رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

وضع وقتی بدتر میشه که طرف بیگناه باشه و فقط از خودش دفاع کرده باشه:icon_razz:

معلوم نيست چند نفر توي دنيا به خاطر همين تشخيص هاي اشتباه و با تعييد يك يا چند انسان الان جونشونو از دست دادن...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 161
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شنیدم قراره یه برنامه تلویزیونی در این مورد پخش شه ...

اگر صحت داره، زمان پخش رو تو این تاپیک اطلاع بدید ...

رو پست صفحه اول بزاریدش ... مرسی ...

من اینو نشنیدم

اگه باشه و اطلاع داشته باشم که حتما حتما این کار رو میکنم

شما هم اگه خبر داشتین بهم بگین تا اینجا به همه اطلاع بدیم:a030:

لینک به دیدگاه
معلوم نيست چند نفر توي دنيا به خاطر همين تشخيص هاي اشتباه و با تعييد يك يا چند انسان الان جونشونو از دست دادن...:icon_pf (34):

متاسفانه خیلیها

ولی این قضاوت دیگه نوبرشه

مردم نمیزارن

من مطمئنم

لینک به دیدگاه
منم اسمم و اضافه کردم :yes:

امیدوارم که موثر باشه

مرسیییییییییی عزیزم

حتما موثر هست

این نامه انعکاس داده خواهد شد

اگه تعداد زیاد باشه حتما تاثیر داره:a030:

لینک به دیدگاه
متاسفانه خیلیها

ولی این قضاوت دیگه نوبرشه

مردم نمیزارن

من مطمئنم

آرزو ميكنم به خير و خوشي بگذره و هيچ انساني كشته نشه مخصوصا به ناحق

منم اين چند روز فرصت نداشتم اخبارو اينارو ببينم مرسي از اينكه بهمون اطلاع دادي عزيزم...منم راي دادم كه اعدام نشه:a030:

لینک به دیدگاه
آرزو ميكنم به خير و خوشي بگذره و هيچ انساني كشته نشه مخصوصا به ناحق

منم اين چند روز فرصت نداشتم اخبارو اينارو ببينم مرسي از اينكه بهمون اطلاع دادي عزيزم...منم راي دادم كه اعدام نشه:a030:

مرسی قربونت بشم

این جور اخبار باید زودی انعکاس داده بشه

حکم اعدامش هفته دیگه هست

نباید بزاریم اجرا بشه

من هر خبری به دستم برسه تو این تاپیک میزارم

امیدوارم این نامه کار خودشو بکنه بخصوص اینکه اکثر استادهای دانشگاه هم امضاش کردن

امیدوارم

براش دعا کنین

لینک به دیدگاه

[h=4]معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست:

به گذشت و رافت خانواده مصيبت ديده در پرونده محيط بان دنا اميدواريم

[/h]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[h=5]سبزپرس – گروه محیط طبیعی: معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در موضوع پرونده محيط بان منطقه حفاظت شده دنا، «اسعد تقي زاده» به گذشت و رافت اسلامي خانواده مصيبت ديده چشم اميد داريم.[/h] به گزارش سبزپرس، «اصغر محمدي فاضل» در نشست صميمانه اي با محيط بانان دوازده استان كشور كه به مناسبت گراميداشت ميلاد حضرت امام رضا (ع) و روز محيط بان در دانشگاه محيط زيست شده بود گفت: در ماجراي آقاي تقي زاده، محيط بان دنا متاسفانه ما شاهد ماجراي تلخي هستيم كه با پيگيري خانواده مقتول و روند طبيعي پرونده حكم از سوي قوه قضائيه صادر شده است.

او ادامه داد: نكته اول اينكه هيچكس وراي قانون نيست و ما به عنوان ضابط قضايي اتفاقاً حساسيت شديدتري به رعايت و اجراي قانون و حفظ جايگاه قضا داريم، نكته دوم هم اينكه در مواردي از اين دست منصفانه نيست كه يكطرفه به قاضي برويم و حكم صادر كنيم. خوب است كه رسانه ها و فعالان محيط زيست و همه ما با انصاف بيشتري با اين ماجرا برخورد كنيم.

فاضل تاکید کرد: مسلماً علاقمندان محيط زيست كه از قطع شدن يك درخت عميقاً دردمند مي شوند از اينكه خون يك انسان به زمين ريخته است رضايت قلبي ندارند، واقعيت اين است كه گرچه شايد همكار و هم لباس بودن با آقاي تقي زاده باعث شود كه به صورت طبيعي با ايشان همدلي كنيم اما اشتباه بزرگي رخ داده و خانواده اي در سوگ از دست دادن جوانشان عزادار شده اند.

او افزود: در حال حاضر ما با جديت دنبال حل ماجرا هستيم، جامعه محيط زيست ايران درد و رنج خانواده مرحوم را درك مي كند ولي اميدواريم با رافت اسلامي و استعانت از حضرت امام رضا (ع) كه امروز ميلاد ايشان است خانواده آن مرحوم از قصاص آقاي تقي زاده بگذرند.

فاضل همچنین خاطر نشان کرد: با شناختي كه از خانواده فرهنگي آن مرحوم وجود دارد و پيگيري هاي سازمان حفاظت محيط زيست، قوه قضائيه و مسئولان استان كهكيلويه و بويراحمد، ما به جد اميدواريم ايشان سرانجام مورد عفو قرار گيرند. شما ترديد نكنيد كه خانواده آن مرحوم هم به مرگ يك جوان ديگر رضايت نخواهند داد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه برخي از رسانه هاي داخل و خارج از كشور آن چنان فضايي به وجود آورده اند كه انگار خانواده آن مرحوم فقط و فقط دنبال حكم قصاص و گرفتن جان يك انسان هستند، در حالي كه من با تجربهای که از زندگي در ميان مردم اين منطقه دارم، مي دانم كه مناعت طبع و روح بخشش در ميان آنها اتفاقاً بسيار پررنگ تر از انتقام جويي است كه به آن دامن زده مي شود.

در ادامه این نشست که با حضور 50 محيط بان از 12 استان تهران، همدان، مازندران، گيلان، آذربايجان غربي، كردستان، كرمانشاه، گلستان، ايلام، لرستان، چهارمحال و بختياري و كهكيلويه و بوير احمد برگزار شد، «خسرو بهلولي» محيط بان استان لرستان به نمايندگي از ساير محيط بانان به بيان مشكلات محيط بانان پرداخت.

او گفت: كار محيط باني توام با عشق و علاقه است، خيلي از همكاراني كه اينجا هستند در دماي 18 درجه زير صفر ساعت ها براي حفاظت از مناطق و گونه هاي طبيعي در برف و كولاك گشت زني مي كنند. بدون هيچ توقع و چشم داشتي از عرصه هاي طبيعي با تمام وجود محافظت مي كنند و ايمان دارند كه ار آب و خاك ايران اسلامي بايد مطابق اصل 50 قانون اساسي براي آيندگان محافظت كرد.

همچنین فاضل بيان کرد: اعتقاد مجموعه دانشگاه محيط زيست به ارزشمندي كار محيط بانان انكار ناپذير است، شما شاهد هستيد كه در اين دانشگاه اسم مجموعه فرهنگي – ورزشي به نام "محيط بان" مزين شده است.

معاون محيط طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه گفت: به تجربه قريب سي سال خدمت در سازمان محيط زيست و معلمي در اين حوزه تقريباً اشراف كاملي به مسائل و مشكلات محيط بانان در كشور دارم، مشكل كمبود نفرات و گستردگي مناطق، توزيع امكانات، مشكلات رفاهي و صنفي، ابراز تمايل براي جابجايي بين منطقه و ادارات و اموري از اين دست از دغدغه هاي طبيعي شما به شمار مي رود كه من ترجيح مي دهم به جاي وعده دادن تا سرحد توانم به صورت عملي كار كنم و با گذر زمان شما انشالله شاهد تغييرات مثبتي خواهيد بود.

در ادامه اين برنامه چند تن از محيط بانان مشكلات و مسائل مناطق خود را با معاون محيط طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست در ميان گذاشتند. در پايان نيز به مناسبت گراميداشت روز محيط بان، لوح يادبودي از سوي فاضل به تمامي محيط بانان حاضر در اين دوره آموزشي اهدا شد.

لینک به دیدگاه

مدير کل محيط زيست کهگيلوئيه و بوير احمد:

سرپرست حقوقي سازمان محيط زيست به استان آمد

ايرن- محمد محمدپور: سرپرست حقوقي سازمان محيط زيست امروز به کهگيلوييه و بويراحمد سفر مي کند.

به گزارش خبرگزاري محيط زيست ايران، پورشيرزاد، مدير کل محيط زيست کهگيلوييه و بويراحمد با اعلام اين خبر گفت:" وي براي رايزني با خانواده مقتول و بررسي پرونده اسد تقي زاده به استان مي آيد."

وي در گفتگو با ايرن ادامه داد:" رايزني ها با خانواده مقتول جهت جلب رضايت آنها ادامه دارد."

پورشيرزاد با بيان اينکه اطلاع رساني درست باعث تسهيل حل مسئله موجود مي شود از جنجال سازي برخي رسانه ها گله کرد.

وي با تاکيد بر اينکه خانواده مقتول خانواده فهيم و فرهنگي است ابراز اميدواري کرد محيطبان زنداني منطقه دنا مورد گذشت قرار بگيرد.

علي سميعي سرپرست حقوقي سازمان محيط زيست پيشتر گفته بود که نمي گذارد محيطبان منطقه دنا قصاص شود.

حکم قصاص اسد تقي زاده از سوي ديوانعالي کشور تائيد شده اما براي اجرا به استيذان رئيس قوه قضائيه نياز دارد.:sad0:

فعالان محيط زيست با ارسال نامه اي خواستار توقف اجراي حکم شدند.

لینک به دیدگاه

در ستایش دره شوری، گراهام بل و فئودالیته

دکتر ناصر کرمی- ابتدا: در بحبوحه دلنگرانی ها برای محیط بان محکوم به اعدام دنا، بیژن فرهنگ دره شوری دیشب زنگ زد و گفت: هیچ وقت به اندازه امروز اموات مرحوم گراهام بل را دعا نکرده ام. پرسیدم چرا؟ گفت به این خاطر که از صبح تا حالا به هر چه خان و کدخدا در کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه سمیرم می شناخته ام زنک زده ام برای نجات اسد تقی زاده.

وقتی تعجب مرا متوجه شد موضوع را بیشتر تفصیل داد: ما دره شوریها سالهای طولانی پیاپی با سمیرمیها در جنگ و صلح بوده ایم. حاصل آن دوره حالا حق نمکی است که خانها و کدحداها و ریش سفیدهای طرفین برای یکدیگر قائلند. وقتی فهمیدم مقتول سمیرمی و متعلق به یکی از خانواده های سرشناس منطقه است معطل نکردم و شروع کردم به زنگ زدن به همه آنهایی که میشناختم و قسم دادنشان برای گرفتن رضایت از خانواده آن مرحوم. جملگی قول همکاری دادند و با توجه به شناختی که از روحیات مردم منطقه دارم بعید نیست سایه چوبه دار از روی سر محیطبان برداشته شود. واقعا اگر گراهام بل نبود من چطور میتوانستم در یک روز با اغلب خوانین و کدخداهای یک کوهستان صعب العبور صحبت کنم؟

بعد: عصر همان روز کسی دیگر هم به من زنگ زده بود. یک خبرنگارمحیط زیست که می خواست ماحصل گفتگویش با یکی از مقامات سازمان محیط زیست را بگوید. برآشفته بود و متعجب. مقام مذکور در پاسخ به انتقادات از سازمان متبوعش به خاطر کم کاری در پرونده محیط بان دنا گفته بود: سازمان تا حالا توانسته این حکم را بگیرد که محیط بانانی که در حین ماموریت کشته می شوند شهید محسوب شوند. اما همه کارها که با هم انجام نمی شود، اینکه محیط بانی ( یعنی یک ضابط قضایی که برای حمل و استفاده از اسلحه مجوز دارد) که در هنگامه ماموریت و درگیری ناچار به قتل یک شکارچی شده، قاتل محسوب نشود کاری است که به هر حال تا حالا نشده! (یعنی محیط بان پدیده عجیبی است که یا شهید می شود یا قاتل و هیچ حد وسطی ندارد). او افزوده بود: به قوه قضائیه هم باید حق داد، چون به هر حال نمی شود اجازه داد کسی به خاطر یک حیوان آدم بکشد. این نگاه یک مقام بلندپایه سازمان حفاظت محیط زیست به ماجراست . . مقامی که اتفاقا خیلی هم بلندپایه است و منصب حقوقی هم دارد.:icon_pf (34):

سرانجام: به فراست بیژن دره شوری باید آفرین گفت. وقتی ساختارها و پدیده های جهان مدرن نومید کننده هستند چاره ای نیست جز درآویختن به ارزشها و روابط نظام فئودالی.

لینک به دیدگاه
سکوت جون ماموریت انجام شد:a030:

امیدوارم هرچه زودتر خبر ازادی این دوستدار و نگهبان طبیعت رو همین جا بزاری

مرسی ساراجان

امیدوارم

یعنی باید آزاد بشه

من هر خبری به دستم بیاد اینجا میزارم تا همه به ها ببینن

مرسی از همراهیت:icon_redface:

لینک به دیدگاه

به نظر من برای جلوگیری از اعدام , تک تک ما می تونیم موثر باشیم.

- وقتی که در مورد قضیه ای مثل جنایت شاهین شهر اصفهان , جریحه دار شدن افکار عمومی باعث میشه پرونده قضایی به طور ویژه و خارج از نوبت پیگیری بشه , پس توی این مورد هم امیدوارم به افکار عمومی بها داده بشه.

- در بعضی موارد خلا قانون احساس میشه و تا اتفاقی نیفته و یکی قربانی نشه, قانونی وضع نمیشه تا تغییر نمیکنه. این هم یه موردشه که اگه محیط بان حین ماموریت کشته بشه شهید حساب بشه ولی اگه توی همون درگیری غالب بشه .....

امیدوارم این محیط بان عزیز , اون قربانی کم فکری و حماقت بقیه نباشه ..

- نمیدونم این campaign جواب میده یا نه؟

همه دعا کنیم..

لینک به دیدگاه
به نظر من برای جلوگیری از اعدام , تک تک ما می تونیم موثر باشیم.

- وقتی که در مورد قضیه ای مثل جنایت شاهین شهر اصفهان , جریحه دار شدن افکار عمومی باعث میشه پرونده قضایی به طور ویژه و خارج از نوبت پیگیری بشه , پس توی این مورد هم امیدوارم به افکار عمومی بها داده بشه.

- در بعضی موارد خلا قانون احساس میشه و تا اتفاقی نیفته و یکی قربانی نشه, قانونی وضع نمیشه تا تغییر نمیکنه. این هم یه موردشه که اگه محیط بان حین ماموریت کشته بشه شهید حساب بشه ولی اگه توی همون درگیری غالب بشه .....

امیدوارم این محیط بان عزیز , اون قربانی کم فکری و حماقت بقیه نباشه ..

- نمیدونم این campaign جواب میده یا نه؟

همه دعا کنیم..

ممنونم دوست خوبم

درسته

همه و تک تک ما میتونیم موثر باشیم

نامه توی سایت سبز پرس گذاشته شده پس قطعا جواب خواهد داد

اخبارهای جدید نشون میده که میخوان تجدید نظر کنن

هر چی تعداد امضا کنندگان بیشتر بشه ، بیشتر تاثیر خواهد گذاشت

و به قول شما خارج از نوبت و دقیق رسیدگی خواهد شد

به امید روزی که این محیط بان عزیزمون آزاد بشه:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...