رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام مجدد

پروژه این کار آزمایشگاهی نیست و صنعتیه که مربوط به دیگ بخاره.

آدرس ورودیهایی که روی خود پی ال سی است 8 ورودیه و 6 خروجی که در نرم افزار باید از x0 تا x7 و خروجیش از y0 تا y5 نوشته میشه.

من به دلیل اینکه به تعداد ورودیه بیشتری نیاز داشتم 2 تا مازول دیگه (اکسپنشن) اضافه کردم.که اولین ماژول بعد از سی پی یو 16 ورودی داره و ماژول بعدیش 8 ورودی.

حالا میخوام بدونم آدرس این ماژولها با توجه به اینکه اولین ماژولم 16 ورودیه و دومین ماژول 8 ورودی به چه صورت نوشته میشه.

خیلی زحمت دادم ولی چاره ای نیست

امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

سلام موذب نباشید و راحت صحبت کنید

یعنی شما سه ماژول I/O دارید/.

اولی :

x00 , x01 , x02, x03 , x04 , x05 , x06 , x07

Y00 , Y01 , Y02 , Y03 , Y04 , Y05

دومی رو شما اضافه کردید:

x10 , x11 , x12, x13 , x14 , x15 , x16 , x17 , x20 , x21 , x22, x23 , x24 , x25 , x26 , x27

خروجی هم بهمین منوال:

سومی رو شما اضافه کردید:

x30 , x31 , x32, x33 , x34 , x35 , x36 , x37

خروجی هم ...

باز هم سوالی بود بپرسید اما دیتاشیتشون هم خیلی میتونه کمکتون کنه از نت دانلود کنید

لینک به دیدگاه

اولی :

دومی رو شما اضافه کردید:

x10 , x11 , x12, x13 , x14 , x15 , x16 , x17 , x20 , x21 , x22, x23 , x24 , x25 , x26 , x27

خروجی هم بهمین منوال:

سومی رو شما اضافه کردید:

خروجی هم ...

باز هم سوالی بود بپرسید اما دیتاشیتشون هم خیلی میتونه کمکتون کنه از نت دانلود کنید

سلام ممنونم مهندس

حالا اگر ماژول دومی که خودمون اضافه کردیم 8 ورودی داشت و ماژول سومی که اونم خودمون اضافه کردیم 16 ورودی داشت به چه صورت میشه؟

چون برام سوال پیش اومد که چرا کاژول دومی از x10 شروع شد مگه نباید x20 باشه؟

خیلی ارادتمندیما

لینک به دیدگاه
سلام ممنونم مهندس

حالا اگر ماژول دومی که خودمون اضافه کردیم 8 ورودی داشت و ماژول سومی که اونم خودمون اضافه کردیم 16 ورودی داشت به چه صورت میشه؟

خیلی ارادتمندیما

من هنوز مهندس نیستم چون چیزی بلد نیستم

شما دل نمیدین به جواب سوالاتون؟

صفحه قبل تو اولین نقل قولی که ازتون گرفتم بصورت رنگی توضیح استارترو باز کردم و منظورشو تفسیر کردم

لینک به دیدگاه
من هنوز مهندس نیستم چون چیزی بلد نیستم

شما دل نمیدین به جواب سوالاتون؟

صفحه قبل تو اولین نقل قولی که ازتون گرفتم بصورت رنگی توضیح استارترو باز کردم و منظورشو تفسیر کردم

من عذر خواهی میکنم...

لینک به دیدگاه

اولی :

دومی رو شما اضافه کردید:

خروجی هم بهمین منوال:

سومی رو شما اضافه کردید:

خروجی هم ...

حالا اگر میشه لطف میکنید مثل نقل قول بالا که زحمت کشیدید برای این هم توضیح بدید.ممنون میشم

لینک به دیدگاه
سلام ممنونم مهندس

خیلی ارادتمندیما

:w58:منظورتون توضیح دوباره اینه؟

منظورم از دومی همون اولین ماژولیه که شما اضافه کردین

این برای جدیده:

8تا ورودی

x10 , x11 , x12, x13 , x14 , x15 , x16 , x17

16 ورودی:

x20 , x21 , x22, x23 , x24 , x25 , x26 , x27 , x30 , x31 , x32, x33 , x34 , x35 , x36 , x37

عدد اول بعد از ایکس از 0 شروع میشه و به 7 ختم میشه و با توجه به تعداد ورودی ها تغییر میکنه

عدد دوم بعد از عدد اولی که بعد ایکس اومده هم از 0 و...

برای دونستن راجع به بیت و بایت و ورد و ... به کتاب موریس مانو مراجعه کنید

من با دلتا و سافرای سیمولینک و اینترفیسش اشنا نیستم

لینک زیر بنظرم باید بتونه جواب سوالایی که بعدا هم پیش خواهد امد رو پاسخگو باشه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان برای راه اندازی سرو درایو و سیم بندی نیاز به راهنمایی دارم

اینم منوال درایو

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

درود

دوستان کسی منوال فارسی درایو leadshine رو داره؟

لینک به دیدگاه

سلام

من یک سوال دارم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره

3 موتور دارم که اینا باید سرعتهاشون با هم سنکرون باشن و در مواردی سرعت موتور 2 و 3 نسبت به موتور 1 . 30 درصد کاهش یا افزایش داشته باشه.

در حقیقت موتور 1 ما مستر هست....روی شفت موتور 1 انکودر 200 پالس نصب شده.آیا با دستور SPD میشه این کارو کرد؟

من میخوام از انکدری که موتور 1 داره میچرخونتش بتونم تو یک رجیستر مقدارشو ذخیره کنم که بتونم اونو به کانال های خروجی بدم و از اونم به ورودیه آنالوگ اینورتر 2 و3....

ببخشید طولانی شد بی صبرانه منتظرم...تشکر از دوستام:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

من یک سوال دارم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره

3 موتور دارم که اینا باید سرعتهاشون با هم سنکرون باشن و در مواردی سرعت موتور 2 و 3 نسبت به موتور 1 . 30 درصد کاهش یا افزایش داشته باشه.

در حقیقت موتور 1 ما مستر هست....روی شفت موتور 1 انکودر 200 پالس نصب شده.آیا با دستور SPD میشه این کارو کرد؟

من میخوام از انکدری که موتور 1 داره میچرخونتش بتونم تو یک رجیستر مقدارشو ذخیره کنم که بتونم اونو به کانال های خروجی بدم و از اونم به ورودیه آنالوگ اینورتر 2 و3....

ببخشید طولانی شد بی صبرانه منتظرم...تشکر از دوستام:icon_gol:

سلام دوست عزیز شما اول باید بیبنی که مدل plc چی میخوای استفاده کنی . چون بعضی از مدل ها دستور spd پشتیبانی نمیکنه مثل 14ss .

دوم اینکه اینورتر های شما باید قابلیت وصل شدن انکدر داشته باشه که بتونه سرعت موتور خودش بخونه و فرکانس طوری تنظیم کنه که سرعت موتورش با مقداری که شما بهش دادی یکسان کنه.

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز شما اول باید بیبنی که مدل plc چی میخوای استفاده کنی . چون بعضی از مدل ها دستور spd پشتیبانی نمیکنه مثل 14ss .

دوم اینکه اینورتر های شما باید قابلیت وصل شدن انکدر داشته باشه که بتونه سرعت موتور خودش بخونه و فرکانس طوری تنظیم کنه که سرعت موتورش با مقداری که شما بهش دادی یکسان کنه.

مرسی که جواب دادید

من از مدل sv استفاده میکنم.

در ضمن من نمیخوام انکدرو به اینورتر متصل کنم.در حقیقت انکدرو شفت خروجی گیربکس موتور اول (مستر) میچرخونه و بقیه درایوها با اون فرکانس میگیرن .

حالا ما باید برنامه ای بنویسیم که از طریق ورودیهای آنالوگ اینورتر 2و3 (مثلا تو دلتا AVI) بتونیم ولتاژ 10-0 رو اعمال کنیم و طبق سرعت موتور 1 بطور سنکرون کار کنه.

خواستم راهنماییم کنید.من ذهنم به spd رسید ولی نمیدونم به چه صورت باید برنامشو بنویسم.

ممنون از لطفت آقا رسول:icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی که جواب دادید

در ضمن من نمیخوام انکدرو به اینورتر متصل کنم.در حقیقت انکدرو شفت خروجی گیربکس موتور اول (مستر) میچرخونه و بقیه درایوها با اون فرکانس میگیرن .

حالا ما باید برنامه ای بنویسیم که از طریق ورودیهای آنالوگ اینورتر 2و3 (مثلا تو دلتا AVI) بتونیم ولتاژ 10-0 رو اعمال کنیم و طبق سرعت موتور 1 بطور سنکرون کار کنه.

خواستم راهنماییم کنید.من ذهنم به spd رسید ولی نمیدونم به چه صورت باید برنامشو بنویسم.

:4564:

لینک به دیدگاه

سلام

نحوه پیکر بندی ماژول خروجی آنالوگ(dvp04da) رو هر کس میدونه به من بگه....

از دستور to باید استفاده بشه؟

چرا تو ویزارد برای رجیستر 5 که مربوط به خروجیه کانال 1 هست نمیشه؟

بد گیر کردم

لینک به دیدگاه
مرسی که جواب دادید

سلام . اقا شرمنده که دیر به دیر میام.

بله درسته که شما میخوای سرعت موتور ۲ و ۳ هم سرعت موتور ۱ بشه . ولی اینورتر موتور های ۲ و ۳ باید توسط انکدر سرعت موتور خودشون بخونن چون ممکنه توی گیر بکس یا هر چیز دیگه شما خلصی و , لقی و... داشته باشی و این باعث بشه که سرعت خروجی گیربکس دقیقا طبق محاسبات نباشه و سرعتش کم یا زیاد بشه پس حتما این موضوع باید رعایت بشه

لینک به دیدگاه
سلام . اقا شرمنده که دیر به دیر میام.

بله درسته که شما میخوای سرعت موتور ۲ و ۳ هم سرعت موتور ۱ بشه . ولی اینورتر موتور های ۲ و ۳ باید توسط انکدر سرعت موتور خودشون بخونن چون ممکنه توی گیر بکس یا هر چیز دیگه شما خلصی و , لقی و... داشته باشی و این باعث بشه که سرعت خروجی گیربکس دقیقا طبق محاسبات نباشه و سرعتش کم یا زیاد بشه پس حتما این موضوع باید رعایت بشه

آقا رسول من با ولوم و اینورتر این کارو کردم.به این صورت که ولوم به ورودی آنالوگ اینورتر اول وارد میشه و از خروجی آنالوگش هم به اینورترهای 2 و 3 وارد میشه و با تنظیمات پارامتری خود اینورتر سرعتها رو با هم یکسان میکنیم.

اما حالا میخوام همین کارو با پی ال سی دلتا مدل sv انجام بدم.یک برنامه هم نوشتم که فکر کنم این کارو بکنه .نمدونم چه جوری بذارمش اینجا شما هم ببینید درسته یا اگر اشکال داره بگید

بدون انکدر برنامه نوشته شده.یه رجیستر عدد 0 تا 4000 رو به ورودی اول پی ال سی با دستور to وارد میکنه و....

لینک به دیدگاه
آقا رسول من با ولوم و اینورتر این کارو کردم.به این صورت که ولوم به ورودی آنالوگ اینورتر اول وارد میشه و از خروجی آنالوگش هم به اینورترهای 2 و 3 وارد میشه و با تنظیمات پارامتری خود اینورتر سرعتها رو با هم یکسان میکنیم.

اما حالا میخوام همین کارو با پی ال سی دلتا مدل sv انجام بدم.یک برنامه هم نوشتم که فکر کنم این کارو بکنه .نمدونم چه جوری بذارمش اینجا شما هم ببینید درسته یا اگر اشکال داره بگید

بدون انکدر برنامه نوشته شده.یه رجیستر عدد 0 تا 4000 رو به ورودی اول پی ال سی با دستور to وارد میکنه و....

ببخشید اشتباه نوشتم ورودی پی ال سی....منظورم خروجی پی ال سی بود

لینک به دیدگاه
مرسی که جواب دادید

درود دوست عزیز....

به جا انکدر از تاکو ينراتور استفاده کنید......خیلی راحت میشه کارتون و راحت کنترل میکنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...