رفتن به مطلب

╬♥╬ آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس ╬♥╬

zafar

ارسال های توصیه شده

[h=1]محرمي: پرسپوليس مي‌تواند قهرمان شود[/h]

مجتبي محرمي که با حضور در ورزشگاه آزادي شاهد برتري يک بر صفر پرسپوليس مقابل سايپا بود اظهار داشت: نيمه نخست بازي چندان خوب نبود اما در نيمه دوم پرسپوليس بهتر بازي کرد و پيروز شد.

به گزارش تسنيم، وي در مورد شانس پرسپوليس براي قهرماني تصريح کرد: اگر اين پيروزي ها ادامه پيدا کند شاگردان دايي قهرمان ليگ برتر خواهند شد.

محرمي تاکيد کرد: خوشبختانه در اين چند هفته مشکلي خاصي نبوده و رقيب جدي براي پرسپوليس وجود ندارد و اميدوارم اين روند ادامه داشته باشد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 724
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پرسپوليس در هفته نوزدهم ليگ برتر موفق شد سايپا را با نتيجه يک بر صفر شکست دهد. اين مسابقه از ساعت 16 و 20 دقيقه در ورزشگاه آزادي برگزار شد.

به گزارش فارس، پس از تعويض پيام صادقيان علي دايي بر پيشاني اين بازيکن بوسه زد.

*صادقيان پس از اينکه از زمين بيرون آمد با جانبازي که کنار نيمکت نشسته بود برخورد بسيار گرمي داشت و او را در آغوش گرفت.

*در پايان مسابقه بهزاد غلامپور بار ديگر با خوشحالي فراوان به آغوش علي دايي پريد.

*هواداران پرسپوليس پس از کسب پيروزي مقابل سايپا علي دايي را به شدت تشويق کردند وعليه پرويز مظلومي شعار سر دادند.

*در پايان مسابقه محمدرضا خلعتبري به پيام صادقيان اعتراض کرد و اعتقاد داشت او در برخي مواقع پاس نمي‌دهد.

لینک به دیدگاه

[h=1]مسلمان: زحمت بچه ها را به ثمر رساندم[/h]

محسن مسلمان پس از بازي پرسپوليس مقابل سايپا عنوان کرد:در نيمه اول کمي به مشکل خورديم اما در نيمه دوم بر بازي مسلط شديم و نتيجه گرفتيم.ان شالله بچه ها به همين روند ادامه بدهند تا در پايان فصل قهرمان شويم.

به گزارش اوج، وي درباره گلي که زد گفت: پرسپوليس تيم يک دستي است و همه بچه ها زحمت مي کشند. من هم زحمت بچه ها را به ثمر رساندم.همان حرفهايي که دايي در رختکن زد را انجام داديم و نتيجه گرفتيم.

لینک به دیدگاه

[h=1]فيرات: پرسپوليس که فشار آورد، خواب مانديم[/h]

انگين فيرات پس از شکست يک بر صفر تيمش برابر پرسپوليس گفت: نيمه اول را کنترل کرديم. اولين کار بستن راه هاي حمله پرسپوليس بود. موقعي هايي بدست آورديم. توپ ناصحي به تيرک خورد و شهباز زاده توپ را به صورت معجزه آسايي توپ را بيرون زد. نمي توانم بگويم آنها نيمه اول موقعيت داشتند اما در نيمه دوم فشار آوردند و من فکر مي کنم وقتي فشار ايجاد شده خواب مانديم و بازيکنان پرسپوليس تيمش را براحتي جلو انداختند.

به گزارش ايسنا ؛ وي ادامه داد: در ادامه باز هم فشار آورديم و يکي دو موقعيت داشتيم و در نهايت پرسپوليس يک هيچ برد. انرژي اي که مصرف کرديم حيف شد. به آنها تبريک مي گوييم و اميدوارم در ادامه موفق باشند.

او در پاسخ به اين سوال که چرا تيمش موقعيت هاي زيادي را از دست مي دهد، اظهار کرد: اين مساله را فقط امروز نديديم. ما اين مشکل را در کل فصل داشتيم. چراکه بيشتر بازيکنان بي تجربه هستند و به بازي هاي بزرگ عادت ندارند و اما اين مسئله ذهنيت مرا نسبت به آنها عوض نمي‌کند. مطمئنم آنها در آينده در ايران موفق مي‌شوند.

سرمربي سايپا در پاسخ به سوالي درباره داوري، بيان کرد: زياد اعتراض به داوري نکردم. فشار عصبي براي سلامتي من ضرر دارد.

فيرات در پايان و در پاسخ به سوالي درباره 1عف تيمش در موقعيت سازي در نيمه دوم، عنوان کرد: پرسپوليس تيمش را کاملا عقب کشيد و فضا به ما نداد. اصلا آسان نيست در هجده قدم آنها توپ را بدست آوريم. من مي گويم پرسپوليس وقتي بسته بازي کند نمي توان براحتي به آنها نزديک شد.

لینک به دیدگاه

[h=1]صادقيان: درباره بحث مديريتي نظري ندارم[/h]

پيام صادقيان پس از پيروزي تيمش در بازي مقابل سايپا عنوان کرد:بازي فشرده و سختي بود.ما در نيمه اول بد شروع کرديم و با صحبت هايي که بين دو نيمه شد،توانستيم سه امتياز را بگيريم.

به گزارش اوج، وي ادامه داد:همه تيم ها مقابل پرسپوليس با تمام وجود بازي مي کنند و خيلي انگيزه دارند.خدا را شکر مي کنم توانستيم اين بازي را ببريم.

هافبک پرسپوليس تاکيد کرد:اميدوارم در انتهاي اين هفته،صدر جدول را با امتياز جلو بيفتيم و نه با تفاضل گل.ما صدر را به سختي به دست آورديم و حالا بايد به سختي تلاش کنيم تا آن را حفظ کنيم.

وي درباره درگيري اعتراضش به داور گفت:وقتي ما جلو بوديم داور خطاي بي موردي گرفت و من از کوره در رفتم و اعتراض کردم.در نهايت خوشحالم توانستيم که بازي را ببريم.

صادقيان درباره تغييرات مديريتي در پرسپوليس اظهار داشت:من درباره بحث مديريتي نظري ندارم و اميدوارم اين مسائل هر چه زودتر رفع شود.فکر نمي کنم اين مسائل مشکل خاصي براي ما به وجود آورد.بازي مان را انجام مي دهيم تا نشان بدهيم هيچ مشکلي نيست.

لینک به دیدگاه

[h=1]دايي: بخشش من ربطي به خوش‌نظر ندار[/h]

علي دايي پس از پيروزي يک بر صفر مقابل سايپا در نشست خبري گفت: در نيمه اول خوب بازي نکرديم و سايپا همانطور که فکر مي‌کرديم دل به ضد حملات بسته بود و آنها در ضدحملات عالي کار مي‌کردند. ما همانطوري بازي کرديم که سايپا دلش مي‌خواست و حتي در دو صحنه شانس آورديم که گل نخورديم.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: بين دو نيمه با بازيکنانم صحبت کردم و ديديد که آن‌چيزي که از همان ابتدا مي‌خواستم را اجرا کردند. خدا را شکر بازي خوبي انجام داديم و مي‌توانستيم با گل‌هاي بيشتري به برد برسيم. پيروزي سختي بود ولي استحقاق ما بيش از يک گل بود و به بازيکنانم خسته نباشيد مي‌گويم و هواداران که در اين سرما آمدند و ما را تشويق کردند تشکر مي‌کنم و اميدوارم اين روند را ادامه بدهيم.

سرمربي پرسپوليس در مورد ادامه گفت: دوست داريم خوب نتيجه بگيريم و خوشبختانه بازيکنانم دوست دارند که اين روند ادامه پيدا کند و اميدوارم عوامل بيروني اجازه بدهند که اين روند ادامه داشته باشد. باشگاه پرسپوليس هم بايد به ما کمک کند و از همه مي‌خواهم در اين موقعيت به ما کمک کنند و ما را تنها نگذارند. اين برد را به دختر سيدجلال حسيني تقديم مي‌کنم و امروز بازيکنان پرسپوليس تمام انگيزه خود را براي فرزند سيدجلال حسيني گذاشتند.

وي در مورد وضعيت قاسم دهنوي گفت: اگر قرار باشد شما هر روز بگوييد چرا يک نفر در ترکيب ما نيست بايد در خصوص همه جواب بدهم او مشکلي در سازمان ليگ دارد و بايد بدهي‌اش را به باشگاه سپاهان پرداخت کند و ما شرايط مالي خوبي نداريم و آنهايي که پرسپوليس را دوست دارند به ما کمک کنند. رويانيان نمي‌تواند يک تنه همه هزينه‌ها را بدهد و وزارت ورزش بايد حتما به اين تيم کمک کند تا بتوانيم روند خوب‌مان را ادامه بدهيم. متاسفانه اسم ما دولتي است اما هيچ کمکي به ما نمي‌شود.

دايي در مورد اظهارات خوش نظر سرپرست سايپا گفته علي دايي بايد محروم مي‌شد ولي بخشيده شد، گفت: به ايشان اصلا ربطي ندارد که ورود کند. ولي لازم است که از کميته استيناف تشکر کنم که برايم وقت گذاشت و پرونده را بررسي کرد. از کميته انضباطي و استيناف مي‌خواهم من را حتما دعوت کنند چون صحبت‌هايم با وکيلم تفاوت دارد. هميشه گفته‌ام به دنبال حق هستم. مگر سرپرست سايپا جزء کميته انضباطي و استيناف است يا مثلا چيزي مي‌داند که در اين موارد اظهار نظر مي‌کند؟ متاسفم که براي تيمي که دوسال برايش زحمت کشيدم و آن را قهرمان کردم بدون آنکه ريالي بگيرم و براي سرپرست سايپا که اين حرف‌ها را زده و حرمت من را که زحمت آن تيم را کشيده بودم نگه نداشت.

لینک به دیدگاه

[h=1]حسيني: سايپا را دست‌کم نگرفتيم[/h]

سيدجلال حسيني پس از برتري يک بر صفر پرسپوليس مقابل سايپا اظهار داشت: ما امروز به 3 امتياز شيريني دست يافتيم. همين‌که مردم در اين هواي سرد به ورزشگاه مي‌آيند و پرسپوليس را تشويق مي‌کنند يک دنيا براي ما ارزش دارد. ما بهترين هواداران ايران را داريم.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: صدر جدول را بايد با تلاش بيشتري حفظ کنيم. در مسابقه امروز به هيچ‌وجه سايپا را دست‌کم نگرفتيم و با قدرت بازي کرديم.

مدافع ملي‌پوش پرسپوليس درخصوص صحبت‌هاي فيرات گفت: نمي‌دانم او چه حرف‌هايي مي‌زد هرچه مي‌گفت با خودش بود. البته او در کرج هم همين ماجرا و حاشيه را هم داشت.

لینک به دیدگاه

[h=1]خلعتبري: دست از سر صدر برنمي داريم[/h]

محمدرضا خلعتبري پس از برتري يک بر صفر مقابل سايپا اظهار داشت: بازي سختي بود. تلاش زيادي را انجام داديم، مهم 3 امتياز مسابقه بود که به آن رسيديم و از اين بابت بسيار خوشحالم.

به گزارش اوج، وي درباره درگيري‌اش با ناصحي بازيکن سايپا گفت: عذرخواهي مي کنم.اين اتفاق به خاطر شرايط بازي بود.من هيچ منظور خاصي نداشتم. با ناصحي در ابومسلم همبازي بودم و همديگر را مي‌شناسيم.

خلعتبري افزود: نگهداشتن صدر جدول بسيار سخت‌تر از به دست آوردن آن است اما ما در ادامه کار هم دست از سرش برنمي‌داريم.

لینک به دیدگاه

[h=1]29 آذر؛ سالگر اولین کاپیتانی علی پروین در تیم ملی[/h]

این دیدار اولین مصاف دوستانه تیم فوتبال ایران بعد از کسب عنوان قهرمانی در مسابقات آسیایی 1974 تهران بود

سایت گل – در روز 29 آذر سال 1353 تیم ملی فوتبال کشورمان در جریان یک بازی دوستانه فوتبال به مصاف تیم جمهوری چکسلواکی سابق رفته است. این دیدار اولین مصاف دوستانه تیم فوتبال ایران بعد از کسب عنوان قهرمانی در مسابقات آسیایی 1974 تهران بود. بعد از مسابقات آسیایی نفراتی چون جعفر کاشانی، علی جباری و ابراهیم آشتیانی از تیم ملی کناره گرفتند و پرویز قلیچ خانی به دلیل مصدومیت در میدان نبود.

با وجود آنکه سابقه حجازی در تیم ملی فوتبال از علی پروین حدود یک سال بیشتر بود اما بازوبند کاپیتانی تیم ملی بر بازوی علی پروین بسته شد که در این زمان 28 سال و 86 روز داشت. علی پروین پیش از این حتی در تیم‌های باشگاهی‌اش هم کاپیتان نبود و در این بازی برای اولین بار کاپیتانی تیم ملی را تجربه می کرد.

لینک به دیدگاه

[h=1]چشمان تیم ملی صادقیان را می بیند؟/ستاره ای که در غیاب کی روش بهترین است[/h]

در این بین فوتبال تماشاگر پسند صادقیان از معدود نمایش هایی است که تا حدودی هوادار را مجاب به حضور در ورزشگاه می کند.

سایت گل-قطعا بهترین بازیکن پرسپولیس برابر سایپا، پیان صادقیان بود. نه اینکه این نمایش بهترین عملکرد او در طول فصل باشد اما صادقیان در روزی که دیگر فانتزی بازی های پرسپولیس از امادگی لازم برخوردار نبودند بهتر از سایرین توپ را به حرکت در آورد و علاوه بر پاس گلی که روی نبوغش داد، در دو صحنه دیگر دو بار تیر دروازه سایپا را به لرزه در اورد. اما نگرانی صادقیان که می تواند به جا هم باشد به کی روش و غیبتش در ایران مربوط می شود.صادقیان روز گذشته در مصاحبه ای عنوان کرد هر وقت بهترین بازی هایش را انجام می دهد متاسفانه کی روش در ایران نیست. این نگاه پیام به این معناست که او به دستیاران کی روش چندان اعتماد ندارد. البته سرمربی تیم ملی قطعا پس از بازگشت به تهران دی وی دی این بازی ها را خواهد دید اما سوال این است آیا عملکرد خیره کننده پیام سرانجام کی روش را مجاب به انتخاب او می کند یا نه.

در لیگی که رفته رفته به کم تماشاگرترین لیگ تاریخ فوتبال ما مبدل می شود در کمتر مصافی شاهد کارهای دیدنی از سوی بازیکنان تکنیکی هستیم. حتی از جادوی کریمی هم دیگر به مثابه سابق خبری نیست.در این بین فوتبال تماشاگر پسند صادقیان از معدود نمایش هایی است که تا حدودی هوادار را مجاب به حضور در ورزشگاه می کند.

لینک به دیدگاه

[h=1]بازگشت پرسپولیس به اصل خویش[/h]

باید در نظر داشت همه تیم ها سایپا یا ذوب آهن نیستند و همیشه توپ ها به تیر دروازه نمی خورد یا مهاجم حریف در شرایط صفر – صفر دروازه خالی را بیرون نمی زند

سایت گل – پرسپولیس برد و به هر قیمتی که شده صدرنشینی را حفظ کرد تا یک گام به قهرمانی نزدیک شود.

این سومین برد متوالی سرخ ها در این فصل بود که برای اولین بار اتفاق افتاد اما تیم دایی به لحاظ شکل فوتبال نسبت به دو بازی قبل گام به عقب برداشت و به عبارتی به اصل خودش برگشت؛اصلی که در بازی های دور رفت تکرارش می کرد و بعد از انجام یک بازی کسل کننده و سر درگم در نیمه اول،در نیمه دوم با اختلاف یک گل در بازی های خانگی برنده می شد.

تیم دایی با بهره گیری از بازیکنان جدید در نیم فصل دوم و سه بازی گذشته تا حدود زیادی این رویه را کنار گذاشت که حاصل این تغییر به وجود آمدن موقعیت های زیاد بود . البته شاید ضعف مس و ذوب اهن در امور دفاعی این مساله را پررنگ جلوه داده بود اما حتی در بازی با تراکتورسازی که در خارج از خانه برگزار شد نیز پرسپولیس با بازی مستقیم چند موقعیت گل ایجاد کرد.

اما امروز مقابل سایپا اینگونه نشد و پرسپولیس مثل خیلی از بازی های نیم فصل اول نیمه نخست را به راحتی از دست داد و بدون خلق موقعیت حتی خوش شانس بود که دروازه اش بسته ماند.

در نیمه دوم این تیم تکانی خورد و تا حدودی روند بهتری پیدا کرد تا اینکه خلاقیت صادقیان به کمک سرخ ها آمد.با این حال شاید خیلی ها بگویند مهم سه امتیاز بود که پرسپولیس گرفت اما باید در نظر داشت همه تیم ها سایپا یا ذوب آهن نیستند و همیشه توپ ها به تیر دروازه نمی خورد یا مهاجم حریف در شرایط صفر – صفر دروازه خالی را بیرون نمی زند

لینک به دیدگاه

[h=1]پیامی برای صدر جدول![/h]

بدون شک این هافبک جوان تبریزی تا اینجای فصل تاثیرگذارترین و امتیاز آورترین بازیکن تیمش بوده و شاید به خاطر همین باشد که وقتی تعویض می شود علی دایی به شکلی ویژه از او تقدیر می کند

سایت گل - اگر بگوئیم علی دایی این سه امتیاز را مدیون پیام صادقیان است چیزی به گزافه نگفته ایم.

صادقیان در این بازی با خلاقیت خود به قول فوتبالیست ها برای پرسپولیس درآورد و شاید تنها عامل برتری پرسپولیس مقابل رقیب سختکوشش بود.

صادقیان در نیمه اول مثل بقیه هم تیمی هایش اسیر لایه های دفاعی تیم فیرات شده بود اما در نیمه دوم جابجایی های او با خلعتبری جواب داد و قتی به جناح راست رفت هم زمینه ساز گل شد، هم موقعیت گل داشت و هم دو سه فرار جانانه و زیبا انجام داد تا هواداران بعد از یکی از فرارهای انفرادی و بی حاصل او فریاد بزنند:«واویلا...واویلا.....پیام صادقیان.»

صادقیان در این بازی یک پاس گل داد که به خاطر ضعف تصویربرداری یا کارگردانی تلویزونی بازی های لیگ برتر در حرکت آهسته به تصویر کشیده نشد.حرکت او برای پایه ریزی این گل تقریبا از نیمه زمین آغاز شد و او بعد از جا گذاشتن دو سه بازیکن حریف با آن ارسال مواج کاری کرد تا بازیکن کوتاه قامتی مثل مسلمان هم براحتی دراوزه حریف را باز کند.

صادقیان با یک پاس گل – که شاید شبیه پاس گل سه امتیازی اش مقابل فجر بود - و دو بار لرزاندن تیر دروازه حریف به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد تا معلوم شود همیشه سازمان لیگ به گلزنان بازی ها جایزه نمی دهد و حواسش به بهترین های زمین هم هست.

بدون شک این هافبک جوان تبریزی تا اینجای فصل تاثیرگذارترین و امتیاز آورترین بازیکن تیمش بوده و شاید به خاطر همین باشد که وقتی تعویض می شود علی دایی به شکلی ویژه از او تقدیر می کند.

لینک به دیدگاه

[h=1]خیز دایی برای قهرمانی با پرسپولیس بعد از 17 سال[/h]

دایی 17سال است با پرسپولیس قهرمانی لیگ را تجربه نکرده است

سایت گل – علی دایی 3بار قهرمانی را در لیگ ایران تجربه کرده است. در سال های 74 و 75 او جزو ستاره های تیم پرسپولیس بود، پرسپولیسی که با کسب امتیاز 57 در 30 بازی لیگ 74 و 59 در 30 بازی لیگ 75 قهرمان مسابقات شد.

13874665451.jpg

علی دایی در مجموع طی این 2 سال 25 بازی برای پرسپولیس انجام داد و 8 گل زد. او در دومین سال حضورش در میانه راه از پرسپولیس جدا و به السد قطر رفت. علی دایی در سال 82 به لیگ ایران بازگشت و از سال 82 تا امروز به جز سالی که در تیم ملی بود همواره به عنوان بازیکن و مربی در اختیار تیم های پرسپولیس، صبا، سایپا و راه آهن بوده و در این مسیر تنها یک بار با تیم سایپای سال 85 قهرمان لیگ شد.

ali-daei.jpg

علی دایی در صورت کسب قهرمانی با پرسپولیس امسال چهارمین قهرمانی خود در لیگ ایران را تجربه می کند و این در حالی است که او 17سال است با پرسپولیس قهرمانی لیگ را تجربه نکرده است ولو اینکه در سال های 88 و 89 دو بار قهرمان جام حذفی کشور شده است.

لینک به دیدگاه

[h=1]دایی: دولتی هستیم اما کمکی به ما نمی شود/ بخششم چه ربطی به خوش نظر دارد/ سایپا را قهرمان کردم ریالی پول نگرفتم![/h]

این برد را به دختر سیدجلال حسینی تقدیم می‌کنم و امروز بازیکنان پرسپولیس تمام انگیزه خود را برای دختر سیدجلال حسینی گذاشتند

سایت گل- علی دایی پس از پیروزی یک بر صفر مقابل سایپا در نشست خبری گفت: در نیمه اول خوب بازی نکردیم و سایپا همانطور که فکر می‌کردیم دل به ضد حملات بسته بود و آنها در ضدحملات عالی کار می‌کردند. ما همانطوری بازی کردیم که سایپا دلش می‌خواست و حتی در دو صحنه شانس آوردیم که گل نخوردیم.

بین دو نیمه با بازیکنانم صحبت کردم و دیدید که آن‌چیزی که از همان ابتدا می‌خواستم را اجرا کردند. خدا را شکر بازی خوبی انجام دادیم و می‌توانستیم با گل‌های بیشتری به برد برسیم. پیروزی سختی بود ولی استحقاق ما بیش از یک گل بود و به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم و هواداران که در این سرما آمدند و ما را تشویق کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم این روند را ادامه بدهیم.

دوست داریم خوب نتیجه بگیریم و خوشبختانه بازیکنانم دوست دارند که این روند ادامه پیدا کند و امیدوارم عوامل بیرونی اجازه بدهند که این روند ادامه داشته باشد. باشگاه پرسپولیس هم باید به ما کمک کند و از همه می‌خواهم در این موقعیت به ما کمک کنند و ما را تنها نگذارند. این برد را به دختر سیدجلال حسینی تقدیم می‌کنم و امروز بازیکنان پرسپولیس تمام انگیزه خود را برای فرزند سیدجلال حسینی گذاشتند.

قاسم دهنوی و دلیل غیبتش: اگر قرار باشد شما هر روز بگویید چرا یک نفر در ترکیب ما نیست باید در خصوص همه جواب بدهم او مشکلی در سازمان لیگ دارد و باید بدهی‌اش را به باشگاه سپاهان پرداخت کند و ما شرایط مالی خوبی نداریم و آنهایی که پرسپولیس را دوست دارند به ما کمک کنند. رویانیان نمی‌تواند یک تنه همه هزینه‌ها را بدهد و وزارت ورزش باید حتما به این تیم کمک کند تا بتوانیم روند خوب‌مان را ادامه بدهیم. متاسفانه اسم ما دولتی است اما هیچ کمکی به ما نمی‌شود.

خوش نظر سرپرست سایپا گفته علی دایی باید محروم می‌شد ولی بخشیده شد:

به ایشان اصلا ربطی ندارد که ورود کند. ولی لازم است که از کمیته استیناف تشکر کنم که برایم وقت گذاشت و پرونده را بررسی کرد. از کمیته انضباطی و استیناف می‌خواهم من را حتما دعوت کنند چون صحبت‌هایم با وکیلم تفاوت دارد. همیشه گفته‌ام به دنبال حق هستم. مگر سرپرست سایپا جزء کمیته انضباطی و استیناف است یا مثلا چیزی می‌داند که در این موارد اظهار نظر می‌کند؟ متاسفم که برای تیمی که دوسال برایش زحمت کشیدم و آن را قهرمان کردم بدون آنکه ریالی بگیرم و برای سرپرست سایپا که این حرف‌ها را زده و حرمت من را که زحمت آن تیم را کشیده بودم نگه نداشت.

لینک به دیدگاه

[h=1]پیوس:100 میلیارد هم بدهند مربی استقلال نمی شوم/اگر دستیار قطبی می شدم با رفتنش سرمربی پرسپولیس بودم/ با پذیرش قطعنامه زندگی ام از 60 به صفر رسید/ بعضی ها می گفتند پیراهن شماره 17 را به بازیکنان دیگری بدهم[/h]

دوست دارم روزی سرمربی پرسپولیس شوم.در زمان آقای کاشانی ایشان گفتند بیا دستیار قطبی بشو.آگر آن موقع قبول می کردم وقتی قطبی رفت می توانستم سرمربی شوم

سایت گل – فرشاد پیوس اقای گل محبوب پرسپولیسی ها در دهه 60 و 70 چهارشنبه شب میهمان برنامه «روزی روزگاری» شبکه تلویزونی ورزش بود .پیوس در این برنامه از فوتبال و خاطراتش از ابتدا تا انتهای دوران بازیگری حرف زد که بخشی از حرف های او جالب توجه بود.

پیوس بعد از پخش فیلم دربی سال 76 و مراسم خداحافظی اش درباره آن اتفاق گفت:«این مراسم بدون اینکه پیش بینی شود انجام شد و خودم تصمیم گرفتم بعد از یازده دقیقه حضور در میدان با آن مراسم از فوتبال کنار بروم.»

مرد خوش چهره و موسپید فوتبال ایران ادامه داد:«خداحافظی برای خودم و خانواده ام خیلی سخت بود.همان شب همه دوستانم تماس می گرفتند و گریه می کردند.ما آن شب منزل باجناقم بودیم که با پدر ومادرم هم تلفنی صحبت کردم و آنها هم گریه کردند اما مادرم گفت از این به بعد به زندگی ات برس.اتفاقا باجناقم که الان مرحوم شده از آن پرسپولیسی های متعصب بود و می گفت چون پرسپولیسی بودی خواهرزنم را به تو دادیم.»

وی درباره دادن پیراهن شماره 17 خود به مهدی مهدوی کیا هم گفت:«خودم قلبا مهدی را دوست داشتم و دلم می خواست پیراهنم را به او بدهم.البته قبل از آن وقتی این تصمیم را گرفتم به من گفتند به فلان بازیکن بده که من نمی خواهم اسم آن بازیکنان را بگویم اما قلبا مهدی را دوست داشتم و می دانستم از آنچه در آن موقع بود بالاتر خواهد رفت و پیشرفت می کند که همین طور هم شد.خود مهدی هم گفت آن پیراهن را به مادرش داده تا برایش نگه دارد و هنوز هم آن را دارد.مهدی می گفت آن پیراهن برایش خوش شانسی آورده و باعث شده در فوتبال پیشرفت کند.»

پیوس در خصوص خداحافظی اش از فوتبال گفت:«36 سالم بود که خداحافظی کردم.یک شب تا صبح با همسرم با هم فکر کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید فوتبال را کنار بگذارم و به زندگی ام برسم.بعد از اینکه این تصمیم را در تیم اعلام کردم همه شوکه شدند و باورشان نمی شد.بعضی ها می خواستند منصرفم کنند و می گفتند هنوز می توانی بازی کنی.آقای عابدینی خیلی با من صحبت کرد و می گفت می توانی دو سه سال دیگر هم بازی کنی.خودم هم فکر می کنم زود خداحافاظی کردم و می توانستم دو سه سال دیگر ادامه بدهم اما دوست نداشتم از روی سکوها فریاد بزنند که فلانی پیر شده و باید از زمین بکشیدش بیرون.»

وی در خصوص اینکه در مراسم خداحافظی اش حتی استقلالی ها هم به شدت تشویقش می کردند گفت:«من در طول سیزده سال حضورم در پرسپولیس از جمله معدود بازیکنانی بودم که هیچ وقت با استقلالی ها مشکلی نداشتم و آنها هیچ وقت علیه من شعار نساختند یا دشنام نمی دادند.آنها همیشه به من احترام می گذاشتند و من هم دوست شان داشتم.»

شماره 17 سابق سرخ ها درباره ورودش به دوران مربیگری هم توضیح داد:« من در مربیگری به آنچه استحقاقش را داشتم نرسیدم که به خاطر یکی دو انتتخاب اشتباهم بوده .من در شهید قندی یزد خیلی موفق بودم و این یتم را از دسته 3 به دسته 2 و سپس به دسته یک آوردم و فوتبال یزد را رو آوردم.در شموشک،پاس ،گل گهر و تراکتورسازی هم دوران خوبی داشتم اما یک تیم انتهای جدول (هما) را گرفتم که در آخر آن تیم در همان انتهای جدول ماند .البته این کار جسارت و ریسک بالایی را می طلبید اما شاید اگر آن زمان انتخاب بهتری می کردم الان در مربیگری وضعیت بهتری داشتم.»

وی درباره اینکه چه آرزویی در مربیگری دارد گفت:«دوست دارم روزی سرمربی پرسپولیس شوم.در زمان آقای کاشانی ایشان گفتند بیا دستیار قطبی بشو.آگر آن موقع قبول می کردم وقتی قطبی رفت می توانستم سرمربی شوم.حتی در زمان سرمربیگری دنیزلی هم گفتند بیا دستیار شو اما من قبول نکردم چون همیشه دوست دارم نفر اول باشم .»

پیوس ادامه داد:«آرزویم سرمربیگری پرسپولیس است و امیوارم یک دور هم این تیم را به ما بدهند.مربیان خارجی و ایرانی زیادی در این تیم سرمربیگری کردند اما امیدوارم یک بار هم به من اعتماد کنند تا من هم بتوانم توانایی هایم را نشان دهم.اتفاقا به نظر من سرمربیگری در تیم های بزرگ راحت تر است چون تمام امکانات و بازیکنان بزرگ در اختیارت هستند.من در دوران بازیگری به همه افتخارات دست پیدا کردم اما امیدوارم در پرسپولیس مربیگری کنم تا این تیم را قهرمان حذفی،لیگ و آسیا کنم.»

وی در پاسخ به این سوال منصور ضابطیان مجری برنامه که اگر فردا از باشگاه استقلال با شما تماس بگیرند و پیشنهاد سرمربیگری بدهند قوبول می کنید ،گفت:«نه نمی پذیرم.البته امیر بچه محل ماست اما اگر 100 میلیارد هم بدهند به این تیم نمی روم.به هر تیمی می روم غیر از استقلال چون هر چه دارم از پرسپولیس و هواداران این تیم است.»

پیوس در خصوص اینکه زمانی تولیدی لباس داشته و آیا الان هم به این حرفه ادامه می دهد یا نه گفت:«اتفاقا در چند صحنه ای که از بازی های من پخش شد مثلا در بازی با هما لباس های پرسپولیس از تولیدی من بود اما بعد از پذیرش قطعنامه من اجناسم را ارزان تر فروختم،چرخ هایم را فروختم و کارگرهایم را هم رد کردم رفتند.در واقع قطعنامه به ضررم بود و اگر زندگی ام در آن زمان 60 بود یک مرتبه شد صفر.»

مهاجم گلزن سابق سرخ ها در پاسخ به این سوال که الان چه حرفه ای دارد گفت:«من بیشتر از طریق فوتبال و اداره مدرسه فوتبال امرار معاش می کنم.البته یک پیتزایی کوچک هم در خیابان ستارخان دارم که آن را هم اجاره داده ام و خدا را شکر وضعم بد نیست.»

وی در پاسخ به این سوال که دوست داشتی الان چند سالت بود و آن وقت چه کار می کردی گفت:«دوست داشتم الان 18 – 17 سال سن داشتم اما باز هم تیم راه آهن را انتخاب می کردم چون در محله خودمان بود.»

پیوس درباره فرزاندنش هم گفت:«ماهان پسر بزرگم 22 سال سن دارد و در تیم خونه به خونه بازی می کند.الان هم تمرین می کند تا شرایط بدنی اش درست شود.پویان پسر دومم دانشجوی تربیت بدنی است و جانان دخترم هم در کلاس چهارم دبستان درس می خواند.

لینک به دیدگاه

پرسپولیس با این پیروزی هم چنان در صدر جدول باقی ماند

پنجشنبه 28 آذرماه 1392-هفته نوزدهم سیزدهمین دوره لیگ برتر

ورزشگاه آزادی تهران-تماشاگر:

داور: حسین زرگر کمک ها: محمدرضا منصوری و آرمان اسعدی

گل:

اخطار: محمدرضا خلعتبری

اخراج:

پرسپولیس:

نیلسون- حسین ماهینی- سید جلال حسینی- میثم حسینی-رضا حقیقی- محسن بنگر- مهرداد کفشگری- مخسن مسلمان- پیام صادقیان- سید مهدی سیدصالحی- محمدرضا خلعتبری

سایپا:

محمدباقر صادقي، مجيد ايوبي، سجاد مشکل‌پور، بابک حاتمي، ابراهيم شکوري، حامد شيري، روزبه شاه‌علي‌دوست، مهدي جعفرپور، محمدرضا ناصحي، کاوه رضايي و سجاد شهباززاده.

شرح بازی/نیمه اول:

در 25 دقیقه ی ابتدایی مسابقه ی سردی بین دو تیم در جریان بوده است دقیقا مانند هوای برفی تهران. بازیکنان پرسپولیس بر خلاف دیدارهای سابق نتوانستند در دقایق ابتدایی موقعیتی را روی دروازه سایپا ایجاد کنند.

در این دقایق توپ و میدان بیشتر در دست پرسپولیسی ها بود اما خطرناک ترین موقعیت این دیدار را سایپایی ها ایجاد کردند.

نیمه دوم:

همزمان با کاهش بارش برف در تهران، از میزان ناامیدکننده بودن این مسابقه نیز کاسته شد. قرمزهای تهران که در نیمه اول تحت تاثیر چند موقعیت کل ویژه سایپا بودند، در این نیمه فشار زیادی روی دروازه تیم حریف آوردند. آن ها البته فاصله زیادی با نمایش شان در مقابل مس داشتند اما سرانجام روی نبوغ پیام صادقیان و ضربه نهایی مسلمانبه گل رسیدند. این دومین گل مسلمان برای پرسپولیس در سومین مسابقه و اولین گل او در ورزشگاه آزادی به شمار می رفت. شاگردان دایی در 15 دقیقه پایانی تا حدودی تحت فشار سایپا قرار کرفتند اما در نهایت موفق به حفظ نتیجه و مهم تر از آن حفظ رتبه اول جدول رده بندی شدند.

موقعیت خطرناک:

دقیقه 17: ضربه ی سرکش رضا ناصحی از پشت محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه برخورد کرد.

دقیقه 45+1: شوت بازیکنان سایپا به طور اتفاقی به شهباززاده رسید و این بازیکن در موقعیت تک به تک

کامل توپ را به آسمان فرستاد.

دقیقه 51: ضربه ی فوق العاده ی صادقیان از پشت محوطه ی جریمه به تیر افقی دروزاه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 64: شوت سهمگین محسن مسلمان با واکنش قابل قبول باقر صادقی راهی به سمت دروازه نارنجی ها پیدا نکرد.

دقیقه 74: چیزی نمانده بود پیام صادقیان اختلاف نتیجه را دو برابر کند. ضربه محکم پیام اما این بار از درون محوطه جریمه برای دومین بار تیر دروازه سایپا را در آغوش گرفت.

دقیقه 83: شجاد شهباززاده تنها مهاجم بی دقت امروز سایپا نبود. در دقایق پایانی مسابقه کاوه رضایی نیز در شرایطی ایده آل می توانست بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه سر او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

شرح گل:

دقیقه 72: حرکات تکنیکی محسورکننده پیام صادقیان و سانتر خوب او روی دروازه سایپا به لطف اشتباه صادقی در خروج از دروازه و البته ضربه سر تمام کننده محسن مسلمان وارد دروازه تیم مهمان شد.

ستاره:

چند روز پس از نمایش خوب در کرمان، پیام صادقیان به فرم خوب روزهای ابتدایی فصل بازگشت و به ویژه در نیمه دوم مسابقه عملکرد جالب توجهی داشت. ستاره شماره 11 سرخپوشان در این دیدار یک پاس گل تماشایی داد و دو بار نیز توپ را به تیر دروازه کوبید. پیام هر دو لقب بهترین و بدشانس ترین بازیکن امروز را به خود اختصاص داد.

اتفاق ویژه:

-علیرغم صدرنشینی پرسپولیس، میزان استقبال از بازی های این تیم همچنان به طرز عجیبی پایین است. امروز نیز تنها 10 هزار نفر به تماشای بازی این تیم آمده بودند. ماجرای اینترنتی شدن بلیت های سکوهای روبروی جایگاه نیز به زیبایی شناسی تصاویر تلویزیونی بازی آسیب جدی وارد کرده است.

- ظاهرا بهزاد غلامپور قصد ندارد از میزان اووراکت هایش روی نیمکت پرسپولیس دست بکشد. او همچنان به شادی های بعد از گلش زندگی علی دایی را در کنار زمین تهدید می کند! غلام پور البته امروز یک همتای جدی روی نیمکت سایپا نیز داشت. خوش نظر، سرپرست تیم نارنجی پوش زمین نیز در نیمه دوم اصرار عجیبی به اعتراض به داور چهارم مسابقه روی تک تک صحنه ها داشت.

لینک به دیدگاه

[h=1]دهنوي: تا آمدم لباس عوض کنم گفتند محرومي[/h]

قاسم دهنوي پس از پيروزي يک بر صفر پرسپوليس مقابل مس‌کرمان در مورد اينکه قبل از بازي به او اعلام شده نمي‌تواند به ميدان برود، عنوان کرد: آمده بودم بازي کنم اما يک‌مرتبه اعلام کردند نمي‌توانم به ميدان بروم فکر مي‌کنم آه سپاهان من را گرفته است. نمي‌دانم بايد در اين مورد از چه کسي سوال کنم و چه بگويم.

به گزارش فارس، وي افزود: نمي‌دانم آيا 50 ميليون بدهي من به سپاهان را داده‌اند يا نه. در رختکن تا قصد تعويض لباس‌هايم را داشتم به من گفتند محرومم و نمي‌توانم بازي کنم. واقعاً سردرگم هستم و نمي‌دانم آيا کسي پاسخگو هست يا نه.

دهنوي تاکيد کرد: دوست داشتم براي پرسپوليس امروز بازي کنم. دوري از ترکيب پرسپوليس و ليست 18 نفره تيم مقابل سايپا را اصلا فکرش را هم نمي‌کردم اميدوارم کاري کنند که تکليف من مشخص شود.

لینک به دیدگاه

[h=1]بنگر: در زمين وظيفه‌مان را انجام مي‌دهيم[/h]

محسن بنگر پس از برتري يک بر صفر پرسپوليس مقابل سايپا اظهار داشت: بازي بسيار خوبي را انجام داديم، نمي‌دانم چرا تيم‌ها مقابل ما فقط دفاعي بازي مي‌کنند. اين موضوع کارمان را براي گلزني سخت مي‌کند.

به گزارش اوج، وي حضور هواداران گفت: هواي امروز بسيار سرد بوداما باز هم تماشاگران ما را تنها نگذاشتند. شايد من اگر جاي آنها بودم به ورزشگاه نمي‌آمدم.از هواداران ممنونم.

مدافع پرسپوليس با اشاره به مشکلات مالي گفت: در اين خصوص هيچ حرفي نمي‌زنم.ما در زمين وظيفه مان را انجام مي دهيم.

لینک به دیدگاه

[h=1]حقيقي: فصل قبل تماشاگران بيشتري مي‌آمدند[/h]

رضا حقيقي در پايان ديدار تيمش مقابل سايپا گفت: اين بازي از چيزي که فکرش را مي‌کرديم سخت‌تر بود. سايپا تيم جانداري بود که خوب بازي مي‌کرد. ما مقابل مس هر چه زديم، داخل دروازه رفت اما در اين باز فقط يک گل به حريف زديم.

به گزارش تسنيم، وي افزود: سايپا هم در اين ديدار موقعيت‌هاي گلزني زيادي داشت اما خوشبختانه به نتيجه نرسيد. در نيمه دوم بهتر از نيمه اول بازي کرديم و به گل رسيديم.

هافبک پرسپوليس علت عدم حضور پرتعداد هواداران پرسپوليس در ورزشگاه به سردي هوا مربوط دانست و تصريح کرد: هواداران حق دارند اما ما توقع داريم آنها را روي سکو و در حال تشويق تيم ببينيم. فصل گذشته که من تازه به پرسپوليس آمده بودم و تيم هم نتايج بدتري نسبت به اين فصل مي‌گرفت، حداقل 7،8 برابر تعداد فعلي تماشاگر به ورزشگاه مي‌آمد.

لینک به دیدگاه

[h=1]رويانيان: برنده واقعي هواداران پرسپوليس هستند[/h]

محمد رويانيان در مورد برتري يک بر صفر پرسپوليس مقابل سايپا اظهار داشت: اين برد را به تمام هواداران پرسپوليس که در برف و سرما تيم خودشان را تنها نگذاشتند و به ورزشگاه آمدند تقديم مي‌کنم. همچنين يک تبريک ويژه به کاپيتان با غيرت پرسپوليس يعني سيدجلال حسيني که امروز هم يک نفر به خانواده او و پرسپوليس اضافه شد مي‌گويم.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: به نظر من برد امروز باخت در البرز را جبران کرد چه بسا که ما در خانه حريف هم معتقدم هرگز مستحق شکست نبوديم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس عنوان کرد: 15 هفته است که نباختيم و اين نشان دهنده غيرت و تعصب بازيکنان ما و تفکرات خوب کادر فني است به نظرم با اين برد جايگاه‌مان را تا مدت زيادي در صدر جدول مستحکم کرديم. البته بايد مراقب باشيم. تمام بازي‌ها تا پايان فصل براي ما سخت و حکم فينال را دارد.

رويانيان گفت: باز هم به هواداران تبريک مي‌گويم ما مستحق برد مقابل سايپا بوديم بايد با همين روند کارمان را ادامه دهيم تا جشن اصلي را در پايان فصل بگيريم برنده واقعي هواداران بودند که در سرما آمدند ما بهترين و متعصب‌ترين هواداران را دارا هستيم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...