رفتن به مطلب

...::بیست وسومین میزگرد خانواده با موضوع:نقش تحقیقات محلی در انتخاب همسر::...

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما عزیزان

نمیدونم تاحالا حتما اگه دختر هستید خواستگار داشتید واگر پسر باشید چند جایی رو به خواستگاری رفتید

بعد از اینکه خانوانده طرف مقابل رو دیدید غیر از اینکه با صحبتهای اولیه کمی نسبت به اونا شناخت پیدا میکنید

اما مرسومه که یه تحقیقات محلی روهم انجام میدهند واسه اینکه نسبت به اون خونواده شناخت پیداکنند..

میزگرد این دوره مربوط میشه یه همین تحقیقات محلی.

به نظر شما آیا این تحقیقات میتونه سند معتبری بر خوبی یا بدی خانواده ها باشه؟

منتظر نظراتتون هستم:icon_gol::a030:

• Like 31
لینک به دیدگاه

سند می تونه باشه ... معتبر هم می تونه باشه ... ولی نباید زیاد روش حساب کرد ...

چون دیدم همسایه ها یا همکارانی که نخواستن تو این مسایل دخالت کنن و خوبه طرف رو گفتن ...

بعدها پسر/دختر یه سری مسائل و ناهنجاری های رفتاری رو فهمیدن ...:icon_pf (34):

• Like 17
لینک به دیدگاه

به نظر من نه !

تو این دوره زمونه پدرو مادر بچشونو نمیشناسن .. چ برسه همسایه !!

فقط میتونن تو ظاهر طرف نظر بدن .. بقیش حرف مفته !!

جدیدا هم ک زرنگ شدن قبل تحقیقات با بروبچ محل هماهنگ میکنن .. ( شیرنیشون محفوظه )

• Like 20
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

تاحدودی میتونه درست باشه؛

گاهی وقتا اگه همسایه ها با اون خونواده خوب باشن؛ نمیان بدی هاش رو بگن,

اگه هم بد باشن ؛ شاید دروغ بگن و....

کلا همسایه ها به نظر من سند معتبری نیستن :ws37:

لینک به دیدگاه

نه... کلا از نظر من بی معنا هست هیچ سندیتی هم نداره...

خود اون خانواده و همون فرد مقابل رو باید خودت بشناسی... دیگه بدی و خوبی افراد نشانه هایی داره... اینطوری نیست که یک دیو بتونه خودش رو فرشته نشون بده...

• Like 18
لینک به دیدگاه
به نظر من نه !

تو این دوره زمونه پدرو مادر بچشونو نمیشناسن .. چ برسه همسایه !!

فقط میتونن تو ظاهر طرف نظر بدن .. بقیش حرف مفته !!

جدیدا هم ک زرنگ شدن قبل تحقیقات با بروبچ محل هماهنگ میکنن .. ( شیرنیشون محفوظه )

نه اصلا نمیشه روی این تحقیقات حساب باز کرد.......

دوتا دشمن تو محل داشته باشی دیگه باید دور همه چیزو خط بکشی......

به نظر من هم نمیشه رو تحقیقات محلی حساب کرد hanghead.gif

به دلایل مختلف که قسمتهایی رو دوستان اشاره کردند از جمله

• ممکنه کسی از روی دوستی یا دشمنی پاسخهای نادرست وغیرواقعی بده یا اصلا شناختی نداشته باشه
  • گستردگی محلات وعدم شناخا همسایه نسبت به همسایه

یه دلیل دیگه هم که به ذهن خودم میرسه اینه که هیچ کس اگه بخواد خلافی مرتکب بشه تو محله شون اون خلاف رو نمیکنه ونمیشه به اینکه همسایه ها میگن خوبه یا بده تکیه کرد

اما اگه تحقیقات محلی هم نشه کرد چطور میشه اون خانواده رو شناخت؟:ws52:

• Like 16
لینک به دیدگاه

موافقم...

• Like 9
لینک به دیدگاه

نه به نظر من سند نیست 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

همون طور که خودتم گفتی پیمان تو این قضیه خیلی چیزا دخیله مثلا همون دشمنی یا .. که خودت گفتی

vahidrk.gif

یه عده هم من دیدم که فقط تعریف می کنن حتی اگه دختره اون جووری که می گن نباشه می گن هست:ws52:

مثلا من خودم شنیدم می گن خیلی دختر خوووبیه و چادریه w58.gif...در حالی که من اصلا چادر نمی پوووشم :ws28:

می دونی معمولا تو تحقیقات کسی که اطلاعات می ده من تا اونجایی که دیدم معمولا تعریف و تایید می کنه او دختر یا پسر مورد نظر و .

hanghead.gif

به نظر من واسه شناختن خونواده طرف باس یه مدت باهاشون رفت و آمد داشته باشیم :ws3:

البته اوونم زیاد معتبر نیست :w16:

• Like 16
لینک به دیدگاه
به نظر من هم نمیشه رو تحقیقات محلی حساب کرد :hanghead:

به دلایل مختلف که قسمتهایی رو دوستان اشاره کردند از جمله

• ممکنه کسی از روی دوستی یا دشمنی پاسخهای نادرست وغیرواقعی بده یا اصلا شناختی نداشته باشه
  • گستردگی محلات وعدم شناخا همسایه نسبت به همسایه

یه دلیل دیگه هم که به ذهن خودم میرسه اینه که هیچ کس اگه بخواد خلافی مرتکب بشه تو محله شون اون خلاف رو نمیکنه ونمیشه به اینکه همسایه ها میگن خوبه یا بده تکیه کرد

با رفت و آمد

ولی درکل ازدواج مثل یک هندونه سربسته هست هیچ چیزی توش معلوم و صددرصد نیست..

آدمها تا زیر یک سقف نروند و مشکلات یا خوشیهای زندگی رو حس نکنند وجود خودشون نشون نمیدهند..:hanghead:

• Like 15
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

خب یه مدت باید با همون خونواده رفت و آمد بشه ؛ کم کم یه چیزایی از اون خونواده و اخلاق و ... میشه فهمید؛

حالا من یه خاطره از همین تحقیقات محلی براتون بگم؛

یکی از آشناهامون پسرشو بر میداره و میره تو محل تحقیق؛ میره از همسایه دختره مورد نظر ؛ در مورد خونوادش میپرسن

اون همسایه دعوتشون میکنه تو خونه و دختر خودشو معرفی میکنه هی از دختره خودشون تعریف :persiana__hahaha:و از دختر همسایه بدی میکنه

خدا نکنه تو این تحقیقات محلی از همسایه هایی که دختر مجرد دارن بخواد تحقیق کنن....(2332).gif

لینک به دیدگاه

خب نظر منم مث دوستانه

اگه واقعا اینقد ناشناس باشن که با تحقیقات محلی بخوان اشنا باشن چیز خیلی درستی نیست.

ولی چه راهی برای شناخت خانواده خوبه بهتره خونواده ها قبل ازون با همدیگه اشنا باشن اگه اشنایی دورم باشه دیگه تحقیقات محلی یه اون صورت خطرناکی که میتونه باشه نیست اونم توی ایندوره که روده راست توی شکم مردم نمیابی

اگرم این اشنایی دورو نداشتن بالخره توی رفت وامدا مشخص میشه ولی اکتفا به تحقیقات محلی اصن درس نیست (به نظرم)

• Like 13
لینک به دیدگاه
با سلام خدمت شما عزیزان

نمیدونم تاحالا حتما اگه دختر هستید خواستگار داشتید واگر پسر باشید چند جایی رو به خواستگاری رفتید

بعد از اینکه خانوانده طرف مقابل رو دیدید غیر از اینکه با صحبتهای اولیه کمی نسبت به اونا شناخت پیدا میکنید

اما مرسومه که یه تحقیقات محلی روهم انجام میدهند واسه اینکه نسبت به اون خونواده شناخت پیداکنند..

میزگرد این دوره مربوط میشه یه همین تحقیقات محلی.

منتظر نظراتتون هستم:icon_gol::a030:

نه بنظرم خیلی مسخره هم هست

همسایه چه شناختی رو ادم داره الانم که همسایه ها حتی همو نمیشناسن

بهترین راه شناخت مسافرت دو تا خونوادس:gnugghender:ملاقاتا هم شناخت نمیشه دو ساعت میری خونه طرف فقط به به چه چه است اما امون از این مسافرتا که بندا رو به اب میده:icon_razz:

• Like 12
لینک به دیدگاه

نه اصلا نمیشه رو تحقیقات محلی حساب کرد

همسایه ها رو هم شناخت ندارن اگرم کسی بد باشه نمی گن

برخورد آدما بیرون از خونه و با خونوادشون فرق داره

• Like 11
لینک به دیدگاه

منم با نظر مینا موافقم.فکر میکنم بهتر اینه که دو تا خونواده ها با هم مثل دوست خانوادگی برن مسافرت یکی دو سه روزه...اینجوری بهتر میشه همدیگه رو شناخت...از بزرگان هم همیشه گفتن که به مسافرت برین اگه میخواین بیشتر با کسی آشنا بشین

یه موردی رو یکی از دوستام بهم گفته.دوتا خانواده با هم میرن مسافرت اینا هی میبینن که ماشین پسره اینا هر چند وقت یه بار توقف میکنن و اینا....بعدش معلوم میشه که پسره معتاد بوده و....

یه مورد دیگه هم که دختره و خانوادهش خیلی آدمای خوبی بودن ،همسایه ناجوری داشتن که همه خواستگاراشو رد میکرده و ازشون بد میگفته.

تحقیقات محلی هم یه شناخت خیلی خیلی مختصر میتونه به آدم بده در حد اینکه شاید چند نفرن و اینجور مسائل...اما تو دوره زمونه ای که خیلی ها حتی خودشون رو هم نمیشناسن اکتفا کردن به این تحقیقات به هیچ وجه کارساز نیست:a030:

• Like 12
لینک به دیدگاه

خیلی جزئی ومختصر!

انقد نیس که فقط با ی تحقیق محلی همه چیز دس آدم بیاد!

تازه دختر و پسر باهم نامزد میکنن 1 سالم با هم در ارتباطن وقتی میرن زیر ی سقف هر دوشون میگن متفاوتی از چیزی که فک می کردم چه جوری میشه فقط به حرف ی همسایه که معلوم نیس از روی قصد و قرض حرف زده یا از روی دوستی خیلی چیزا رو نگفته اعتماد کرد!:5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 9
لینک به دیدگاه

به نظر من تحقیقات جزو واجباته البته در حد نرمالش ...

تحقیق از خانوده ی طرف در محله و از اشنایان

و از خود فرد در محیط کار و دوستان ... :icon_redface:

• Like 7
لینک به دیدگاه
به نظر من تحقیقات جزو واجباته البته در حد نرمالش ...

تحقیق از خانوده ی طرف در محله و از اشنایان

و از خود فرد در محیط کار و دوستان ... :icon_redface:

حد آنرمالش چطوری میشه؟w58.gif

یه کم توضیح بدید ممنون میشم:a030:

• Like 8
لینک به دیدگاه

به نظر من تا حدودی میتونه معتبر باشه !

به هر حال همسایه ها و آشنایان بیشتر با اون خانواده در تعامل بودن ! اما چیزی که اینجا مسلمه اینه که نباید زیاد روی این تحقیقات حساب کرد!

چون بر فرض مثال بعضی از خانواده ها سعی میکنن وجهه ی اجتماعیشون رو بالا بگیرن در حالی که از درون پاشیده شدن ! یا توی خانواده مشکل دارن !

ملاک اصلی از نظر من همون آشنایی قبل ازدواجه که خیلی موثره توی شناخت دو طرف :ws37:

• Like 6
لینک به دیدگاه
حد آنرمالش چطوری میشه؟w58.gif

یه کم توضیح بدید ممنون میشم:a030:

آخه یه بنده خدایی واسش خواستگار اومده بود ... خواستگارشم 30 ساله بود ... رفته بود دانشگاهی که طرفش درس می خونده پرونده های دانشگاهشو زیر و رو کرده icon_pf%20%2834%29.gif ... شاید بنده خدا در دوران دانشجویی اشتباهی انجام داده باشه و نخواد کسی بدونه و پشیمونم باشه ...

یا از این جور گور کنی ها رو قبول ندارم ... مهم اونیه که الان هست نه اینکه گذشتش چی بود :ws3: .... یا یکی به خاطر اینکه داداش خواستگارش 20 سال پیش با نامزدش به هم زده، خواستگارشو رد کرده icon_pf%20%2834%29.gif

گذشته رفته و دیگه بر نمیگرده ... :w02: ... حال را دریاب که کی هست و چی هست و چه اخلاقایی خودش و خونوادش دارن ....

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...