رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بازم سلام. مرسی به خاطر راهنمایی همه ی عزیزان. من برف پاکن رو که هم حرکت دورانی و هم حرکت خطی داره و البته تک تیغه ای هست با شیشه ی زیرش اسمبل کردم و تو محیط dmu بردم ولی متاسفانه سطح سازی بلد نیستم اگه کسی میتونه کمکم کنه! خیلی مرسی

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 973
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود

دوتا صفحه یکی صفحه زیر الفا1 یکی بالای الفا2 با همون زاویه مورد نظر ایجاد کن و مختصات گلوبال وسط این دو باشه

(برای ایجاد صفحه یک محور و صفحه رفرنس میخوای - با دستور line - point منطبق با مختصات ایجاد کن و استفاده کن بعد پنهان میکنی

یکی از صفحات مورد نظر رو به عنوان رفرنس انتخاب کن )

مقطع وسط رو در همون صفحه رفرنس بکش و امتداد بده تا از بالا و پایین برسه به صفحات مورد نظر

بعد هر یک از صفحات بالا و پایین رو انتخاب کن و اسکچ سر و ته رو بکش و اندازه بده

بعد هم که فیلت

اگر هم بخوای لهیدگی مورد نظرتون متقارن باشه باید صفحات بیشتری در نظر بگیرید:a030:

لینک به دیدگاه
بازم سلام. مرسی به خاطر راهنمایی همه ی عزیزان. من برف پاکن رو که هم حرکت دورانی و هم حرکت خطی داره و البته تک تیغه ای هست با شیشه ی زیرش اسمبل کردم و تو محیط dmu بردم ولی متاسفانه سطح سازی بلد نیستم اگه کسی میتونه کمکم کنه! خیلی مرسی

من کتیا ار 19 دارم.

اگر با نسخه شما همخوانی داره.

مشخصاتی ک می خواید رو بگید. می شه انجام داد. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود

دوتا صفحه یکی صفحه زیر الفا1 یکی بالای الفا2 با همون زاویه مورد نظر ایجاد کن و مختصات گلوبال وسط این دو باشه

(برای ایجاد صفحه یک محور و صفحه رفرنس میخوای - با دستور line - point منطبق با مختصات ایجاد کن و استفاده کن بعد پنهان میکنی

یکی از صفحات مورد نظر رو به عنوان رفرنس انتخاب کن )

مقطع وسط رو در همون صفحه رفرنس بکش و امتداد بده تا از بالا و پایین برسه به صفحات مورد نظر

بعد هر یک از صفحات بالا و پایین رو انتخاب کن و اسکچ سر و ته رو بکش و اندازه بده

بعد هم که فیلت

اگر هم بخوای لهیدگی مورد نظرتون متقارن باشه باید صفحات بیشتری در نظر بگیرید:a030:

سلام،

از راهنماییتون ممنونم،اما متاسفانه خیلی متوجه نشدم و نتونستم انجام بدمش:ws52:.خودم سعی کردم با استفاده از دستور Multi_sections solid بکشمش که به خاطر پیچیدیگی که در شکل ایجاد میکنه خیلی راضی نیستم.اگر میشه لطفا یه راهکار دیگه بهم معرفی کنین.مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام،

از راهنماییتون ممنونم،اما متاسفانه خیلی متوجه نشدم و نتونستم انجام بدمش:ws52:.خودم سعی کردم با استفاده از دستور Multi_sections solid بکشمش که به خاطر پیچیدیگی که در شکل ایجاد میکنه خیلی راضی نیستم.اگر میشه لطفا یه راهکار دیگه بهم معرفی کنین.مرسی:icon_gol:

درود

با اجازه دوستان عزيز :icon_gol:

اون طوري كه من متوجه شدم صحبتشون اين بود كه شما مختصات اصلي رو روي وسط لوله در نظر بگيريد.

بعد دو صفحه‌ي مماس به مقاطعي كه لوله له شده رو با استفاده از دستور Plane رسم كنيد.(براي اين كار ميتونيد يه صقحه رو توي فاصله‌ي مورد نظر رسم كنيد بعد به اندازه‌ي آلفا هاي داده شده، صفحه رو بچرخونيد.) اينا در واقع مقاطعي ميشن كه سر و ته لوله بهش متصل هست.

بعد براي رسم لوله‌ي وسط، صفحه‌اي كه دقيقا وسط هست (مختصات صفر) رو انتخاب كنيد و وارد اسكچش بشيد. اونجا مقطع دايروي لوله رو رسم كنيد و بعد توي فضاي سه بعدي با استفاده از دستور Pad از دو طرف، توي قسمت Type ، گزينه‌ي Up to Plane رو انتخاب كنيد و مقطع رو ادامه بدين. اينطوري لوله تا روي صفحه هاي له شدگي، رسم ميشه و حالت انحنا هم ايجاد ميشه.

بعد توي همون صفحات زاويه داري كه انتهاهاي له شده‌ي لوله رو دارن، شكل مورد نظر له شدگي رو رسم كنيد و با استفاده از دستور fillet ، اتصال بين لوله و اين قسمت رو هم اصلاح كنيد.

البته به نظر من راه رسم بهترش همون مولتي سكشن ساليد هست. چند بار ديگه مقاطع و محور‌هايي كه انتخاب ميكنيد رو تغيير بديد شايد شكل بهتري بهتون بده :w16:

لینک به دیدگاه
سلام،

عذر خواهی میکنم :icon_gol:

یکم تو زمینه انتقال مطالب به دیگران ضعف دارم.

مهندس اصلاحش کرد.

درود

اون طوري كه من متوجه شدم صحبتشون اين بود كه شما مختصات اصلي رو روي وسط لوله در نظر بگيريد.

بعد دو صفحه‌ي مماس به مقاطعي كه لوله له شده رو با استفاده از دستور Plane رسم كنيد.(براي اين كار ميتونيد يه صقحه رو توي فاصله‌ي مورد نظر رسم كنيد بعد به اندازه‌ي آلفا هاي داده شده، صفحه رو بچرخونيد.) اينا در واقع مقاطعي ميشن كه سر و ته لوله بهش متصل هست.

بعد براي رسم لوله‌ي وسط، صفحه‌اي كه دقيقا وسط هست (مختصات صفر) رو انتخاب كنيد و وارد اسكچش بشيد. اونجا مقطع دايروي لوله رو رسم كنيد و بعد توي فضاي سه بعدي با استفاده از دستور Pad از دو طرف، توي قسمت Type ، گزينه‌ي Up to Plane رو انتخاب كنيد و مقطع رو ادامه بدين. اينطوري لوله تا روي صفحه هاي له شدگي، رسم ميشه و حالت انحنا هم ايجاد ميشه.

بعد توي همون صفحات زاويه داري كه انتهاهاي له شده‌ي لوله رو دارن، شكل مورد نظر له شدگي رو رسم كنيد و با استفاده از دستور fillet ، اتصال بين لوله و اين قسمت رو هم اصلاح كنيد.

البته به نظر من راه رسم بهترش همون مولتي سكشن ساليد هست. چند بار ديگه مقاطع و محور‌هايي كه انتخاب ميكنيد رو تغيير بديد شايد شكل بهتري بهتون بده :w16:

ارادت مهندس:icon_gol: ممنون.

لینک به دیدگاه

درود

سلام

از راهنمایی شما دوستان ممنونم.به تصویر جدیدتری برخورد کردم که کلا شک کردم این قطعات با کتیا ترسیم شده یا از خود قطعه عکس گرفته شده و داخل کاتالوگ قراردادن.برای شماهم میزارم.ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری میشه ترسیمش کرد.:icon_gol::icon_gol:

r7qmmmduw0i2v2198b.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

از راهنمایی شما دوستان ممنونم.به تصویر جدیدتری برخورد کردم که کلا شک کردم این قطعات با کتیا ترسیم شده یا از خود قطعه عکس گرفته شده و داخل کاتالوگ قراردادن.برای شماهم میزارم.ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری میشه ترسیمش کرد.:icon_gol::icon_gol:

درود :icon_gol:

با این عکسی که گذاشتی نمیشه چیزی فهمید

ابعاد اندازه کاملتر بدی میتونیم راهنمایی کنیم (ظاهرش که مشکلی برا مدل کردن نداره )

لینک به دیدگاه

سلام

نمیدونم این موضوعی که میخوام بپرسم قبلا پرسیده شده یا نه ؟ ( من که چیزی پیدا نکردم)

می خوام بدونم چطور میشه تو کتیا کاتالوگ قطعات درست کرد ؟

آیا با داشتن فرمت step قطعات میشه این کارو کرد و چطور ؟

لینک به دیدگاه
درود :icon_gol:

با این عکسی که گذاشتی نمیشه چیزی فهمید

ابعاد اندازه کاملتر بدی میتونیم راهنمایی کنیم (ظاهرش که مشکلی برا مدل کردن نداره )

سلام،

شما فرض کنید یه لوله به قطر 5 دارین که مطابق شکل زمان مونتاژ باید داخل یه بست قرار بگیره؛برای این منظور باید سر لوله پرس بشه مثل تصویر،حالا مشکل من اینکه نمیتونم این حالت (فرم) سر لوله رو دربیارم.

لینک به دیدگاه
سلام، شما فرض کنید یه لوله به قطر 5 دارین که مطابق شکل زمان مونتاژ باید داخل یه بست قرار بگیره؛برای این منظور باید سر لوله پرس بشه مثل تصویر،حالا مشکل من اینکه نمیتونم این حالت (فرم) سر لوله رو دربیارم.

بفرمایید - عجله ای مدل کردم - از خیلی روشهای دیگه هم میشه

فایل CATPart

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

8ah7asfrerxzse9k1lo.jpg

لینک به دیدگاه
بفرمایید - عجله ای مدل کردم - از خیلی روشهای دیگه هم میشه

فایل CATPart

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خیلی ممنون از کمکتون.فقط سئوال آخر، اینیکه شما لطف کردین کشیدین در یک سر لوله و به یک جهت پرس شده اگر بخوایم این حالت رو در یک سر و از دو جهت ایجاد کنیم چی؟(مثل اولین تصویریکه گذاشتم).

لینک به دیدگاه
خیلی ممنون از کمکتون.فقط سئوال آخر، اینیکه شما لطف کردین کشیدین در یک سر لوله و به یک جهت پرس شده اگر بخوایم این حالت رو در یک سر و از دو جهت ایجاد کنیم چی؟(مثل اولین تصویریکه گذاشتم).

از نمودار درختی نگاه کنین

قبل از ایجاد Pad مقطع دایره ای - یک پلان دیگه مثل اون یکی این طرف ایجاد کنید - بعد موقع Pad گزینه More و طرف دیگه رو هم امتداد بدین تا پلانی که ایجاد کردین:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

نمیدونم این موضوعی که میخوام بپرسم قبلا پرسیده شده یا نه ؟ ( من که چیزی پیدا نکردم)

می خوام بدونم چطور میشه تو کتیا کاتالوگ قطعات درست کرد ؟

آیا با داشتن فرمت step قطعات میشه این کارو کرد و چطور ؟

درود مهندس

ببین همون فایل کاتالوگ رو باز میکنی(1) سمت راست ازت آدرس میخواد (2)

خوب میتونی بهش فایلهایی رو که ایجاد کردید آدرس بدید

قاعدتا فرقی هم نمیکنه هر فایلی که تو کتیا باز بشه میتونه باشه

فقط ریلیز یا ورژن بالاتر نباشه

j7q5vhyu4o0dgizhkezy.jpg

راستی یه کار دیگه هم میتونید بکنید از جدول طراحی استفاده کنید (design table)

یک قطعه ای مثلا چرخ دنده ایجاد کنید و یه دامنه ای از ابعاد اندازه هاشو وارد فایل اکسل کنید و آدرس بدید

البته خیلی با این دستورها سروکار ندارم ممکنه نکته ای داشته باشه

شرمنده هر سری خواستم پاسخ بدم کاری پیش می اومد.:a030:

لینک به دیدگاه
درود مهندس

ببین همون فایل کاتالوگ رو باز میکنی(1) سمت راست ازت آدرس میخواد (2)

خوب میتونی بهش فایلهایی رو که ایجاد کردید آدرس بدید

قاعدتا فرقی هم نمیکنه هر فایلی که تو کتیا باز بشه میتونه باشه

فقط ریلیز یا ورژن بالاتر نباشه

j7q5vhyu4o0dgizhkezy.jpg

راستی یه کار دیگه هم میتونید بکنید از جدول طراحی استفاده کنید (design table)

یک قطعه ای مثلا چرخ دنده ایجاد کنید و یه دامنه ای از ابعاد اندازه هاشو وارد فایل اکسل کنید و آدرس بدید

البته خیلی با این دستورها سروکار ندارم ممکنه نکته ای داشته باشه

شرمنده هر سری خواستم پاسخ بدم کاری پیش می اومد.:a030:

بسیار ممنون از توجهتون

فقط فرمت .catalog رو چجوری درست کنم ؟

از محیط Drafting درست کردم ولی قبول نکرد

لینک به دیدگاه
بسیار ممنون از توجهتون

فقط فرمت .catalog رو چجوری درست کنم ؟

از محیط Drafting درست کردم ولی قبول نکرد

خواهش میکنم

یعنی چی !

محیط drafting برای تهیه نقشه های خروجی هست که مسلما در محیط 3بعدی پارت باز نمیشه

شما میتونید هر مدلی که میخواهید در نرم افزار مدل کنید بعد در هنگام ذخیره سازی با هر فرمتی که خواستید ذخیره کنید

به شرط آنکه بتونه در محیط پارت باز بشه و بهترین فرمت برای ذخیره همون stp هست که تو همه ی نرم افزار های دیگه هم باز میشه ولی دیگه نمیتونید

مدل رو ویرایش کنید و درخت طراحی در آن بسته است و اگه میخواهید بعدا ویرایش داشته باشید با فرمت CATPart ذخیره کنید ولی فقط در کتیا و

همون ورژن نرم افزار باز و ویرایش میشه

بعد از این مراحل فراخوانی کنید و استفاده کنید :a030:

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم

یعنی چی !محیط drafting برای تهیه نقشه های خروجی هست که مسلما در محیط 3بعدی پارت باز نمیشه شما میتونید هر مدلی که میخواهید در نرم افزار مدل کنید بعد در هنگام ذخیره سازی با هر فرمتی که خواستید ذخیره کنید به شرط آنکه بتونه در محیط پارت باز بشه و بهترین فرمت برای ذخیره همون stp هست که تو همه ی نرم افزار های دیگه هم باز میشه ولی دیگه نمیتونید مدل رو ویرایش کنید و درخت طراحی در آن بسته است و اگه میخواهید بعدا ویرایش داشته باشید با فرمت CATPart ذخیره کنید ولی فقط در کتیا و همون ورژن نرم افزار باز و ویرایش میشه بعد از این مراحل فراخوانی کنید و استفاده کنید :a030:

فکر کنم متوجه حرفم نشدید

وقتی گزینه Brows another catalog رو طبق دستوری که گفتید میزنم فقط فایلهای با فرمت .catalog رو به عنوان ورودی قبول میکنه نه با فرمت stp یا ...میخوام بدونم چجوری باید قطعه ای با این فرمت درست کنم ؟فقط تو محیط Drafting هم همچین خروجی ای دیدم نه تو محیط دیگه ای.

Capture.jpg

لینک به دیدگاه
فکر کنم متوجه حرفم نشدید

وقتی گزینه Brows another catalog رو طبق دستوری که گفتید میزنم فقط فایلهای با فرمت .catalog رو به عنوان ورودی قبول میکنه نه با فرمت stp یا ...میخوام بدونم چجوری باید قطعه ای با این فرمت درست کنم ؟فقط تو محیط Drafting هم همچین خروجی ای دیدم نه تو محیط دیگه ای.

درود

خودمم نمیدونستم فقط با این پسوند باز میکنه

مهندس برو و product knowledge template toolbar رو فعال کن

به ترتیب باید روال ایجاد کردن رو انجام بدی از 1 تا 4 که در قسمت چهارم با پسوند مورد نظر باید سیو کنی

پارامترهای قابل تغییر و ... را باید معرفی کنید

7pxefv0viudttpus1wk0.jpg

بعد از ایجاد میتونید فراخوانی کنید

من خودمم نمیدونستم ( باید یخورده تمرین کرد )

این فایلی که خودم ایجاد کردم

2trklt17kza8kb354826.jpg

لینک به دیدگاه
درود

خودمم نمیدونستم فقط با این پسوند باز میکنه

مهندس برو و product knowledge template toolbar رو فعال کن

به ترتیب باید روال ایجاد کردن رو انجام بدی از 1 تا 4 که در قسمت چهارم با پسوند مورد نظر باید سیو کنی

پارامترهای قابل تغییر و ... را باید معرفی کنید

7pxefv0viudttpus1wk0.jpg

بعد از ایجاد میتونید فراخوانی کنید

من خودمم نمیدونستم ( باید یخورده تمرین کرد )

این فایلی که خودم ایجاد کردم

2trklt17kza8kb354826.jpg

استاد بسیار ممنون

من تا حالا با این قسمت کار نکرده بودم

دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم

تا یه جاهایی پیش رفتم ولی نفهمیدم چیکار کردم ؟!

اگه براتون ممکنه یه توضیح بدید چون تو نت هیچ آموزشی براش پیدا نکردم

بسیار سپاسگذارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...