رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اقا مرسی فقط یک چیزی ببین من الان این باکش رو تعریف کنم یک مکعب مانند میشه پروفیل ما ولی ما یک ناودانی داریم

خودش تشخیص میده؟اره

نه - ببین الان که تو نت هستم نمیتونم اباکوس رو باز کنم - اون خط ابی رو من نزاشتم - یعنی وضعیت انتخاب فعاله

یکی یکی چک کن ببین چه پروفیل هایی داره - خودت اشنا میشی انتخاب میکنی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

میخواستم ببینم منحنی تنش و کرنش رو میتوان مستقیم از تنشی که آباکوس میده حساب کرد یا باید نیرو رو حساب کرد تفسیم بر سطح مقطع اولیه کرد جون این دو با هم متفاوتن؟

لینک به دیدگاه
با سلام

میخواستم ببینم منحنی تنش و کرنش رو میتوان مستقیم از تنشی که آباکوس میده حساب کرد یا باید نیرو رو حساب کرد تفسیم بر سطح مقطع اولیه کرد جون این دو با هم متفاوتن؟

بله میشه

باید با ابزارهای operation xy data اشنا باشی بعد از combine استفاده کنی

البته قبلش میتونی مثلا المان مورد نظرت رو انتخاب کنی - منحنی تنش و منحنی کرنش که همون جابجای هست رو سیو کنی بعد با combine

کردن کنار هم قرار بدی

یا مثلا میتونی یه path تعریف کنی و بعد در xy data و از path کنی

میتونی بری و از منو history out put و برای همون المان هر منحنی که قبلا درخواستشو کرده بودی برا یادداشت سیو کنی که باید بری در xy data manager

و هر مدیریتی که میخوای انجام بدی - البته همون جا هم گزینه plot رو داره

برا اینکه بخوای نتایج برای هر المان یادداشت بشه قبلا باید در history output در ماژول step بگی برا هر المان یادداشت بشه

ولی حجم فایل و زمان حلت میره بالا

لینک به دیدگاه

سلام من پروفیل ناودانی رو نتونستم تعریف کنم یکی هست بگه چه جوری میشه پروفیل ناودانی کشید!!!

یک سوال دیگه الانئ ما رویه ورقمون یک نیرو مثلا 17000تعریف کردیم به ما یک داده داد مثل:

1.25e9

الان ما این رو داریم از کجا بفهمیم که ورقمون تحمل بارش چقدر و بیشتر از اون مقدار دفرمه میشه و نمی تونه تحمل کنه

؟

با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام من پروفیل ناودانی رو نتونستم تعریف کنم یکی هست بگه چه جوری میشه پروفیل ناودانی کشید!!!

یک سوال دیگه الانئ ما رویه ورقمون یک نیرو مثلا 17000تعریف کردیم به ما یک داده داد مثل:

1.25e9

الان ما این رو داریم از کجا بفهمیم که ورقمون تحمل بارش چقدر و بیشتر از اون مقدار دفرمه میشه و نمی تونه تحمل کنه

؟

با تشکر

چرا نتونستی تعریف کنی - الزامی به استفاده از پروفیل های اماده اباکوس نیست - میتونی مقطع اش رو بکشی و

extrude کنی - این زمانی مهمه که تیرهایی که استفاده میکنی rigid نباشه هاااا - اگر احیانا rigid کردی چه فرقی میکنه

یه پروفیل که مساحت سطح مقطع اش با مساحت سطح مقطع ناودانی ات یکی باشه و سطح تماسی که با ورقت داره هم یکی باشه میتونی تعریف کنی

برای ورقت هم - سوال خیلی داره : برا زیر ورقت تقویت کننده گذاشتی ؟ این تقویت کنندهها رو با چه خواصی تعریف کردی ؟

اگه زیر ورقت خالیه بحثش یه چیز دیگه میشه - میشه کمانش

و در حالت کلی اگه پلاستیسیته رو تعریف کرده باشی در ماژول property

توجه کن توضیحات هر اختصار در ماژول step و field output که تصویرشو گذاشتم هست

lfjnj9znx46ijr21tf.jpg

این جایی که در ماژول ویزولیشن باید تغییر بدی تا بهتر ببینی ولی حتما و حتما به حد تسلیم متریالت و سایر شرایط خارج از نرم افزار توجه داشته باش

و بعدش نتیجه گیری کن

http://www.noandishaan.com/upload/images/n8bspq0i1v248rpf3gp5.jpg

لینک به دیدگاه
چرا نتونستی تعریف کنی - الزامی به استفاده از پروفیل های اماده اباکوس نیست - میتونی مقطع اش رو بکشی و

extrude کنی - این زمانی مهمه که تیرهایی که استفاده میکنی rigid نباشه هاااا - اگر احیانا rigid کردی چه فرقی میکنه

یه پروفیل که مساحت سطح مقطع اش با مساحت سطح مقطع ناودانی ات یکی باشه و سطح تماسی که با ورقت داره هم یکی باشه میتونی تعریف کنی

برای ورقت هم - سوال خیلی داره : برا زیر ورقت تقویت کننده گذاشتی ؟ این تقویت کنندهها رو با چه خواصی تعریف کردی ؟

اگه زیر ورقت خالیه بحثش یه چیز دیگه میشه - میشه کمانش

و در حالت کلی اگه پلاستیسیته رو تعریف کرده باشی در ماژول property

توجه کن توضیحات هر اختصار در ماژول step و field output که تصویرشو گذاشتم هست

lfjnj9znx46ijr21tf.jpg

این جایی که در ماژول ویزولیشن باید تغییر بدی تا بهتر ببینی ولی حتما و حتما به حد تسلیم متریالت و سایر شرایط خارج از نرم افزار توجه داشته باش

و بعدش نتیجه گیری کن

http://www.noandishaan.com/upload/images/n8bspq0i1v248rpf3gp5.jpg

مرسی عزیز

اطلاعات کاملی دادی من تقویت کننده رو همون st37 گذاشتم!

و زیر ورقم چیزی گذاشتم!

ولی یک ورق رو تحلیل کردم مقدار تمرکز تنشش رو از حالت الاستیک بدست اوردم اما حالا شما می گی باید پلاستیک باشه...

اوکی من حد تسلیم متریالم رو چک می کنم ببیننم ببینم واسه st37 ]چقدره بعد مقایسه می کنم ...

لینک به دیدگاه
مرسی عزیز

اطلاعات کاملی دادی من تقویت کننده رو همون st37 گذاشتم!

و زیر ورقم چیزی گذاشتم!

ولی یک ورق رو تحلیل کردم مقدار تمرکز تنشش رو از حالت الاستیک بدست اوردم اما حالا شما می گی باید پلاستیک باشه...

اوکی من حد تسلیم متریالم رو چک می کنم ببیننم ببینم واسه st37 ]چقدره بعد مقایسه می کنم ...

حد تسلیم st37 بین 220 تا 235 مگاپاسکال هست - حد کشش هم بین 400 تا 480 مگاپاسکال

به هر ترتیب باید معیاری داشته باشی که بدونی حد الاستیک داره رد میشه دیگه

آخه گفتی دفرمه شدن رو میخوای ببینی - خوب تا نره تو ناحیه پلاستیک دفرمگی نداری که

هر موقع چندتایی از المانهات کرنش پلاستیک داشتن - به بارگذاریت توجه کن یکم کمترش باربحرانی بین ناحیه الاستیک و پلاستیک میشه

بعد خیلی راحت میتونی نتیجه گیری کنی

من گفتم پلاستیسیته رو تعریف کن که دامنه بیشتری برا بررسی داشته باشی

لینک به دیدگاه

اقا من می خوام تحمل بار رو بدست بیارم باید از چه تحلیل استفاده کنم؟

]چه نوع تحلیل و نتایج خروجی و باری انتخاب کنم؟

مرسی

لینک به دیدگاه

این ارور واسه چی هست؟

The requested memory cannot be allocated. Please check the setting for memory. This error is caused by memory being greater than the memory available to this process. Possible causes are insufficient memory on the machine, other processes competing for memory, or a limit on the amount of memory a process can allocate.

Analysis Input File Processor exited with an error.

لینک به دیدگاه
این ارور واسه چی هست؟

The requested memory cannot be allocated. Please check the setting for memory. This error is caused by memory being greater than the memory available to this process. Possible causes are insufficient memory on the machine, other processes competing for memory, or a limit on the amount of memory a process can allocate.

Analysis Input File Processor exited with an error.

چیزی که ازش میشه متوجه شد اینه که مموری کم آورده..

یعنی برای آنالیز و پردازش این مقدار مموری که داری کمه.. باید ارتقا بدی..

حالا ممکنه همزمان یه برنامه دیگه هم اجرا کرده باشی که یه قسمتی از مموری رو هم اون نرم افزار اشغال کرده است.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در مش بندی کردن این نمونه مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید.

این نمونه از مرج کردن اون استفاده های عمودی و افقی بدست اومده. تک تک اون استوانه ها رو میشد مش کرد ولی حالا که مرج شدن دیگه نمیشه مش کرد. از نوع سالید اکسترود هم هستن.

?file=mesh.jpg

لطفا راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه
این ارور واسه چیه؟

Too many attempts made for this increment

عدم همگرایی در increment مورد نظر

برو تو job diagnostics چک کن ببین تو کدوم قسمت مدلت المانها همگرا نمیشن بعد مسئله ات رو بررسی کن ببین

چه کارهایی میتونی بکنی

سلام دوستان

در مش بندی کردن این نمونه مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید.

این نمونه از مرج کردن اون استفاده های عمودی و افقی بدست اومده. تک تک اون استوانه ها رو میشد مش کرد ولی حالا که مرج شدن دیگه نمیشه مش کرد. از نوع سالید اکسترود هم هستن.

?file=mesh.jpg

لطفا راهنمایی کنید.

اگه برات مقدوره فایلشو بفرست - تلاشمونو میکنیم

لینک به دیدگاه

فایل مربوطه را پیوست کردم. (در اسمبلی Merge-1 را میخوام مش کنم.)

ممنون

اگه برات مقدوره فایلشو بفرست - تلاشمونو میکنیم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
فایل مربوطه را پیوست کردم. (در اسمبلی Merge-1 را میخوام مش کنم.)

ممنون

مهندس نمیشه مش منظم زد حداقل با این مدلسازی نمیشه

از مش نا منظم استفاده کن - برا خودم خیلی پیش نیومده مش نا منظم استفاده کنم

الان زمان ندارم ولی بعدا روشهای مدلسازی دیگه ای رو امتحان میکنم ببینم وضعیت خطوط به چه صورت میشه و

اصلا امکان مش ریزی منظم وجود داره یا نه :ws38:

j7oukgeivhjf0mvmtmpp.jpg

miqlsih3vm72gcjp.jpg

d6dnr5swj8nmxpmcqog.jpg

5hj5vswhuys43l8c2i2.jpg

rm1yizlsywu8bl76q40b.jpg

لینک به دیدگاه

من يك سوال داشتم: من ميخواهم يك "+" سه بعدي فلزي را بصورت Solid در داخل يك استوانه بتني كه آن هم Solid است قرار دهم، مشخص است كه من بايد داخل بتن را خالي كنم! ولي اينكار از طريق دستور edit cut extrudion قابل انجام نيست؟! چون هم وجه طولي استوانه را نميتوان مشخص كرد و هم بخاطر شكل غير يكسان "+" نميتوان در طول شيار ايجاد كرد! لطفا راهنمايي لازم را بفرماييد.

با تشكر

لینک به دیدگاه
من يك سوال داشتم: من ميخواهم يك "+" سه بعدي فلزي را بصورت Solid در داخل يك استوانه بتني كه آن هم Solid است قرار دهم، مشخص است كه من بايد داخل بتن را خالي كنم! ولي اينكار از طريق دستور edit cut extrudion قابل انجام نيست؟! چون هم وجه طولي استوانه را نميتوان مشخص كرد و هم بخاطر شكل غير يكسان "+" نميتوان در طول شيار ايجاد كرد! لطفا راهنمايي لازم را بفرماييد.

با تشكر

سلام

مهندس دقیقا مشکلت تو کدوم قسمتش هست ؟

hgadq9z40nx3w398kgic.jpg

لینک به دیدگاه

مرسي از توجه شما، آلان شما وجه رو انتخاب و طرح رو كشيديد و با استفاده از گزينه Blind عمق داديد، اما من ميخواهم دقيقا از وسط استوانه شروع كنم و شكل من هم خيلي پيچيده تر است !! منظور من از + سه بعدي يعني دو ضلع ديگر عمود بر شكلي كه شما كشيديد داره !!

اما من يك سوال ديگه هم دارم، در مورد علت Warning زير ميتونيد كمك كنيد

Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

The general contact domain for modeling contact interactions in Abaqus/Standard has double-sided facets. Initial contact adjustments for resolving gaps and overclosures when a surface with double-sided facets is paired with any surface having double-sided facets may be incorrect. Similarly, adjustments for double-sided surfaces crossing each other may be incorrect and no additional warnings or error messages will be issued. In all these cases, we recommend using single-sided surfaces under *CONTACT INITIALIZATION ASSIGNMENT to handle initial adjustments more precisely and avoid possible convergence problems.Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

من شكل پيچيده ام رو با shell كردم كه ديگه لازم به خالي كردن استوانه نباشه ولي حالا contact شده دردسر !! راستش من general standard contact تعريف كردم و آناليز انجام ميشه تا آخر بدون error ولي قطعه فلزي براحتي كمانش ميكنه بدون اينكه تنش به بتن منتقل بشه !! انگار نه انگار بتني هست، خيلي راحت از بتن بيرون ميزنه !!! لطفا مراحل تعريف contacy general رو توضيح بدهيد، آيا master و slave ور بايد دستي تعريف كنم ؟ چون گزينه انتخاب نمياد ! يا خودش در نظر ميگيره؟

با تشكر

لینک به دیدگاه
مرسي از توجه شما، آلان شما وجه رو انتخاب و طرح رو كشيديد و با استفاده از گزينه Blind عمق داديد، اما من ميخواهم دقيقا از وسط استوانه شروع كنم و شكل من هم خيلي پيچيده تر است !! منظور من از + سه بعدي يعني دو ضلع ديگر عمود بر شكلي كه شما كشيديد داره !!

اما من يك سوال ديگه هم دارم، در مورد علت Warning زير ميتونيد كمك كنيد

Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

The general contact domain for modeling contact interactions in Abaqus/Standard has double-sided facets. Initial contact adjustments for resolving gaps and overclosures when a surface with double-sided facets is paired with any surface having double-sided facets may be incorrect. Similarly, adjustments for double-sided surfaces crossing each other may be incorrect and no additional warnings or error messages will be issued. In all these cases, we recommend using single-sided surfaces under *CONTACT INITIALIZATION ASSIGNMENT to handle initial adjustments more precisely and avoid possible convergence problems.Buckle option is not supported for element loop parallelization. If you have specified element loop parallelization, it will be turned off for this analysis.

من شكل پيچيده ام رو با shell كردم كه ديگه لازم به خالي كردن استوانه نباشه ولي حالا contact شده دردسر !! راستش من general standard contact تعريف كردم و آناليز انجام ميشه تا آخر بدون error ولي قطعه فلزي براحتي كمانش ميكنه بدون اينكه تنش به بتن منتقل بشه !! انگار نه انگار بتني هست، خيلي راحت از بتن بيرون ميزنه !!! لطفا مراحل تعريف contacy general رو توضيح بدهيد، آيا master و slave ور بايد دستي تعريف كنم ؟ چون گزينه انتخاب نمياد ! يا خودش در نظر ميگيره؟

با تشكر

یه صفحه ایجاد کن - انتخاب صفحه و لبه دایره

3p2zgt6a7zpqeuwosl1e.jpg

gf2a2awb3odkaem1qrt8.jpg

دستورات لازم رو توی تصویر آوردم خودت امتحان کن

ei4qtr86k5gu09dgybge.jpg

پاسخ مشکلت - ادامه داره ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...