رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

کل خونه....:w16:

ولی خیلی به صرفست :ws37:

اگه اینجوری باشه واسه تهران فکر کنم خیلی به صرفه ست! :w16:

ولی اینجا خونه با 300-400 متر زیر بنا همین قدر درمیاد. چون هنوز این فرهنگش هم جا نیافتاده طرف میگه میرم خونه ی ارزون تر میخرم و پول آب و برقم کم کم میدم.( نمی گه برق روز به روز گرون تر میشه. نمی گه واسه محیط زیست بهتره.:icon_pf (34):)

اما اگه یکی آینده نگر باشه به این هزینه های بعدی هم توجه می کنه...:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سپاس از مهناز عزیزم

مطلب خیلی عالی بود مهناز خیلی خوشم اومد

love070.gif

به شخصه خودم طرفدار انرژی خورشیدی هستم بخصوص واسه کشورمون که به لحاظ جغرافیایی موقعیت عالی داریم در این زمینه

از لحاظ صرفه اقتصادی اگه در مقیاس تولید برسه این خونه ها قطعا قیمتش کمتر میشه

و فوق العاده صرفه اقتصادی داره

معماری های خیلی جالبی هم داشتن

و معماری دانشگاه مریلند رو خیلی دوست داشتم

معماری سبز + انرژی خورشیدی خیلی توپه

مرسی مهنازhxh5v6h2nsqgyuf5c8yf.gif

لینک به دیدگاه

همیشه به این موضوع فکر میکنم که انرژی خورشیدی این منبع کم هزینه و پاک و در دسترس رو چقدر ساده داریم از دست میدیم

مطالب و عکس ها فوق العاده جالب و گویا بودن

بسیار ممنونم از مهناز عزیز

لینک به دیدگاه

خیلی جالب بود...بخصوص کار دانشگاه مریلند

ممنونم :icon_gol:

خیلی خوبه تو ایران اجرا بشه ولی ممکنه زیاد اولش استقبال نشه بخاطر صرفه اقتصادیش ولی اگه همه گیر بشه و مردم اثراتشو ببینن (همین رایگان بودنو برقو اینا) تعداد استقبال کننده ها زیاد میشه

و یجورایی همین ندادنِ پول برقواینا همون پول خانه رو جبران میکنه!

و من با نظر ایشون موافقم

نتیجه یک کار اساسیه اولیه باید انجام بشه در قالب یک شهرک تا با به وجود آمدن زیرساخت ها جا کار برای نمونه های موردی باز بشه.
لینک به دیدگاه

ممنون مهنازی از دعوتت و هم چنین بخاطر عکس های خیلی جالبی که گذاشتی

چیزی که من رو متاسف میکنه تو کشورهای در حال توسعه مثل ایران، کم رنگ بودن کار گروهی بین متخصصین رشته های مختلف هستش. این کارهای جالبی که دیدیم جز همکاری و تلاش رشته های مختلف که با هم همکاری داشتند نبود.

همان طور که خودت کار بلژیک رو خیلی تاکید کردی من هم تاکید میکنم. استفاده از سایر مواهب طبیعی مثل آب باران و گیاهان همراه با استفاده ی خلاقانه از آفتاب کارشون رو خیلی جالب کرده بود. احتمالاً استفاده ی از انرژی باد نه برای تولید انرژی بلکه برای تهویه خونه کار رو خلاقانه تر میکرد.

لینک به دیدگاه

ممنون مهناز بخاطر عکسهای خوبت

من خیلی از این خونه ها خوشم میاد و به شخصه حاضرم براش هزینه کنم

فقط یک چیز کوچیک این وسط میمونه که متأسفانه فرهنگ بعضی ازمردم ماجواب نمیده .......

مردم ما تازه دارند به سمت آپارتمان نشینی میروند...جا نداریم خونه ویلایی بسازیم

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف دوستان که اومدن و تو بحث شرکت کردن.... :girl_blush2:

به نظرم از یه شهرک شروع بشه و کم کم گسترش پیدا کنه جای امیدواری داره...

استفاده از انرژی های دیگه همی می تونه کمک بکنه به تولید برق...

ببخشیدا ولی ما ایرانیا یه کم اصراف کاریم...دوستداریم 400 تا لامپ با هم روشن باشه.... یا خیلی از وسایل با هم کار کنه... :no:

یه نکته ی جالبی که تو همشون دیدم این بود که ناخداگاه آدم مجبور بود حواسش به ذخیره ی انرژی باشه....:JC_thinking:

حالا حتما" که نباید ا ز این خونه ها داشته باشیم...همینجوری هم یاد می گیریم چه جوری از انرژی دسست استفاده کنیم.... :w16:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
خب....الان این بحث پیش میاد که اصلا" این خونه ها به صرفه هستن یا نه؟

ببینید این خونه ها چون هنوز یه تولید انبوه نرسیدن شاید یه مقدار قیمتش بالا باشه....ابعاد این خونه که تقریبا" 60 متر مربع بود...هزینه ی نهاییش 200 هزار دلار بود....اما به حاش از انرژی های طبیعی استفاده شده بود که هم به نفع محیط زیست هست...هم به نفع حودمون...چون دیگه پول برق و گار نباید بدیم :texc5lhcbtrocnmvtp8

نظر شما چیه؟

خيلي جالب بود...

انرژي خورشيدي منبع خوبي...و200هزار دلار خيلي هس...يعني چيزي حدود 200 ميليون

ولي توي ايران (توي شمال) خونه متري 400 تا 500 خرج داره...

ك ميشه 27 تا 30 ميليون تومن...

فك كنم همون خونه رو خودشو عايق كنه و از مصالح خوب استفاده كنه بهتر جواب ميده...

.

.

البته شايد انرژي خورشيدي تو ايران ارزون تر ساخته ميشه...:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
خب....الان این بحث پیش میاد که اصلا" این خونه ها به صرفه هستن یا نه؟

ببینید این خونه ها چون هنوز یه تولید انبوه نرسیدن شاید یه مقدار قیمتش بالا باشه....ابعاد این خونه که تقریبا" 60 متر مربع بود...هزینه ی نهاییش 200 هزار دلار بود....اما به حاش از انرژی های طبیعی استفاده شده بود که هم به نفع محیط زیست هست...هم به نفع حودمون...چون دیگه پول برق و گار نباید بدیم :texc5lhcbtrocnmvtp8

نظر شما چیه؟

به صرفه بودنش که حتماً هستن....ما نباید تنها به فکر جیب خودمون باشیم ....

باید یکم هم به فکر همین زمینی باشیم که توش زندگی میکنیم!

بازم کشورهای اروپایی و امریکایی از تکنولوژی کافی برای تجدید استفاده از بتن های مرده رو دارن...اینجا وقتی یه ساختمون بتنی رو تخریب میکنن، تن تن بتن مرده میره به جون طبیعت!

اما برای کشورهایی مث ایران که زیاد با ازین بیل تکنولوژی ها آشنا نیستن، بهترین روش آگاه سازی مردمه و پیش قدم شدن دولت برای اجرای این طرح ...

دولت باید قیمت مصالح ساختمانی رو بالاببره و در عوض قیمت دیوار های پروفیلی و سلول های خورشیدی رو پایین بیاره تا کسانی که به سمت ساختمان سازی میرن، اتوماتیک وار به سمت این سیستم کشیده بشن.

(البته بخاطر بعضی سیاست های غلط این طرح تو ایران عملی نیست :yawn:)

لینک به دیدگاه
بازم کشورهای اروپایی و امریکایی از تکنولوژی کافی برای تجدید استفاده از بتن های مرده رو دارن...اینجا وقتی یه ساختمون بتنی رو تخریب میکنن، تن تن بتن مرده میره به جون طبیعت!

در این مورد من الان دارم یه تخقیق می نویسم برای دانشگاه در مورد بتن های بازیافت شده.....بقدری این سیستم جالب هست که خد نداره...از شیشه ها و بطری های مصرف شده برای این کار استفاده می کنن :w58:

جالب اینکه یکی از امتیازات این خونه های خورشیدی استفاده از همین بتن های بازیافت شده بود....

دولت باید قیمت مصالح ساختمانی رو بالاببره و در عوض قیمت دیوار های پروفیلی و سلول های خورشیدی رو پایین بیاره تا کسانی که به سمت ساختمان سازی میرن، اتوماتیک وار به سمت این سیستم کشیده بشن.

آهان....همینه...

ببین خیلی از کشورا اومدن چیکار کردن؟

گفتن کسایی مه از این تکنولوژی استفاده می کنن مالیات متری بدن....

یا همین ماشتی های هاپبرید...تو که مکانیک هستی می دونی سیستمش چه طوریه....

فرم مالیات رو که پر می کنیم....یه گزینه داره که ماشین هایبرید دارید یا نه؟ شاید باورتون نشه اما نزدیک 2000$ مالیات رو برمی گردونن به شخص!:a030:

همین خودش یه گزینست....

لینک به دیدگاه

حب اصلا" نمی دونم بحث چی شد که کشیده شد به ایران و این حرفا....منظور من کلی بود

کلا" توی کشورهای دیگه چی؟ برای اونجا به صرفه؟ :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...