رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام خسته نباشید

اقا مهدی میتونی یه توضیح در مورد به اعشار برد اعداد بدی یعنی به چه درد میخوره

در ضمن من مثلا 2 رو به اعشار میبرم یه عدد دیگه نشون میده یعنی چی؟

سلام خوبی؟

اعشار برد چیه؟؟

متوجه سوالت نشدم....

چرا عدد 2 رو بردی اعشار؟؟؟ چجوری بردی؟؟

لینک به دیدگاه
سلام خوبی؟

اعشار برد چیه؟؟

متوجه سوالت نشدم....

چرا عدد 2 رو بردی اعشار؟؟؟ چجوری بردی؟؟

سلام ممنون عید فطر هم تبریک میگم

منظورم اینه که چطوری یه عددو به اعشار ببرم یعنی اینکه تو فانکشن flt عدد 2 یا یا هر عدد صحیحو میبرم یه عدد دیگه میده

و تا انجا که فهمیدم فانکشن dmovr یرای انتقال و جابجایی اعداد اعشار هست و برای انتقال یه عدد اعشاری باید خود عددو وارد کنی مثل این باید یه f بزاری جلوی عد مورد نظر

منظور اصلی من اینه که این عددو از اچ ام ای چطوری وارد کنم

لینک به دیدگاه

سلام به همگی :icon_gol:

چند وقتی نبودم...

کل انجمن رو زیرو رو کردم ولی جای یه سوال خیلی مهم و اساسی خالیه...(منو که حسابی بیچاره کرده :icon_pf (34):):

نحوه اتصال و تنظیم دور موتور با plc و اینورتر به چه شکلیه؟

یعنی مثلا توسط plc به اینورتر دستور بدیم که بره روی فرکانس 30 ( برای تنظیم دور موتور)

بیصبرانه منتظر راه حل های عزیزانم...:ws37:

لینک به دیدگاه

چند وقتی نبودم...

کل انجمن رو زیرو رو کردم ولی جای یه سوال خیلی مهم و اساسی خالیه...(منو که حسابی بیچاره کرده :icon_pf (34):):

یعنی مثلا توسط plc به اینورتر دستور بدیم که بره روی فرکانس 30 ( برای تنظیم دور موتور)

درود...

از تو منوال اینورتر کد مربوط به فرکانسو نگاه میکنی.... بعد از تو ماکرو عدد 30 رو میریزی تو اون کد

لینک به دیدگاه

چند وقتی نبودم...

این که اقا مهدی گفت مربوط به شبکه میشه . یه راه اسون تر هم هست و اینکه خروجی انالوگ plc وصل کنی به ورودی انالوگ اینورتر .

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقا مهدی و آقا رسول:icon_gol:

بنده برای پروژه کارشناسیم خیلی گیر این دستورم . در حالی که درمورد این مطلب چیزی در سایت های دیگه نیومده ، این میتونه مرجعی برای دیگر دوستان هم باشه ....:icon_redface:

اگه ممکنه دستوراتش رو به صورت عملی همراه با توضیح سخت افزار های استفاده شده (مثلا کارت آنالوگ و...) و سیم بندی آنها توضیح بدین :ws21::5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام ممنون عید فطر هم تبریک میگم

منظورم اینه که چطوری یه عددو به اعشار ببرم یعنی اینکه تو فانکشن flt عدد 2 یا یا هر عدد صحیحو میبرم یه عدد دیگه میده

و تا انجا که فهمیدم فانکشن dmovr یرای انتقال و جابجایی اعداد اعشار هست و برای انتقال یه عدد اعشاری باید خود عددو وارد کنی مثل این باید یه f بزاری جلوی عد مورد نظر

منظور اصلی من اینه که این عددو از اچ ام ای چطوری وارد کنم

ببخشید دیر جواب دادم...فک کردم جواب دادمicon_pf%20%2834%29.gif

خب درست داری انجام میدی دیگه....بله یه عدد دیگه نشون میده که آخر سر هر عملیاتی که روش انجام دادی رو باید با دستور int به دسیمال تبدیل کنی.....

تو اچ ام آی هم به صورت اعشاری میزنی دیگه.... فقط ربطش میدی به plc .... ینی رجیستر مربوط به plc رو تو اچ ام آی فراخوانی میکنی و به صورت اعشار عدد میدی بهش....بعد داخل plc هر عملیاتی که بخوای رو انجام میدی

لینک به دیدگاه
با تشکر از آقا مهدی و آقا رسول:icon_gol:

بنده برای پروژه کارشناسیم خیلی گیر این دستورم . در حالی که درمورد این مطلب چیزی در سایت های دیگه نیومده ، این میتونه مرجعی برای دیگر دوستان هم باشه ....:icon_redface:

اگه ممکنه دستوراتش رو به صورت عملی همراه با توضیح سخت افزار های استفاده شده (مثلا کارت آنالوگ و...) و سیم بندی آنها توضیح بدین :ws21::5c6ipag2mnshmsf5ju3

درود...

خیلی مبحث مفصلیه...

اول در مورد کارتهای آنالوگ بگم:

بعضی plc های دلتا مثل مدل 10sx روی خودش ورودی خروجی آنالوگ داره و نیاز به کارت اکسپند آنالوگ نیست....ولی اگه مدل plc استفاده شده آنالوگ نداشت یا اگر داشت و نیاز به ورودی و خروجی بیشتر داشتی باید از کارت آنالوگ(اکسپند) استفاده کنی

که استفاده از این کارتها به ازای 0تا 10 ولت یه دوری میده بهت.... که باید از رجیسترهای خاص استفاده کنی (از تو منوال باید ببینی).... مثلا d1057 رجیستر آنالوگ کانال دوم ورودی من هست و d1116 رجیستر خروجی آنالوگ کانال اول من هست.... باید از طریق این رجیسترها 0 تا 10 ولت را بخوانی و به اینورتر بفرستی.....

حالا اگه بخوای از این روش استفاده نکنه روش شبکه کردن هم هست:

در این روش مثلا از مد باس rs485 استفاده میکنیم و همه ادواتمون رو شبکه میکنیم...... و معمولا استیشن hmi باید صفر باشد ,plc یک و به همین ترتیب ما بقی ادوات.... در این روش دیگه نیازی به رجیستر نیست و از ماکرو میتونیم سرعت اینورتر رو کنترل کنیم..... مثلا برای راستگرد شدن باید عدد 10 رو به h2000 اینورتر بفرستی تا راستگرد بشه....(این کد برای مدل دلتاس....اینورترهای سایر شرکتها کدهای متفاوتی دارند که باید از منوال پیدا کنی)

روش دیگه ای هم که هست استفاده از پتانسیومترِ:

از سه پایه پتانسیومتر مستقیم سیم میکشی میاری به پایه های اینورتر وصل میکنی..... برای راستگرد چپگرد شدنشم از میکروسوئیچ استفاده میکنی... به این ترتیب که با برخورد به میکروسوئیچ اول راستگرد شده و با برخورد به میکروسوئیچ دوم چیگرد شود...

:a030:

لینک به دیدگاه
درود...

خیلی مبحث مفصلیه...

اول در مورد کارتهای آنالوگ بگم:

بعضی plc های دلتا مثل مدل 10sx روی خودش ورودی خروجی آنالوگ داره و نیاز به کارت اکسپند آنالوگ نیست....ولی اگه مدل plc استفاده شده آنالوگ نداشت یا اگر داشت و نیاز به ورودی و خروجی بیشتر داشتی باید از کارت آنالوگ(اکسپند) استفاده کنی

که استفاده از این کارتها به ازای 0تا 10 ولت یه دوری میده بهت.... که باید از رجیسترهای خاص استفاده کنی (از تو منوال باید ببینی).... مثلا d1057 رجیستر آنالوگ کانال دوم ورودی من هست و d1116 رجیستر خروجی آنالوگ کانال اول من هست.... باید از طریق این رجیسترها 0 تا 10 ولت را بخوانی و به اینورتر بفرستی.....

حالا اگه بخوای از این روش استفاده نکنه روش شبکه کردن هم هست:

در این روش مثلا از مد باس rs485 استفاده میکنیم و همه ادواتمون رو شبکه میکنیم...... و معمولا استیشن hmi باید صفر باشد ,plc یک و به همین ترتیب ما بقی ادوات.... در این روش دیگه نیازی به رجیستر نیست و از ماکرو میتونیم سرعت اینورتر رو کنترل کنیم..... مثلا برای راستگرد شدن باید عدد 10 رو به h2000 اینورتر بفرستی تا راستگرد بشه....(این کد برای مدل دلتاس....اینورترهای سایر شرکتها کدهای متفاوتی دارند که باید از منوال پیدا کنی)

روش دیگه ای هم که هست استفاده از پتانسیومترِ:

از سه پایه پتانسیومتر مستقیم سیم میکشی میاری به پایه های اینورتر وصل میکنی..... برای راستگرد چپگرد شدنشم از میکروسوئیچ استفاده میکنی... به این ترتیب که با برخورد به میکروسوئیچ اول راستگرد شده و با برخورد به میکروسوئیچ دوم چیگرد شود...

سلام اقا مهدی

من تونستم با شبکه مدباس فرکانس کنترل کنم .

ولی هر کار کردم نتونستم رانش کنم:hanghead:

تو منوال نوشته که باید تو رجیستر 2000 بیت 0 ، 1بشه و بیت 1 ، 0 بشه. من تو قسمت ماکرو دستور

BITON ({Link1}2@RW-2000.0)

BITOFF ({Link1}2@RW-2000.1)

مینویسم و کنترل اینورتر هم گزاشتم روی مد باس ولی کار نمیکنه.

مگه همین نیست دستورش:4564:

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه . شما از این سیستم تا حالا تو کارات استفاده کردی ؟

چون یه بنده خدای میگفت که شبکه کردن اینورتر اشتباهه چون نویز میگیره و سرعت مدباس میاید پایین تا حدی که مختل میشه.

لینک به دیدگاه
سلام اقا مهدی

تو منوال نوشته که باید تو رجیستر 2000 بیت 0 ، 1بشه و بیت 1 ، 0 بشه. من تو قسمت ماکرو دستور

BITON({Link1}2@RW-2000.0)

BITOFF({Link1}2@RW-2000.1)

درود...

کجای منوال اینو نوشته؟!

دو بیتی باید بریزی تو 2000.... و اینکه رجیستر 2000h مربوط به چپگرد و راستگرد شدن..... که باید 2000 رو مساوی قرار بدی با عدد مربوط به چپگرد راستگرد... برای ران شدن باید عدد 10 رو بریزی تو 2000 و برای استپ شدن باید عدد 1 رو بریزی....

فرکانس کاری 2001h

لینک به دیدگاه
سلام اقا مهدی

BITON({Link1}2@RW-2000.0)

BITOFF({Link1}2@RW-2000.1)

درود...

کجای منوال اینو نوشته؟!

دو بیتی باید بریزی تو 2000.... و اینکه رجیستر 2000h مربوط به چپگرد و راستگرد شدن..... که باید 2000 رو مساوی قرار بدی با عدد مربوط به چپگرد راستگرد... برای ران شدن باید عدد 10 رو بریزی تو 2000 و برای استپ شدن باید عدد 1 رو بریزی....

رجیستر مربوط به فرکانس 2001h

لینک به دیدگاه
یه سوال دیگه . شما از این سیستم تا حالا تو کارات استفاده کردی ؟

چون یه بنده خدای میگفت که شبکه کردن اینورتر اشتباهه چون نویز میگیره و سرعت مدباس میاید پایین تا حدی که مختل میشه.

آره استفاده کردم...

رفیقت درست میگه...اگه تعداد hmi یا اینورتر بیشتر بشه این روش جواب نمیده....کم میاره....سرعت انتقال میاد پایین که باید از روشای دیگه شبکه استفاده کنی....

لینک به دیدگاه

ممنون مهندس

من کلاس پی ال سی دلتا رفتم دستوری که باکلیدf6واردمیکنیم به من گزینه fromرو گفتن ولی متوجه نشدم

مثلا from k0 k6 d0 k2 میخاستم راجبش توضیح بدید

لینک به دیدگاه
ممنون مهندس

من کلاس پی ال سی دلتا رفتم دستوری که باکلیدf6واردمیکنیم به من گزینه fromرو گفتن ولی متوجه نشدم

مثلا from k0 k6 d0 k2 میخاستم راجبش توضیح بدید

درود...

اینی که شما نوشتید نوعی فراخوانی هستش...ینی از کارت اول من متوسط دما را بخوان و بریز در رجیستر d0

برای توضیحات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید... اون صفحه و صفحه قبلش رو بخونید

لینک به دیدگاه
آره استفاده کردم...

رفیقت درست میگه...اگه تعداد hmi یا اینورتر بیشتر بشه این روش جواب نمیده....کم میاره....سرعت انتقال میاد پایین که باید از روشای دیگه شبکه استفاده کنی....

ممنون آقا مهدی مسئله تا حد زیادی برام روشن شد :hapydancsmil::icon_gol:

فرمودید باید از روش های دیگه شبکه استفاده بشه... میشه روش های بدون نویز شبکه رو هم توضیح بدین :icon_redface:

لینک به دیدگاه
درود...

کجای منوال اینو نوشته؟!

فرکانس کاری 2001h

داش مهدی گل مرسیییییی داری:hapydancsmil:

میگم شبکه تا چنتا جا داره که خوب جواب بده؟

لینک به دیدگاه
ممنون آقا مهدی مسئله تا حد زیادی برام روشن شد :hapydancsmil::icon_gol:

فرمودید باید از روش های دیگه شبکه استفاده بشه... میشه روش های بدون نویز شبکه رو هم توضیح بدین :icon_redface:

داش مهدی گل مرسیییییی داری:hapydancsmil:

میگم شبکه تا چنتا جا داره که خوب جواب بده؟

بابت تاخیر واقعا شرمنده....چند روزی نبودم:icon_gol:

راستش در مورد شبکه من فقط همین نوع رو کار کردم و در مورد بقیش در حد تئوری میدونم چی به چیه.....اما همین شبکه هم داستانها و شاخه های خودشو داره و متاسفانه جزوه و منوال خاصی هم نیست که در مورد همش توضیح داده باشه....

همین مودباس دو نوع rtu و اسکی داره که به صورت فیزیکی سه نوع ارتباط rs232،rs485،rs422

که اینا خودشون باز یه سری استاندارد داره که با چه سرعتی انتقال بده که به صورت پیش فرض همون 7e1 ،9600 .......که میشه با تغییر باد ریت این سرعت رو افزایش داد....

روشای دیگه که خیلی بهتر برای مستر اسلیوهای بیشتر استفاده میشه همیت اترنت و کَن اوپن و چندتای دیگه هستش....

مثلا همین کن اوپن همه رو مستر میشناسه..... اترنت خودش یه ماژول جدا داره

و...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...