رفتن به مطلب

.:. گاه نوشـــــته های نواندیشـــــانی ها .:.

ارسال های توصیه شده

اگه دوست داشتيد اين مقاله رو مطالعه كنيد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اومدن ترامپ در عرصه سياسي امريكا مثل داستان ظهوره مسيح يا مهديه

خب ترامپ ظهور كرد :ws3:

حتي تو كارتون خانواده سيمپسون رياست جمهوري ترامپ پيش بيني شده ( من خودم نديدم اين كارتون رو )

ترامپ فرد گمنامي توي امريكا نبود

از بيست سي سال پيش اومدنش به عرصه سياسي امريكا رو برنامه ريزي مي كردن

اما يك چيز رو ميشه با قطعيت گفت

ظهور ترامپ اغازي بر يك پايانه :w16:

احتمال زياد در اينده نزديك تغييرات زيادي توي اروپا خواهيم ديد حتي شايد قبل از شروع تغييرات در امريكا

لینک به دیدگاه

همیشه رفتن برایم سخت بود

حتی وقتی باید دل می کندیم...

اصلا فعل رفتن برایم بی معنا بود!

ما دو تضادِ لعنتی بودیم

من ماندن را میخواستم و تو

در‌ هر لحظه فعل رفتن را تمرین می کردی!

لینک به دیدگاه

معذرت میخوام این مورد رو اینجا مینویسم ولی خیلی برام مهمه دوتا کتاب هست که میخوام و هیچجا پیدا نکردم

اندیشه های اقتصادی میلتون فریدمن نوشته ایمون باتلر ترجمه تفضلی نشر نی

اندیشه های سیاسی اقتصادی اگوست فون هایک نوشته ایمون باتلر نشر نی

اگه کسی بتونه کمک کنه پیدا کنم اینارو ممنون میشم

لینک به دیدگاه

آيت الله تناسلي رو فكر كنم خيلياتون بشناسيد :ws3:

ايشون توي توئيتر و فيسبوك و شايدم تلگرام ( اينو مطمئن نيستم ) و ايستاگرام طرفداران زيادي دارند

ايشون اخرين بياناتشون در مورد اوباما و ترامپ رو اينگونه روي صفحه فيس بوك خود پاشيدند :

ترامپ؛ نقطه درخشان کارنامه اوباما

در عرصه سیاست داخلی‌ کارنامه اوباما یک کارنامه شکست خورده است، ثبات ظاهری بازار حاصل بیشترین مقدار استقراض آمریکا در تاریخ است، بدهی آمریکا از زمان ریاست جمهوری اوباما ۲ برابر شده، سهم استقراض در اقتصاد آمریکا به رکورد ۴۲% رسیده و این پول به طبقه متوسط نرسیده یا صرف کارهای عمرانی نشده، برعکس، با ۲ برابر شدن بدهی آمریکا، تعداد بیلیونر‌های آمریکایی هم ۲ برابر شده اند یعنی‌ پول مستقیماً به جیب کسانی رفته که دون کیشوت ادعای مبارزه با آنها را داشت. میراث دیگر اوباما برنامه تامین اجتماعی وی بود که می‌رود به زباله دان تاریخ سپرده شود قبل از اینکه احتیاج به دخالت ترامپ باشد، حتی اگر هیلاری می‌برد این برنامه شکست خورده بود، چرا که شرکت‌های بیمه‌ یکی‌ یکی‌ از آن انصراف دادند، در واقع اوباما از طبقه متوسط پول گرفت تا بی‌ خانمان‌ها و افراد سالمند و نیازمندان را بیمه‌ کند، این باعث شد تا طبقه متوسط بیش از پیش از صحنه اقتصاد و زندگی‌ حذف شود، و دقیقاً این بخش طبقه متوسط بود که حتی در میان سیاهان و لاتین تبار‌ها بیشترین رای را به ترامپ داد!

اما نقطه بسیار تاریکی‌ که نسل‌های آینده را درگیر چالش‌های اساسی‌ خواهد کرد سیاست خارجی‌ به شدت ضعیف و ضد انسانی‌ اوباما بود. امروز از ویتنام تا فیلیپین از چین تا اوکراین از یمن تا ایران و سومالی و ونزولا آمریکا را مسخره می‌کنند و قواعد بین الملل را نقض می‌کنند، همه این از هم گسیختگی و سر بر آوردن دزدان دریائی حاکم کشور‌های بی‌ نسب را مدیون اوباما هستیم

روشن است که سیاست‌های ۸ سال اخیر اوباما در خاورمیانه نه تنها به برقراری صلح و آرامش کمک نکرده بلکه فضا را رادیکال تر نموده، شعله ور شدن جنگ‌های جدید منطقه‌‌ای آینده‌ای خطرناک تر از آنچه امروز شاهدیم را برای منطقه‌ و جهان ترسیم می‌کند حجم عظیم پناهجویان و فاجعه‌های زیست محیطی‌ قوی تر شدن نیروهای اسلامی رادیکال و تروریسم، تنها چند نمونه از میراث ۸ سال اصرار بر تکرار اشتباه است. در این میان آمریکا میتوانست با حمایت از نیروهای مترقی و سکولار صلح و ثبات و نهایتاً دموکراسی را به منطقه‌ بیاورد، بر عکس با معامله با رادیکالترین دولت‌ حامی‌ تروریسم و حمایت از آنها در مقابل نیروهای سکولار و همچنین با دادن پول و امکانات به دولتی که ۳۷ سال بزرگترین حامی‌ تروریسم بوده و پرونده نقض حقوق بشر آن شرم آور است، نه تنها باعث سرخوردگی نیروهای سکولار و مدرن شد بلکه به تقویت رادیکالیسم کمک شایانی کرد.

در روزهایی که مردم ما در خیابان‌ها دنبال همدردی جامعه جهانی‌ به خاطر کودتای انتخاباتی بودند ، اوباما برای رهبری نامه "بیا با هم دوست باشیم" میفرستاد

اوباما آخرین رئیس جمهوری بود که رسانه‌های فعال در عرصه تحمیق مردم توانستند به زور نظر سازی به دنیا تحمیل کنند، محصول بازاریابی شده‌ای که از کارتر هم برای دنیا بدتر بود. کسیکه به قول مرداک در سال ۲۰۰۸، راک استار بود، قابل فروش به مردمی بود که دنبال تغییر میگشتند. ولی‌ فقط یک ویترین بزک شده بود که در دستان چپ‌های داغونی که با همه ارزش‌های مدرن مشکل دارند، از سفید پوستان و ‌اروپایی‌ها بدشان میاید و دنبال انتقام گیری هستند، رادیکال‌های مذهبی‌ را قابل تحمل تر از مردان زحمت کشی‌ میدانند که دنبال امنیت هستند از یهودی‌ها متنفرند. اینها خود را دانای کّل میدانند و با به حاشیه راندن رقبای خود با توسل به بدترین و غیر اخلاقی‌‌ترین کلک ها، حالا گرفتار کسی‌ شدند که ضّد ضربه مینماید.

تلخی‌ خنده دار ماجرا آنجاست که بدانیم، حزب دموکرات که تمام مدت روی ضعف اخلاقی‌ ترامپ در مقابل زنان مانور داد، نهایتاً قربانی پرونده‌ای اخلاقی‌ شد! یک عضو بلند پایه دموکرات و همسر مشاور ارشد کلینتون عکس آلت خود را برای دختری فرستاده بود و پرونده ایمیل‌های کلینتون دوباره باز شد.....

طبقه متوسط از همه حرف‌ها از همه سیاست‌های ضّد امریکایی و همه شعار‌های این بچه معروف خسته شدند و سرنوشت خود را به کسی‌ پیوند زدند که اصلا قابل پیشبینی‌ نیست. مردم آمریکا همان کاری را کردند که یک مهاجر سوری در به دریا زدن می‌کنند، فرار از وضع موجود. با توسل به هر چیزی حتی دریای توفانی غیر قابل پیشبینی‌ ترامپ. ترامپ میراث اوباماست

مشکل اصلی‌ دنیا، چپ‌هایی‌ هستند که با شعار صلح دنیا را در جنگ و بدبختی غرق کردند. از خود راضی‌‌هایی‌ که با شعار دموکراسی صدای بقیه را خفه می‌کنند، صدای اکثریت را از رسانه‌ها قطعه می‌کنند. با شعار عدالت اختلاس می‌کنند و کثافت کاری‌های اخلاقیشان مرز نمیشناسد، اینها همه جا هستند، اینها انگل جامعه هستند بخصوص جامعه ‌ایرانی.

اینها در جامعه ایرانی‌ زیادند و قدرت گیری اینها، حذف رقیب خردگرایشان را به دنبال دارد و نیروهای رادیکال تر و غیر قابل پیشبینی‌ آنها را زمین خواهند زد. اگر دقت کنید این گردهمایی پاسارگاد از همین جنس است، از جنس مردم خسته از چپ‌ها و اعتدالیون و اصلاح طلبان دروغ گو و دزد و خائن.

آیت الله العظمی تناسلی - ‌قم ربیع‌ الاول ۱۴۳۶

لینک به دیدگاه

آن ده، ک آن بِه و مسپار ب کِه و مِه :icon_gol:

وقتی عصبانیت، بهتر سکوت کنیم. نه بقیه ب ما بدهکار ان؛ ن ما ب بقیه بدهکاریم :w16:

البته این رو همه میدونن، ولی عده بسیار کمی بهش عمل میکنن.

اکثر ما، اول اینکه ب خاطر هیچ و پوچ (دنیا همه هیچ و کار دنیا همه هیچ ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ ) (حتی علمی هم می شه اثبات کرد) عصبانی میشیم و بعد از اون

تک تک اطرافیانمون رو از خودون آرزده میکنیم...

کاش همیشه یادمون باشه، ممکن فردا بمیرم؛ یا کسی ک دارم باهاش حرف میزنم ممکنه بمیره.

اندکی عمل...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

امروز براي خوده خودم وخت گذاشتم

بعد مدتها برنامه ريزي

امروز مثل يه خانوم مرفه بي درده ، ناز نازي ، فارغ از هر مشكل و دغدغه فكري

خيلي شيك و مجلسي تنهايي رفتم سينما

براي ديدن فيلم فروشنده اصغر فرهادي :icon_redface:

اولش خجالت ميكشيدم تنهايي برم

ولي تحت القا عات فكري و رواني و مطالب روان شناسي و همين افرينش انرژي مثبت تو ذهن ديگه جرات پيدا كردم

اخرين باري كه سينما رفته بودم دوره ارشد با بچه هاي خوابگاه ( يه جمع ده پونزده نفري ) بود برا ديدن فيلم كلاه قرمزي

:ws3:

از فيلمش خوشم اومد خيلي

يعني عااااالي بود

ولي همه چي فيلم به كنار

صداي اون كهنه فروشي كه من توي تهران هر جا ميرم صداي اونو مي شنفم

صداي اون بازم تو فيلم اصغر فرهادي بود :4564:

بخاري گازي شما رو خرييييداااااريييييم

حوله

ملافه

لوازم دست دوم

خريييداررررييمم :icon_pf (34):

اوايل خيلي تو نخ اين صدا بودم اخرش يه بار گيرش اوردم رفتم ببينم گوينده اين صدا كه اينجوررر با ادا و اطوار ميگه

خررررريداررريم چه شكليه

كه خب فهميدم صداي ضبط شده س

:ws37:

الاااان

الان حس خوبي دارم

بايد براي خودم بيشتر وخت بزارم

دوساله اومدم تهران هنوز مثل يه ادم درست حسابي به قصد تفريح و گردش نرفتم تهران رو بگردم

بچه كه بودم تهران برام معني شادي و گردش و تفريح ميداد ولي اين دوسال تهران برام فقط معني كار خوابيدن بيدارشدن و دوباره كار ميده

تازه امروز فهميدم اون سينما ازادي كه اين همه تعريفشو مي كننن درست بغل خونه خودمونه

از وختي هم خونه ايم ازدواج كرده بدتر تنها شدم خيلي شبا نيس

روزاي تعطيل با در و ديوار حرف ميزنم

ديگه بسه

بايد كمي به خودم برسم

كمي با خودم مهربون تر باشم

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا مردای اداره جملگی اینقدر پر حرفن چرا یه لحظه به این فک استراحت نمیدن

حالا جالبه در مورد من قضاوت هم میکنن که تو خودشه و افسرده حالا این خوبه گاهی هم میگن غد و مغروره

این همه حرف زدن اونم حرفای بیهوده به چه کاری میاد :hanghead:

لینک به دیدگاه

یه جا خوندم نوشته بود:

""""" آخ هیچ دلم نمیخواهد زن باشم...هی منتظر باش! منتظر باش! منتظر باش! منتظر باش!."""""

گوینده این جمله رو پیدا کنم میرم براش یه کف گرگی:whistles:

یعنی چی این حرفا..کی گفته زن یعنی منتظر بودن..باید منتظرمون هم باشن..دلشونم بخواد...

والاااااااااااااااااااا:whistles:

لینک به دیدگاه

يه مدت دنبال اين بودم يه خارجي پيدا كنم باهاش انگليسي بلغور كنم

انرژيي كه به اطراف پراكندم توسط كي جذب شد :icon_pf (34):

يه ژورناليست سبيل كلفت ابروپاچه بزي پاكستاني با چهره خيلي خشن

امروز ديدم برام پيغام گذاشته اگه دوست داري در مورد مسايل پولتيك و دپلماتيك و زبان فارسي باهم يا به زبان اردو با انگليسي صوبت كنيم

:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

من توی جمله هایی باکلمات وارونه ای که توانجمن مینوشتم فک کنم اولیش این بود که "فرصت" خیلی زود وارونه میشه و هم از لحاظ ماهیتی وهم از لحاظ لغت"تصرف"میشه ...شاید روی کار اومدن ترامپ یکی از همین فرصتهای از دست رفته وتصرف شده کشورمون باشه ...

میدونین الان تو ذهن بیشتر سیاسیون کشورهای اروپایی وحتی امریکا چی میگذره ؟؟؟میگن کاش ماهم شورای نگهبان داشتیم :ws3:والا ..الان شاید ترامپی هم درکار نبود که همه مون شوکه بشیم ...:w02:

والا ترامپ اومده به همه کشورهایی که به نوعی حامیشونه مثل ژاپن میگه اگه قراره من امنیت کشورتونو تامین کنم پول سربازمو بده روچشمم ..درمورد ناتو میگه خو چرا ماهفتاددرصد هزینه هارو تقبل کنیم وسی تا کشوور مابقی هرکدوم یه درصد ..همه باهم مساوی ..اینحوریا نمیشه ..این یعنی یه بیزنس من ..تازه قراره مرد سیاسی هم بشه ..

اونوخت من به بچه ها تو انجمن میگم اگه میخواین بیام تحلیل شخصیت ..تبریک تولد و...یه چیزی به حسابم واریز کنید که دست پربیام وبترکونم عصبانی میشن و میگن این دیگه کیه ..چه قد خسیس ..والا .. خوزندگی خرج داره ..دیگه از ترامپ پولدارتر نیستم که ..

نوشته شده توسط :مدیر عامل شرکت "تحلیلسازان وحامیان نواندیشانی ها"

تحیلیل شخصیت ..وهرگونه دعوت درتاپیک جهت نظر دهی وانتخاب گزینه مورد نظرشما درمسابقات انجمن و....باقیمتهای توافقی پدیرفته میشود ..:icon_pf (34):

بازار خرابه ..متوجه میشین !!!!

لینک به دیدگاه

تو همه چی افراط و تفریط بلد نیستیم از هیچی استفاده ی درست کنیم:icon_pf (34):

با دوستای قدیمی قرار گذاشتیم بریم بیرون

اولش همه سلام احوالپرسی میکنن بعد یه مدت سفارش که دادن سرا میره تو گوشی:banel_smiley_4:

هی این ور و نگاه کردم هی اون ور و نگاه کردم یه چند دیقه گذشت دیدم اینا باز سرشون تو گوشیِ

کیفمو برداشتم داشتم میرفتم از رستوران بیرون که یهو صدا زدن کجااااااااااااااا؟

گفتم میرم تو خونه از طریق تلگرام باهاتون حرف میزنم اینجوری بهتره:w16:

بعدش گوشیا رفت تو کیف و تا اخرش من گوشی دست کسی ندیدم:ws37:

به کجا داریم میریم؟شلوغ کاری و صمیمیتا از بین رفته ای حالم بهم میخوره از این وابستگی های بی مورد به گوشی:5c6ipag2mnshmsf5ju3

پر محتوی هم نیست آدم حرصش نگیره والاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

لینک به دیدگاه

اینجا رو دوس میدارم

حالمو خوب میکنه :ws3:

شیطنت اینجا رو هم دوس میدارم

:ws28:

دااااااااااااااالی جونی :shad::2525s::2525s::2525s::2525s::2525s::2525s::2525s::2525s::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1::th_running1:

لینک به دیدگاه
@till only by named Muslim not complete Muslim. Becoz we are divided in many parts since after the
time when Prophet passed.

اگه اخرش اين پاكستانيه منو به قتل نرسوند
عجب گيري كردم :icon_pf (34):

ملت هلندي ، سوئدي گيرشون مياد ما پاكستاني :4564:
اونم از نوع امت خواااااااااااااه ش :sad0:

شعراي فارسي اقبال لاهوري رو يكي يكي از تو وب پيدا ميكنه بهم ميگه اينارو ترجمه كن ببينم چي گفته:4564:
لینک به دیدگاه

کوتاه و عاشقانه:

من بی تابِ ، تاب بازیِ نگاهت هستم...%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%B2..gif

.

.

.

قبلا نوشته بودمش تو کلبه ی شعر... ولی احساس در زمان، قابل کپی و پیست شدن هست..:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

خدایا …

تو که انقددرررر بزرگی که قابل وصف نیست,

تو که میتونی!

پس کمکمون کن!

هوای هردومون رو داشته باش …!

نذار سخت بگذره دستمونو بگیر

و دلمونو شاد کن!

خدایا ما دوتا فقط تورو داریم … پس تنهامون نذار

همه توکلمون به تو نا امیدمون نکن

لینک به دیدگاه

البته معقتدم زندگی بسته ب نظر ناظر، هویت پیدا میکنه. کما اینکه هویت ذره-موج بودن نور هم، ب همین اثر ناظر وابسته است." خاصیت دوگانه موج ذره " بهش میگن.

پس زندگی رو باید راحت گرفت. مثبت بود. امیدوار. (( هرچند واقعا واقعا واقعا برای شخص من خیلی سخت بوده و هست...))

ولی تو بحث تربیولوژی، میگن هر سطحی ک از سطح دیگه سخت تر باشه در تماس با سطح اولیه واردش میشه.

" من از تو سخت ترم، زندگی"

من می تونم و انجامش میدم، بشین تماشا کن...

AZyHL0ttyJkAAAAASUVORK5CYII=

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...