رفتن به مطلب

...::بیست وسومین میزگرد خانواده با موضوع:نقش تحقیقات محلی در انتخاب همسر::...

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

درود

مسلما خيلي ميتونه مفيد باشه اين وسط گاهي افرادي هستن كه ممكنه به خاطر وجدان خودشون و يا خصومت شخصي و هر چيز ديگه اي حقايق،پنهانكاريها ويا اطلاعات مفيدي رو از ديد يك شخص ثالث و جدا از طرفين دو خانواده در اختيار خانواده محقق قرار بده ...

البته اين تحقيقات زماني مثمر ثمر خواهد بود كه به درستي و وسيع و هوشمندانه و روانشناسانه انجام بشه نه سر سري و با دو تا جست و جو از در و همسايه...

مرسي از تاپيك خوبتون:icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

به نظر من زیاد معتبر نیست. حتی اگه همسایه ها صادق باشن ممکنه طرف آدم ریاء کاری باشه و تو محله تظاهر به خوب بودن کنه:gnugghender:

• Like 7
لینک به دیدگاه

اما اگه تحقیقات محلی هم نشه کرد چطور میشه اون خانواده رو شناخت؟:ws52:

شاید با معاشرت و رفت و آمد بشه کمی شناخت به دست آورد ولی نمیشه طرف مقابل رو قبل از ازدواج به دلایل زیادی کامل بشناسی

• Like 6
لینک به دیدگاه

نه بابا کدوم سند

به نظر من در حدیه که یه چیزای خیلی اولیه و مقدماتی بدست بیاریم

وگرنه یکی باهاشون خوبه خوب میگه یکی بده بد میگه

به نظرم با رفت و آمد و سفر شناخت بهتری حاصل میشه

• Like 8
لینک به دیدگاه

به نظر من که تا حدود خیلی کمی...

یعنی در این حد که بالاخره کسی که مدت ها توی محلی زندگی کرده توی اون همسایه ها شناخته شده

همسایه ها شاهد تمام خوشی ها،درگیری ها ،رفت وامد ها،فامیلا و دوستا و اینا بودن

روی هم رفته شناختی از خانواده اون طرف پیدا کردن

اما موضوع اینه که ایا مطرحش بکنن یا نه ....

یه موضوع دیگه هم هست که خیلیا خیلی مسائل زندگیشون و بیرون بروز نمیدن و به قول معروف آبرو داری میکنن

و موضوع مهم تر اینه که این تحقیقات فقط میتونه یه شناخت کلی از خانواده و محیطی که اون فرد توش رشد کرده بده اما خصوصیات رفتاریش و که نمیتونه بگه!

• Like 5
لینک به دیدگاه

ممنونم ازتمام کسانی که نظرات ارزشمند خودشون روبیان کردند..همه مابه نحوی بااین موضوع موافق بودیم که تحقیقات محلی رونمیشه زیادبه عنوان سند ومعیاری واسه خوبی یابدی خانواده یاشخصی به حساب آورداماآیابه راستی نمیتوان روی تحقیقات محلی برای انتخاب همسرحساب کرد؟آیااینگونه است که مابه تحقیقات محلی استنادنمیکنیم یعنی اگریه پرس وجویی کردیم وازطرف مقابل گزک گرفتیم بازم اعتنانمیکنیم؟اصلادرچه صورت میشه به این تحقیقات تکیه کرد؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
آخه یه بنده خدایی واسش خواستگار اومده بود ... خواستگارشم 30 ساله بود ... رفته بود دانشگاهی که طرفش درس می خونده پرونده های دانشگاهشو زیر و رو کرده icon_pf (34).gif ... شاید بنده خدا در دوران دانشجویی اشتباهی انجام داده باشه و نخواد کسی بدونه و پشیمونم باشه ...

یا از این جور گور کنی ها رو قبول ندارم ... مهم اونیه که الان هست نه اینکه گذشتش چی بود :ws3: .... یا یکی به خاطر اینکه داداش خواستگارش 20 سال پیش با نامزدش به هم زده، خواستگارشو رد کرده icon_pf (34).gif

گذشته رفته و دیگه بر نمیگرده ... :w02: ... حال را دریاب که کی هست و چی هست و چه اخلاقایی خودش و خونوادش دارن ....

گذشته هر چقدرم که دور باشه سایه اش تو اینده نمود پیدا میکنه

کسی که تو گذشته تجربه طلاق داره مسلما اثرات طلاقشو تو تجربه بعدیش تجربه میکنه یا کسی که دوستی های متعددی داشته خواسته یا ناخواسته تجربه هاش(منظورم تجربه ج ن س ی نیستا تجربه روحیشو میگم) تو دوران بعدش از نظر روحی تاثیر میذاره حالا شما همینو تعمین(درست نوشتم؟) بده به اعتیاد و .....

پ ن:اون کسی ه رفته بود دانشگاههو نیدونم چه فکری کرده ایا کارش درست بوده یا نه؟:hanghead:کاش این باورو داشتیم شناخت فرد با دونستن حرایم زندگیش خیلی فرق داره

:icon_gol:

ممنونم ازتمام کسانی که نظرات ارزشمند خودشون روبیان کردند..همه مابه نحوی بااین موضوع موافق بودیم که تحقیقات محلی رونمیشه زیادبه عنوان سند ومعیاری واسه خوبی یابدی خانواده یاشخصی به حساب آورداماآیابه راستی نمیتوان روی تحقیقات محلی برای انتخاب همسرحساب کرد؟آیااینگونه است که مابه تحقیقات محلی استنادنمیکنیم یعنی اگریه پرس وجویی کردیم وازطرف مقابل گزک گرفتیم بازم اعتنانمیکنیم؟اصلادرچه صورت میشه به این تحقیقات تکیه کرد؟

بنظر خودتون چند نفر اعتنا میکنن؟ متاسفانه 80 درصد ازدواجا احساسیهو طرف دور از منطق تصمیم میگیره

• Like 7
لینک به دیدگاه

مرسی پیمان جان از تاپیکه خوبت،

در کل تحقیقات محلی برای بررسی رفتار و کردار فرد در محل زندگی و همچنین شناخت فرهنگ و شخصیت خانواده به کار برده میشه(این تحقیقات در گزینشهای مختلف هم به گونه ای کاربرد داره مثل استخدام نیروی انسانی) .

اما در تحقیقات محلی امکان ارائه اطلاعات غلط ،غرض ورزی و یا تعریفات زیادی هم وجود داره.

بطور کلی نتایج تحقیقات محلی خیلی دقیق نیست ولی یه شمای کلی در اختیار تحقیق کننده قرار میده .

از تحقیقات محلی به عنوان یکی از پارامترهای شناخت افراد میشه استفاده کرد . برای تکمیل تحقیقات بایستی از روشهای دیگه هم در کنارش استفاده بشه.

• Like 7
لینک به دیدگاه

بنظر خودتون چند نفر اعتنا میکنن؟ متاسفانه 80 درصد ازدواجا احساسیهو طرف دور از منطق تصمیم میگیره

به نظر خودم خیلی افراد هنوز هم به صحبتهای اطرافیان اعتنا میکنند ومیگویندicon_pf%20(34).gif بالاخره تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

بسیار خودم شاهد بوده ام که یه صحبت نابجا در تحقیقات موجب سر نگرفتن وصلتی شده که باید سر میگرفته

متاسفانه بیشتر ما هنوز شعار میدهیم ولی به وقت عمل .........

• Like 5
لینک به دیدگاه

بازم درود

جا داره اينجا يه چيزي بگم يه ماجراي كاملا واقعي : يكي از آشناهاي ما كه دختر بسسسسسسسسسسسسيار زيركي بود با آقا پسري آشنا شد بعد از چند ماه آشنايي و كلي شناخت رو هم آقا اومد خواستگاريش و دختر به خونوادش اصرار ميكرد كه آره من اين آقارو مثل كف دست ميشناسم احتياجي به تحقيق نيست و ... جالب اينجاست كه پدر با اولين مرحله تحقيق از يكي از همسايه ها متوجه شد پسر يك بيمار رواني هست!!!! خلاصه باور نميكنن و با اصرار دختر اين ازدواج صورت ميگيره و چند ماهي نميگذره كه دختر متوجه ميشه همسرش بيمار رواني هست اونم از نوع خطرناك و مهاجم!الانم در آستانه طلاق هستن متاسفانه...

منظورم از نوشتن اين جريانه واقعي از آشنامون اين بود : ما جوونا فكر ميكنيم خودمون يكي رو بشناسيم كافي ديديد كه همه دوستان غير من مخالف اين تحقيقات بودن ولي اين اشتباهه گاهي يك دكتر روانشناسم پي به شخصيت بيمار و مشكلش نميبره چه برسه به افراد غير متخصصي مثل ما ...گاهي با يه تحقيق ساده ميتونيم از سوابق رفتار و كردار يك فرد در جامعه مطلع بشيم و مشاوره قبل از ازدواج با يه دكتر روانشناس هم براي تاييد سلامت رواني و هم براي اينكه ببينيم طرفين كيس مناسبي براي هم هستن يا نه ميتونه مفيد باشه

• Like 6
لینک به دیدگاه
به نظر خودم خیلی افراد هنوز هم به صحبتهای اطرافیان اعتنا میکنند ومیگویندicon_pf%20%2834%29.gif بالاخره تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

بسیار خودم شاهد بوده ام که یه صحبت نابجا در تحقیقات موجب سر نگرفتن وصلتی شده که باید سر میگرفته

متاسفانه بیشتر ما هنوز شعار میدهیم ولی به وقت عمل .........

بنظرم من جای شکر داره چنین وصلتی با خانواده ای با این زود باوری اصلا صورت نگیره

بازم درود

جا داره اينجا يه چيزي بگم يه ماجراي كاملا واقعي : يكي از آشناهاي ما كه دختر بسسسسسسسسسسسسيار زيركي بود با آقا پسري آشنا شد بعد از چند ماه آشنايي و كلي شناخت رو هم آقا اومد خواستگاريش و دختر به خونوادش اصرار ميكرد كه آره من اين آقارو مثل كف دست ميشناسم احتياجي به تحقيق نيست و ... جالب اينجاست كه پدر با اولين مرحله تحقيق از يكي از همسايه ها متوجه شد پسر يك بيمار رواني هست!!!! خلاصه باور نميكنن و با اصرار دختر اين ازدواج صورت ميگيره و چند ماهي نميگذره كه دختر متوجه ميشه همسرش بيمار رواني هست اونم از نوع خطرناك و مهاجم!الانم در آستانه طلاق هستن متاسفانه...

منظورم از نوشتن اين جريانه واقعي از آشنامون اين بود : ما جوونا فكر ميكنيم خودمون يكي رو بشناسيم كافي ديديد كه همه دوستان غير من مخالف اين تحقيقات بودن ولي اين اشتباهه گاهي يك دكتر روانشناسم پي به شخصيت بيمار و مشكلش نميبره چه برسه به افراد غير متخصصي مثل ما ...گاهي با يه تحقيق ساده ميتونيم از سوابق رفتار و كردار يك فرد در جامعه مطلع بشيم و مشاوره قبل از ازدواج با يه دكتر روانشناس هم براي تاييد سلامت رواني و هم براي اينكه ببينيم طرفين كيس مناسبي براي هم هستن يا نه ميتونه مفيد باشه

سمیرا من قبلا هم گفتم دوران نامزدی دوران دل و قلوه دادن گرفتن نیست دوران ریز بینی و تیز بینیه رفتار طرفه که متاسفانه جوونای ما به جای اینکه سعی کنن برن تو خانواده طرف و رفتار خانواده و فرد تو خانواده ببینن میرن میشینن زیر درخت چنار اسم بچه انتخاب میکنن

کسی که مشکل روحی داره باید یه جا یه سوتی داده باشه ولی این طرف مقابل ریز بین نبود که ندید یا بخاطر علاقه شدیدش نخواست که ببینه مگه اینکه طرف خیلی بازیگر قهاری باشه که مریضای روحی معمولا تو برخورد اجتماعی کاراشون مشخصه:icon_gol:

• Like 10
لینک به دیدگاه
بنظرم من جای شکر داره چنین وصلتی با خانواده ای با این زود باوری اصلا صورت نگیره سمیرا من قبلا هم گفتم دوران نامزدی دوران دل و قلوه دادن گرفتن نیست دوران ریز بینی و تیز بینیه رفتار طرفه که متاسفانه جوونای ما به جای اینکه سعی کنن برن تو خانواده طرف و رفتار خانواده و فرد تو خانواده ببینن میرن میشینن زیر درخت چنار اسم بچه انتخاب میکننکسی که مشکل روحی داره باید یه جا یه سوتی داده باشه ولی این طرف مقابل ریز بین نبود که ندید یا بخاطر علاقه شدیدش نخواست که ببینه مگه اینکه طرف خیلی بازیگر قهاری باشه که مریضای روحی معمولا تو برخورد اجتماعی کاراشون مشخصه:icon_gol:
درود باصحبتهای شماموافقمیه نکته هست که باساده لوحی وزودباوری کمی متفاوت است...اعتمادمثل الماس میمونه سخت ترین ماده ست درعین حال شکننده ترین هرچی اعتمادبیشتربشه زودترشکسته میشه.شماازکسی که بهش اعتمادنداری اگه دروغ بشنویدناراحت نمیشی امااگه کسی که بهش اعتمادداری کسی بگهکه به شمادروغ گفته حتی یک نفربیشتربهش شک میکنی که نکنه ازاعتمادمن سوءاستفاده کنه؟پس حتی یه خبرناصحیح دریه تحقیق غلط میتونه پایه های زندگی روتامدتهامتزلزل کنه
  • Like 7
لینک به دیدگاه
بنظرم من جای شکر داره چنین وصلتی با خانواده ای با این زود باوری اصلا صورت نگیره

سمیرا من قبلا هم گفتم دوران نامزدی دوران دل و قلوه دادن گرفتن نیست دوران ریز بینی و تیز بینیه رفتار طرفه که متاسفانه جوونای ما به جای اینکه سعی کنن برن تو خانواده طرف و رفتار خانواده و فرد تو خانواده ببینن میرن میشینن زیر درخت چنار اسم بچه انتخاب میکنن

کسی که مشکل روحی داره باید یه جا یه سوتی داده باشه ولی این طرف مقابل ریز بین نبود که ندید یا بخاطر علاقه شدیدش نخواست که ببینه مگه اینکه طرف خیلی بازیگر قهاری باشه که مریضای روحی معمولا تو برخورد اجتماعی کاراشون مشخصه:icon_gol:

مينا جان باهات موافقم گفته هام خلاف نظر تو نبود فقط مكملش بود تحقيق مكمل هست نه اصل ...موضوع بحث استارتر اين نبود كه آيا فقط تحقيق كافيه ! موضوع اين بود كه ميتونه سند معتبر باشه براي تصميم گيري يانه ؟!خوب مسلما منم ميگم نه! تحقيق در كنار شناخت هست . اصل شناخت طرفين هست و تحقيق باعث ميشه كه از ديد يه شخص ثالث به اون فرد بنگريم و 100% لازمه حالا نميدونم چرا بعضيا با اين تحقيق انقدر سرسختانه مقاومت ميكنن!!!

در مورد اونايي هم كه ميگي زير درخت چنار (البته فك كنم بيد بوده باشه) ميشينن حرف ميزنن با هم بايد بگم اونا قصدشون ازدواج نيست و يه ارتباط بدون محدوده زماني رو شروع كردن و واسه هم جگر به سيخ ميكشن و الا اگه زير نظر خونواده و با محدوديت زماني براي آشنايي خودشونو آماده كنن وقتي براي حرفهاي صد تومن يه غاز نخواهند داشت.

• Like 6
لینک به دیدگاه

با سلامی دوباره خدمت شما عزیزان

در ابتدا سوال کردم که آیا نتیجه این تحقیقات میتونه سند معتبری برای خوبی یا بدی خانواده ای باشه؟

خوب جواب مشخص شد که نه!!که البته درسته...:a030:

در ادامه میایم سر موضوع اصلی وپرسش اصلی این میزگرد:

اصلا تحقیقات محلی چه نقشی میتونه تو انتخاب همسر داشته باشه؟

در توضیح:

دوحالت ممکنه واسه انتخاب همسر بیوفته:

1. شما بعد آشنایی وبا عقل ودرایت خودتون شخص رو آدم لایقی برای زندگی میدونید اما تحقیقات محلی خلاف این رو به خانواده شما ثابت کرده
  2. شما در ارتباط با شخص اصلا اون رو لایق تشکیل یه زندگی مشترک با خودتون نمیبینید اما خانواده تون با تحقیقات محلی بهشون مسجل شده که این شخص آدم خوبیه ومیتونه شما رو خوشبخت کنه

شما به کدوم نتیجه تحقیقات توجه میکنید؟چرا؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

در ابتدا سوال کردم که آیا نتیجه این تحقیقات میتونه سند معتبری برای خوبی یا بدی خانواده ای باشه؟

در توضیح:

1. شما بعد آشنایی وبا عقل ودرایت خودتون شخص رو آدم لایقی برای زندگی میدونید اما تحقیقات محلی خلاف این رو به خانواده شما ثابت کرده
  2. شما در ارتباط با شخص اصلا اون رو لایق تشکیل یه زندگی مشترک با خودتون نمیبینید اما خانواده تون با تحقیقات محلی بهشون مسجل شده که این شخص آدم خوبیه ومیتونه شما رو خوشبخت کنه

1- باید دید علت این اختلاف در نتیجه چی بوده

2- در این حالت باید کلا قیدشو زد و اصلا بهش فکر نکرد:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه

خوب تااینجای بحث من اینگونه نتیجه میگیرم که

1. تحقیقات محلی واسه شروع زندگی مشترک نیازه
  2. تحقیقات محلی تنها به صورت مکمل در کنار شناختهای دیگر قرار میگیرد ونمیتوان تحقیقات محلی را به تنهایی سند وملاکی برای خوبی یا بدی خانواده یا شخص قراداد.

• Like 3
لینک به دیدگاه

در توضیح:

تحقيقات محلي اگه خوبو عالي باشه تازه ميرم سراغه سايره معيارا و بررسي ميكنم ولي اگه منفي باشه همون اولش ردش ميكنم:a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
تحقيقات محلي اگه خوبو عالي باشه تازه ميرم سراغه سايره معيارا و بررسي ميكنم ولي اگه منفي باشه همون اولش ردش ميكنم:a030:
یعنی درصدیاحتمال نمیدی که این تحقیقات خطاداشته باشه؟ اگه بگن بده دیگه ادامه نمیدی؟
  • Like 1
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

1- تو مورد اول ؛ باعث میشه که بیشتر تحقیق بشه و اون مواردی که تو تحقیقات محلی مشخص شده رو بیشتر روشون دقت شه، مثلا میگن تو تحقیقات محلی که طرف معتاده، باید به این موضوع تو همین مدت آشنایی توجه بشه ؛

شاید راست باشه شاید دروغ... ؛اما اینکه وقتی تو تحقیقات محلی بگن طرف آدم لایقی نیست؛ این باعث نمیشه کلا قیدشو بزنیم که %28279%29.gif

2- تو این وضع هم ؛ که دیگه کلا وقتی خودمون ببینیم لایق نیست که نیست دیگه؛ تحقیقات محلی مهم نیست %282332%29.gif

لینک به دیدگاه
یعنی درصدیاحتمال نمیدی که این تحقیقات خطاداشته باشه؟ اگه بگن بده دیگه ادامه نمیدی؟

نه چون تجربه ثابت كرده ممكنه يك نفر اشتباه كنه ممكنه 2 نفر اشتباه بگن ولي اگه 4 يا 5 تا همسايه به اتفاق يه چيزيرو بگن مطمئنا درسته!!!!:a030: اگه بگن بده درجا جوابه منفي ميدم:w02:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...