رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام به مهندسین عزیز

ببخشید هشدار زیر رو کی میده

فکر کنم باعث عدم همگرایی تحلیلم میشه

***warning: The system matrix has 1 negative eigenvalues.

In an eigenvalue extraction step the number of negative eigenvalues is

equal to the number of eigenvalues below the current shift point.

This may be used to check that eigenvalues have not been missed.

Note: The lanczos eigensolver applies an internal shift which will

result in negative eigenvalues.

In a direct-solution steady-state dynamic analysis, negative

eigenvalues are expected. A static analysis can be used to verify that the system is stable.

In other cases, negative eigenvalues mean that the system matrix is not

positive definite:

For example, a bifurcation (buckling) load may have been exceeded.

Negative eigenvalues may also occur if quadratic elements are

used to define contact surfaces.

2158 severe discontinuities occurred during this iteration.

1404 points changed from open to closed

296 points changed from closed to open

458 points changed from sticking to slipping

ممنونم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام به مهندسین عزیز

ببخشید هشدار زیر رو کی میده

فکر کنم باعث عدم همگرایی تحلیلم میشه

***warning: The system matrix has 1 negative eigenvalues.

In an eigenvalue extraction step the number of negative eigenvalues is

equal to the number of eigenvalues below the current shift point.

This may be used to check that eigenvalues have not been missed.

Note: The lanczos eigensolver applies an internal shift which will

result in negative eigenvalues.

In a direct-solution steady-state dynamic analysis, negative

eigenvalues are expected. A static analysis can be used to verify that the system is stable.

In other cases, negative eigenvalues mean that the system matrix is not

positive definite:

For example, a bifurcation (buckling) load may have been exceeded.

Negative eigenvalues may also occur if quadratic elements are

used to define contact surfaces.

2158 severe discontinuities occurred during this iteration.

1404 points changed from open to closed

296 points changed from closed to open

458 points changed from sticking to slipping

ممنونم

برای من پیش نیومده چنین اخطاری

میگه خطایی داری که باعث شده ماتریس مسئله نا متقارن تشکیل بشه

شاید اشتباه کنم اما به نظرم اشکال رو باید در پارامترهای تعریف تماس بگردی

ماتریس نامتقارن زمان حل رو بسیار افزایش میده و احتمال میدم درصدی هم خطا وارد مسئله ات کنه

ضریب اصطکاک رو کم کن - کمتر از 0.2

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان

- مشخصات الاستیک و پلاستیک را برای میلگرد تعریف کردم ولی جایی که بشه در اون مقاومت نهایی میلگرد را تعریف کرد پیدا نمیکنم.

- چطوری میشه ترک ها را در مدل کانکریت دمیج پلاستیسیتی به عنوان خروجی گرفت؟ مثل این شکل:

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

cracks.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام.در شبیه سازی کشش عمیق استوانه ای explicit مانند بسیاری از مثال ها عمل می کنم و نتیجه هم می گیرم اما در تصویر خروجی گویی بلنک از خطوط صلب die عبور می کند.مشکل کجاست؟ممنون

لینک به دیدگاه
سلام.در شبیه سازی کشش عمیق استوانه ای explicit مانند بسیاری از مثال ها عمل می کنم و نتیجه هم می گیرم اما در تصویر خروجی گویی بلنک از خطوط صلب die عبور می کند.مشکل کجاست؟ممنون

اگه نتایج منطقیه ممکنه باگ نرم افزاری باشه

اما اگه نتایج رو تغییر داده باید خوب بررسی بشه - حداقل یک تصویری میزاشتی

تماسهایی که تعریف کردی رو هم بررسی کن

لینک به دیدگاه

سلام جناب آقای مهندس ببخشید هشدار زیر رو کی میده فکر کنم باعث عدم همگرایی تحلیلم میشه ***warning: The system matrix has 1 negative eigenvalues. In an eigenvalue extraction step the number of negative eigenvalues is equal to the number of eigenvalues below the current shift point. This may be used to check that eigenvalues have not been missed. Note: The lanczos eigensolver applies an internal shift which will result in negative eigenvalues. In a direct-solution steady-state dynamic analysis, negative eigenvalues are expected. A static analysis can be used to verify that the system is stable. In other cases, negative eigenvalues mean that the system matrix is not positive definite: For example, a bifurcation (buckling) load may have been exceeded. Negative eigenvalues may also occur if quadratic elements are used to define contact surfaces. 2158 severe discontinuities occurred during this iteration. 1404 points changed from open to closed 296 points changed from closed to open 458 points changed from sticking to slipping ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام جناب آقای مهندس ببخشید هشدار زیر رو کی میده فکر کنم باعث عدم همگرایی تحلیلم میشه ***warning: The system matrix has 1 negative eigenvalues. In an eigenvalue extraction step the number of negative eigenvalues is equal to the number of eigenvalues below the current shift point. This may be used to check that eigenvalues have not been missed. Note: The lanczos eigensolver applies an internal shift which will result in negative eigenvalues. In a direct-solution steady-state dynamic analysis, negative eigenvalues are expected. A static analysis can be used to verify that the system is stable. In other cases, negative eigenvalues mean that the system matrix is not positive definite: For example, a bifurcation (buckling) load may have been exceeded. Negative eigenvalues may also occur if quadratic elements are used to define contact surfaces. 2158 severe discontinuities occurred during this iteration. 1404 points changed from open to closed 296 points changed from closed to open 458 points changed from sticking to slipping ممنونم

سلام - تو پست قبلیتون پیشنهاد کردم ضریب اصطکاک رو تغییر بدید ولی پاسخ ندادید که نتیجه چی شد

به نظرم مشکل در تعریف تماس و ضریب اصطکاک هست

لینک به دیدگاه

من بايد در يك آناليز كمانش غير خطي يك ميله، تعدادي "بست حلقوي فلزي پيش كشيده" رو مدل كنم !!! چند مشكل وجود داره اول تعريف تماس "بست"هاست (با shell مدل كردم) با خود ميله در معرض كمانش، چه با general وچه با surface to surface وارنينگ ميده كه اين "اينتراكشن براي اين step مناسب نيست ! ولي آناليز بدون error تا آخر ميره ولي مشكل ديگه وجود داره: با اينكه تعريف اتصال درسته ! ولي وقتي ميله كمانش ميكنه "بست ها" انگار نه انگار !!! سرجاشون بدون هيچگونه تنشي و تغيير شكلي ايستادن! در مورد پيش تنيده كردن "بست" ها ممنون ميشم راهنمايي بكنيد، چون در آناليز هاي مربوط به كمانش چه خطي مقادير ويژه و چه غيرخطي استاتيك ريسك گزينه blolt force فعال نيست تازه اگرهم باشه فكر نكنم براي shell كار كنه

مرسي

:ffuzma2nlljlasbauln

نمونه اي ديگر از warning ها :

Not all the nodes that do not find intersection with the master surface are printed. However all of these nodes have been included in a node set.

304 nodes may have incorrect normal definitions. The nodes have been identified in node set WarnNodeIncorrectNormal.

The specified type of interaction cannot be created or resumed in this type of step. Contact pair definition will not written to the ODB.

The specified type of interaction cannot be created or resumed in this type of step. Contact pair definition will not written to the ODB

لینک به دیدگاه
سلام - تو پست قبلیتون پیشنهاد کردم ضریب اصطکاک رو تغییر بدید ولی پاسخ ندادید که نتیجه چی شد

به نظرم مشکل در تعریف تماس و ضریب اصطکاک هست

سلام به جناب آقای مهندس عزیزببخشید اگه جواب ندادمضریب اصطکاک رو کم کردم مشکل رفع نشد ممنون میشم کمکم کنید مدل من اتصال دو تیر به یک ستون هر کدوم 10تا پیچ ( اتصال گوشه ) تماسهای زیادی داره برای تعریف تماسها از گزینه find contact pairs استفاده کردم ممکنه بازم اشتباهی در تعریف تماس باشه؟؟؟ خودم هم مثل شما نظرم اینه که اشکال مدلسازی در تعریف تماسهاست ولی واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم واقعا از لطفتون ممنون

[rtl][/rtl]

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

شبیه مثال هایی که تو قسمت فرمینگ help آباکوس هست توی اینترنت وجود داره آیا ؟(میگردیم ولی هیچی پیدا نمیکنیم:ws52:).....اگر کتابی هست که از فرایندهای فرمینگ با آباکوس مثال زیاد داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
سلام به جناب آقای مهندس عزیزببخشید اگه جواب ندادمضریب اصطکاک رو کم کردم مشکل رفع نشد ممنون میشم کمکم کنید مدل من اتصال دو تیر به یک ستون هر کدوم 10تا پیچ ( اتصال گوشه ) تماسهای زیادی داره برای تعریف تماسها از گزینه find contact pairs استفاده کردم ممکنه بازم اشتباهی در تعریف تماس باشه؟؟؟ خودم هم مثل شما نظرم اینه که اشکال مدلسازی در تعریف تماسهاست ولی واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار کنم واقعا از لطفتون ممنون

سلام مهندس - خواهش میکنم

بعضی مشکلات رو با دو سه خط توضیح میشه فهمید ولی وقتی یکم پیچیده میشه بدون بررسی خود فایل - بیهوده وقت گذاشتنه

چرا از general contact استفاده نمیکنید ؟

انالیزتون explicit دیگه ؟

سلام خدمت دوستان

شبیه مثال هایی که تو قسمت فرمینگ help آباکوس هست توی اینترنت وجود داره آیا ؟(میگردیم ولی هیچی پیدا نمیکنیم:ws52:).....اگر کتابی هست که از فرایندهای فرمینگ با آباکوس مثال زیاد داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

مهندس قبلا اینجا معرفی کردم

[h=1]طرح جامع معرفی " هر عضو یک کتاب "[/h]

لینک به دیدگاه

سلام

مهندس قبلا اینجا معرفی کردم

طرح جامع معرفی " هر عضو یک کتاب "

ممنون.من میخوام یکی ازین روش هارو برای پروژه انتخاب کنم ولی اطلاع از سختیشون ندارم .فک کنم اکستروژن سخت تر از بقیه باشه.

می خوام یه چیزی انتخاب کنم که توش نمونم.شما از قسمت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

اگر یک مثال واقعی هم ازش بزینید خیلی لطف میکنید

لینک به دیدگاه

سلام

اقا این باکس اطلاعات تویه مرحله اخر برای من خیلی ریز شده

می خوام بزرگترش کنم...

لینک به دیدگاه

سلام

می خوام بزرگترش کنم...

لینک به دیدگاه

ممنون.من میخوام یکی ازین روش هارو برای پروژه انتخاب کنم ولی اطلاع از سختیشون ندارم .فک کنم اکستروژن سخت تر از بقیه باشه.

می خوام یه چیزی انتخاب کنم که توش نمونم.شما از قسمت

کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

اگر یک مثال واقعی هم ازش بزینید خیلی لطف میکنید

چهارمی رو انتخاب کن (deep drawing )

تو همون کتابی که معرفی کردم به طور کامل توضیح داده - علاوه بر اون منم میتونم کمکت کنم

لینک به دیدگاه
سلام

می خوام بزرگترش کنم...

fnpnvqnt7tk7m605cyqg.jpg

bbdbke9srtne55vsoba1.jpg

لینک به دیدگاه

من يك صفحه صلب را با پارت discrete rigid و از نوع planar

For *tie pair (assembly__pickedsurf70-assembly__pickedsurf69), adjusted nodes with very small adjustments were not printed.

Specify *preprint,model=yes for complete printout.

8 nodes have dof on which incorrect boundary conditions may have been specified. The nodes have been identified in node set WarnNodeBCIncorrectDof.

!!! اينكه تكيه گاه رو رو عضو تعريف كردم براي اين بوده كه از راستاي قائم منحرف يا كمانه نكنه و فقط در راستاي اعمال بار حركت كنه !!!

:JC_thinking:

209ci1tsogdantlqk6yt_thumb.jpg

209ci1tsogdantlqk6yt.jpg

لینک به دیدگاه
من يك صفحه صلب را با پارت discrete rigid و از نوع planar

For *tie pair (assembly__pickedsurf70-assembly__pickedsurf69), adjusted nodes with very small adjustments were not printed.

Specify *preprint,model=yes for complete printout.

8 nodes have dof on which incorrect boundary conditions may have been specified. The nodes have been identified in node set WarnNodeBCIncorrectDof.

!!! اينكه تكيه گاه رو رو عضو تعريف كردم براي اين بوده كه از راستاي قائم منحرف يا كمانه نكنه و فقط در راستاي اعمال بار حركت كنه !!!

:JC_thinking:

برداشتم اینه : بارگذاریت اینقدری هست که در همون ابتدا , جابجایی گرهی در محل تعریف Tie داشته باشی

به جهت اینکه شما یک صفحه صلب را با یک سطح غیر صلب Tie (یکی کردن رفتار گرهی ) کردید

به نظرم علت این ارور هم همینه (برای امتحان میتونی مقدار بار رو کاهش بدی و بررسی کنی )

اگه رفتار سر ستون برات مهمه تماس تعریف کن و برای اینکه مطمئن شی سر نمیخوره ضریب اصطکاک رو کمی بیشتر از 0.2 در نظر بگیر

یا اینکه قبل از پارتیشن بندی یک set از سطح بارگذاریت تعریف کنی و اگر شرایط شبیه سازیت تغییر نمیکنه مستقیم بار رو روی سر ستون وارد کنی

فقط باید نیرو رو به فشار تبدیل کنی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...