تهران حركت كنيم، متوجه شدم زانويم درد دارد. شايد اگر بازي مي‌كردم اتفاق بدي براي زانويم مي‌افتاد و ممنون كادر فني هستم كه من را تعويض كرد.

* پس از جام ملت‌ها كمتر صحبت كردي. از اتفاقات بعد از بازي با عراق بگو؟

شايد باورتان نشود ولي براي فيكس شدن در بازي با عراق جان كندم. 10 روز در قطر سختي كشيدم و در بازي دوستانه با آنگولا قبل از جام ملت‌ها خيلي تلاش كردم چون جزو بازيكنان اصلي نبودم و زحمت زيادي كشيدم تا جايگاهم را به دست آورم. در بازي با عراق آن‌گونه بازي كردم تيم خوب پيروز شد و من هم گل زدم اما پس از پايان بازي من،‌ مسعود و آندو مريض شديم ولي حال شجاعي و تيموريان بدتر از ما بود.

لینک به دیدگاه

گزارش تمرين استقلال + بازگشت کاپيتان

کاپيتان استقلال با حضور در تمرين اين تيم به اختلافات اخير با اين باشگاه پايان داد.

00015593.jpg

تمرين تيم استقلال ساعت 15 در زمين شماره دو آزادي برگزار شد.

* مهمترين اتفاق تمرين امروز آبي پوشان حضور فرهاد مجيدي در محل تمرين بود. وي که چند روزي با علي فتح الله زاده به مشکل خورده بود و در تمرينات شرکت نمي کرد پس از اولتيماتوم باشگاه مبني بر اينکه فقط تا امروز فرصت دارد در تمرين شرکت کند، در محل تمرين حاضر شد و همراه سايرين تمرين کرد.

* مجيدي که چند روزي بود در تمرين استقلال شرکت نمي کرد وقتي وارد زمين شماره دو آزادي شد با اعضاي کادرفني به روبوسي پرداخت و چند دقيقه با مربيان به صورت خصوصي صحبت کرد. اين بازيکن سپس با تک تک بازيکنان استقلال روبوسي کرد.

* تنها غايب تمرين استقلال اميد روانخواه بود. وي که در جريان بازي با شهرداري ياسوج مصدوم شد امروز در تمرين حاضر نشد. کاوه ستوده يکي از اعضاي کادر پزشکي استقلال درباره وضعيت روانخواه به خبرنگار فارس گفت: فعلا نمي توانيم در مورد وضعيت روانخواه اظهار نظر کنيم. پاي او ورم دارد و بعد از خوابيدن ورم بايد مراحل درمان را آغاز کنيم.

* محمد محمدي دروازه بان استقلال به همراه پسر خود در زمين شماره دو آزادي حاضر شده بود.

* هيچ تماشاگري امروز در تمرين استقلال حاضر نشده بود.

* امير حسين صادقي با سايرين تمرين نکرد. او در ابتداي تمرين به مدت 10 دقيقه با يورگن گده و مترجم او به صحبت پرداخت. مدافع استقلال از ناحيه کشاله ران دچار کشيدگي شده است.

* بازيکنان استقلال که مقابل شهرداري ياسوج بازي کرده بودند دقايقي بعد از تمرين راهي سونا و استخر شدند.

* بازيکنان اين تيم روز پنجشنبه ساعت 11 صب بايد در باشگاه حاضر شوند. آنها بايد در جلسه اي که کادرفني در نظر دارد شرکت کنند.

* حسين ترابپور مربي دروازه بان هاي استقلال به دليل برگزاري مراسم عزاداري که امشب در منزل او برگزار مي شود امروز غايب بود. به جاي وي يورگن گده دروازه بان هاي استقلال را تمرين مي داد.

* استقلال فردا تمرين ندارد.

لینک به دیدگاه

درخواست هواداران استقلال از مظلومي و تشويق فتح‌الله‌زاده

خبرگزاري فارس: هواداران تيم استقلال از پرويز مظلومي شكست سپاهان را در ديدار هفته آينده خواستار شدند.

A0939693.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس، بلافاصله پس از پايان ديدار تيم‌هاي استقلال و نفت تهران هواداران تيم ميزبان از پرويز مظلومي شكست سپاهان را در ديدار هفته آينده خواستار شدند.

* حسين آشنا كه به خاطر پوشيدن پيراهن يك دست قرمز مورد انتقاد هواداران استقلال قرار گرفته بود پس از پايان مسابقه بي‌نصيب نماند و با شعارهاي مكرر هواداران استقلال روبرو شد.

* تماشاگران تيم استقلال كه تصور مي‌كردند فتح‌الله‌زاده در جايگاه ويژه نشسته است بارها و بارها از او خواستند كه از جايش بلند شود و براي آنها دست تكان دهد غافل از اينكه سرپرست باشگاه استقلال امروز در ورزشگاه آزادي حضور نداشت.

* بهمن طهماسبي كه با لباس شخصي در جايگاه ويژه نشسته بود پس از پايان مسابقه راهي رختكن شد.

* محمدرضا ناصحي كه در نيم فصل دوم به جمع بازيكنان نفت اضافه شده از شكست تيم ناراحت بود و از فرط عصبانيت با مشت به ديواره‌هاي اتاق رختكن مي‌كوبيد.

لینک به دیدگاه

زمان ديدار استقلال و السد قطر تغيير كرد

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: ورزشي - فوتبال

زمان ديدار برگشت تيم‌هاي السد قطر و استقلال ايران تغيير كرد.

به گزارش ايسنا، كنفدراسيون فوتبال آسيا به دليل همزماني بازي‌هاي دو تيم قطري السد و الغرافه در باشگاه‌هاي آسيا، تصميم به تغيير زمان ديدار برگشت السد قطر و استقلال ايران گرفت.

اين ديدار كه پيش از اين قرار بود روز 14 ارديبهشت 1390 به ميزباني السد برگزار شود، يك روز جلوتر و در تاريخ 13 ارديبهشت 1390 در ورزشگاه اختصاصي السد انجام خواهد شد.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

تيم فوتبال استقلال تهران در حالي تمرين امروز خود را برگزار کرد که پرويز مظلومي به علت حضور ناصر حجازي در تمرين از وي استقبال کرد.

00028462.jpgتيم استقلال که خود را براي ديدار با سايپا آماده مي‌کند از ساعت 15 امروز در حالي تمرين خود را برگزار کرد که ناصر حجازي، رئيس کميته فني اين باشگاه در محل تمرين حضور پيدا کرد.

وي به محض ورود به ورزشگاه نوبنياد به سمت پرويز مظلومي و پورحيدري رفت و سرمربي استقلال از حجازي استقبال کرد و به او خوشامد گفت.

* بيژن کوشکي و مجتبي جباري همچنان به دليل مسائل انضباطي در تمرينات غايب هستند،‌اما اميرحسين صادقي با وجود محروميت از ديدار با سايپا در تمرين آبي‌پوشان شرکت کرد.

* پرويز مظلومي با لباس شخصي تمرين بازيکنان را زير نظر گرفت و يورگن گده مسئوليت تمرين دادن را بر عهده داشت.

* ايمان مبعلي قبل از شروع تمرين با اعضاي کادر پزشکي استقلال صحبت کرد و پس از مجوز آنها در کنار ساير بازيکنان به تمرين پرداخت.

* هوار ملامحمد هافبک عراقي آبي‌پوشان در تمرين امروز به دويدن دور زمين پرداخت و پس ازدقايقي به اطلاع سرمربي استقلال رساند که به دليل مصدوميت نمي‌تواند در ديدار با سايپا به ميدان برود.

* بارش باران از ابتداي تمرين استقلال شروع به باريدن کرد و اين مسئله باعث شد بازيکنان استقلال با دستکش و کلاه به تمرين بپردازند.

* گرم کردن، دويدن دور زمين و آقاوسط در گروه‌هاي سه و چهار نفره از اصلي‌ترين برنامه‌هاي تمرين امروز آبي‌پوشان بود.

* در حالي که بازيکنان استقلال با جديت بازي آقاوسط را دنبال مي‌کردند مهرشاد مومني پس از برخورد با يکي از بازيکنان استقلال دچار آسيب‌ديدگي شد و همين لحظه مظلومي از مربي بدنساز استقلال خواست تا بازيکنان را به دويدن و پريدن از موانع هدايت کند و به اين ترتيب کار تاکتيکي آبي‌پوشان به پايان رسيد.

* در اواخر تمرين بازيکنان جناحين استقلال توپ را براي مهاجمان ارسال کرده و به تمرين چارچوب شناسي پرداختند. در همين لحظات که مهاجمان به سمت دروازه حمله مي‌کردند وحيد طالب‌لو و محمد محمدي هر 2 در کنار دروازه قرار داشتند و اجازه گلزني بازيکنان را نمي‌دادند.

* در تمرين امروز آبي‌پوشان تماشاگري وجود نداشت.

* استقلال از هفته بيست و ششم رقابت‌هاي ليگ برتر فردا ساعت17:30 در ورزشگاه آزادي به مصاف سايپا مي‌رود. اين تيم روز جمعه را به استراحت مي‌پردازد و پس از آن ساعت 21:30 همين شب جهت ديدار مقابل النصر عربستان راهي اين کشور خواهد شد.

لینک به دیدگاه

مظلومي: قبل از بازي با النصر 3 امتياز روحيه‌ساز را مي‌‌خواهيم

سرمربي استقلال گفت: پيش از بازي برابر النصر عربستان به يک پيروزي روحيه‌ساز احتياج داريم.

00014801.jpg پرويز مظلومي پس از پايان تمرين تيم استقلال امروز استقلال در جمع خبرنگاران در خصوص آخرين شرايط تيمش اظهار داشت: قبل از ديدار با النصر عربستان به يک پيروزي روحيه‌ساز احتياج داريم و مي‌خواهيم سايپا را شکست دهيم.

وي ادامه داد: سايپا تيم خوبي است. تيم‌هاي آقاي مايلي کهن هميشه تا دقايق پاياني مي‌جنگند و هرگاه مقابل اين تيم بازي کرديم تا دقايق پاياني جنگيده‌ايم اما خدا را شکر مي‌کنم که دو روز است در تمرين چمن بزرگ تمرين کرده و توانسته‌ايم برنامه‌هاي تاکتيکي را پياده کنيم.

مظلومي تاکيد کرد: سايپا تيم شناخته‌شده‌اي است و اميدوارم بچه‌ها بتوانند از داشته‌هاي خود نهايت استفاده را ببرند چون براي عقب نيفتادن از رقبا به اين پيروزي نياز داريم.

سرمربي استقلال در خصوص فاصله اندک اين ديدار با جدال مقابل النصر گفت: برنامه‌ريزي بسيار فشرده است ولي بايد نيروهايمان را تقسيم کنيم و در اين مسابقات با قدرت ظاهر شويم.

وي در خصوص غايبان تيمش در بازي فردا گفت: روي هوار حساب کرده بوديم اما او الان آسيب ديده است و بايد تا لحظات پاياني منتظر نظر پزشکان باشيم. صادقي نيز محروم است اما بقيه بازيکنان مشکلي ندارد و دکتر نوروزي به همراه کادر پزشکي‌اش بقيه بازيکنان را به ما رسانده است.

مظلومي با تاکيد بر اينکه با تمام نفرات راهي عربستان مي شود گفت: نفراتي در اختيار داريم با ما هستند و جوان‌هاي تيم کنار ما خواهند بود.

وي در پايان در پاسخ به اين سوال که آيا از شرايط کنوني تيم استقلال رضايت دارد يا خير تاکيد کرد: شرايط خوب است اما قبل از ديدار با مس شرايط خوبي نداشتيم و فکر مي‌کنم مربي براي موفقيت بايد ابزارهاي لازم را در اختيار داشته باشد. قبل از ديدار با مس و يکي دو روز پس از اين بازي نتوانستيم کارهاي تاکتيکي را خوب انجام دهيم. خوشبختانه با مساعدت مسئولان ورزشگاه صنايع دفاع مشکل حل شد ولي به عنوان يک مربي ابزارهاي لازم مي‌خواهم چون هفته پيش نتوانستيم کار خاصي انجام دهيم.

لینک به دیدگاه

مبعلي:هيچ وقت جاي بازيكن ديگري را تنگ نكردم/ منظور جباري من نيستم

ايمان مبعلي هافبک تيم استقلال شرايط حضور در ترکيب ثابت تيم را بدست آورده است و مي تواند مقابل سايپا کرج به ميدان برود.

00023955.jpg او در آستانه این بازی می گوید:« تمرينات بخوبي پيش مي رود و ما اميدوار هستيم که در بازي با سايپا ناکامي هاي چند هفته گذشته را جبران کنيم.شرايط تيمي نيز ايده آل است، همگي سعي داريم با حضوري موثر در ترکيب تيم، خود را به مربيان و شخص مظلومي ثابت کرده و جايگاهمان را حفظ کنيم.»

مبعلی در مورد مصاحبه اخیر جباری و سوتفاهماتی که بین او و جباری پیش آمده تاکید می کند:« جباري صحبتهایي را مطرح کرده است اما حرفهاي او به هيچ عنوان به من ربطي ندارد. البته اگر در خصوص من نيز صحبت کرده بود حرفي نمي زدم،‌ اما منظور جباري من نبودم.از طرفي دوست ندارم وارد حاشيه شوم و از شرايط خوبي که دارم دور شوم، به همين دليل اصلا به اين حواشي توجهي ندارم.»

مبعلي خاطرنشان می کند:«جباري بازيکن خوبي است ما در ترکيب تيم با هم هماهنگ بوديم و مشکلي بينمان وجود نداشت، از طرف من جاي هيچ بازيکني را تنگ نکردم و حضور جباري و ديگر بازيکنان نيز جايگاه مرا تنگ نمي کند، به همين دليل هر بازيکني آماده تر باشد در ترکيب اصلي به ميدان مي رود.»

لینک به دیدگاه

سرمربي: تيم سپيدرود از لحاظ فني روند رو به رشدي دارد

'فرهاد حسين پور' عصر روز جمعه در پايان ديدار تيم هاي فوتبال سپيدرود رشت و فولاد يزد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: روند رو به رشد تيم فوتبال سپيدرود رشت طي چند بازي اخير محسوس است و خوشبختانه با پيروزي برابر تيم فولاد يزد، اميدواريم در نتيجه گيري نيز موفق باشيم.

وي اظهار داشت: در بازي هاي گذشته نيز تيم فوتبال سپيدرود رشت از لحاظ فني بسيار خوب بود اما متاسفانه در درون دروازه و در خط حمله دچار مشكل بوديم كه اين نقيصه در ديدار برابر فولاد يزد برطرف شد.

وي بيان كرد: اگر بازيكنان تيم فوتبال سپيدرود رشت به خصوص مهاجمان اين تيم، قدر فرصت ها را بدانند به طور حتم در ديدارهاي آينده نيز نتيجه لازم را كسب خواهيم كرد.

سرمربي تيم فوتبال سپيدرود رشت ابراز اميدواري كرد كه اين روند رو به رشد تيم فوتبال سپيدرود رشت ادامه داشته باشد تا اين تيم از انتهاي جدول گروه خود جدا شود.

تيم هاي فوتبال سپيدرود رشت و فولاد يزد در هفته بيستم از رقابت هاي فوتبال ليگ دسته اول باشگاه هاي كشور، عصر روز جمعه در رشت به مصاف هم رفتند.

به گزارش ايرنا در اين ديدار كه در ورزشگاه سردار جنگل برگزار شد، تيم فوتبال سپيدرود رشت با نتيجه چهار بر يك برابر حريفش به برتري رسيد.

لینک به دیدگاه

ميداودي: از فروردين دويدن را آغاز مي‌كنم

به نقل از سايت باشگاه استقلال، ميلاد ميداودي در مورد آخرين وضعيت خود عنوان كرد: در حال حاضر دوران نقاهت را سپري مي‌كنم و پزشكان روند درمانم را مطلوب ارزيابي كردند. به آب‌درماني و كار با وزنه مي‌پردازم و به اميد خدا از آغاز سال جديد دويدن را شروع خواهم كرد.

وي ادامه داد: متاسفانه در چند بازي اخير دچار بدشانسي شديم و امتيازات مهمي را از دست داديم، اما هنوز مدعي اصلي سه جام هستيم. به اميد خدا روز سه‌شنبه بازيكنان استقلال با ارائه‌يك بازي زيبا مقابل النصر به موفقيت خواهند رسيد و دل هواداران را شاد خواهند كرد.

لینک به دیدگاه

براي استقلال بد است كه در چمن مصنوعي تمرين كند/ نظري در مورد تشويق قلعه‌نويي ندارم/ تيم ما افت نكرده است

استقلال تهران در بازي‌هاي اخير از لحاظ نتيجه‌گيري و تاكتيك فني افت كرده ولي فرزاد آشوبي هافبك دفاعي آبي‌ها چنين نظري ندارد. او در گفت‌وگو با خبرنگار سايت گل در مورد اين موضوع مي‌گويد:« خيلي‌ها معتقدند تيم ما افت كرده ولي من چنين نظري ندارم و معتقدم كه از لحاظ تاكتيكي مثل هفته‌هاي گذشته هستيم. البته گاهي اوقات مشكلاتي به وجود مي‌آيد كه نمي‌توانيم امتياز بگيريم و اين موضوع در فوتبال طبيعي است.»

او در پاسخ به اين سوال كه فكر نمي‌كني شانس قهرماني استقلال كم شده تأكيد مي‌كند:« اصلا چنين فكري نمي‌كنم و زمان زيادي تا پايان ليگ باقي مانده است، فقط بايد تمركزمان را از دست ندهيم و بيشترين امتياز را بگيريم.»

آشوبي در قسمتي از حرف‌هايش به مشكلات تمريني استقلال اشاره كرده و مي‌گويد:«‌در يك هفته اخير از لحاظ داشتن زمين تمرين با مشكلات زيادي مواجه شديم و براي استقلال اصلا خوب نيست كه در چمن مصنوعي تمرين كند و من فكر مي‌كنم فوتبال ايران همچنان از لحاظ نداشتن امكانات ابتدايي فوتبال هم مشكل دارد و اين اصلا خوشايند نيست.»

آشوبي در مورد تشويق امير قلعه‌نويي توسط عده‌اي از تماشاگران استقلال به اين جمله كوتاه بسنده مي‌كند:«‌ من چيزي نشنيدم و نظري هم در مورد تشويق قلعه‌نويي ندارم.»

او در پايان حرف‌هايش در مورد بازي با النصر عربستان خاطرنشان مي‌كند:« بازي بسيار سختي است ولي ما مي‌توانيم با گرفتن يك نتيجه خوب نتايج چند هفته اخير را جبران كنيم.»

لینک به دیدگاه

تمرين استقلال پشت درهاى بسته برگزار شد

تهران IranSport.Net - تيم فوتبال استقلال تهران شنبه شب اولين تمرين خود را در شهر رياض برگزار كرد.به رغم باران شديدى كه شنبه شب در رياض باريد تيم استقلال اولين جلسه تمرينى خود را برگزار كرد. در اين تمرين كه در ورزشگاه تيم الشباب برگزار شد استقلالى ها كه خسته سفر طولانى خود بودند به مدت ۲ ساعت در اين زمين تمرين كردند كه تمرين آنها پشت درهاى بسته انجام شد.گفتنى است؛ استقلال ديشب هم در زمين الشباب تمرين كرد اما طبق قوانين AFC امروز(دوشنبه) اين تيم در ورزشگاه ملك فهد كه محل برگزارى بازى است تمرين خواهد كرد.

لینک به دیدگاه

در مورد تمدید قرارداد صحبتی با من نشده است/ سه هفته دیگر عصا را کنار می‌گذارم/هنوز شانس صعود داریم

امید روانخواه هافبک مصدوم استقلال مدتی پیش زانوی خود را تحت عمل جراحی قرار دارد و حالا در حال انجام مراحل درمانی‌اش است. او در مورد وضعیت فعلی‌اش می‌گوید: «در حال حاضر 25 روز از عمل جراحی من می‌گذرد و 10 روز پیش هم بخیه‌هایم را کشیدم. خدا را شکر همه چیز خوب پیش می‌رود و در حال حاضر مراحل درمانی را پشت سر می‌گذارم.»

او ادامه می‌دهد: «در این مدت سعی کردم نگذارم عضلاتم ضعیف شود و روی خم کردن زانو هم کار می‌کنم. علاوه بر این فیزیوتراپی هم می‌کنم ولی هنوز آب درمانی را شروع نکرده‌ام چون روی پایم هنوز آتل است، در ضمن هنوز عصا را کنار نگذاشتم و تا سه هفته دیگر بدون عصا می‌شوم تا آب درمانی را هم آغاز کنم.»

بعد از جراحی روانخواه بحث خروج نام او از فهرست استقلال مطرح شد ولی خودش در این مورد تاکید می‌کند: «من اطلاعی از این مسائل ندارم چون ارتباطی با مسوولان باشگاه نداشته‌ام.»

روانخواه همچنین در مورد بحث تمدید قراردادش با استقلال که از سوی علی فتح‌ا...‌زاده مطرح شد می‌گوید: «در مورد تمدید قرارداد صحبتی با من نشده و همه چیز به اخبار رسانه‌ها و شنیده‌ها برمی‌گردد. البته آقای فتح‌ا...‌زاده بعد از عمل به ملاقات من آمد و آن زمان این موضوع را مطرح کرد. در این مدت بیشتر با او در تماس بودم و مدیر باشگاه نسبت به من لطف داشت.»

هافبک مصدوم استقلال در قسمتی دیگر از حرف‌هایش می‌گوید: «در حال حاضر مهمترین هدف من این است که برگردم و سلامتی برایم مهمتر از هر چیز دیگر است. اگر قسمت بود باز هم در خدمت استقلال خواهم بود و از هواداران این تیم هم می‌خواهم که دعایم کنند چون در این مدت خیلی سختی کشیدم.»

او در مورد باخت استقلال به النصر و کم شدن شانس صعود این تیم می گوید:«من هم مثل خیلی از استقلالی ها از این باخت ناراحت شدم و استقلال متاسفانه شروع بدی داشته است.با این حال نباید ناامید شویم چون هنوز استقلال شانس صعود دارد و باید در 4 بازی باقی مانده حداکثر امتیاز را بگیرد.»

لینک به دیدگاه

از كادر فني رضايت ندارم/ بازيكنانمان بزرگ نيستند

سرپرست باشگاه استقلال تهران گفت: اگر بازيكنان ما بزرگ بودند بعد از خوردن يك گل عقب نمي‌كشيدند. از عملكرد بازيكنان و كادر فني راضي نيستم.

علي فتح الله زاده درباره بازي شب گذشته استقلال مقابل النصر اظهار كرد: بازي در سطح آسيا مهم و سخت است. ما يك گل زديم و مي‌توانستيم به بازي مسلط بشويم ولي در بازي برگشت نتوانستيم از اندوخته خود استفاده كنيم. دربازيهاي ليگ قهرمانان آسيا يك گل حاشيه امنيت مناسبي نيست. بازيكنان ما مي‌توانستند بهتر از اين عمل كنند. اما در روند بازي كم تجربگي كردند.

وي افزود: در اين جام شروع خوبي نداشتيم اما اميدوارم بازيكنان در ادامه كار بتوانند جبران كنند.

فتح الله زاده درباره تيم فوتبال النصر عنوان كرد: النصر تيمي نبود كه حقش برد باشد. آنها دو تا و نصفي موقعيت بهتر داشتند. يكي از آنها ضربه برهاني بود كه با اختلاف كم از بالاي دروازه به بيرون رفت و موقعيت‌هاي ديگري هم داشتيم.

او ادامه داد: به نظر من السد از النصر قوي‌تر بود و مي‌توانستيم اين بازي را مساوي كنيم. بازيكنان كم تجربگي كردند و نتيجه را از دست داديم.

سرپرست باشگاه استقلال با اشاره به اينكه بازيكنان استقلال پس از زدن گل به دفاع مي‌روند گفت: به نظر من كادر فني بايد تمركز بيشتري داشته باشد. وقتي كه تيم گل مي‌زند بايد كنار زمين بيايد و فشار وارد كند تا عقب نكشد.

فتح الله زاده با بيان اينكه بازيكنان كم تجربگي كردند ادامه داد: همه بايد كار كنيم. بازيكنان ما كم تجربگي مي‌كنند.

علي فتح الله زاده در پاسخ به اين سوال كه استقلال پس از زدن گل به دفاع مي‌روند گفت:‌ به نظر من كادر فني بايد تمركز بيشتري داشته باشد. وقتي كه تيم گل مي‌زند بايد كنار زمين بيايد و فشار وارد كند تا عقب نكشند.

وي در پاسخ به اين سوال كه استقلال بازيكنان بزرگي دارد چرا آنها كم تجربگي مي‌كنند بيان كرد: بزرگي به چيست؟ بزرگي كه به اسم نيست! اگر بازيكنان ما بزرگ بودند بعد از خوردن گل عقب نمي‌كشيدند. از بازيكنان و كادر فني راضي نيستم. به آنها هم گفته‌ام كه بايد جبران كنند. استقلال هوادار دارد و بازيكنان بايد احساس مسووليت كنند. به آنها تذكر داده‌ايم.

او ادامه داد: هنوز چيزي تمام نشده است و بازيهاي زيادي را پيش رو داريم.

سرپرست باشگاه استقلال حضور نداشتن جباري و اينكه آيا اين موضوع تيم را اذيت نمي‌كند بيان كرد: به هر حال اگر بازيكني به درد ما نخورد كه با او قرار داد نمي‌بنديم. اما نمي‌شود اصول را زير پا گذاشت. هر كسي در مقابل كارش بايد مسوول باشد.

وي در مورد زمان تشكيل كميته انضباطي براي اعلام راي جباري و كوشكي گفت: وقتي كه به تهران بيايم تشكيل جلسه خواهيم داد. البته يك روز پس از بازگشت با صباي قم بازي داريم اما بعد از آن تا يك يا دوم فروردين كميته انضباطي را تشكيل مي‌دهيم.

فتح الله زاده در مورد بازي با صباي قم درليگ برتر عنوان كرد: بايد سعي كنيم كه در اين بازي نتيجه بگيريم. بايد برنده از زمين بيرون بياييم.

وي با اشاره به اعتراض چند وقت اخير تماشاگران استقلال گفت: تيم ما در جدول ليگ برتر جايگاه بدي ندارد. رقيب ما سه گل دريافت مي‌كند اعتراض نمي‌كنند اما ما دو بر يك مي‌بازيم تماشاگران ناراحت مي‌شوند. به هر حال خودمان بيشتر از همه ناراحت هستيم و از كادر و بازيكنان راضي نيستم.

وي افزود: در ليگ برتر و جام حذفي مدعي هستيم و تقاضايم از تماشاگران اين است كه تيم ما را تنها نگذارند. درست است كه بازيكنان ما فهميده‌اند كه حريف را دست كم گرفته‌اند اما تماشاگران نبايد ما را تنها بگذارند. هميشه قرارمان تا دقيقه 90 و پايان ليگ است. مطمئنا اگر هواداران حمايت كنند، استقلال از گروه خود عبور خواهد كرد.

وي درپايان گفت: ما استقلاليم و هيچ اتفاقي نيفتاده است و هنوز مي‌توانيم از گروه خود صعود كنيم. درليگ و جام حذفي هم مدعي هستيم. اميدوارم تماشاگران با بزرگواري‌شان ما را حمايت كنند.

لینک به دیدگاه

هم پرسپوليس را مي‌بريم و هم به انتقادات جواب محكمي مي‌دهيم

سرمربي تيم فوتبال استقلال پس از پايان تمرين امروز و در آستانه ديدار با صباي قم در خصوص شرايط تيمش قبل از مسابقه هفته بيست و هفتم ليگ برتر اظهار داشت: متاسفانه در حالي كه مي‌توانستيم در عربستان برنده از زمين خارج شويم سه امتياز بازي را از دست داديم.

وي ادامه داد: سه موقعيت صد در صد گل داشتيم. اگر سيدصالحي و برهاني آن توپ‌ها را گل كرده بودند با دست پر به تهران بازمي‌گشتيم. متاسفانه در نيمه اول موقعيت‌هايمان تبديل به گل نشد و آنها با آغاز نيمه دوم با فشار تماشاگران خود موفق شدند هر سه امتياز بازي را از آن خود كنند در حالي كه روي شوت‌هاي از راه دور به گل رسيدند.

وي ادامه داد: يك تيم مگر چقدر مي‌تواند در عربستان موقعيت داشته باشد و آنها را از دست بدهد.

پرويز مظلومي در ادامه صحبت‌هايش در گفت‌وگو با خبرنگاران تصريح كرد: شرايط استقلال آنگونه كه در رسانه‌ها مطرح مي‌كنند بد نيست و انشاءالله تلاش مي‌كنيم تا قبل از دربي حساس مقابل پرسپوليس از شرايط شكست خارج شويم. تمرين امروز نيز تمرين سنگيني نبود و حالت ريكاوري داشت و فردا نيز يك تمرين را برگزار مي‌كنيم تا به مصاف صباي قم برويم.

مظلومي در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبني بر اينكه آيا قبول داريد يك سري انتقادات به بازيكنان استقلال به حق است و آنها در حد و اندازه‌هاي خود ظاهر نمي‌شوند، گفت: اين را هم بگوييد يك سري انتقادات ناحق است. متاسفانه چند وقتي است كه موجي در رسانه‌ها ايجاد شده كه عليه استقلال موضع مي‌گيرند و شرايط تيم ما را درك نمي‌كنند.

وي در ادامه با اشاره به اينكه با نقاط ضعف تيمش آشنا است، گفت: يك سري اشكالات در تيم ما وجود دارد و ما آنها را مي‌دانيم. اين رابگويم كه بازيكنان استقلال ناراحت هستند و فشار زيادي روي دوش آنها است. آنهايي كه انتقاد مي‌كنند يادشان نرود كه ما در بدترين شرايط نتايج خوبي گرفتيم.

سرمربي تيم استقلال در ادامه صحبت‌هايش در پاسخ به اين سؤال كه شنيده مي‌شود اگر در دو بازي آينده نتيجه نگيريد از كار بركنار خواهيد شد، پاسخ داد: از روزي كه به استقلال آمدم با خودم اتمام حجت كردم و با اين حرف‌ها بيگانه نيستم. نمي‌خواهم حرف‌هاي تكراري بزنم. من در شرايطي تيم را تحويل گرفتم كه كار خيلي سخت بود و استقلال شرايط خيلي مساعدي نداشت. به خاطر همين مسئله برنامه دوساله دادم و فرصت خواستم. و همه قول‌ها را براي سال آينده دادم. فكر تمام اين مسائل را كرده‌ام ولي نبايد زود گذشته را فراموش كرد و فكر مي‌كنم تقصير خودم است كه توقعات را بالا بردم. تيمي كه همه تصور مي‌كردند حتي جزو چند تيم ابتداي جدول هم نباشد، به مدعي اصلي قهرماني تبديل شده است و در جام حذفي جزو 4 تيم پاياني هستيم. همچنين ليگ قهرمانان كه هنوز هم در اين مسابقات شانس داريم بنابراين خودم توقعات را بالا برده‌ام.

مظلومي در ادامه در خصوص صحبت‌هايي كه از قول او مبني بر بي‌عرضگي فرهاد مجيدي مطرح شده است، گفت: اصلا چنين مباحثي نبوده و متاسف هستم براي آنهايي كه اينگونه صحبت‌هايي از قول من نوشته‌اند. به هر تيمي كه مي‌روم به كاپيتان تيمم اختيار مي‌دهم و فكر مي‌كنم از صحبت‌هاي من سوءبرداشت‌هايي صورت گرفته است. فرهاد تلاش خود را انجام داده و مي‌دهد ولي از او انتظار بيشتري دارم و بايد تلاش مضاعفي براي موفقيت استقلال انجام دهد.

وي در ادامه صحبت‌هايش در خصوص اينكه آيا با وجود مصدوميت مبعلي قصد ندارد از باشگاه بخواهد جباري و كوشكي را ببخشد، گفت: بارها گفته‌ام تا زماني كه در استقلال هستم، نظم و انضباط را سرلوحه كارم قرار مي‌دهم. قرار نيست به خاطر سه امتياز يك بازيكن بخشيده شود و تمام مسائل زير پا گذاشته شود. اين مسئله به باشگاه ارتباط دارد و آنها صلاح مي‌دانند كه چه تصميمي در اين خصوص بگيرند. شايد فردا در خصوص اين بازيكنان جلسه بگذارند و من هنوز در اين خصوص بي‌اطلاع هستم اما تا زماني كه باشگاه تصميم‌گيري نكند موضعم در مورد جباري و كوشكي همين مسئله خواهد بود.

سرمربي تيم استقلال در پايان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبني بر اينكه چه عيدي به هواداران مي‌دهي و قبول داريد اگر در دربي دهم فروردين ماه آينده برنده شويد ايرادات و انتقادات از شما كم مي‌شود،‌گفت: قبول دارم كه دربي سنگين و حساس است و ما به آنها قول مي‌دهيم هم دربي را ببريم و هم تمام انتقادات را محكم پاسخ دهيم.

لینک به دیدگاه

آبی‌پوشان در غیاب سه بازیکن تمرین کردند/ مصدومیت مبعلی و بیماری عمران‌زاده

تمرین عصر جمعه تیم استقلال در غیاب سه بازیکن برگزار شد، این در حالی بود که ایمان مبعلی نیز به علت مصدومیت کنار دیگر بازیکنان تمرین نکرد.

تمرین عصر جمعه تیم استقلال از ساعت 16 در زمین چمن ورزشگاه صنایع دفاع آغاز شد. در این تمرین که نخستین جلسه تمرینی آبی پوشان پس از بازگشت از عربستان بود، علاوه بر مجتبی جباری و بیژن کوشکی، فیلیپ آلوز دسواز برزیلی نیز غایب بود. مشخص نیست این هافبک برزیلی در تمرین عصر جمعه استقلال چرا شرکت نداشت.

امروز همچنین ایمان مبعلی بعلت مصدومیت کنار دیگر بازیکنان استقلال تمرین نکرد و پس از هماهنگی با مظلومی برای مداوای آسیب دیدگی خود به کلینیک باشگاه رفت.

حنیف عمران‌زاده نیز امروز بعلت بیماری سرماخوردگی تنها 40 دقیقه کنار دیگر بازیکنان استقلال به تمرین پرداخت و زودتر از دیگر آبی پوشان ورزشگاه صنایع دفاع را ترک کرد.

در ابتدای تمرین امروز پرویز مظلومی 10 دقیقه برای بازیکنان استقلال از اهمیت دیدارهای پیش رو و شرایط جاری آبی پوشان صحبت کرد. آبی پوشان پس از صحبت‌های مظلومی بدن‌های خود را گرم کردند و پس از انجام بازی آقا وسط در قالب دو تیم زرد و صورتی به یک بازی فوتبال پرداختند. با انجام کارهای تاکتیکی تمرین عصر جمعه استقلال که نزدیک به 90 دقیقه به طول انجامید، به اتمام رسید.

آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال برای رویارویی با صبای قم از ساعت 15 فردا شنبه در زمین چمن ورزشگاه صنایع دفاع برگزار خواهد شد و پس از آن آبی پوشان جهت برپایی اردو به هتل المپیک می روند.

تمرینات تیم فوتبال استقلال پس از رویارویی با صبای قم در روز یکشنبه 29 اسفندماه به مدت سه روز تعطیل خواهد شد و آبی پوشان از روز چهارم فروردین ماه دور جدید تمرینات خود را آغاز خواهند کرد.

لینک به دیدگاه

جريمه كادرفني و بازيكنان استقلال به دليل شكست مقابل النصر

مديريت باشگاه استقلال 10 درصد از قرارداد کادرفني و بازيکنان را به دليل شکست مقابل النصر عربستان کسر کرد.

00027796.jpgمديريت باشگاه استقلال از شکست اين تيم مقابل النصر ناراحت است و به همين دليل با توجه به اينکه آبي پوشان در بازي اول نيز در ورزشگاه آزادي مقابل السد قطر متوقف شدند، تصميم گرفته است که از قرارداد کادرفني و بازيکنان اين تيم 10 درصد کسر کند.

علي فتح الله زاده سرپرست باشگاه استقلال بعد از بازي با النصر در جمع بازيکنان حاضر شده و از آنها خواسته تمرکز خود را به بازي با صبا معطوف کنند.

لینک به دیدگاه

فتح الله زاده: از كادر فني رضايت ندارم

سرپرست باشگاه استقلال تهران گفت: اگر بازيکنان ما بزرگ بودند بعد از خوردن يک گل عقب نمي‌کشيدند. از عملکرد بازيکنان و کادر فني راضي نيستم.

00003485.jpgعلي فتح الله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره بازي شب گذشته استقلال مقابل النصر اظهار کرد: بازي در سطح آسيا مهم و سخت است. ما يک گل زديم و مي‌توانستيم به بازي مسلط بشويم ولي در بازي برگشت نتوانستيم از اندوخته خود استفاده کنيم. دربازيهاي ليگ قهرمانان آسيا يک گل حاشيه امنيت مناسبي نيست. بازيکنان ما مي‌توانستند بهتر از اين عمل کنند. اما در روند بازي کم تجربگي کردند.

وي افزود: در اين جام شروع خوبي نداشتيم اما اميدوارم بازيکنان در ادامه کار بتوانند جبران کنند.

فتح الله زاده درباره تيم فوتبال النصر عنوان کرد: النصر تيمي نبود که حقش برد باشد. آنها دو تا و نصفي موقعيت بهتر داشتند.

او ادامه داد: به نظر من السد از النصر قوي‌تر بود و مي‌توانستيم اين بازي را مساوي کنيم. بازيکنان کم تجربگي کردند و نتيجه را از دست داديم.

فتح الله زاده با بيان اينکه بازيکنان کم تجربگي کردند ادامه داد: همه بايد کار کنيم. بازيکنان ما کم تجربگي مي‌کنند.

علي فتح الله زاده در پاسخ به اين سوال که استقلال پس از زدن گل به دفاع مي‌روند گفت:‌ به نظر من کادر فني بايد تمرکز بيشتري داشته باشد. وقتي که تيم گل مي‌زند بايد کنار زمين بيايد و فشار وارد کند تا عقب نکشند.

وي در پاسخ به اين سوال که استقلال بازيکنان بزرگي دارد چرا آنها کم تجربگي مي‌کنند بيان کرد: بزرگي به چيست؟ بزرگي که به اسم نيست! اگر بازيکنان ما بزرگ بودند بعد از خوردن گل عقب نمي‌کشيدند. از بازيکنان و کادر فني راضي نيستم. به آنها هم گفته‌ام که بايد جبران کنند. استقلال هوادار دارد و بازيکنان بايد احساس مسووليت کنند. به آنها تذکر داده‌ايم.

او ادامه داد: هنوز چيزي تمام نشده است و بازيهاي زيادي را پيش رو داريم.

سرپرست باشگاه استقلال حضور نداشتن جباري و اينکه آيا اين موضوع تيم را اذيت نمي‌کند بيان کرد: به هر حال اگر بازيکني به درد ما نخورد که با او قرار داد نمي‌بنديم. اما نمي‌شود اصول را زير پا گذاشت. هر کسي در مقابل کارش بايد مسوول باشد.

وي در مورد زمان تشکيل کميته انضباطي براي اعلام راي جباري و کوشکي گفت: وقتي که به تهران بيايم تشکيل جلسه خواهيم داد. البته يک روز پس از بازگشت با صباي قم بازي داريم اما بعد از آن تا يک يا دوم فروردين کميته انضباطي را تشکيل مي‌دهيم.

فتح الله زاده در مورد بازي با صباي قم درليگ برتر عنوان کرد: بايد سعي کنيم که در اين بازي نتيجه بگيريم. بايد برنده از زمين بيرون بياييم.

وي با اشاره به اعتراض چند وقت اخير تماشاگران استقلال گفت: تيم ما در جدول ليگ برتر جايگاه بدي ندارد. به هر حال خودمان بيشتر از همه ناراحت هستيم و از کادر و بازيکنان راضي نيستم.

وي افزود: در ليگ برتر و جام حذفي مدعي هستيم و تقاضايم از تماشاگران اين است که تيم ما را تنها نگذارند. درست است که بازيکنان ما فهميده‌اند که حريف را دست کم گرفته‌اند اما تماشاگران نبايد ما را تنها بگذارند. هميشه قرارمان تا دقيقه 90 و پايان ليگ است. مطمئنا اگر هواداران حمايت کنند، استقلال از گروه خود عبور خواهد کرد.

وي درپايان گفت: ما استقلاليم و هيچ اتفاقي نيفتاده است و هنوز مي‌توانيم از گروه خود صعود کنيم. درليگ و جام حذفي هم مدعي هستيم. اميدوارم تماشاگران با بزرگواري‌شان ما را حمايت کنند.

لینک به دیدگاه

تمرين در دو نوبت صبح و بعدازظهر حضور جباري و غيبت ميداودي

استقلاليها با تمرين در دو نوبت صبح و عصر خود را براي رويارويي با پرسپوليس آماده مي‌كنند.

بازيكنان تيم استقلال تهران از روز چهار شنبه (سوم فروردين) تمرينات خود را براي شهرآورد مقابل پرسپوليس آغاز كردند.

آبي پوشان پايتخت كه دهم فروردين با پرسپوليس روبرو مي‌شوند، روز چهارشنبه به انجام تمرين در دو نوبت صبح و بعد از ظهر پرداختند و پنج شنبه نيز تمرينات خود را ادامه دادند.

استقلاليها در نوبت بعد از ظهر به انجام تمرينات تاكنيكي مي‌پردازند.

در تمرين روز پنج شنبه استقلال، بازيكن غايبي نبود و مجتبي جباري نيز پس از اينكه با راي كميته انضباطي باشگاه، مبلغ 35 ميليون تومان جريمه شد، در محل تمرين اين تيم حضور يافت و بار ديگر در كنار ساير بازيكنان تمرين كرد.

ميلاد ميداوودي هنوز آماده تمرين با ديگر بازيكنان نيست و به گفته مربيان استقلال زمان حضور او فعلا مشخص نيست.

استقلاليها امروز (جمعه) نيز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمريناتشان را ادامه مي‌دهند.

لینک به دیدگاه

قهر پورحیدری از استقلال در آستانه داربی؟/ به پرویز گفتم مجتبی بیاید سنگ روی سنگ بند نمی شود

- منصور پورحیدری دیگر استقلال را در ادامه بازی ها و حتی در داربی همراهی نمی کند.

سرپرست و مدیرفنی استقلال این قدر از دست شاگرد قدیمی اش ناراحت است که می خواهد عطای کار در استقلال را به لقایش ببخشد. منصور پورحیدری که یار جدانشدنی پرویز مظلومی لقب دارد و این دو سالها در کنار هم در استقلال کار کرده بودند ، به خاطر مجتبی جباری ممکن است همکاری شان را قطع کنند. پورحیدری در این باره به همکار ما می گوید:« من از قبل عید هم به پرویز گفتم که اگر جباری را روز سوم به تمرینات راه بدهد دیگر کنار استقلال نمی آیم و می نشینم خانه. من سرپرست این تیم هستم اگر کسی بدون اینکه به من گفته شود ، بخشیده شود که دیگر نمی توانم تیم را جمع کنم. مجتبی حرفی درباره من نزده بود و مشکلی با او نداشتم اما به پرویز گفتم برای حفظ شان کادرفنی ، نگذارد او تمرین کند.»

این تصمیم درحالی از سوی پورحیدری گرفته می شود که مظلومی اعتقاد دارد جباری را نبخشیده است؛« فرقی ندارد. او نباید به تمرینات می آمد. حالا هم از این کار پرویز ناراحتم و به خودش هم گفتم . فکر کنم بهتر است از این به بعد کنارش نباشم تا او راحت تر به تصمیماتش برسد. فعلا که آقای فتح الله زاده نیستند اما وقتی برگردند این را به ایشان هم می گویم. پرویز مثل برادرم است اما من می گویم نباید کاری کنیم که جمع کردن تیم برای خودمان هم سخت شود.»

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...