رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من تا حالا با این قسمت کار نکرده بودم

دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم

تا یه جاهایی پیش رفتم ولی نفهمیدم چیکار کردم ؟!

اگه براتون ممکنه یه توضیح بدید چون تو نت هیچ آموزشی براش پیدا نکردم

بسیار سپاسگذارم

درود خواهش ميكنم

مهندس منم كار نكردم

شما خواستيد گشتم پيداش كردم

از help كمك بگيريد و 2-3 باري تمرين كنيد متوجه ميشيد

اگه منم بخوام توضيح بدم بايد يكم روش كار كنم تا بفهمم و بيام توضيح بدم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود خواهش ميكنم

مهندس منم كار نكردم

شما خواستيد گشتم پيداش كردم

از help كمك بگيريد و 2-3 باري تمرين كنيد متوجه ميشيد

اگه منم بخوام توضيح بدم بايد يكم روش كار كنم تا بفهمم و بيام توضيح بدم.

باشه

مشکلی نیست

همین که تا همینجا کمک کردین بسیار ممنونم

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام من نسخه 6 2012 رو از سایت p30download دانلود کردم یه dvd server داشت و یه dvd 32bit و یه dvd 64bit من اول سرور رو نصب کردم طبق آموزشی PDF که در اینجا

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هست بعد خواستم enovia رو نصب کنم که با خطایی مواجه شدم که امکان نصب روی 32bit وجود نداره(آخه سیستم من 32بیتی) بعد dvd 1 رو داخل گذاشتم طبق دستور نصب r21 نصب کردم v6 2012 رو پس از پایان کرکی نبود که در محل گفته شده(c:\program files\dassualt systems\b*\intel_a\code\bin) نصب کنم حالا هم هر وقت رو شرتکات برنامه کلیکک میکنم یه پنجره باز میشه که 3تا فیلد داره 1data source 2.user 3.pass خوب حالا چی کار کنم در قسمت setting managmetn هم که رفتم و در تب license هم لیسانس ها رو تیک زدم لطفا کمکم کنید اگه امکان داره اصل سرسی هم که p30download واسه دانلود گذاشته فکر کنم از اینجاست ولی دقیق نمیدونم
اینم لینک خود p30download
اگه کسی تا به حال ورژن 2012 رو نصب کرده لطفا راهنمایی کنه ممنون آیا اصلا v6 2012 رو میشه نصب کرد؟ یا باید از ورژن های v5-v6 یا v5 استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه
سلام من نسخه 6 2012 رو از سایت p30download دانلود کردم یه dvd server داشت و یه dvd 32bit و یه dvd 64bit من اول سرور رو نصب کردم طبق آموزشی PDF که در اینجا
هست بعد خواستم enovia رو نصب کنم که با خطایی مواجه شدم که امکان نصب روی 32bit وجود نداره(آخه سیستم من 32بیتی) بعد dvd 1 رو داخل گذاشتم طبق دستور نصب r21 نصب کردم v6 2012 رو پس از پایان کرکی نبود که در محل گفته شده(c:\program files\dassualt systems\b*\intel_a\code\bin) نصب کنم حالا هم هر وقت رو شرتکات برنامه کلیکک میکنم یه پنجره باز میشه که 3تا فیلد داره 1data source 2.user 3.pass خوب حالا چی کار کنم در قسمت setting managmetn هم که رفتم و در تب license هم لیسانس ها رو تیک زدم لطفا کمکم کنید اگه امکان داره اصل سرسی هم که p30download واسه دانلود گذاشته فکر کنم از اینجاست ولی دقیق نمیدونم
اینم لینک خود p30download
اگه کسی تا به حال ورژن 2012 رو نصب کرده لطفا راهنمایی کنه ممنون آیا اصلا v6 2012 رو میشه نصب کرد؟ یا باید از ورژن های v5-v6 یا v5 استفاده کرد؟

درود دوست گرامی

خیلی خوش آمدید:icon_gol:

معمولا کمتر کسی نسخه v6 یا نسخه های دیگه ای که قابلیت save ندارن رو نصب میکنه چون همونطور که خودتون هم میدونید تحت شبکه هستن

منم یه بار نسخه v5-6 رو خواستم نصب کنم که نیمه پشیمون شدم و نصب نکردم چون احساس کردم دلیلی نداره خودمو به چالش بکشم

پیشنهادم استفاده از نسخه های تست شده V5 که همین شرکت های داخلی هم میفروشن هست ظاهرا الان v5r21 در بازار هست

در مورد سرس و دانلود نرم افزارها یه سر به این سایت بزن البته با فیلی

سالم بودن یا نبودن با خودته

و توصیه میکنم از IDM استفاده کنی و قبل از دانلود لینکها رو سیو و تست کنی و اگه سالم بود تعلل نکن

اگه سوال یا مشکلی در کار کردن با نرم افزار داشتی در خدمتم

لینک به دیدگاه
درود دوست گرامی خیلی خوش آمدید:icon_gol: معمولا کمتر کسی نسخه v6 یا نسخه های دیگه ای که قابلیت save ندارن رو نصب میکنه چون همونطور که خودتون هم میدونید تحت شبکه هستن منم یه بار نسخه v5-6 رو خواستم نصب کنم که نیمه پشیمون شدم و نصب نکردم چون احساس کردم دلیلی نداره خودمو به چالش بکشم پیشنهادم استفاده از نسخه های تست شده V5 که همین شرکت های داخلی هم میفروشن هست ظاهرا الان v5r21 در بازار هست در مورد سرس و دانلود نرم افزارها یه سر به این سایت بزن البته با فیلی سالم بودن یا نبودن با خودته و توصیه میکنم از IDM استفاده کنی و قبل از دانلود لینکها رو سیو و تست کنی و اگه سالم بود تعلل نکن
اگه سوال یا مشکلی در کار کردن با نرم افزار داشتی در خدمتم
1.آیا v5-6 خم قابلیت سیو نداره؟ 2.میدونید کلا فرق v6 با v5-6 با v5 چیه؟
لینک به دیدگاه
1.آیا v5-6 خم قابلیت سیو نداره؟ 2.میدونید کلا فرق v6 با v5-6 با v5 چیه؟

v5 رو که قطعا میشناسید برای pc و حتی قبل اون v4 در ابر کامپیوترها

v6 تحت شبکه - قاعدتا سازگاری بیشتر برای هدفشونه

v5-6 رو نصب نکردم - دقیقا نمیدونم ولی اباکوس روش نصب میشه

3 سال پیش یه نسخه از v6 اومد تو بازار گرفتم و نصبش کردم محیطش یکم برام گیج کننده شده بود و تو همون یه روز که نصب بود نتونستم

حتی یه اسکتچ ایجاد کنم و سیو هم که نمیکرد دیگه بیخیالش شدم

به این سایت هم سر بزن

بعضا توضیحاتی داده شده

لینک به دیدگاه

سلام فقط یه خواهش کوچولو دارم اونم اینکهلطفا هر کی کتیا داره بگه در قسمت setting managmet نرمافزار کتیایی که نصب کرده چند تا لایسنس وجود داره مثلا شاید شما v5r20 sp7 نصب کرده باشید دوستمون v5r21 sp4 ویا v5-6 sp2 می خواهیم ببینیم تعداد لایسنس های کدام بیشتر است؟یا آیا این امکان وجود دارد که تعداد لایسنس را افزایش دهیم؟(مثل آباکوس که میشه نوع لایسنس ها رو به فایل لایسنس اضافه کرد)

لینک به دیدگاه
همه فرقی ندارند!

دقت کنید من دیدم که تعداد لیسانس های حتی یک ورژن مشابه مثلا v6 2012 یه setup ش 184 لیسانس داشت و یکی دیگه 621 یکی!!خیلی برام جالب بود حول برم داشته بود که نکنه تازه بازم setup دیگه ای باشه که تعداد لیسانس هایش بیشتر باشه یه نمونه v5 رو هم با v5-6 مقایسه کردم گویا v5-6 بیشتره اما از اونجا که دیدم حتی در نسخه های مشابه تعداد لیسانس فرق داره به این شک افتادم که شاید مثل آباکوس بشه لیسانس نرمافزار رو تغییر داد اما با جستوجویی که تا الان کردم چیزی دستگیرم نشده چون فایل لایسنس آباکوس همونطور که میدونید یه فایل با پسوند lic یا dat و به راحتی میشه 2 لیسانس رو با هم مقایسه کرد اما ماله کتیا رو گویا اون کرک مورد نظر ایجاد میکنه که هنوز نفهمیدم دقیقا چه فایل هایی رو و کجا ایجاد میکنه ولی احتمالا میشه تعدادشو تغییر داد یعنی احتمالا 2 تا راه داره یکی اینکه ببینیم تعداد لیسانس چه کسی بیشتره و از کرک او استفاده کنیم و دیگری اینکه ممکنه تعداد لیسانس ها فرق کنه و خود لیسانس ها هم فرق کنه اونوقت برای اینکه به تعداد لیسانس های بیشتر و همهی لیسانس ها برسیم باید فایلهای لیسانس ایجادشده روی 2 یا چند کامپیوتر رو ترکیب کنیم کاری که من با آباکوس کردم!و خیلی حال داد.حالا اگه خواستید هر کس میتواند بره از داخل start menu all programs catia tools setting management رو اجرا کنه و از تب لیسانس ببینه چند تا لیسانس داره و ورژن نرم افزارشم ذکر کنه تا یه بررسی بکنیم.خوب زیاد حرف زدم ببخشید

با تشکر از شما

لینک به دیدگاه

سلام,

نیاز به یک منبع آموزشی (کتاب یا سیدی) کتیا در زمینه sheet metal Design & Gnevative sheetmetal design دارم. میشه لطف کنین و بهم معرفی کنید؟اگرهم کلا کتاب مرجع خوبی از کتیا میشناسین لطفا معرفی کنین.

ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام,

نیاز به یک منبع آموزشی (کتاب یا سیدی) کتیا در زمینه sheet metal Design & Gnevative sheetmetal design دارم. میشه لطف کنین و بهم معرفی کنید؟اگرهم کلا کتاب مرجع خوبی از کتیا میشناسین لطفا معرفی کنین.

سلام

بهترین کتاب هلپ نرم افزار هست ....

برا راه افتادن کتاب های نیما جمشیدی بد نیست -راهنمای کاربردی به دردت نمیخوره وبلدی

ولی راهنمای پیشرفته اش احتمالا به دردت میخوره حجمش زیاده ولی رات میندازه - انتشارات عابد

اگه فقط میخوای با دستورات آشنا بشی کتاب ضرابی انتشارات ناقوس

اگه این محیط ها رو کار کردی خواستی مسلط تر بشی کتاب مصطفی هیهات - کتاب ارزشمندیه

کتاب میر باقری ابر نقاط و مهندسی معکوس خوبه - اینم کتاب ارزشمندیه

کتاب های آقای وکیلی رو نخوندم ولی همش از هلپ هست ولی پروژهای کار کرده / 3-4 جلد هست

اگه کمک هم خواستی و مشکلی هم داشتی خودم کمکت میکنم - منم یکم یادم رفته

راه افتادی و وقت داشتی تمرین هم بهت میدم - اگه دوستان دیگه هم باشن و با هم کار کنیم عالی میشه

موقع خرید فهرست رو حتما نگاه کن یه موقع اشتباه راهنمایی نکرده باشم

لینک به دیدگاه
سلام

بهترین کتاب هلپ نرم افزار هست ....

سلام;

ممنون از راهنمایی شما و حسن توجه شما, امیدوارم پیشنهاد تون مورد توجه دوستان واقع بشه.قطعه ای(ورق) رو میخوام بکشم که باید روی اون فرمی رو ایجاد کنم.برای راهنمایی از کتاب راهنای کاربردی مهندس جمشیدی کمک میگرم تمرین:ایجاد فرم روی درب کیس اما نمیدونم اشتباه کارم کجاست که زمان اجرای فرمان stamp هربار یه ارور میده یا میگه مشخصات کافی نیست یا اینکه قطعات در جای مناسب نیستن ولی برسی که میکنم همه چیز درسته.لطفا راهنمای کنید ایراد کارم کجا میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه
سلام;

ممنون از راهنمایی شما و حسن توجه شما, امیدوارم پیشنهاد تون مورد توجه دوستان واقع بشه.قطعه ای(ورق) رو میخوام بکشم که باید روی اون فرمی رو ایجاد کنم.برای راهنمایی از کتاب راهنای کاربردی مهندس جمشیدی کمک میگرم تمرین:ایجاد فرم روی درب کیس اما نمیدونم اشتباه کارم کجاست که زمان اجرای فرمان stamp هربار یه ارور میده یا میگه مشخصات کافی نیست یا اینکه قطعات در جای مناسب نیستن ولی برسی که میکنم همه چیز درسته.لطفا راهنمای کنید ایراد کارم کجا میتونه باشه؟

سلام

خواهش ميكنم

اگه ميشه تصوير ارور رو بزاريد تا بهتر بتونم كمك كنم

ولي عمده مشكلاتي در اين ما‍‍ژول پيش مياد مربوط به تعريف ضخامت و شعاع خم متناسبش هست

اگه اشتباه نكنم حداقل شعاع خم بايد برابر ضخامت ورق باشه يا بيشتر

كتاب پيشم نيست و خيلي هم يادم نمونده ولي اگه سوالتون در مورد اون ستاره هست

توجه كنيد كه ترتيب مهم نيست و اشكال در اينه كه شما به ترتيب از بالا به پايين گزينه ها رو نسبت ميديد

بعد از معرفي كردن سنبه ماتريس از پايين به بالا گزينه ها رو اعمال كنيد

(اگه جاي ديگه اي اشتباه نداشته , حتما اشكال در ترتيب وارد كردن هست):icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

خواهش ميكنم

اگه ميشه تصوير ارور رو بزاريد تا بهتر بتونم كمك كنم

(اگه جاي ديگه اي اشتباه نداشته , حتما اشكال در ترتيب وارد كردن هست)..:icon_gol:

سلام;

سعی کردم طبق راهنمایی که کردین پیش برم اما بازهم نشد.خواستم از دستور Translate برای مشخص شدن موقعیت دقیق سنبه ماتریس استفاده کنم که اونهم فقط برای ورق اعمال میشد.آدرس تصویر ارور http://www.noandishaan.com/upload/images/0qr7r1z50slrj95taw9.jpg

لینک به دیدگاه
سلام;

سعی کردم طبق راهنمایی که کردین پیش برم اما بازهم نشد.خواستم از دستور Translate برای مشخص شدن موقعیت دقیق سنبه ماتریس استفاده کنم که اونهم فقط برای ورق اعمال میشد.آدرس تصویر ارور http://www.noandishaan.com/upload/images/0qr7r1z50slrj95taw9.jpg

سلام

چون قبلا یه بار تمرین خود کتاب رو انجام داده بودم

حالا به خاطر باگ نرم افزاری یا ... در این مرحله به مشکل خورده بودم به خاطر ترتیب و. .. بود (اول رفرنس .. )

اما ظاهرا شما کمی تغییر دادید

ممکنه لبه تیز داشته باشید

فیلتهای سنبه و ماتریس با توجه به ضخامت ورق همخونی نداره (ممکنه فقط در یک لبه )

اگه بازم نشد فایل catpart رو برام بفرستید چک کنم :a030:

لینک به دیدگاه
سلام

چون قبلا یه بار تمرین خود کتاب رو انجام داده بودم

اگه بازم نشد فایل catpart رو برام بفرستید چک کنم :a030:

سلام;

هرکاری میکنم نمیشه:4564:, تصویر قبلی قطعه ای بود که خودم میکشیدم.اینم خود فایل catpart کیس کامپیوتر.

ممنونم از پی گیریتون.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام;

هرکاری میکنم نمیشه:4564:, تصویر قبلی قطعه ای بود که خودم میکشیدم.اینم خود فایل catpart کیس کامپیوتر.

ممنونم از پی گیریتون.:icon_gol:

پس كو فايلش - من كه چيزي نميبينم :whistle:

لینک به دیدگاه
:ws3:ببخشید فراموش کردم .http://uplod.ir/vrzlub11o2bj/11.CATPart.htm

سلام

بعد از translate (در همون محیط پارت)

به ترتیب همینطور عمل کنید

1- یک نقطه با مختصات 0و0و0 ایجاد کنید (منطبق بر ورقتون )

2- دستور user stamp رو اجرا کنید - تب مربوطه

3- بدون اینکه گزینه ای رو انتخاب کنید نقطه رفرنسی که ایجاد کردید سپس ورق رو انتخاب کنید

4- باقی موارد انتخاب سنبه ماتریس و .. وارد کن:a030:

1znzhxysz1ipptzbfbbr.jpg

احتمالا باگ نرم افزاری یا خاطر قفل شکسته بودن یا ... میتونه باشه

لینک به دیدگاه
سلام

بعد از translate (در همون محیط پارت)

به ترتیب همینطور عمل کنید

1- یک نقطه با مختصات 0و0و0 ایجاد کنید (منطبق بر ورقتون )

2- دستور user stamp رو اجرا کنید - تب مربوطه

3- بدون اینکه گزینه ای رو انتخاب کنید نقطه رفرنسی که ایجاد کردید سپس ورق رو انتخاب کنید

4- باقی موارد انتخاب سنبه ماتریس و .. وارد کن:a030:

احتمالا باگ نرم افزاری یا خاطر قفل شکسته بودن یا ... میتونه باشه

سلام;

طبق مراحلی که گفتین پیش رفتم اما متاسفانه بازهم نشد. احتمالا دلیلش همونطور که گفتین نرم افزاری هستش.

u3mc0xrqqkvorbr9uner.jpg

از کمکتون

ممنونم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام;

طبق مراحلی که گفتین پیش رفتم اما متاسفانه بازهم نشد. احتمالا دلیلش همونطور که گفتین نرم افزاری هستش.

سلام ببینید اول ماتریس رو انتخاب کنبد و define for object رو بزنید و وارد محیط پارت بشید و جابجایی translate رو انجام بدید

همینکار رو برای سنبه هم انجام بدید ...

بعد ورقpartbody رو انتخاب و define for object بزنید و یک نقطه ایجاد کنید و وارد محیط generative sheet metal بشید

بعد همونطور که گفتم دستور رو اجرا کنید و تب مربوطه و انتخاب نقطه و ورق و ....

کتیا خودم مشکل داره هی میپره وگرنه فیلم میگرفتم - میزاشتم:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...