رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

فوق الغادست برای ایران....

پنل های خورشیدی تو ایرانم هست...اما اینجوری ازش استفاده نمی شه...

خب ببینید اینا به طور انبوه هنوز تولید نشده.....اگه به طور انبوه تولید شه سیستمش شاید کلا" به 100 هزار دلار برسه...حدود 100 میلیون تومن...

الان خونه تو تهران متری چنده؟:ws52:

به نظرتون نمی صرفه یه عمر گاز و برق مجانی؟

حالا رایگان بودنش هیچ چی...یاد کی گیریم چه حوری از انرژی استفاده کنیم....

وقتی ماشین لباسشویی روشنه...اتو و چارو برقی و هزار تا چیز دیگه رو همزمان روشن نکنیم :w74:

منم حرفم همینه الان بخاطره تولید کمش اقتصادی به نظر نمیاد

اما چقدر طول میکشه تا تو ایران یه همچین چیزی جا بیفته:obm:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مهناز هزینه تعمیر و نگهداریش چقدره؟

تجهیزات از چه ضریب اطمینان یا عمر مفیدی برخوردارن؟

برای پخت و پز چیکار باید کرد؟

عمر باطری ها چقدره؟

تو هوای بارونی و ابری هم جواب میده؟

لینک به دیدگاه
فوق الغادست برای ایران....

پنل های خورشیدی تو ایرانم هست...اما اینجوری ازش استفاده نمی شه...

خب ببینید اینا به طور انبوه هنوز تولید نشده.....اگه به طور انبوه تولید شه سیستمش شاید کلا" به 100 هزار دلار برسه...حدود 100 میلیون تومن...

الان خونه تو تهران متری چنده؟:ws52:

به نظرتون نمی صرفه یه عمر گاز و برق مجانی؟

حالا رایگان بودنش هیچ چی...یاد کی گیریم چه حوری از انرژی استفاده کنیم....

وقتی ماشین لباسشویی روشنه...اتو و چارو برقی و هزار تا چیز دیگه رو همزمان روشن نکنیم :w74:

متری 2000000 تومن حدودا...

:hanghead:

خب مهناز من متخصص نیستم تو این زمینه ولی فکر نکنم واسه تهران جواب بده

شاید تو بعضی شهرها (مثلا مثل جنوب و اونورا) بشه اجراش کرد... :ws38:

لینک به دیدگاه

اول از همه با تشکر فراوان از مهناز خانم .....

والا من قبلا خیلی تحقیق کردم در این مورد ...تو ایران همین پنل ها که میبینین خیلی خیلی گرون هستند ...در ضمن انرژی تولیدی پنل های داخلی به همون نسبت خیلی خیلی پایین هستند.....

دقیق نمیدونم کجا اما ما یه نیروگاه داریم که از جمع آور های(کالکتور) خورشیدی استفاده میکنن و هنوز با وجود اون همه سرمایه نمیتونن به خوبی از تمام نیرو استفاده کنن.............

در کل اگه این قیمت که میگین برای یه جایی مثل کانادا یا چین مطرح با وجود مرزها و گمرکات و عوامل عجیب دیگه قیمت اون به 5 یا 6 برابر میرسه ...............

یه مثال ساده یه فلش که به رایانه میزنین واسه سیم کارت تو ایران با قیمت های 70 تا 82 تومن فروخته میشه ولی همین فلش داخل ترکمنستان به قیمت حدود 9 هزارتومن به پول ایران فروخته میشه

لینک به دیدگاه
مهناز هزینه تعمیر و نگهداریش چقدره؟

فکر نکنم زیاد باشه...سیستمش خیلی کوچیک و جمع و جور بود...شاید یه اتاق 2 در 2...

تجهیزات از چه ضریب اطمینان یا عمر مفیدی برخوردارن؟

اینا دیگه تخصصیه ...نمی دونم راستش :ws52:

برای پخت و پز چیکار باید کرد؟

از همون برق استفاده می شه...اجاق گازهای برقی :w16:

عمر باطری ها چقدره؟

زیاده...البته بستگی به مقدار مصرف داره :ws37:

تو هوای بارونی و ابری هم جواب میده؟

عالی...

میگم دیگه این یه هفته همش بارونی و ابریه اینجا....

ما گه رفتیم همه چیز کامل کار می کرد...یخچال...گاز....لپتاپ...لامپ ها هم همش روشن بود... :w16:

لینک به دیدگاه
اول از همه با تشکر فراوان از مهناز خانم .....

والا من قبلا خیلی تحقیق کردم در این مورد ...تو ایران همین پنل ها که میبینین خیلی خیلی گرون هستند ...در ضمن انرژی تولیدی پنل های داخلی به همون نسبت خیلی خیلی پایین هستند.....

دقیق نمیدونم کجا اما ما یه نیروگاه داریم که از جمع آور های(کالکتور) خورشیدی استفاده میکنن و هنوز با وجود اون همه سرمایه نمیتونن به خوبی از تمام نیرو استفاده کنن.............

در کل اگه این قیمت که میگین برای یه جایی مثل کانادا یا چین مطرح با وجود مرزها و گمرکات و عوامل عجیب دیگه قیمت اون به 5 یا 6 برابر میرسه ...............

یه مثال ساده یه فلش که به رایانه میزنین واسه سیم کارت تو ایران با قیمت های 70 تا 82 تومن فروخته میشه ولی همین فلش داخل ترکمنستان به قیمت حدود 9 هزارتومن به پول ایران فروخته میشه

ای بابا...این گمرگ هم بد چیزیه ها :hanghead:

لینک به دیدگاه

یه همچین خونه هایی برای تقریبا تمام شهرهای ایران و به خصــــــــــــــــــــــوص شهرهای کویری و جنوبی ایران که کم نیستن فوق العاده اس.

ینی نمیشه همین پنل ها رو خیلی ساده تر ساخت(منظورم همچیزاییه که دانشجوها میسازن)

اگه بشه این دانش رو بومی کرد (texc5lhcbtrocnmvtp8.gif)بسیار خوب است....من حاضرم هزینه ساخت چنین خونه ای رو برای تقبل کنم :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

متری 2000000 تومن حدودا...

:hanghead:

خب مهناز من متخصص نیستم تو این زمینه ولی فکر نکنم واسه تهران جواب بده

شاید تو بعضی شهرها (مثلا مثل جنوب و اونورا) بشه اجراش کرد... :ws38:

چه خبره؟ :ydm47612zsesgift969

تو تهران خوب حواب می ده...شرایط آبو هوایی مطرح نیست آنچنان...قطب که نیستیم که 6 ماه شب باشه 6 ماه روز :texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

خیلی جالب بود

من فقط اینو میدونم که الان آلمان اینکارو عملیاتی کرده

دیگه کار از مسابقه گذشته

و صرف نظر از اینکه وام های بلند مدت به کساییکه سقف خونه هاشون رو مجهز به سیستم خورشیدی میکنن میده ، شامل بخشودگی مالیاتی هم میشن

تو ایران فعلا این کار عملیاتی نیست

به دلایل خیلی خیلی زیاد

لینک به دیدگاه

خوب هر کار جدیدی اولش یکسری هزینه ها...عواقب...داره...

ولی باید از یک جا شروع کرد...

اگه قرار بود ما به صرفه یک چیز فکر می کردیم نباید پیشرفت می کردیم...

الانم تو غار ها باید زندگی می کردیم...

ولی خوب اصلا زیر ساخت ها باید در ایران به وجود بیاد بعد برسیم به این نقطه...

ما شاید زمینه ی اولیه رو داشته باشیم ولی مطمعنا اینجا قبل از هزینه دسترسی به مواد اولیه هست...

به طور موردی خوب کاره سختیه...ولی اگر به صورت مجموعه ای باشه در قالب یک شهرک می شه با ایجاد یک زیربنای درست رسید...خوب در کنار اون دیگه یک سری فناوری هم وارد میشه..در نتیجه کار راحت تره میشه چون یکسری زیرساخت ها به وجود آمده....

نتیجه یک کار اساسیه اولیه باید انجام بشه در قالب یک شهرک تا با به وجود آمدن زیرساخت ها جا کار برای نمونه های موردی باز بشه.

لینک به دیدگاه

یعنی اینا کار دانشجوها بود؟؟؟ :w58: توروخدا ببینین اونا دنبال چی هستن و ما... :hanghead:

توی کشور ما هم خیلی می تونه جواب بده با توجه به اینکه انقدر آفتاب داریم...الان به صرفه نیست چون خیلی کمه و هنوز جا نیفتاده ولی به نظرم خیلی خوبه اگه همه گیر بشه و تو تمام دنیا از این سیستمها استفاده بشه.اینجوری نقایص احتمالی هم برطرف می شه...خیلی خوبه فرهنگش جا بیفتنه :girl_yes2:

لینک به دیدگاه
یه همچین خونه هایی برای تقریبا تمام شهرهای ایران و به خصــــــــــــــــــــــوص شهرهای کویری و جنوبی ایران که کم نیستن فوق العاده اس.

ینی نمیشه همین پنل ها رو خیلی ساده تر ساخت(منظورم همچیزاییه که دانشجوها میسازن)

اگه بشه این دانش رو بومی کرد (texc5lhcbtrocnmvtp8.gif)بسیار خوب است....من حاضرم هزینه ساخت چنین خونه ای رو برای تقبل کنم :4chsmu1:

دقیقا" منم همین مد نظرم بود...تولید داخلی :w16:

خیلی جالب بود

من فقط اینو میدونم که الان آلمان اینکارو عملیاتی کرده

دیگه کار از مسابقه گذشته

و صرف نظر از اینکه وام های بلند مدت به کساییکه سقف خونه هاشون رو مجهز به سیستم خورشیدی میکنن میده ، شامل بخشودگی مالیاتی هم میشن

تو ایران فعلا این کار عملیاتی نیست

به دلایل خیلی خیلی زیاد

آلمان سال 2007 و 2005اول شد تو این مسابقات...کارهاشون هم عالی بود....

خیلی کارها می شه کرد برای زیاد کردن این خونه ها..... یه کم حمایت...یه کم همت....

نمی شه دست رو دست بزاریم بگیم نمی شه :hanghead:

لینک به دیدگاه
خوب هر کار جدیدی اولش یکسری هزینه ها...عواقب...داره...

ولی باید از یک جا شروع کرد...

اگه قرار بود ما به صرفه یک چیز فکر می کردیم نباید پیشرفت می کردیم...

الانم تو غار ها باید زندگی می کردیم...

ولی خوب اصلا زیر ساخت ها باید در ایران به وجود بیاد بعد برسیم به این نقطه...

ما شاید زمینه ی اولیه رو داشته باشیم ولی مطمعنا اینجا قبل از هزینه دسترسی به مواد اولیه هست...

به طور موردی خوب کاره سختیه...ولی اگر به صورت مجموعه ای باشه در قالب یک شهرک می شه با ایجاد یک زیربنای درست رسید...خوب در کنار اون دیگه یک سری فناوری هم وارد میشه..در نتیجه کار راحت تره میشه چون یکسری زیرساخت ها به وجود آمده....

نتیجه یک کار اساسیه اولیه باید انجام بشه در قالب یک شهرک تا با به وجود آمدن زیرساخت ها جا کار برای نمونه های موردی باز بشه.

:ws50:

دقیقا" همینه...ازکم باید شروع کرد..... تا به زیاد رسید....

الان همین ماشین های جدید رو ببینید.... تویوتا مدل پریوس...یه کاری کرده که از انرژی خورشیدی استفاده می کنه برای سوخت....:w02:

اگه اوایل قسمت این ماشین 30 هزار دلار بود...الان شده 20 هزار دلار....:w16:

لینک به دیدگاه
یعنی اینا کار دانشجوها بود؟؟؟ :w58: توروخدا ببینین اونا دنبال چی هستن و ما... :hanghead:

توی کشور ما هم خیلی می تونه جواب بده با توجه به اینکه انقدر آفتاب داریم...الان به صرفه نیست چون خیلی کمه و هنوز جا نیفتاده ولی به نظرم خیلی خوبه اگه همه گیر بشه و تو تمام دنیا از این سیستمها استفاده بشه.اینجوری نقایص احتمالی هم برطرف می شه...خیلی خوبه فرهنگش جا بیفتنه :girl_yes2:

آره...2 سال 20-30 تا دانشجو روش کار کردن....جند تا استاد هم تایید نهایی :w16:

عالی می تونه حواب بده.....:w16: مخصوصا" تو جموب...

یه کار جدید مسلما" اوایلش گرونه...اما به صرفه هم هست...

یکی از افرادی که اونجا بود می گفت: این خونه ها با صرفه جویی هایی که انجام می ده هزینه ی خودش رو در میاره :w16:

لینک به دیدگاه

ممنون مهناز جون که عکسا رو گذاشتی که ما هم ببینیم

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

به نظر من، درسته که تو ایران در حال حاضر خیلی استقبال نشده و هزینه اش زیاده،هنوز جا نیافتاده ،اما باید به این فکر کنن که الان هزینه کنن،بعدا خیلی میشه هزینه ها رو پس انداز کرد و میتونه اون خرجی رو که برای این خونه ها انجام دادن رو دوباره برگردونن

ایران خیلی با انجام این پروژه ها میتونه صرفه جویی کنه،از انرژیه خدادادی ای مه در اختیارمون هست،خیلی بهینه میشه استفاده کرد،اما متاسفانه از حرف تا عمله ما خیلی فاصله است

امیدوارم این پروژه ها جا بیوفته تو ایران

همت و حمایت میخواد،که متاسفانه کم دیده میشه الان تو کشورمون:hanghead:

لینک به دیدگاه
کاملا موافقم،درواقع بهترین راهه برای شروع:w16:
لینک به دیدگاه

اولا از مهناز عزیز تشکر می کنم که همچین تاپیکی رو استارت کرد و اطلاع رسانی هم کرد.:flowerysmile:

از اون جایی که قیمت خونه تو تهران خودش بی داد می کنه شاید از لحاظ هزینه مقرون به صرفه باشه ولی به نظرم واسه شهرستان ها خوب نیست!

چون الان شما گفتی 200 میلیون درمیاد :ws52: (من نفهمیدم این 200 میلیون فقط مال باطری هاست یا با کل خونه گفتین:hanghead:) با 200 میلیون تو شهرستان میشه خونه ی خیلی بزرگ و یا حتی ویلایی خرید (حالا یک ذره گرون تر شاید)! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

سلام مهنازی.مرسی از دعوتت.به نظر من این یه ایده ی خیلی خوب میتونه باشه واسه بهره وری از یه انرژی تموم نشدنی و تموم کردن همه دعواها واسه انرژی اتمی.

این ایده واسه کشور چهار فصل ما میتونه تو زمینه های دیگه هم جوابگو باشه.استفاده از انرژی های طبیعی.

لینک به دیدگاه

چون الان شما گفتی 200 میلیون درمیاد :ws52: (من نفهمیدم این 200 میلیون فقط مال باطری هاست یا با کل خونه گفتین:hanghead:) با 200 میلیون تو شهرستان میشه خونه ی خیلی بزرگ و یا حتی ویلایی خرید (حالا یک ذره گرون تر شاید)! :icon_pf (34):

کل خونه....:w16:

ولی خیلی به صرفست :ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...