رفتن به مطلب

برنامه ها و مسابقات اطلاعات عمومی (مرحله آزمایشی)

ارسال های توصیه شده

خوب مرحله اول مسابقات از روز شنبه 11 اردیبهشت شروع میشه. چهار تا از مسابقات که با * مشخص شده، روز اول خرداد برگزار میشه.

تیم هایی که اسمشون اول آورده شده شروع کننده مسابقه هستند و باید سوال اول رو طرح کنند. سوالات تو همین تاپیک پرسیده میشه و جوابها هم تو همین تاپیک داده میشه.

دوستان سوال کننده اگر به سوالشون بعد از 24 ساعت پاسخ داده نشد، جواب سوال رو خودشون میدن. و اگر جواب داده شد، درست یا غلط بودن جواب رو وقتی میخوان جواب بعدی رو بدن اعلام میکنن.

هر تیم بعد از جواب دادن به هر سوال بدون اینکه منتظر تأیید درستی آن باشند، 48 ساعت بعد از جواب، فرصت دارند که سوال خودشون رو طرح کنند.

سوالات تا 3 مرتبه پرسیده میشه.

3 سوال پرسیده شده توسط هر تیم باید تو 3 زمینه مختلف باشه.

دوستان سعی کنین تقلب نکنید. تقلب نکردن بستگی به وجدان خودتون داره.

اگر هم مشخص بشه که تیمی تقلب کرده از دور مسابقات حذف میشه و از اعضاش 20 امتیاز کم میشه.

اگر سوالی در مورد مسابقه بود تو تاپیک مسابقه اطلاعات عمومی سوال خودتون رو مطرح کنید.

تیم 18 با تیم 1

MP- تیمور

تیم 6 با تیم 3

آشینا- eagers 2pcq7oh4uygbg4oqqmgh.jpg

تیم 16 با تیم 9

هنر هفتم - شیر و خورشید xcc3raulda91ikwqaw8d.jpg

تیم 5 با تیم 2

d88zvqlyn4q3bqpfcmq2.jpgHAPPY - مهندسان

تیم 17 با تیم 13

1oi18xvsq4rpqjozi52c.jpgپری استرانگ - اطلس

* تیم 4 با تیم 20

لیان - سپیدار

تیم 19 با تیم 12

کاوشگر - سیبیلوها wpzvucd8ruyyicrpmpku.jpg

* تیم 10 با تیم 7

nlrvpp7wmb9n5rq12k3z.jpgفونیکس - امپراطور 1rk6jj7nmtn0d1xxshw6.jpg

* تیم 15 با تیم 11

قلدرا - bogeyman fvnz5p2aaklaqgvj0qxq.jpg

* تیم 14 با تیم 8

d32zyy8xg5211nupq64u.jpgspow - در آرزوی برد ua97ug3tttxflxa4gmb3.jpg

• Like 26
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 190
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان اینجا اسپم یا کل کل نکنید. اینجا فقط واسه مسابقه هستش. الانم بسته میشه تا روز مسابقه باز میشه.

در ضمن مسابقه تمدید شد و شنبه 11 اردیبهشت برگزار میشه.

برای اینککه شاید تا پس فردا بعضی دوستان متوجه شروع مسابقه نشن.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خب من و شیما(پری استرانگ) سوالمون رو میذاریم که تیم اطلس بیاد و جواب بده.البته امیدوارم که جواب نده:ws3:

سوال:

محبوب ترین آهنگ به زبان انگلیسی در جهان چه آهنگیه؟؟؟

راهنمایی:(دقت کنید که منظورم یه آهنگ بدون کلام نیست.شعر و آهنگ.)

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سوال گروه آشینا (البته یار بنده نیستن بنابر این خودم طراح سوالم):ws3:

سوال :

(چطور می تونیم کامپیوتر خود را به طور کامل خاموش کنیم با توجه به این که در صورت روشن شدن مجدد کامپیوتر، هیچ کدام از برنامه های اجرایی بسته نشده باشند ؟)

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خوب حالا سوال ما از تیم سیبیلوها:

تئوری شهر خورشید از کیه؟ :ws38:

:banel_smiley_4:

نميدونم من زيادي باهوشم يا سوال شما انقده آبكيه :banel_smiley_4:

جواب: يكي از مباحث مورد بحث دوران نوزايي، هماهنگي توي زندگي انسانها، روابط بين انسانها، انسان با طبيعت هستش.

خورشيد هم يكي از مباحثي بوده كه در دوران نوزايي اهميت خاصي داشته... كه روي همين اصل، نويسنده‌ي معروف ايتاليايي به نام "توماسو كامپانلا" (Tomaso Campannella) اثر معروفي به اسم "شهر خورشيد" رو از خودش به جا ميذاره

و اما سوال ما :ws3:

دوتا لايه توي فتوشاپ ايجاد كردم... يكي به اسم "مموشك"

goyim93kugjrt411k193.jpg

يكي هم به اسم "صولتي"

h0ra03kg72n2zfx1orx8.jpg

لايه‌ي "مموشك" لايه‌ي بالايي هست، و "صولتي" پاييني

gf68wpni9ncgom3gevby.jpg

همونطور كه ميدونيد، هر لايه كه بالاتر باشه، محتويات همون لايه نمايش داده ميشه... اما من ميخوام همزمان "مموشك" و "صولتي" نمايش داده بشن (بدون اينكه لايه‌ي جديدي ايجاد كنم و روش مموشك صولتي رو بنويسم!)

ميخوام بدون اينكه opacity رو كاهش بدم، من "مموشك صولتي" رو به شكل زير ببينم... چطور ممكنه آيا؟

ap2hmvk2a1z9yfibojs5.jpg

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

نميدونم من زيادي باهوشم يا سوال شما انقده آبكيه :banel_smiley_4:

جواب: يكي از مباحث مورد بحث دوران نوزايي، هماهنگي توي زندگي انسانها، روابط بين انسانها، انسان با طبيعت هستش.

خورشيد هم يكي از مباحثي بوده كه در دوران نوزايي اهميت خاصي داشته... كه روي همين اصل، نويسنده‌ي معروف ايتاليايي به نام "توماسو كامپانلا" (Tomaso Campannella) اثر معروفي به اسم "شهر خورشيد" رو از خودش به جا ميذاره

و اما سوال ما :ws3:

دوتا لايه توي فتوشاپ ايجاد كردم... يكي به اسم "مموشك"

goyim93kugjrt411k193.jpg

يكي هم به اسم "صولتي"

h0ra03kg72n2zfx1orx8.jpg

لايه‌ي "مموشك" لايه‌ي بالايي هست، و "صولتي" پاييني

gf68wpni9ncgom3gevby.jpg

همونطور كه ميدونيد، هر لايه كه بالاتر باشه، محتويات همون لايه نمايش داده ميشه... اما من ميخوام همزمان "مموشك" و "صولتي" نمايش داده بشن (بدون اينكه لايه‌ي جديدي ايجاد كنم و روش مموشك صولتي رو بنويسم!)

ميخوام بدون اينكه opacity رو كاهش بدم، من "مموشك صولتي" رو به شكل زير ببينم... چطور ممكنه آيا؟

ap2hmvk2a1z9yfibojs5.jpg

این سری یه سوالی ازت بپرسم اینطوری بشی :jawdrop: :w00:

نمیشه هیچ تغییری تو لایه های ایجاد کرد؟ از گزینه lighten برای لایه ای که بالا هست استفاده میکنیم تا اینطوری زمینه مشکیش ناپدید بشه.

z6y97kp0b69laym60awd.jpg

لینک به دیدگاه

سوال گروه تیمور( هم گروهیم که اصلا پیداش نیست منم نمیدونستم چی بزارم:ws52:)

در مدت 2 ساعت و 12 دقیقه، عقربه ساعت شمار چند درجه تغییر مکان میدهد؟

لینک به دیدگاه
سوال گروه تیمور( هم گروهیم که اصلا پیداش نیست منم نمیدونستم چی بزارم:ws52:)

در مدت 2 ساعت و 12 دقیقه، عقربه ساعت شمار چند درجه تغییر مکان میدهد؟

خدمت مرجان خانم غصه نخور حسنم جیم شده:w00:

از اونجایی که توی 12 ساعت یعنی 720 دقیقه ساعت شمار 360 درجه میچرخه

توی 2ساعت و 12 دقیقه یعنی 132 دقیقه 66 درجه باید بچرخه :ws3:

سوال گروه تیمور:

فرمول تری پپتید گلوتاتین رو واسه ابجی بگو ببینم عزیزم :ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
سوال من و ترمه (happy) از تیم ضعیف مهندسان :ws3::

مزیت اصلی استفاده از تکثیر کننده های فوتونی در چیست؟

• درخششهای غیر قابل تولید مجدد بایستی از طریق عکاسی بررسی شود، هر چند که گاهی می‌توان ‏از طریق مقایسه خروجی دو یا چند تکثیر کننده کاری برای افت و خیزها انجام داد.
  • به غیر از خطی بودن جواب گستره دینامیک ، خواص اصلی جالب توجه در یک آشکارساز ، تفکیک ‏فضایی و زمانی و حد حساسیت آن است. تفکیک فضایی در تکثیر کننده فوتون و تفکیک زمانی در ‏صفحه عکاسی کافی نیست.

در هر دو حالت ، نیاز به دستگاه اضافی است شکاف برای تکثیر کننده ‏فوتون و پنجره یا آینه دوار برای صفحه عکاسی تفکیک زمانی یک تکثیر کننده فوتون ، که از زمان ‏جواب آن تعیین می‌شود، در حدود چند ثانیه است. در حالی که تفکیک فضایی یک صفحه ، از مرتبه 10 میکرومتر است.
  • حد پایینی حساسیت در هر دو آشکارگر توسط تراز نوفه محدود می‌شود. (نوع بسیار آشنای نوفه در ‏مورد صفحه عکاسی به صورت مد توصیف می شود.) مقایسه این دو تا اندازه‌ای مشکل است. زیرا ‏در تکثیر کننده مقدار انرژی بر واحد زمان و در صفحه عکاسی مقدار انرژی بر واحد سطح اندازه ‏گیری می‌شود. به علاوه نوفه تکثیر کننده بستگی به این دارد که آیا افت و خیز در جریان علامت است ‏یا در جریان تاریک. به هر حال می‌توان نشان داد که حد نهایی حساسیت در محدوده یک مرتبه ‏مقداری با زمانهای عکاسی حدود ثانیه قابل مقایسه است. اگر زمان نور دهی را بتوان بطور نامحدودی افزایش داد که بالاخره حتما روی صفحه اثر می‌گذارد.‏

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...