رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

انجام شد

اعدام نمیشه مطمئنم :yes:

ممنونم:icon_redface:

من هم اگه جای اون محیط بان بودم شاید اون شکارچی رو میکشتم!

(حفاظت از طبیعت از وظایف ماست و اعتقاد دارم از نماز خواندن هم واجب تره)

گرچه احتمال میره این محیط بان بخاطر حفظ جون خودش این کار رو کرده باشه ....

ولی در هر صورت انشالله عاقبت بخیر بشه ...

انشاالله:yes:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 161
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

متأسفانه همه چیز در این مرزوبوم وارونه هست

مأمور باشی حق نداری هیچ کاری بکنی ولی مجرم و شاکی باشی حق و همه بهت میدهند:icon_razz:

امیدوارم که خدای اگر هست به جوونیش رحم کنه

وگرنه از این قضاتی که اون منطقه هست دیگی گرم نمیشه

امیدوارم تجدید نظر بکنن

دعا کنین:sad0:

امیدوارم امضا من هم به درد ادامه زندگی این محیط بان بخوره :164:

حتما میخوره:yes:

واقعا متاسف شدم..

امیدوارم امضای منم تاثیر داشته باشه.:no:

حتما تاثیر داره خانمی:icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام .سیما جان من هم از طرف پدرم که کارشناس محیط زیست هستن اونجا رو امضا کردم

امیدوارم این همراهی خوب ما نتیجه بهتری رو برای همه به ارمغان بیاره و شاهد آزادی اون محیط بان باشیم...:icon_pf (44):

سلام عزیزم

ممنونم

ایشالله که زحمت ها مون به هدر نمیره:icon_redface:

لینک به دیدگاه

[h=4]فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور:

از خانواده مقتول طلب مغفرت داریم

[/h]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[h=5]سبزپرس- گروه محیط زیست طبیعی: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور معتقد است سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر هستند ، سازمان مقصراست چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان و تازه کار خود منتقل نکرده بود اما ازخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و از انها طلب مغفرت می کنیم. [/h]

سرهنگ حمید رضا خیلدار در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، گفت: محیط بانی که اکنون به اعدام محکوم شده است که در کشته شدن جوانی که به او تیراندازی کرده است، مقصر اصلی نیست بلکه تشکیلاتی که به او آموزش های لازم را ارائه نکرده است، گناهکار است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط بانان باید آموزش ببینند، تصریح کرد: با توجه به اینکه یگان حفاظت در سازمان حفاظت محیط زیست راه اندازی شده است، برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای آموزش محیط بانان است .

او با اشاره به اینکه افراد جدید الورود به کار محیط بانی باید اول آموزش ببینند، بعد به خدمت گرفته شوند، ادامه داد: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به آموزش محیط بانان تاکید جدی دارند و در سه چهار ماهی که من به سازمان حفاظت محیط زیست آمده ام 4 دوره آموزشی برای محیط بانان برگزار کرده ایم.

خیلدار اظهار کرد:با تلاشی که انجام شده است، پادگان نظامی شهید چمران ناجا که از پادگان ها ی درجه یک ناجا است را در اختیار محیط بانان قرار داده این تا آنها آموزش های لازم را دریافت کنند و سطح تیر اندازی شان ارتقا پیدا کند و همچنین قانون به کار گیری سلاح هم به آنها آموزش داده می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: باید به محیط بانان آموزش داده شود که به هر کسی که وارد اراضی ملی می شود نباید شلیک کنند و اگر فرد متخلف سلاح به همراه داشت هم فقط با رعایت قانون به کار گیری سلاح می توان شلیک کرد.

او توضیح داد: بر اساس قانون به کارگیری سلاح باید ابتدا سه بار ایست داده شود، بعد تیر هوایی شلیک شود و در صورتی که متخلف تسلیم نشد د رآن صورت باید به پای او شلیک شود نه اینکه از همان ابتدا قلب متخلف را نشانه گرفت.

خیلدار ادامه داد: برای مجرمانی که در داخل شهرها، امنیت شهروندان را به خطر می اندازند هم قانون به کار گیری سلاح مورد استفاده قرا می گیرد و ماموران انتظامی هم بدون قاعده و قانون به مجرمان شلیک نمی کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور درباره محیط بان دنایی که به قصای محکوم شده است، گفت: متاسفانه این محیط بان جوان اشتباه کرده است و ما باید این مساله را بپذیریم. او جوان و کم تجربه بوده است. قضات دیوان عالی کشور هم برای او حکم قصاص صاد رکرده اند، چون حق با خانواده مقتول است.

او توضیح داد: فردی که محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست به او شلیک کرده است اصلا شکارچی و متخلف نبوده ، بلکه از یک خانواده فرهنگی بوده که به همراه شکارچیان به منطقه آمده و نباید به او شلیک می شد.

سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بان هر دو مقصر هستند

خیلدار گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و محیط بان به خاطر قتلی که اتفاق افتاده است مقصر است، چون آموزش های لازم را به محیط بان جوان و تازه کار خود منتقل نکرده بود. به این محیط بان جوان آموزش های لازم در رابطه با قانون به کار گیری سلاح ارائه نشده بود. بناب راین ما تمام تلاش خود را می کنیم که او را از حکم قصاص رهایی دهیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه حکمی که صادر شده قانونی است و قضات دیوان عالی کشور صاحب نظران حقوق محسوب می شوند، گفت: وظیفه ما این است که از خانواده مقتول رضایت بگیریم. محیط بان اشتباه کرده است اما ما ا زخانواده مقتول تقاضا داریم که رضایت دهند و ا زانها طلب مغفرت می کنیم.

او با اشاره به اینکه در تشکیلات نیرو ها ی نظامی حتی کسانی که 28-29 سال هم سابقه خدمت دارند ، باز هم باید در کلاس ها ی اموزشی شرکت کنند و برخی از آموزش ها ماهیانه تکرار می شود، گفت: تکرارآموزش در جایی که سلاح در میان است بسیار اهمیت دارد. و محیط بانان هم باید به طور مداوم تحت آموزش قرار گیرند تا دیگر چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

خیلدار تصریح کرد: وقتی یک محیط بان مسلح می شود با کوچک ترین اشتباه ممکن است جان دیگری را بگیرد و خودش را هم به کشتن بدهد. بنابر این تشکیل یگان حفاظت و ارائه آموزش های مورد نیاز به محیط بانان برای سازمان حفاظت محیط زیست امری بسیار مهم است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد: تشکیل یگان ها مهم ترین حسنی که دارد این است که نیروهای مسلح تحت نظارت فرمانده کل قوا قرار می گیرند و تحت نظارت و آموزش هستند.

او با بیان اینکه یگان سازمان حفاظت محیط زیست حدود یک سال است که تشکیل شده است و ما در کوتاه ترین زمان ممکن سعی کردیم ساختار پیشنهادی را به تصویب ناجا برسانیم، گفت: ساختار پیشنهادی ما در ناجا تصویب شد و به وزارت کشور ارسال شد . وزارت کشور هم با برسی هایی که انجام داد، 7 ایراد به این ساختار داشت که ما هفته گذشته ایرادات را هم برطرف کردیم و مجددا ساختار را به وزارت کشور ارائه کردیم و امیدوار هستیم هر چه زودتر این ساختار پیشنهادی به تصویب برسد.

هزار سرباز محیط بان در اختیار سازمان قرار داده می شود

خیلدار در رابطه با سربازمحیط بان گفت: بر اساس قانون ستاد کل نیروهای مسلح ، گاردهایی که قرار است یگان تشکیل دهند تا قبل از اینکه ساختارشان به تصویب برسد، سهمیه سرباز به آنها داده می شود تا ماموریت هایشان انجام شود.

او ادامه داد: تا ساختار پیشنهادی یگان حفاظت محیط زیست هم تصویب شود ، قرار است هزار سرباز به عنوان سرباز محیط بان به کار گرفته شوند که امیدورایم هرچه زودتر این تعداد سرباز در اختیار سازمان قرار داده شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی محیط بانان ما این است که ساعت کاری شان بسیار زیاد است و از حقوق و مزایای کمی برخوردار هستند، گفت: بر اساس قانون استخدامی کشور ماهیانه باید 178 ساعت کار توسط مستخدمین انجام شود اما محیط بانان 18 شبانه روز یعنی432 ساعت کار می کنند و هیچ اضافه کاری نمی گیرند. آقای محمدی زاده دستور دادند که ما به جد پیگیر باشیم که تمام حق و حقوق محیط بانان به آنها داه شود.

خیلدار درباره لباس محیط بانان هم گفت: در گذشته فرایند گرفتن لباس استانی بود و هراستان با سلیقه خودش لباس می خرید به طوری که من در سفری که به استان آذربایجان شرقی داشتم، دیدم که رنگ لباس مدیر کل استان رنگ لباس سپاه است.

نوع لباس یگان حفاظت باید به تصویب وزارت کشور برسد

او با تاکید بر اینکه حال که سازمان حفاظت محیط زیست یگان دارد باید همه لباس هاهم متحد الشکل شود و لباس هم باید به تصویب وزارت کشور برسد، توضیح داد: لباس یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست نباید شکل هیچ یک از ارگان های نظامی باشد و وزارت کشور بر این مساله نظارت دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره تجهیزات مورد نیاز محیط بانان گفت: نیازمندی های سلاح را به ناجا اطلاع داده ایم و بعد از اینکه تامین اعتبا رلازم انجام شودبرای خرید اسلحه و دستبد و سایر تجهیزات اقدام خواهیم کرد

لینک به دیدگاه

[h=4]نامه «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست» به خانواده مصیبت دیده در منطقه دنا:

گذشت و ایثار می تواند غم ها را تبدیل به انرژی کند

[/h]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[h=5]سبزپرس – گروه محیط طبیعی: «جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست» طی نامه ای به خانواده شادروان «مجتبی رضایی» تقاضای گذشت از قصاص محیطبان «اسعد تقی زاده» شد. [/h] به گزارش سبزپرس، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای اسماعیل رضایی

ابتدا می خواستیم تقاضا نماییم ما را در غم مصیبت از دست دادن فرزندتان شریک بدانید با توجه به اینکه جنابعالی معلمی متعهد و دلسوز هستید به عرض می رسانیم که تنها خانه و مامن همه موجودات زنده امروز با سختی ها و مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می کند و از اینکه شما به گونه ای رنج مضاعفی را از این سختی ها بر دوش می کشید متاسفیم.

محیط زیست کره زمین آنچنان فشاری را این روزها تحمل می کند که میلیونها انسان دلسوز برای کاستن این فشارها دست به کار شده و برای زنده نگه داشتن درختان و حیوانات و پایداری کوه ها - جنگل ها – دریاها تلاش می کند. ما نیز بخشی از این افراد هستیم که سالها است داوطلبانه برای حفظ محیط زیست تلاش می کنیم.

ما به خوبی آگاهیم که شرایط حیات به گونه ای نیست که فقط عده کمی از هفت میلیارد نفر ساکن کره زمین بتوانند از عناصر آن حفاظت کنند بلکه وظیفه همه ما است که با محترم شمردن حقوق آفریدگان خداوند و ممانعت از آسیب رسیدن به یکدیگر خود و محیط های طبیعی را زنده و سالم نگه داریم.

در حادثه ای که برای فرزند جنابعالی رخ داده است همه ما غصه دار و غمگین هستیم. هم برای شما و خانواده، هم برای آقای تقی زاده و خانواده، هم برای موجوداتی که در عرصه های طبیعی زندگی می کنند و از این پس کسانی باید مراقب آنها باشند تا زنجیره حیات پاره نشود.

در اینجا گذشت و ایثار جنابعالی و خانواده محترم می تواند غم ها را تبدیل به انرژی کند تا بتوان برای حفظ محیط زیست تلاش نمود.

ما امید داریم که دعای خیر هزاران نفر از طرفداران محیط زیست دل سوخته جنابعالی و خانواده محترم را التیام بخشد و آرامش ابدی را نصیب فرزندتان سازد.

لینک به دیدگاه
منم نوشتم

امید به خدا

ایشا لله تبرئه میشه

ایشاالله:icon_redface:

من تا حالا سه بار با دو سیستم مختلف رای دادم ...

توی سایتمون بالای 100 تا سیستم داریم، اگه هر بار با یکی رای بدیم .... چی می شه... :biggrin:

باشه اگه میتونی این کار رو بکن

از طرف دوستات:icon_redface:

امیدوارم اعدام نشه:sad0:

منم رای دادم

امیدوارم

ولی فعلا خبرهای خوشی شنیده نمیشه:sad0:

لینک به دیدگاه

من درست متوجه نشدم که چه اتفاقی رخ داده

ولی امیدوارم بی عدالتی رخ نده تو این قضیه

به هر حال این روزها هم عدالت قوی قضاییه و هم شیوی اعدامها زیر سواله

به امید روزهایی سبزتر برای محیط زیست ایران

لینک به دیدگاه
انجام شد

با اینکه دیوان عدالت اداری هم دوباره تاییدش کرده امیدوارم عدالت معنای خودش رو پیدا کنه

ممنونم سجاد جان

امیدوارم اعدام نشه اگه این اتفاق بیفته خیلی چیزها میره زیر سوال

لینک به دیدگاه
من درست متوجه نشدم که چه اتفاقی رخ داده

ولی امیدوارم بی عدالتی رخ نده تو این قضیه

به هر حال این روزها هم عدالت قوی قضاییه و هم شیوی اعدامها زیر سواله

به امید روزهایی سبزتر برای محیط زیست ایران

حتما خبر رو نخوندین وگرنه همه چی شفاف گفته شده

باز هم ممنونم:icon_redface:

لینک به دیدگاه
حتما خبر رو نخوندین وگرنه همه چی شفاف گفته شده

باز هم ممنونم:icon_redface:

نه خوندم عمو جون بحث من جزییات اتفاق بود که توضیحات کامل نبود در این مورد

شاید واقعا محیط بان مقصر باشه باید از اصل ماجرا به طور کامل باخبر شد و بعد موضع گیری کرد

چیزی که مشخصه در حق محیط زیست ایران داره اجحاف صورت میگیره و محیط بانان و اونهایی ک عاشق محیط زیستن و به اون اهمیت میدن هیچ نوع حمایتی ازشون نمیشه

من یه بار این رو در یکجا ی دیگه هم گفتم سواد ما رو از نظر شناخت محیط زیست پایین نگه داشتند و قطعا برای ما محیط زیست و مراقبت و حفظ او ن در اخر لیست اولویتهاقرار خواهد گرفت

امیدوارم با کارهایی که دوستانی مثل شما انجام میدن به اون سطح از آگاهی لازم برسیم و بدونیم که ادامه ی حیات ما رابطه ی مستقیمی با وجود محیط زیست داره

لینک به دیدگاه
نه خوندم عمو جون بحث من جزییات اتفاق بود که توضیحات کامل نبود در این مورد

شاید واقعا محیط بان مقصر باشه باید از اصل ماجرا به طور کامل باخبر شد و بعد موضع گیری کرد

چیزی که مشخصه در حق محیط زیست ایران داره اجحاف صورت میگیره و محیط بانان و اونهایی ک عاشق محیط زیستن و به اون اهمیت میدن هیچ نوع حمایتی ازشون نمیشه

من یه بار این رو در یکجا ی دیگه هم گفتم سواد ما رو از نظر شناخت محیط زیست پایین نگه داشتند و قطعا برای ما محیط زیست و مراقبت و حفظ او ن در اخر لیست اولویتهاقرار خواهد گرفت

امیدوارم با کارهایی که دوستانی مثل شما انجام میدن به اون سطح از آگاهی لازم برسیم و بدونیم که ادامه ی حیات ما رابطه ی مستقیمی با وجود محیط زیست داره

عمو اگه کل پستهای این تاپیک رو بخونی ، جزئیات هم توضیح داده شده

کاملا آشکاره که این محیط بان هیچ گناهی نداره

همه هم نصبت این حکم اعتراض کردن

نباید این اعدام اتفاق بیفته:sad0:

لینک به دیدگاه
اگر خدایی باشه:سر بی گناه پای دار میره ولی بالای دار نمیره

:w139:

خدا گفته از تو حرکت از من برکت

کاری نکنیم حتما اعدام میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...